PAPEŽ V KANADĚ


Napsal: Řezníček z Brna
8. září 2021 mi na Kose vyšel článek o genocidě dětí kanadských indiánů v katolických internátech.
Článek vzbudil určitý ohlas, přebraly jej i jiné weby, dokonce se o něm hovořilo na jednom internetovém rádiu.
Přestože jsem katolík, nenechal jsem v něm na katolické církvi niť suchou..
Po zveřejnění článku mě někteří lidé upozorňovali, že zdroje, z kterých jsem vycházel jsou hoaxy, a že v podstatě k žádné genocidě v Kanadě nedošlo. Toto zaznělo třeba i ve známém pořadu Casus Belli na na Slobodnom vysielači.
Přestože jsem vycházel z více zdrojů a zhlédl i kanadský filmový dokument celý věnovaný genocidě, kde byly desítky výpovědí samotných indiánů, kteří prošly těmito internáty, začaly u mě pochybnosti, zda-li jsem skutečně nenaletěl.
Papež František vykonal v těchto dnech Kajícnou pouť po Kanadě, kde se omlouval indiánům za genocidu. Sám to tak nazval – genocidou.
A mě se přiznám do určité míry ulevilo.
To že papež odletěl do Kanady je důkaz, že to celé je pravda. Vatikánský aparát musel celou věc mnohokrát důkladně prověřit, než se papež vyrazil omluvit.

Co mě u této věci ale zaráží?
Kdo je hlavním viníkem celé genocidy?
Je to katolická církev a některé protestantské církve?
Hlavním viníkem je podle mého soudu stát Kanada. Ze zdrojů, z kterých jsem čerpal je jasné, že stát Kanada vytvořil zákony, na jejichž základě se děti rodičům odebíraly, nechal je schválit parlamentem, kanadská policie jezdila do rezervací, odebírala tam mnohdy násilně děti rodičům a kdo své děti ukryl nebo je nechtěl vydat byl odvezen do vězení a čekal na soud.
Církevní soud? Nikoliv státní!
Stát Kanada platil katolickým internátům veškeré náklady na „výchovu“ dětí a měl ze zákona kontrolu nad internáty.
Katolická církev zde byla vykonavatelem státní zvůle – násilně asimilovat děti, pokud některé nepřežilo, jenom dobře.
Mrtvý indián, dobrý indián…Jako podle pravidel indiánských  válek  ze  70. let  19.století…
Jak píši, jako katolík jsem nenechal na katolické církvi niť suchou, ale teď když vidím, že kanadský premiér veškerou vinu svaluje na katolickou církev, tak je mě z toho dost šoufl, stejně šoufl, jak když jsem psal článek v březnu 2021.
Za dění na kanadském území je podle mého soudu odpovědna výhradně kanadská vláda, která sto let prováděla genocidu (internáty byly zrušeny v roce 1990).
Kanadská vláda zajišťovala genocidu právně, finančně, organizačně a silovými složkami.
Jsou zde tedy viníci dva a nikoliv pouze jeden.
Kdo je větší lotr v této nechutné věci? Nevím, ale minimálně je to půl na půl.
Současný kanadský premiér se jmenuje Trudeau. Jeho otec Pierre byl v letech 1968 – 1984 několikrát premiér Kanady a protože se v té době provozovaly internáty nesou jeho vlády také odpovědnost. Sám stávající premiér je v mých očích spíše fašista a nikoliv demokrat.
To,  jak dokázal zatočit s protestujícími řidiči kamionů letos v lednu (konvoj svobody), kdy protestujícím řidičům nechal zmrazit bankovní účty, takže si nemohli vybrat s peněžních automatů peníze ani na jídlo, pozastavil jim živnosti a oprávnění k řízení kamionů a nakonec je nechal fyzicky zpacifikovat, dokazuje, že to není žádný demokrat.
Demokrat by vedl s protestujícími především jednání, ale Trudeau se nechal slyšet, že řidiči kamionů jsou spodina společnosti a že s nimi jednat nebude.
Proto mě ani nepřekvapuje, že se celou nepříjemnou patálii snaží hodit pouze na katolickou církev.
Zástupci indiánů totiž zdůrazňují, že jim omluva stačit nebude a budou požadovat také jiná odškodnění…
A tady už nepůjde o omluvy, ale o peníze…
Vlkův  dovětek.
Než jsem  ten původní  Řezníčkův  text pustil na Kosu, tak jsem se tenkrát  trochu porozhlédl a informace ověřoval. Nikoliv na krev, ale  dostatečně, abych  si byl jist že  Řezníčkův  článek  stojí  na  pevných  fundamentech. To je jedno konstatování.
Přidám ovšem ještě  jedno a možná zásadnější!  Kanada  je snad  vedle  USA  a Británie snad nejhorlivější v mistrování  dalších  států na  této planetě  z lidských práv!  Její hlas, když  se  podle jejího uvážení  někde  něco děje, co odporuje  lidským právům. jenže tahle  země, co mistruje  ostatní, v podstatě  celých 100 let páchala  genocidu  na původních obyvatelích. Přesněji  řečeno a o to je to horší  – NA DĚTECH!  Školami prošlo na 150 tisíc dětí, pobyt v nich podle oficiálních statistik nepřežilo 4100 z nich, o minimálně tisíci z nich stále neexistují záznamy. Některé původní jazyky a tradice vlivem výuky v rezidenčních školách prakticky zanikly. Jestli tohle není  skutečná  genocida,  tak  to slovo  prostě  postrádá jakýkoliv  význam…. A  není mi známo, že  by někdo chtěl stavět  Kanadu před  Mezinárodní soud  v Haagu. To jen  abychom  si opět připomenuli, jak je  to s tou naší morálkou…
Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.