Úvodník dnešní Kosy – PRAK a solidarita


Dnešní Kosa je  z  domácích zdrojů. A nanejvýš  aktuální.  Je  také  zase trochu o Ukrajině.  Tentokráte  v  průzkumu StenMarku, jak  čeští občané  ve  srovnání uplynulých měsíců  vidí  ten konflikt, jak se vyvíjí  jejich ochota pomáhat a  jakou formou.

A také  o tom, jak ten průzkum podal  šéfredaktor  stanice  Český  rozhlas  Plus  Šabata a jak ji  čtu já.

Oba  to vidíme úplně jinak. Logicky, Šabata  je placen  za  vymývání  hlav a  hlásání jediné  přípustné  pravdy.  Já placen nejsem. To není stížnost

Nicméně  daleko zásadnější  je  druhý  dnešní  materiál -PRAK.

Ne nejedná  se  o  tu vidličku s  gumama, co  zná  a má/měl každý  opravdový kluk. Ani o ten  vrhací , s kterým  mladičtí  husité zasazovali  hodně krvavé  rány  nepřátelům.

PRAK = Proti Represi A Kriminalizaci

Jde  o zbrusu  nové  občanské  sdružení, které si klade  stejné cíle jako kdysi  v  70-tých 80tých letech  VONS  – Výbor na obranu  nespravedlivě  stíhaných!!

Ano a  bohužel  – už je  to tady  zase!!!  Už je to tady  zase…..

Takže  jsem rád , že Kosa  byla požádána, aby  zveřejnila  zakládací dokument PRAKu.

Prohlašuji,  že klidně  vydám  cokoliv  dalšího,  jestliže  s  tím budu  schopen nějak  žít. Což neznamená  nutně  s tím souhlasit. Jen  žít. V rámci  plurality  názorů.

Určitě  si  to  ten Zakládací dokument přečtěte. A pokud možno šiřte  dál. PRAK není  nic jiného než pokus  o  akt  zoufalé sebeobrany  v  téhle  době  vynucování  jedině  správného a platného názoru.

To, co si dovoluje  tahle  vláda na  to si netroufl  takový Babiš  ani pomyslet! Čímž  nevelebím oligarchu. Můj postoj k němu je pořád  stejný. Jen  popisuji  realitu. Ale  dost – vždyť  to všechno víte. A tohle je jen  úvodník.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.