Válečný štváč Viktor Orbán


Viktor  Orbán je nálepkován  opravdu  mimořádně  často a  různě. Naposled se  dočkal označení  válečný  štváč… Od  německé veřejnoprávní  televize  ZDF, která komentovala  jeho  vystoupení  na Konferenci konzervativní politické akce – CPAC, což  je konzervativní odnož  i tak konzervativní  Republikánské  strany. CPAC  měla o víkendu svůj  sjezd  v  Texasu. Do role  hlavních  hvězd  se plánovali pochopitelně  Donald  Trump  a kdysi  guvernérka  Aljašky a  kandidátka na  viceprezidentku Sarah Palinová. Nicméně ukázalo se,  že  všechny a  všechno, včetně  Trumpa  zastínil Viktor  Orbán.

U nás  opět ticho po pěšině. Ale  v Německu  cítila  veřejnoprávní   televize  ZDF  se  s Orbánem vypořádat z  jedné vody  na  čisto.

Vřelý  dík  OŠ, který mne  na  tenhle počin ZDF  upozornil. Za  normálních  dní by mi neunikl. Ale nyní opravdu krutě  nestíhám…

Tenhle příklad  vymývání  mozků  nelze  přejít  mlčením. Proto  převezmu  celý  text  z  webu ZDF. místo  videí,  které  tam jsou vloženy mohu  dát  jen screenshoty, aby bylo zřejmé, jak  daleko ZDF  ve  své protiorbánovské manipulaci  zašla, aby  jej vykreslila  jako zvrhlého a zavrženíhodného válečného štváče:

Ungarns Präsident in den USA : Orban: Mehr Chuck Norris, weniger Dragqueens

Maďarský prezident v USA : Orban: Více Chucka Norrise, méně drag queen

Datum:

Maďarský prezident Viktor Orbán, okořeněný válečnou rétorikou, trans- a xenofobními prohlášeními, přednesl projev na kongresu v Texasu. Host: Donald Trump.

Pravicový populista Orban vystupuje na republikánské konferenci CPAC.

Konferencí CPAC zahajují republikáni volební kampaň pro střednědobé volby v USA. Hlavním řečníkem byl pravicový populista z Evropy: maďarský premiér Victor Orban.

Délka příspěvku:  2 min   Datum:

Maďarský premiér Viktor Orban během vystoupení v USA vyzval k boji proti liberalismu. „Pokud má někdo pochybnosti o tom, zda jsou progresivní liberálové a komunisté stejní, zeptejte se nás Maďarů (…) Jsou stejní. Musíme je tedy znovu porazit,“ řekl Orban ve čtvrtek v Dallasu na zahájení konference pravicových konzervativců.

Orbánova řeč posetá válečnou rétorikou

„Potřebujeme totální obranu,“ dodal. Orbánova řeč byla poseta válečnou rétorikou – mluvil o kulturní válce a stavěl se proti migraci a liberálním hodnotám.

Orban pronesl úvodní projev na Konferenci konzervativní politické akce v Texasu. CPAC je pravidelné setkání pravicových konzervativců, sdružující mnoho příznivců bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa , příznivců spiknutí a náboženské pravice.

Skupina tanečníků oblečených v černém s bílými maskami FFP2 při tanci

Kulturkampf v Maďarsku: 3. dubna jsou v Maďarsku osudné volby.
Délka příspěvku: 37 min    Datum:

Konspirační teorie jsou dobrou formou

Vyvrácené tvrzení, že Trump vyhrál prezidentské volby v roce 2020, je na setkání prakticky de rigueur. Hlavním řečníkem v sobotu večer (místního času) je sám Trump.

Orbán vládne Maďarsku od roku 2010 a vede pravicovou vládu. Nahlodal tam demokracii a právní stát, proto je také v rozporu s Evropskou unií. Na CPAC hrál zvuk svých hostitelů – představil se jako spojenec a vzor .

Orban touží po Chucku Norrisovi

Velký potlesk sklidil například, když pochválil „tradiční rodinu“:

Potřebujeme více Rangerů, méně drag queen a více Chucka Norrise.

Viktor Orbán

Chuck Norris je americký válečný umělec. Orban se označil za „staromódního bojovníka za svobodu“ a tvrdil, že jeho země je v obležení „pokrokových liberálů“.

Orbánský systém

Premiér Viktor Orbán vládne Maďarsku léta téměř sám. Ve volbách 3. dubna 2022 by se mu mohl opoziční kandidát poprvé po dlouhé době nebezpečně přiblížit.

Délka příspěvku:   43 min                        Datum:

Jsem nejdéle sloužícím premiérem v Evropě. Jediný protiimigrantský politický vůdce na našem kontinentu, otec pěti dětí a dědeček pěti vnoučat.

Viktor Orbán

Z kůže čerpal i proti americkým demokratům. „Udělali vše, aby mezi nás vrazili klín. Nenávidí mě a pomlouvají mě a mou zemi, stejně jako nenávidí vás a pomlouvají Ameriku, za kterou stojíte,“ řekl.

Hlasitý potlesk od ultrakonzervativců

Orbán opakovaně sklidil hlasitý potlesk několika stovek diváků v sále. Prezentoval se jako vůdčí osobnost, od které se může pravice v USA stále učit. „Musíte být stateční. Jestli se bojíte, máte práci,“ řekl svým hostitelům.

Jediné, co vám my Maďaři můžeme ukázat, je, jak se můžeme bránit podle vlastních pravidel.

