Členové EU vyzývají občany, aby snížili spotřebu energie


Tak  patnáctiprocentní šetření  má  Západ,  respektive  EU  spasit  příští  zimu ohledně  plynové  nouze!!! A taky  ta  soldoriti, omlouvám se  – solidarita. Plynová.

Na  ZeroHedge  se  na to šetření podívali z gruntu. A  článek od nich okamžitě převzal Oilpice.com.

Je přesně takový, jaký  se mi líbí  – plný dat a  grafů a  nich autor okamžitě  vyvodil zcela pregnantní a přesní stručné  závěry! To abychom  znali realitu a nikoliv  kecy  různých Leyenových, Fialů a Sikelů.

Takže překladač  a

EU Members Urge Citizens To Reduce Energy Consumption

resp.

Členové EU vyzývají občany, aby snížili spotřebu energie

  • Vrchol zimní sezóny se blíží a Evropa závodí v naplnění svých zásobníků plynu.
  • Zákonodárci Evropské unie začínají připravovat veřejnost na možnost úplného zastavení dodávek ruského plynu.
  • Německo a další členské země EU vyzývají občany, aby před zimou snížili spotřebu energie.

Politici Evropské unie začali tuto zimu připravovat veřejnost na podmínky energetického  obléhání, pokud budou dodávky plynu z Ruska zcela přerušeny, ve snaze demonstrovat diplomatické odhodlání a vyhnout se panice později v průběhu roku.

V posledních týdnech začali představitelé Německa a dalších členských zemí EU otevřeně a naléhavě mluvit o nutnosti okamžitého snížení spotřeby v předstihu před vrcholící zimní topnou sezónou.

Začali také veřejně plánovat systém přidělování, včetně přidělování a upřednostňování mezi průmyslovými uživateli, stejně jako sdílení mezi členskými státy v případě, že nebude dostatek plynu pro zásobování všech.

Uvedeným důvodem je urychlení akumulace zásob po zbytek léta, aby evropské země vstoupily do zimy s co nejvyššími zásobami.

Ve skutečnosti zásoby rostou poměrně rychle a ve většině členských států i v celém regionu jsou již nad dlouhodobým sezónním průměrem.

Zásoby v EU a Spojeném království (EU28) činily 24. července 751 terawatthodin (TWh) ve srovnání s desetiletým sezónním průměrem 698 TWh.

Zásoby EU28 rostly tempem 5,11 TWh za den během sedmi dnů do 24. července ve srovnání s desetiletým sezónním průměrem 4,61 TWh.

V Německu, největším akcionáři, byly zásoby 161 TWh nad dlouhodobým průměrem 145 TWh a rostly o 0,6 TWh za den ve srovnání s dlouhodobým průměrem 0,72 TWh za den.

Při současných trendech Evropská unie jako celek, a zejména Německo, již pravděpodobně vstoupí do zimy s nadprůměrnými zásobami plynu.

Problém je, že nebude stačit, když se dodávky potrubí z Ruska úplně přeruší.

Skladování v EU je navrženo tak, aby se vyrovnalo se sezónními výkyvy ve spotřebě a nevydrželo strategickou blokádu podobnou válce.

Úložiště EU jsou v současnosti naplněna na 67 % své maximální kapacity, včetně 67 % v Německu, 71 % v Itálii a 76 % ve Francii.

Současné kapacity  skladování však odpovídají pouze 18 % roční spotřeby Evropské unie jako celku, včetně 16 % v Německu, 18 % v Itálii a 21 % ve Francii.

I když lze úložiště zaplnit na 90 % nebo více jejich maxima, zásoby nemohou odolat podmínkám semiblokády po dobu delší než několik měsíců, aniž by byly vyčerpány na kriticky nízkou úroveň nebo zcela vyčerpány. A pokud uskladnění vydrží přes zimu 2022/23, bude ještě třeba před zimou 2023/24 přebudovat, což by bylo v podmínkách obléhání extrémně obtížné.

Proto neuvedeným důvodem nedávných řečí o snižování spotřeby a možném přídělovém systému je to, že jediným způsobem, jak odolat možnému plynovému obležení, je rozsáhlé a trvalé snižování poptávky.

Veřejné plánování pro snížení spotřeby a povinné alokace má v první řadě signalizovat vyřešení a odradit Rusko od pokusu o energetické  vyhladovění.

V případě, že k něčemu takovému přesto dojde, je to zamýšleno připravit veřejné mínění na budoucí strádání, včetně značného fyzického nepohodlí, výrazně vyšších účtů za energie a vážného ekonomického poklesu.

Takhle  to vidí ZeroHedge, resp. Oilproice.com. Jenže  za  mne jde jen o technický pohled. Nic víc. Kalkulace na úrovni  – přežije/nepřežije  EU  zimu  bez  Ruska?

Zajím se  také  někdo  o to, jak asi bude ta  jednotná, uvědomělá, šetřící  Evropa a především její  ekonomika vypadat dejme  tomu třeba  16. dubna  nebo 27.května příštího roku???  Především ta  ekonomika. Protože  ta

-spotřebovává plynu daleko více než obyvatelstvo

-funguje  na  solidní  bázi, když  nakupuje  vstupy  za  ceny,  která  jí  umožňují  být konkurenceschopnou!

Zeptám se – četli jste  někdy někde za  kolik  se  dnes nakupuje  plyn  do těch našich slavných zásobníků????  Ani náhodou!!! To je dnes  zřejmě  v celé EU  přísně  střežené státní tajemství. Aby  se občan  nevyplašil předčasně. Protože kdyby mu to někdo  sdělil a  bulvár  to následně jistě  rozmázl do palcových titulků,  tak by  také hned  mohly  vypuknout nepokoje a po jednotě a solidaritě by nezůstal ani  smrádek.

Takže  Fiala a Sikela  dělají  že jako všechno  v pořádku , brambory  na  řádku a plynu  habaděj. My jsme  fořti a v poho. A  v zimě?  Tam  tam prostě  dají  českému/evropskému  buldovi  vybrat  – chceš  teplo, které  jsme ti zařídili?  Zaplať!! Dobrovolné!  Nechceš? Zmrzni!  Dobrovolně!

Nemluvě  o  tom, že  ty  grafy a  nepochybuji,  že  naprosto přesné,  VYSÍLAJÍ  úplně jiné  SIGNÁLY, než které nám  valí do hlavy  Fiala, co nám nikdy nebude lhát!  V takových konotacích se člověk ani trochu  nediví vystresovanému  německému ministrovi průmyslu Robertovi Katastrofovi Habeckovi. Který  jako  ten Katastrofa  moc  dobře  ví, před jakou katatsrofou  Evropa  s  plynem stojí!!! A  co z toho může  vzniknout.

Ale u nás klid. My jsme  ve vatě.

Jen s  tím průmyslem  to jaksi  bude jinak. BASF, Bayer, Lovochemie, Duslo Šala, automobilky, sklárny,  a  další a další nejsou pan  Schmidt, Novák  nebo  Slovák. To  jsou  obří koncerny  a rozhodující  zaměstnavatelé a klíčoví dodavatelé. A  ti  jednoho dne  vejdou  hlavním  vchodem  do kancléřství  či na  úřad  vlády a suše  sdělí – takže  státe, jaké  dotace nám sofort  naleješ a nejméně s tolika a tolika  nulama  za  tímhle  úvodním čísle, já dodávám že  rozhodně  s více  než   má  nul současný  česká  kabinet,  nebo prostě počítej s tím že  tolika  tolik  lidí jde od prvního  na pracák, protože  jsme nekonkurenceschopní!

Takže  šetření? Abychom přežili zimu? K  čemu, když  tu bude  potom  poušť? Respektive  spoušť? Ekonomická. Svrab a neštovice! Pokud tedy  do jara plyn nezlevní…  Přál bych si  to. Ale   nenapadá mne  jediný důvod, proč  by  k tomu zlevnění  mělo dojít!

Vlastně  – vlastně  už  vím – toho 16. dubna  nebo 27.května příštího roku už  určitě  bude na loukách tráva.  Takže  se budeme  moc  jít  napást. A  ti snaživější, chytřejší a  snaživější  si dokonce nejspíš  nasuší  i nějaké seno, aby měli,  až  zase  bude další zima  na krku!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.