Úvodník dnešní Kosy – mají, ohledně Ukrajiny, pravdu New York Times nebo Washington Post


Svět  je  stále  v zajetí  Zelenského hesla , že konflikt  na Ukrajině  se rozhodne  na bojišti  a nikoliv u jednacího stolu.  Přirozeně  totálním ukrajinským vítězstvím!  Jak jinak.  Stačí jen ještě  dodat Kyjevu něco dalekonosného dělostřelectva,  něco  salvových raketometů dlouhého dostřelu,  něco  …  něco..  – pamatujete , že to začalo  přilbami a  zdravotnickou pomocí, to něco, co mělo Kyjevu vyhrát  válku?

Možná , že příště  od  toho pána  co dnes  velí  celému západnímu světu  za  nějaký  čas uslyšíme,  že  k úplnému vítězství  stačí jen pár  atomových bombiček… Kdo ví?

Tohle  schema pochopitelně převzaly  i dva  úplně nejhlavnější sloupy  té jediné a  vždycky správné  západní  žurnalistiky  – The  New  York Times a  Washington Post. Ovšem  každý  z nich  z toho, kupodivu,  vyvodil jiné závěry a dokonce  i jinak interpretoval téměř  autentické výroky  papalášů.

Je na  vás , abyste  si vybrali mezi pohledem  NYT  a WP.  A nebo třeba preferovali nějaký jiný. Kosa nikomu nic  nepředepisuje, co si mám myslet. Kosa nabízí. A   také leckdy  analyzuje, dokládá a vysvětluje. Tohle je  její úloha.

Za sebe ovšem říkám,  že  zde  vidíme demonstraci  pořekadla  – když dva  dělají totéž, není to  totéž! Dle mého vidění  redakce  NYT  svou práci, na  rozdíl od té z WP  svou práci fušersky  odflákla  na hradila ji  propagandou. Navíc  dost ubohou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.