Úvodník dnešní Kosy – boj o světový řád


Tahle Kosa  je  o tématu,  které má  alternativa  ráda a považuje jej za  vlastní  – nový světový  řád. Ale bere to z gruntu jinak, než je  na  alternativě  zvykem. Jde  o to,  že     se nebavíme o instalaci nějakého nového dokonalejšího systému, který  by  současným globálním elitám zajistil ještě pohodlnější vládnutí  a  kontrolu světa  a celosvětové populace, nýbrž  o přesně  opačnou situaci – totiž o přelom, kdy  se  opravdu BOJUJE o zachování nebo pád  současného světového řádu.

Tento  stav  už  se  nikdo  ani nepokouší zakrývat.  Západ to  nazývá  obranou  světového systému, založeného prý na pravidlech. Pravidlech, které  neplatily  v Jugoslávii, Libyi, Iráku, Sýrii, Afghanistanu, před  tím v Panamě, na Grenadě  nebo na Kypru, ale  mají bezezbytku prý platit  na  Ukrajině. Zkrátka  jde o pravidla, která  a platí, když se nám to hodí a  neplatí, no úplně  stejně, když se nám to hodí.

Může  se potom někdo divit,  že  ze  193 zemí  světa se na  sankcích proti Rusku podílí  jen 40, plus  Tchajwan, který ovšem v OSN není.

A právě  světový  řád, ten stávající a boj  o jeho udržení  je středobodem  tohoto vydání Kosy. Ve  dvou  různých pohledech. Ten jeden  pochází  z Izraele, konkrétně  z  tamního největšího media  -Jeruzalem Post  a upozornil mne na něj jeden z čtenářů. Ten druhý  je  z USA. Z  webu The  National Interest.

Jakkoliv mi jeden mluví  z  duše a druhý je  docela  dost poplatný  mainstremovému vidění, stojí za  to oba  pročíst.  Už proto,  že je  spojuje  jedna  zásadní  myšlenka, kterou  si nikdo v našem informačním prostoru  nehodlá  ani  na sekundu připustit, totiž, že  západní dominanci nad  světem  zvoní hrana. A že hraje o  své přežití, což  píši v souvislosti s Ukrajinou  od  samého počátku. Stejně jako to, že  Rusko  je  na tom ještě  hůře, to  má ve hře  svoje  fyzické přežití.

Ale  jeden z těch dnešních textů  jde ještě  dál  – v podstatě, velmi nepřímo, konstatuje,  že  si Západ  vybral chybného soupeře a  šel do zbytečné konfrontace, místo toho, aby se koncentroval, v novách podmínkách  na  úhlavního protivníka. Opět, i tohle  je  trvalá premisa  Kosy  od počátku  té zcela  zbytečné  ukrajinské války. Ale je  fajn si to přečíst na  velkém uznávaném nadnárodním webu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.