Flash – Uniper je vlastně dětská srandička, ale ten masakr je masakr


Tohle je  už  třetí pokračování dění kolem Uniperu.  Nehodlám se příliš  rozepisovat. Bloomberg ve  své informační  flashi k tématu v podstatě  cituje jen  německého ministra  hospodářství Katastrofu Habecka / ten můj okamžitý  nápad  s tou  nálepkou Katastrofa se  ukazuje  jako  doslova prorocký 😦 /  . Udělám totéž.  Vydám jen text Bloombergu. Bez dalších komentářů. Jen kdyby byla  ta možnost, pak bych se  Katatstrofy Habecka  zeptal,  jak podle něj  bude  fungovat německá ekonomika  při ceně  ropy až  380 USD  za  barel jak  naznačují  Morgani, že by  také mohlo být? Fakt  by mne to zajímalo, co tenhle  ekofanatik odpoví. Možná, že  by se zářivým úsměvem  sdělil  – konečně! Tak takhle jsme si to vždycky představovali. My  Zelení… Ale  nechme spekulací . Pojďme  na  tu flash od Bloombergů:

Germany Risks a Cascade of Utility Failures, Economy Chief Says

podle překladače

Německo riskuje kaskádu selhání veřejných služeb, říká šéf ekonomiky

  • Další omezení plynu by bylo logické v Putinově „ekonomické válce“
  • Vysoké ceny zemního plynu vytvářejí  riziko dominového efektu: Habeck

Německo by se mělo připravit na hlubší omezení dodávek ruského plynu, protože prezident Vladimir Putin prosazuje vědomou strategii zvyšování cen, aby podkopal evropskou jednotu, řekl ministr hospodářství Robert Habeck.

„Nezabýváme se nevyzpytatelnými rozhodnutími, ale ekonomickým válčením, zcela racionálním a velmi jasným,“ řekl v sobotu na panelu Habeck, zástupce kancléře ve vládě Olafa Scholze. „Po 60% snížení logicky následuje další.“

Němečtí lídři zesilují varování před hrozícími nepokoji a nedostatkem zemního plynu v největší evropské ekonomice, která se asi z jedné třetiny energie spoléhá na Rusko. Putin postupně omezoval dodávky poté, co evropské země zavedly sankce v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.

Německé energetické společnosti jsou vystaveny riziku dominových  selhání, které by mohly vyžadovat aktivaci právní doložky, která by jim umožnila přenést zvýšení cen mimo smluvní závazky, řekl Habeck.

Německo se prozatím zdrželo aktivace opatření, protože by to vedlo k „okamžité explozi cen“ pro spotřebitele, řekl na akci sponzorované týdeníkem Die Zeit. Vláda podle něj bez upřesnění pracuje na alternativě.

„Pokud by jedna společnost nebo jiné společnosti zkrachovaly, je to jako dominový efekt, který by velmi rychle vedl k hluboké recesi,“ řekl.

Evropské energetické společnosti čelí tlaku poté, co Rusko začátkem tohoto měsíce omezilo toky na klíčovém plynovém spojení, což donutilo energetické společnosti nakupovat palivo na spotovém trhu za zvýšené ceny. Vysoké ceny elektřiny stále více nutí německé továrny a podniky k omezení poptávky a vláda aktivovala druhou fázi třífázového nouzového plánu pro plyn.

Rusko snížilo dodávky přes Nord Stream o 60 % a tento měsíc je naplánováno úplné odstavení plynovodu z důvodu údržby. Německo vyjádřilo pochybnosti, že Nord Stream poté obnoví dodávky.

Cílem Ruska je udržet vysoké ceny energií a „zničit jednotu a solidaritu země,“ řekl Habeck.

Německá vláda a energetický gigant Uniper SE projednávají stabilizační opatření . Ministr financí Christian Lindner uvedl, že jakákoli další vládní pomoc bude ve formě záruky za úvěr.

Přidělování plynu – pokud na to dojde – představuje problémy, protože síť často není oddělena mezi rezidenční a komerční zákazníky, řekl Habeck.

Pokud je továrna připojena k plynové síti a je k ní připojena celá část města, pak tuto továrnu nelze vyjmout ze sítě.

„To bude pravděpodobně regulováno na úkor továren, které nejsou připojeny ke smíšené síti,“ řekl Habeck.

Zákazníci z řad domácností v Německu jsou před uzavřením plynu chráněni zákonem.

Tak Němečtí lídři zesilují varování před hrozícími nepokoji ??? To jako vážně?  Oni ZESÍLILI  VAROVÁNÍ?????

Tak to jsou na  tom  úplně stejně jako Fiala, co nebude lhát. Ten zase VYSÍLÁ  SIGNÁLY…

Ačkoliv  občan  očekává nikoliv  zesílení  varování a vysílání signálů, ale  rychlé a účinné  řešení krize. A to řešení je  triviální  – ukončení  ukrajinské  války! Než se nám to tady všechno sesype  na  hlavu nebo než  uhodí poslední hodinka planety  Země!

Nemáte  stále  narůstající  pocit  zoufalé  marnosti a rostoucího přesvědčení, že to tady vedou, napříč planetou tutoví šílenci? Netvrdím  to. Jen se ptám…. Když  z úst  klíčového německého bohužel ministra  zná  Němečtí lídři zesilují varování před hrozícími nepokoji

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.