Úvodník dnešní Kosy velký a vlivný západní mainstream už začíná ve vlně chápat, jak si dnešní Západ reálně stojí


Pořád  slyšíme o  žulové nerozborné jednotě  Západu proti Putinovi a nyní i proti Číně. Jak nám celý  svět odezírá od  úst. Jakkoliv  vy, co čtete  Kosu  už  nejméně půl roku  dobře  víte,  že  to není pravda. 6e  k protiruským sankcím se připojilo jen  40 ze  193 zemí  světa.

Sem  tam  si toho dejme  tomu s   dvouměsíčním zpožděním  všiml  i západní mainstream a ve  výjimečných případech i ten český, ale  vždycky jakousi okecávací  formou – oni nám nerozumějí, musíme  udělat vice  a lepší propagandy ve  třetím světě a  přesvědčit  je  o NAŠICH  HODNOTÁCH a  o SVĚT2 PODLE /NAŠICH/ PRAVIDEL!

Takhle  to  mělo být.

Není. A  už  leckomu ze  západních  komentátorů,  kteří  si zaslouží aspoň trochu tenhle titul,  dochází,  že  ani nebude.

Dnešní Kosa je proto věnována  trpkému  poznání  novinářů  z  elitních západních redakcí, jak si  Západ a  třetí svět, ohledně  ukrajinské  války a  ruských sankcí doopravdy  stojí.  Tedy mimo tu naši nádherně  jednotnou a neochvějnou  bublinu  sankcionalistů.

Což  dokumentují naprosto přesvědčivě  oba  dnešní texty. Jeden  z produkce Bloombergu, druhý a podle  mne  téměř  dokonalý vydal The  Economist!

Oba , ale  především ten z Economistu mi  dávají  určitou  naději,  že  už  nejde jen o nějaké pukání ledu, ale  že  už se odlamují kry. Protože  dnešní  společnost  ovlivňuje  mediokracie  jako nic jiného!

Jestliže  mainstreamový  tisk opustí současnou  hysterickou pozici,  zásadně  ubude  podporovatelů  válečných  štváčů a na nálady  voličstva  citliví  politikáři  nepochybně  zareagují.  V panickém strachu z   nějakých budoucích voleb. Přirozeně  kromě  vlády  pražsko brněnské oblasti Republiky Ukrajina. Tam jestli někdy  nějaký závan zdravého rozumu  vůbec  dorazí,  tak až  úplně  na samém konci. Nejspíš  už i Poláci  opustí pozice.

Ale  základním předpokladem pro mír na Ukrajině je postoj Washingtonu. A tak  jak Bloomberg  tak Economist pečlivě  čtou.

Proto bych  zejména ten Economist  viděl jako první jarní vlašťovku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.