Viktor Orbán

Samotné Maďarsko hostilo v květnu konferenci CPAC. Organizátoři CPAC popisují shromáždění jako „jedno z největších a nejvlivnějších shromáždění konzervativců na světě“. Umírněné konzervativce tam však nenajdeme.

Také Sarah Palin a Steve Bannon hosté setkání

Dalším čtvrtečním hostem byla bývalá arcikonzervativní kandidátka na viceprezidentku Sarah Palinová, která se nyní chce přestěhovat do americké Sněmovny reprezentantů. Nadávala na vládu ve Washingtonu a vystupovala proti zrušení ministerstva školství. Palinová je považována za stimulační postavu politické pravice.

Vystoupil také Trumpův spojenec Steve Bannon – Bannon byl již ve čtvrtek všudypřítomný v jednacích sálech  akce. Bannon je jedním ze spoluzakladatelů pravicové internetové platformy Breitbart a je jedním z nejvlivnějších hlasů v ultrakonzervativním táboře americké politiky.

Mno!

Tohle  je  tedy od  ZDF  zvláště povedený kousek!  Za  který  by se nemusel  ani takový Luboš  Rosí  z ČT  a  jeho  trapárna  jménem  Newsroom na  ČT  24.

Že  si  Američané pletou  Čečensko a Českou republiku většina  z nich netuší/ netušila, kde leží nějaké  Ukrajina a  tudíž pro řadu z nich  klidně může  být pod  rozlišovací  schopnost,  že  Viktor  Orbán  NENÍ  maďarským prezidentem, nýbrž premierem, ale  když  ten podstatný  rozdíl  ohledně Orbánova  úřadu je jaksi  mimo znalosti redaktorů a  editorů německé  veřejnoprávní ZDF,  jedné z největších televizních stanic  v Evropě tak to už samo o sobě je na pováženou. A  fláknou to  rovnou do titulku!!!  Neomlouvá  je  ani to, že dál v textu už to uvádějí správně.

Říkáte – formální prohřešek a že  zrovna  já  bych si měl zamést před  vlastním prahem? Protože  se mi chyby  do titulků dostávají nejméně  1x  za  dva  týdny? Máte pravdu.  Zametám. A okamžitě  je opravuji, jakmile  na to přijdu.  Jenže  na stránce  ZDF  už  tohle  visí skoro týden!  A  soukromý blog  jednoho muže, který  je  po vytvoření konkrétního čísla  Kosy natolik  servaný, že  často ani nevidí a neslyší, je  o  dost jiná situace než  web jedné  ze  dvou německých  hlavních veřejnoprávních stanic!

Ale  to po formální stránce není  ani náhodou  všechno!

Moc  pěkná  je i ta  černobílá upoutávka  na video, mající dokazovat Orbánovu posedlost  válečným  štváčstvím!!! Vidíte  ty bojechtivé  mladé pouliční  gangstery  ve  válečných pózách?  Dobře se podívejte  na  doprovodný popisek:

Kulturkampf v Maďarsku: 3. dubna jsou v Maďarsku osudné volby.

Asi jde o předvolební spot. Z voleb, které  jsou půl roku  out!!! Čili vztah k dnešku NULA! že by ojedinělý  úlet? Ani náhodou. Přidáno je  další předvolební video, tentokráte  s popiskem:

Premiér Viktor Orbán vládne Maďarsku léta téměř sám. Ve volbách 3. dubna 2022 by se mu mohl opoziční kandidát poprvé po dlouhé době nebezpečně přiblížit.

Prostě  Orbán  je  vbálečný štváč  a jako takového je potřeba jej dehumanizovat!  Podle  známé  klasiky  – Viktor Orbán nesmí projet!

Jenže  on projel!  Před půl rokem a  ti, co ho měli  podle ZDF a také  jisté  Markéty II. Tlamaté  vážně ohrozit  skončili na  mrchovišti  maďarských dějin. Ale  pro ZDF  relavantní   i dnes. Ačkoliv  Orbán , po čtvrté za sebou  disponuje, díky  HLASOVÁNÍ  maďarských voličů  ÚSTAVNÍ  VĚTŠINOU….

Ale  vraťme  se  zpět  do Texasu!

Co si vám to  ten  Orbán  neslýchaného dovolil?!

-zastal se tradiční  rodiny

-zastal se základů  evropské  kultury a  civilizace

-požadoval, aby  v Maďarsku platily  maďarské zákony a byly  respektovány

-vymezil se proti šílenství  tzv. liberálních hodnot

-označil progresivní liberály  za  stejné jako jsou komunisté

V tom posledním bodě  s ním  hrubě  nesouhlasím, jakkoliv  jsem s  bolševikem nikdy neměl nic  společného!   Ujišťuji ho , že  žádný  komunista  nezná  více než  dvě pohlaví. Například. Že  žádný  z  nich neujíždí  na green dealu,  že  žádný  z nich  se  neúčastní Prague  Pride, že  žádnou komunistickou organizaci neplatí  Orbánův  arcirival Soros. Například.

Ale  to není důležité.

Viktor  Orbán  se podle  ZDF  stal naprosto hlavní  hvězdou  konference.  Zastínil  prý i samotného Trumpa. Jak by ne, když  požadoval  více Chucků  Norrisů a  žádné  Drag queen  tedy transvestity! To si tedy dovolil!!!

Originální  výňatky  z Orbánova  projevu  si poslechnete  na  původním linku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.