Úvodník dnešní Kosy – dnes patří Kosa Řezníčkovi z Brna


Kolega  Řezníček z Brna  je  neodmyslitelnou součástí Kosy. Už  dlouho.  Specializuje se  na knižní  hlídku a  dává  typy  na  zajímavé knihy. A  sem tam  pošle  i něco na jiné  téma.

Jenže  stala se nám všem Ukrajina. A já  už  skoro půl roku  před sebou hrnu jeden jeho knižní  typ. Protože  Ukrajina….. Nedávno se  mne  dotázal, zdali by mne zajímal jeho tip na opravdu  bezvadnou knihu. Když  nebude mít  co společného  s Ukrajinou.

Donutil mne na  chvilku se zastavit a  zamyslet  se  nad Kosou jako takovou. Co  s ní?  Jak  s ní dál?  A není  už  té Ukrajiny trochu moc?  Na  vás  čtenáře  i na mne?

Nakonec  mi vyšlo,  že  minimálně trocha  změny prospěje.  Takže  do Brna  šla  odpověď , ať  to pošle. Kdyby  kvůli ničemu jinému, tak kvůli tomu,  že  je  tou nedílnou součástí Kosy. Už dlouho.

Takže  mi  došla  od kolegy  Řezníčka  mailová  zásilka. Nikoliv  ovšem jen  ona  slíbená  knižní recenze  na opravdu  zajímavou knihu.  Ale  ještě  další, tentokráte  autorský  text.  K něčemu  co  už  na Kose  Řezníček publikoval. A  s čím  měl  zřejmě  následné potíže. Protože… ale  to si  přečtete.

Takže  po dlouhé  době NEUKRAJINA,  po dlouhé době  Řezníček  z Brna, po  dlouhé  době  člověčina  běžného života. Ale přesto pořád  Kosa- Jak zjistíte, budete li číst  pečlivě.  Ani dnes  nci neslevila a  seká.

Díky  kolego  Řezníčku! Jsme  rád,  že  jste mne svým  mailem donutil rozjímat!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.