Co všechno dělá západní armády nadřazené všem ostatním


Když  už  je  to na vojenské  téma,  tak se podívejme , na  co ohledně  armády, míněno  moderní západní armády  kladou  také důraz dva  nejvyšší  západní papaláši /když  pomineme  Joe  Bidena/- Jens  Stoltenberg a Ursula  von der Leyenová.  Ta když  ještě  zodpovídala  jako rezortní ministryně  za  bojeschopnost  a bojové kapacity  Bundeswehru.

Upozorňuji , že  jsem si opravdu nic nevymyslel, nevyfabuloval.  A dodávám,  že  jsem nechtěl věřit  vlastním očím,  co mi  jeden  z čtenářů poslal za  linky. Tímto mu děkuji. I vaším jménem.

Trochu negalantně  začnu  pánem. Jens  Stoltenberg  půjde  na holení jako první.  Následující článek je  tuzemské provenience:

Šéf NATO: Tanky se solárními panely by mohly pomoct naší planetě i armádní logistice

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg je přesvědčen o tom, že světové armády vypouštějí do ovzduší příliš mnoho skleníkových plynů. Podle The National News proto navrhl, že tanky by v budoucnu mohly být vybaveny solárními panely.

„NATO by se mělo podílet na zkoumání toho, jak můžeme snížit emise z vojenských operací,“ uvedl Stoltenberg a dodal:

„Víme, že těžké bojové tanky nebo stíhačky a námořní lodě spotřebovávají hodně fosilních paliv a uvolňují skleníkové plyny, a proto musíme zkoumat, jak můžeme tyto emise snížit pomocí alternativních paliv, solárních panelů nebo jiných způsobů.“

Nejde jen o životní prostředí

Uvedení tohoto neobvyklého plánu v život by však prý bylo přínosné nejen z hlediska zmírňování dopadů klimatických změn, ale také z hlediska armádní logistiky.

„Víme, že jedním ze slabých míst každé vojenské operace je dodávání fosilních paliv po zranitelných zásobovacích liniích,“ konstatoval Stoltenberg.

Pokud by tedy jedna z válčících stran disponovala tanky, které by na těchto dodávkách byly méně závislé, mohlo by to pro ni znamenat značnou výhodu. Otázkou nicméně zůstává, zda je něco takového realizovatelné.

Tak  takhle  to má  vrchní NATOsta!!! Bravo!  Tank se solárními panely!  Už to vidím! Už  to vidím!  Skvělá  vize! To se může  stát  jen  tehdy, když  se  zelená  zeleného mozku  srazí s brčálovou  ekofanatismu!

Položím  malou  nedůležitou otázku  –  a ty  soláry pro  pro ty  tanky budoucnosti  vezmou kde? V Číně, která na ně má skoro monopol? Řekl bych , že  jim při  hromadném odběru pro Abramsy a  Leopardy  dá ještě  velkou slevu.

A nyní si  dáme dámu.  tedy  von der Leyenovou, ještě  když  šéfovala  tomu Bundeswehru. Tak  vymýšlela  věci – převzato  ze  seriozního německého Focusu, takže  žádná kachna:

Bundeswehr führt Umstands-Uniformen für schwangere Soldatinnen ein

Bundeswehr zavádí těhotenské uniformy pro těhotné vojačky

Ministryně obrany Ursula von der Leyenová si dala za cíl udělat z Bundeswehru moderního zaměstnavatele, k čemuž patří i usnadnění plánování rodiny pro vojáky. Pro těhotné vojačky se nyní mají zavést těhotenské uniformy.

Bundeswehr těhotenské oblečení

Bundeswehr těhotenské oblečení

Bundeswehr v nových podmínkách: Po absolvování „zkoušky nošení“ se vojáci chystají zavést sériovou výrobu těhotenských uniforem pro těhotné ženy. Celostátní zadávání veřejných zakázek má být zahájeno ještě letos, uvedla mluvčí ministerstva obrany Německé tiskové agentuře DPA. V současné době se vyhodnocuje zpětná vazba od vojaček  a pracuje se na vylepšení speciálních uniforem.

Elastické uniformy pro každou příležitost

Celkem bylo testováno 500 sad uniforem různých velikostí a složení – od polního oblečení přes slavnostní  uniformy až po punčochové kalhoty. Zhruba 80 účastnic testovalo a hodnotilo oděvy – například z hlediska vzhledu, pohodlí při nošení a prodyšnosti. Podle ministerstva jde o elastické uniformy, které lze nosit po celou dobu těhotenského cyklu.

Celkově služební oděv hodnotily vojačky pozitivně a polní oděvy podle ministerstva spíše negativně. Vojačky by například odmítly pletené polní kalhoty a navrhly lehčí látku.

Experiment stál kolem 650 000 eur

Důvodem jsou plány modernizace Bundeswehru na  moderního zaměstnavatele, který umožňuje rovnost  pohlaví. Ozbrojené síly jiných zemí již takové speciální oblečení zavedly. Vojačky v Bundeswehru dosud nosily civilní oblečení, když už uniforma nezakryla těhotenský  hrbolek. Podle Bundeswehru jsou v průměru těhotná asi dvě procenta z 20 000 německých příslušnic  branných  sil. Náklady na test se podle ministerstva pohybují kolem 650 000 eur.

Ani jedna  z těch  dvou informací není  tzv. horká.  Jsou  už  pár  pátků  staré. Nicméně dokumentují, co a jak. Čím se  TAKÉ  generální  štáby a  ministerstva  obrany  západních  armád pojímají!!!

Že v.d. Leyenová  v podstatě  zrušila  bojeschopnost  Bundeswehru?  Že  většina  kmenové  techniky  představovala  spíše evidenční  čísla  než  použitelnou  výzbroj?  Že  její  fungování na  ministerstvu obrany  provázely  dva mimořádně  velké skandály

-naprosto astronomická  cena  za opravu  školní lodi  Bundesmarine  Gorch Foch

-neuvěřitelně  vysoké a nevysvětlené  faktury  za  služby  mnoha  a mnoha  externích poradců  pro spolkové ministerstvo obrany

Nic  z toho Ursule  nezlomilo vaz. Právě naopak – byla  vykopnuta. Výše. Do Bruselu, aby  řídila  celou  Evropskou unii.

Ani mne nenapadne  tvrdit,  že  TAKHLE  vypadají  západní  armády. Jen  tvrdím, že takhle  prokazatelně  mysleli  dva  ze tří nejmocnějších  západních politiků a  tohle prosazovali  při své odpovědnosti za  bojeschopnost a připravenost  západních  armád.

Hlavně  tu ochranu  klimatu a  ten gender!!!  To je to hlavní, tak je  to správně! To učiní  západní armády  nadřazené všem  ostatním! Nechápu, že ještě  nějaké ty  tanky, šetrné  k životnímu prostředí a  uniformy pro těhotné  vojačky  neposlali  na Ukrajinu! Nebo poslali a je to taj dův mob?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.