Flash – JPMorgan vidí „stratosférickou“ ropu za 380 USD v nejhorším případě ruského snížení


Před chvilkou vydal Bloomberg tohle:

JPMorgan Sees ‘Stratospheric’ $380 Oil on Worst-Case Russian Cut

bráním se věřit  překladači, když ni vyhazuje

JPMorgan vidí „stratosférickou“ ropu za 380 USD v nejhorším případě ruského snížení těžby

Globální ceny ropy by mohly dosáhnout „stratosférických“ 380 dolarů za barel, pokud by americké a evropské sankce přiměly Rusko k odvetnému snížení těžby, varovali analytici JPMorgan Chase & Co.

Skupina sedmi národů pracuje na složitém mechanismu k omezení ceny ruské ropy ve snaze utáhnout šrouby válečné mašinérii Vladimira Putina na Ukrajině. Ale vzhledem k robustní fiskální pozici Moskvy si ta může dovolit snížit denní těžbu ropy o 5 milionů barelů, aniž by nadměrně poškodila svou  ekonomiku, uvedli analytici JPMorgan včetně Natashy Kanevové v poznámce pro klienty.

Pro většinu zbytku světa však mohou být výsledky katastrofální. Snížení denních dodávek o 3 miliony barelů by posunulo referenční ceny londýnské ropy na 190 dolarů, zatímco nejhorší scénář s  výpadkem 5 milionů by mohl znamenat „stratosférických“ 380 dolarů, napsali analytici.

„Nejzřejmějším a nejpravděpodobnějším rizikem cenového stropu je to, že se Rusko možná nerozhodne neúčastnit se a místo toho bude reagovat snížením vývozu,“ napsali analytici. „Je pravděpodobné, že ruská vláda by mohla odplatit snížením produkce jako způsob, jak způsobit bolest Západu. Napjatost světového trhu s ropou je na straně Ruska.

Nezbývá  než se  v úděsu  zeptat  –  vědí  vůbec  ty  velké  hlavy  s  čím si zahrávají???!!! Ne tohle není  ještě termonukleární  válka, k níž  se také blížíme mílovými kroky, takhle by  vypadala  „jen“ její ekonomická  varianta!!!! Tohle  by  světová ekonomika  nepřežila!  Následovala by okamžitá paralýza!  Jen si s tím cenovým deklem zahrávejte!!!!! Jen  tu  ukrajinskou  válku  stále živte, roztáčejte  do pořád  vyšších obrátek  a  sankcionujte stále  dál!!!! A hlavně  PRODLUŽUJTE!  Prý kvůli tomu, aby  Putin ZAPLATIL CO NEJVYŠŠÍ cenu.

Já  doufám, že  Morganům  ten hrůzný odhad  těžce nevyjde. Ale  jestli alespoň trochu přibližně, tak uvidíme, jestli TU NEJVYŠŠÍ MOŽNOU CENU zaplatí  Putler  nebo někdo úplně jiný!  Tuší někdo, kolik by  stál litr  na pumpě? Umí si  představit důsledky, kdy by se nejspíš okamžitě  zastavila doprava  úplně  všeho?  Že by se zastavila veškerá  chemická  výroba, protože  ropu  , jako vstupní surovinu by nikdo nezaplatil?  Atd.atd.

Nemohu se  zbavit  stále  silnějšího dojmu, že papaláši  západního světa se  vrátili  do mých dětských let. Kdy jsme jako kluci ve sklepě potajmu  vyráběli všelijaké  bouchací směsi. A zkoušeli, komu  to dá větší  ránu.  Až se stalo,  že to fakt dalo  náramnou šlehu. Jenže  jeden  z nás  jen souhrou  náhod a obrovského  úsilí svého osobního andělíčka  strážníčka  nepřišel k těžkému,možná  fatálnímu úrazu. Ještě dneska  vidím ty střepy z pivní  flašky, jak  ho minuly  tak těsně, jak to jenom fyzikálně  šlo.

Tak tohle  teď  provozují  globální pantátové  s Ukrajinou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.