Flash – jak jsou na tom momentálně Evropa a Česko se zásobami plynu a jak dlouho by vydrželi, kdyby Putin zatáhl kohout.


Fiala, co nám nikdy nelže, šíří  optimismus typu – když  Putler  ten kohout  zatáhne,  tak  s prstem v nose  to přežijeme ve valčíkovém rytmu.  A  ČT a  ČRo  to po něm nadšeně  opakují. Ovšem  i leckterý mainstream už má svoje  pochybnosti. Třeba  paní  Zuzana  Kubátová ze  Seznamu.cz /tak mne napadá, že  už  dost dlouho nevydala ni čárku, ale  třeba  je na dovolené/.

Naposled  se objevil  soubor  velmi zajímavých grafik v Hospodářských  novinách.

Gazprom sabotuje plnění českého plynového zásobníku. Místo ruské firmy ho začne plnit ČEZ

Jde  o placený  text a  nedám ho, protože  je to klasická story o zlém a podlém Rusku a hodné, schopné a pracovité Fialově  vládě, které  mu  ty jeho  podvratné rejdy a  sabotáže  zatrhne  a všechno bude ou kej, podle Zelensského panáčkuj a na něj se koukej!!! Ale  u  článku je  sada prima grafů,  popisujících realitu. Jak v ČR, tak napříč  Evropou. A  tu vám rozhodně  hodlám představit!

Jdeme na  to!

VýstřižekVýstřižek1Výstřižek2

Mno!!!!

Tak   ve valčíkovém  tempu a  už  vůbec  s prstem v  nose  to nebude!  Jestli  Putin  řekne  Gazpromu – STOP!  Evropa jako celek, při naplněnosti zásobníků na  56%, tedy  už  více než polovinu,  by vykryla necelých 15%  své roční spotřeby……Když  našťouchnou nějakým zázrakem  všechny, pak se nebavíme ani o 30%

Hrdina  Fiala, při 2/3 naplněnosti  by  vykryl 32%  spotřeby. Při úplném naplnění, zajímalo by mne odkud,  bychom se dostali na nějakých 48%.

Obojí platí za předpokladu,  že  po dobu nynější odstávky  ruských plynovodů  bychom  nepotřebovali sáhnout na plyn v zásobnících. Což je  utopie.

Podívejme  se  do zahraničí. Polsko se demonstrativně  a hrdinně odpojilo od  ruského plynu. S tím že

a-má  plynové zásobníky  plné

b-už  žádný  ruský plyn nikdy potřebovat nebude

Já ale  na spodním grafu vidím,  že  polský  hrdina, z těch 100% naplněnosti  vykryje ani ne  15% své roční spotřeby!!!! Ani ne 15%.  KDE a  ZA KOLIK by  sehnal  Morawiecki  plyn, pokud  by  ten ruský zmizel z trhu je mi naprostou záhadou!!!!! Ale  hrdinové jsou hrdinové. To je, alespoň pro mne – opakováni hrdinského útoku polských  hulánů v  září  39 na německou tankovou  divizi. Ano, bylo to hrdinství! To na každý pád.

Takhle  bych mohl brát jednotlivou  evropskou zemi pěkně jednu po druhé. Jedině Lotyšsko je , tak říkajíc – za  vodou. Respektive  za plynem.

Kdo nás  MUSÍ zajímat  zcela  fatálně  je Německo!!!! Jejich  naplněnost  – 67%  Docela  dost, chce  se  říci. Jenže  to německou spotřebu  retuje jen ani ne z 15%!!!!! A  když se jim povede dostat  zásobníky na  max. pak se bavíme  asi o 22%  roční spotřeby!!!!!

Prostě malér  nad  maléry!!!!

Nic  víc  není třeba  dodávat.  Navíc  – bez ruského plynu německé zásobníky prostě  zůstanou poloprázdné  a bylo by nutné z nich čerpat  už teď v létě!

Tohle je jasné jak facka!  Ale  pro  politické elity  Západu, dokud  tu facku, se všemi důsledky  nedostanou,  se  evidentně nic nemění a  že by něco chápaly?  Tak to ani náhodou. Prý stačí  zkrátit  sprchování na  5 minut. snížit  topení  o 1stupeň  a připravit  svetry.  A bude!

Klidně  se ovšem může  stát, že  papaláši ani ty  svetry potřebovat nebudou. Jak jim bude horko. Jestli  uhodí mrazy  a oni budou odkázáni na  to, co bude v zásobnících!

Ovšem  někteří si to uvědomují. Po hříchu nikoliv  ti, kteří mají v  ruce politické páky, nýbrž jen manažeři  státních organizací, zodpovědní  za  distribuci a  skladování plynu. Jako například prezident regulačního úřadu Netzagentur, Klaus Müller. Viz jeho vyjádření, citované dnes v přehledu německého zpravodajského serveru n-tv.de

VýstřižekVýstřižek1

Prima  počteníčko. Tak Němci by  vydrželi měsíc  – dva!!! Při průměrně  teplé zimě!!! A pokud  by Němci  nechávali  plyn jiných zemí  vlně  téci přes  svoje  území k nim!   A samozřejmě, že  kdyby  si ten cizí plyn nechali pro sebe, pak by  vydrželi déle… Kapišto Fialo? Kapišto? Ale to oni nikdy neudělají, ani kdyby  celý ledne  40 pod nulou  bylo, že ? Protože je  tu přece ta  solidarita!

Když  si tohle  řeknu, hned jsem klidnější. Heč Putine, tak si ten kohout zatáhni! No a  co???

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.