Flash -Zelenského aktuálně poslední „úspěchy“, aneb jak začíná lézt už veřejně kde komu krkem


Teď po ránu jsem  projel  několik svých  hlavních titulů /ještě  bez  Bloomebrga  Reutera!!!/ a  daleko četněji  než  dříve, narážím na jméno Zelenský. Uvedu  tři  příklady, vždycky  tentokráte  jen  výsekem hlavní informace, nikoliv  celým článkem:

Nejprve  Washington Post:

As war grinds on, old Ukrainian political divisions are reemerging

Jak válka pokračuje, staré ukrajinské politické rozpory se znovu objevují

Mezi drsnými a vysoce konkurenčními politiky na Ukrajině existuje od ruské invaze neoficiální dohoda: Odložte staré neshody a vytvořte jednotnou frontu proti Moskvě.

Starostové a analytici řekli The Washington Post, že se zdá, že Zelenského vláda se snaží odsunout starosty na vedlejší kolej, aby si udržela kontrolu nad pomocí na obnovu a oslabila případné budoucí politické rivaly. Obecněji řečeno, několik starostů řeklo The Post, že narůstají obavy, že uprostřed války Zelenského administrativa ustupuje od slibů a plánů odstranit přetrvávající pozůstatek sovětské éry decentralizací moci a udělením větší pravomoci regionálním a místním vládám.

Mezi nejkritičtější vůči Zelenskému patří Vladyslav Atrošenko, starosta Černigova, který sousedí s Běloruskem a byl jedním z měst poblíž Kyjeva nejvíce poškozených ruskými silami.

Atrošenko (55) strávil první týdny války se svými voliči pod neustálým bombardováním a shromažďoval globální podporu Ukrajině. Ale v červenci se rozešel s touto národní jednotou a přímo kritizoval Zelenského a obvinil prezidentovy „spoluhráče“, že se ho snaží zbavit moci.

„Dnes, místo aby odolalo útokům nepřítele, je město nuceno snášet útoky vašich podřízených,“ řekl Atrošenko ve videu zveřejněném 8. července na své facebookové stránce. „Ústřední a místní orgány by měly spolupracovat proti nepříteli, ne proti sobě.“

Zkrátka Zelenského  už  mají plné zuby i  někteří významní byť regionální Ukrajinci.

Já se  jim divím!  Vždyť  on  vítězí na celé čáře, zachraňuje  svět a ten je  z něho paf!!!! Nebos nad  ne? Hned  to překontrolujeme:

Takže  německý Tagesspiegel:

Die Absage ist ein echter Skandal“ : Ukrainischer Botschafter Melnyk fordert Genehmigung für Panzer-Ausstellung in Berlin

Odřeknutí je  opravdový skandál: Ukrajinský velvyslanec Melnyk  požaduje povolení pro výstavu  zničené ruské techniky  v Berlíně

V nadpisu je řečeno  vše podstatné!!!

Více také, vzhledem k tomu, že text je placený, nelze  zjistit. Ale není to třeba.Berlínská starostka  Giffeyová  to smetla  se  stolu a Melnyk, který už je  odchodu, protože  je persona non grata  se může  vzteknout. A Zelenský má se svou propagandou smůlu!

Pojďme  k dalšímu  „úspěchu“ Zelenského:

Kosa  už  před nedávnem psala,  že Ukrajina  hodlá  zažalovat  několik největších  světových bank, včetně  amerických,  kvůli tomu,  že obchodují s nepřítelem. Tedy jeho nepřítelem a to prý je válčený  zločin.

On vůbec  rád odhaluje  zločince, kteří mu znemožňují  neustále  vítězit, jakkoliv ČT oznamuje  každý den  z obrazovek  nový vítězný  postup UKR  Army.

Strana. ua  přinesla   následující  titulek

Zelenskyj nazval zpoždění EU s 8 miliardami pomoci Ukrajině „zločin nebo omyl“

A neví, co z toho je  horší. Jestli to, že by v Bruselu seděli  neschopné a ignoranti nebo zločinci.

