Nevtip na tento den


Ještě  pokračování závěru  včerejšího textu Hřensko….

Výstřižek

Tohle mi přijde jako reál…

A  ještě  drobnost.  Jeden  pravověrný  moudřec  mi  k tomu článku  napsal písmo. Že prý jsem generál po boji a  že  prý  armádní vrtulníky jako nemohly, protože  prý to není jenom tak  k nim přidělat  vaky na  vodu….. A  prý o tom nic  nevím, atd.atd.

Ano, celkem nic o tom nevím.  Ale  vak na  vodu  se spouští na  jeho vypuštění opravdu nevyžaduje  ani umělou inteligenci, ani nějaké superčipy  z Tchajwanu. Tedy  v normálním státě. To chce jen pár  šikovných  rukou a  snahu.  Když  tohle  dokázali Poláci pro svoje  Black Hawky – jistě  to nekupovali jako hasící  u USA,  tak pro český průmysl by to měla  být  brnkačka  tak  max  na  dva  dny. Jak se ukázalo  – nebyla. Ostatně AČR  určila  zbylým  vrtulníkům  daleko náročnější  úkoly  než nějaké  přitroublé  hašení v  Hřensku. Viz  jiný  mail, který s e toho týkal:

Armáda Česká republika vrtulníky má, ale místo aby hasili požár v Hřensku, tak létali 29. 7. na přehlídce kadetů v Brně.
Je  správné,  že  jak Kalamity  Jane  na obraně , tak  náčelník  genštábu  Řehka  vědí, co je  skutečně  důležité!!!
Už se  těším, až mi začnou tvrdit,  že  ty  F35 potřebujeme  právě  kvůli  hašení požárů typu Hřensko!!!
A  to generálování po bitvě?  To je  fakt srand a věc! On  opravdu ale opravdu nikdo nemohl tušit,  že když  lesy  v posledních létech hořely  po celé Evropě, tak  že  Česku se  to nestane?  A  ty původní dva  policejní  vrtulníčky, létající v podstatě  se zahradní konví na kropení?  A  totální podcenění  nasazení dostatečného počtu  hasičů????
Ale  aby byl  ten moudřec  spokojen  – provádím sebekritiku, sypu si popel na halvu- to fakt  na začátku požáru nemohlo nikoho napadnout!!!  Fakt nikoho. Z téhle  hrůzovlády opravdu nikoho!!!  Dávám moudřecovi za  pravdu. Stejně jako  s tím  vybavením armádních  vrtáků  hasícími vaky  – jde o  kosmickou technologii typu!!! Uznávám. Nejméně  stejně  složitosti jako  stanice pro kolonizaci Marsu!
Příspěvek byl publikován v rubrice Politické vtipy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.