Flash -JPMorgan, BofA patří mezi banky, které se vracejí k obchodování s ruskými dluhopisy


Hledám usilovně, co bych vám nabídl ke  čtení příští neděli. Rozhodně nic k aktuální publikaci. Ale málem jsem si odřel oči o sklo,  když na mne na Bloombergu právě vypadlo tohle

JPMorgan, BofA Are Among Banks Moving Back Into Russian Bond Trading

podle překladače

JPMorgan, BofA patří mezi banky, které se vracejí k obchodování s ruskými dluhopisy

Šup s tím na Kosu než se vzpamatují  velcí!!! Momentálně jste první, kdo to má.

  • Banky jménem klientů zprostředkovávají obchody s ruským dluhem
  • Právníci tvrdí, že nejnovější pokyny OFAC vyjasnily zmatek na trhu

Rostoucí počet bank na Wall Street je ochoten obchodovat s ruskými dluhopisy, které byly kdysi považovány za nedotknutelné kvůli jejich  toxicitě.

JPMorgan Chase & Co. a Bank of America Corp. jsou mezi několika bankami, které nabídly, že zprostředkují transakce s korporátními a státními dluhy jménem klientů, podle lidí obeznámených s touto záležitostí, kteří promluvili  pod zárukou anonymity.

Banky jsou nyní ochotny zprostředkovávat transakce poté, co ministerstvo financí uvedlo, že to není porušení amerických sankcí vůči jednotlivcům, aby prodalisvé pozice, čímž zjednalo jasno v otázce, která mátla mnoho lidí na trhu. Bank of America minulý týden poslala investorům nótu, že obchody jsou otevřeny  pro ty, kdo chtějí prodat ruský dluh.

Po ukrajinské invazi a tvrdých amerických sankcích se mnoho bank stáhlo z Ruska a zastavilo obchodování s národními aktivy. To způsobilo, že někteří investoři hluboce uvízli v  ohrožených pozicích. Ještě minulý měsíc se mnohým nepodařilo najít makléře.

Právníci říkají, že investoři měli vždy povoleno prodávat své pozice podle pravidel amerických sankcí, ale téma bylo tak sporné, že mnoho makléřů jednoduše odmítlo obchod. Vzhledem k nedávným pokynům Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv je nyní na trhu větší důvěra ve způsoby, jakými mohou banky nakládat s ruskými aktivy, aniž by porušovaly pravidla.

Barclays Plc a Jefferies Financial Group Inc. také poslaly investorům nabídky, uvedla minulý týden. Agentura Reuters dříve  ,  už v pondělí informovala Citigroup Inc. na tomto trhu působí

Zástupci JPMorgan, Bank of America a Citigroup se odmítli vyjádřit.

OFAC minulý měsíc udělil licenci, která povoluje transakce potřebné k odchodu z pozice v ruských dluhopisech nebo akciích. Licence, která vyprší 20. října, také udělila souhlas s nákupem cenných papírů, pokud jsou tyto  součástí procesu likvidace.

Ceny ruského dluhu odrazily vzhůru , protože obchodování se zvyšuje a místní rezidenti  hledají aktiva, která by si mohli koupit za peníze pocházející z vývozu energie. Desetiletý státní dluhopis se  obchoduje v poměru 1 Euro za 39 centů, což je nárůst z minima 16 centů na konci června, kdy banky ustoupily z obchodování.

No tak to bychom  měli!!!  Bidenově  vlád ě nezbylo evidentně  nic  jiného , než  ustoupit  tlaku investorů, kteří  se  stali obětí  jeho sankcí. Amerických  a  spojeneckých investorů, dodávám. Pře  téměř  jistě prohranými volbami  do Kongresu  Biden loví každý  hlásek.

Vůbec  se nedivým, že  se především americké velkobanky  vrhly  na tenhle  deal s  ruskými bondy a  světe  div  se – akciemi.

Taková  byznysová příležitost  se  najde málo kdy! Původní investoři v panice prodávají.  poměru  39 centů za  1 Euro.  Tedy  za  39%  nominálu což  je  ovšem skoro 2,5x  více než  po uvalení sankcí.

Ale  bylo by zajímavé  vědět,  kdo nakupuje!!!  Hodně  zajímavé.

Mnoho o tom napovídá tahle  větička:

Ceny ruského dluhu odrazily vzhůru , protože obchodování se zvyšuje a místní rezidenti  hledají aktiva, která by si mohli koupit za peníze pocházející z vývozu energie.

Jestli překladač  nefixluje a  já tomu správně  rozumím, pak nejspíš  zejména Rusko odkupuje svůj  vlastní dluh za  ani ne  40% jeho hodnoty. A používá na  to  jinak  blokované devizové rezervy….

Za mne  skvělý deal. A vůbec  bych se nedivil, kdyby  v tom silně jelo například  i Turecko a  další země, které od  Ruska  ve  velkém nakupují jeho strategické surovinové  vývozy  typu uhlovodíky, pšenice, kovy. Turci zápasí  s obrovskou inflací. A nedostatkem  deviz. Jenže tady se jim nabízí doslov a jedinečná  příležitost  jak v podstatě znásobit ty malé devizové rezervy, kterými ještě  disponují. A  za ropu, plyn a obilí stejně zaplatit musí. Ale jednak si od Ruska  vymohou  slevu k nákupní ceně  a jednak  ti cenu zaplatí  Putinovi  jeho obligacemi v poměru 1:1 k nominální hodnotě.

Ale osobně  bych si vsadil, že nakupuje  zejména Moskva.

Samozřejmě, že , ať  si  americké ministerstvo financí říká, co chce, jde  opět  o narušení  sankcí, které proti Rusku samo vyhlásilo. Bez diskuse!  A také  zd e vidíme zcela nepřehlédnutelný  signál  toho, co si  americké velkobanky  o sankcích  myslí. Evidentně  jsou připraveny, na první písknutí  se pustit  do dalšího byznysu s  Ruskem. Hned, jakmile někdo skoro neslyšitelně  ve  Washongtonu D.C. zapíská.

Copak tomu asi  říká Zelenský?  No vlastně  – on  už cca před měsícem chtěl zažalovat  ty  velké americké finanční instituce v Haagu. Takže jen rozšíří body obžaloby. Že  by připojil i  žalobu  na ministryni financí Yellenovou?  už  se  těším!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.