Viz přímá citace:

„Připomínám některým evropským vůdcům, že ukrajinští důchodci, vnitřně vysídlené osoby, učitelé a další lidé závislí na rozpočtu nemohou být rukojmími jejich nerozhodnosti nebo byrokracie. Pomoc ve výši 8 miliard eur je nyní blokována. To je buď zločin, nebo chyba. I Nechci jmenovat zemi, která proces zpomaluje, doufám, že je to jen chyba,“

A  ze  všeho nejlepší je  jeho reakce  na zprávu Amnesty  International o zločinném vedení  vedení  války  ukrajinskou armádou, kterou  Kosa  publikovala  ve formě  oficiálního tiskového výstupu AI. To  prý  je jen  další  podvratné kremelské  hnízdo!!! Nejméně  rozprášit nebo  postavit  také před  soud v  Haagu!

A k tomu  hlavní  Turek  jednal s  Putlerem!!! Je jen málo známo  z toho, co spoluujednali.  Ani turecký  tisk, který  jsem docela pečlivě projížděl, nic konkrétního  nepřináší. S  jednou zásadní výjimkou. Tou je informace,  že  obě země plánují  zmnohonásobit  zahraniční obchod. Z  dnešních 33 miliard  USD  ho dostat  až na  100 miliard. Tak  tohle  si přímo říká,  aby  Zelenského rovnou neporazilo. To je  vysloveně  nepřátelský  čin! Když se  nad  tím totiž  zamyslíte, pak takovýhle  rychlý nárůst  objemu  vzájemné výměny  zboží  není  normálně  realizovatelný. Vysvětlení  se přirozeně  nabízí. Rusko začne  Turkishstreamem fedrovat plyn do Evropy. Do  té, která o něj bude stát. Ale  to je  samozřejmé. Vedle  toho  se zcela určitě  zmnohonásobí  dodávky  ruské  ropy  do Turecka. Zejména po 5.12.22 kdy začne platit  embargo  EU  na  lodní dodávky  ropy z Ruska. Pře s Černé moře  to budou mít  ruské tankery  kousek, v   Turecku ropu  namíchají a  bude! A  další  položkou,  která obrovsky  naroste, budou  dovozy  strategického zboží pro Moskvu,  sankcemi blokovaného.

NA všem tom si  hlavní Turek i jeho země obrovsky  namastí kapsu. Ale Putin  neprodělá.

No a  Turecko  také těžce profituje  už teď  z  ruských turistů. Kteří nemají moc  možností  někam vycestovat. Díky  sankcím. Ale  turecké pláže  jim jsou otevřeny  dokořán. Jak by ne!  Turecko  je  na  tom s  inflací  asi  tak o rok napřed než  Fialovo  Česko.  Naposled ohlásilo  její hodnotu 80%,  To Fialu a  Michla  bude stát  ještě  nějaké to zpocené  čelo , než  nás  na tuhle úroveň dostanou.

Turci  zoufale potřebují  tvrdou měnu. Nebo  takovou,  za  níž  nakoupí  energie. Což  jsou dneska  rublíky. Takže  žádný  div,  že další oznámenou novotou po jednání v  Soči je konstatování,  že  značně pokročila  jednání  o  akceptaci ruských  platebních karet Mir  tureckými bankami. To totiž  ten turismus  velmi usnadní.   Nejvyšší  turek  ví, jak kšeftovat.

Ten turecký  tisk je  vůbec  zajímavý. Přinesl  následující  informaci:

Výzva Jižní Koreje Rusku: Doufáme v normalizaci vztahů

Jižní Korea oznámila, že doufá v normalizaci vztahů s Ruskem.

Dodávám, že  s  tím přišel největší protierdoganovský a proamerický, vlastně  prodemorkatický  zpravodajský  kanál v  zemi – Cumhuriyet.

A jako zdroj uvádí  vystoupení jihokorejského  ministra zahraničí po schůzce  s Lavrovem na zasedání ASENu v Kambodži.

Jihokorejský ministr zahraničí Park Chin se setkal ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem .

Park Chin na setkání Ukrajině vyjádřil, že Soul doufá v brzký mír na

,“ řekl Park „Doufám, že vztahy mezi Jižní Koreou a Ruskem se co nejdříve normalizují a na Ukrajině bude obnoven mír .

U bás  ani  na  západních zdrojích doteď  ani ťuk. Asi nechtějí  přidělávat  Zelenskému  další starosti. Třeba  by  toho korejského spratka  také hnal do Haagu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
%d blogerům se to líbí: