Flash – Chce Zelenský odstranit velitele ukrajinské armády Zalužného?


Podle  horkých informací  ze  dvou  ukrajinských  zdrojů – Strany.ua  a Telegrafu. ua  , hodlá Zelenský ještě  v  srpnu, nejpozději v září  odvolat  generála  Zalužného z pozice vrchního velitele ukrajinské  armády.

Z opravdu  úžasného důvodu. Tím prý je  žárlivost na Zalužného a  Zelenský  si tím hodlá zajistit,  že  ukrajinské vítězství  bude mít jen jednoho otce a on se nebude muset se Zalužným dělit!!!!!!!

Nějak  mi to  hrozící ukrajinské  vítězství  zatím  uniká. Už před  měsícem Kyjev  sliboval rozsáhlou  strategickou  ofenzívu na jihu, s minimálně  dobytím Chersonu  a ono furt  nic. Tedy s  výjimkou zpravodajství  ČT  z Ukrajiny. Tam  vítězí, hlavně na  tom jihu, nepřetržitě a ještě nepřetržitěji.

A  to odvolání Zalužného?  Nepamatuji, kdy  by  vítězící generál byl v nějaké válce odvolán…..  Tohle by byla  absolutní  novinka. Ale uznávám, že na Ukrajině  je  možné úplně  všechno. A je  v genech každého klauna a herce  chtít  potlesk jen pro sebe. To nelze popřít.

Podle  stejných zdrojů  by Zalužnému nabídl  křeslo ministra  obrany. S významným  bonusem  pro  nabízejícího. Podle  ukrajinské ústavy  se  totiž  takovým ministrem může  stát jen  CIVIL!  Zelenský  by Zalužného tedy  rovnou vykopl  z armády!!!

Jenže  podle  toho, jak o tom ukrajinském generálovi píší  weby, specializující  se  na  tuhle  nesmyslnou  válku, požívá právě Zalužný  u  Západu mimořádný respekt. A má se  za  to,  že  právě on  je  tím, kdo zabránil  už  dávno a  dávno zhroucení UK Army.

Soukromě  si  dovolím odhad, žena  rozdíl  od  Zelenského, který  už se notně okoukal a zprofanoval a nejspíš  na  kolektivním Západě už  také leze  leckomu krkem, u  generála  minimálně nějaký  čas  nic podobného nehrozí.

Dodávám, že  jsem už  asi před  týdnem zaznamenal v západním tisku  nesmělé  informace o  tom, že  by právě Zalužný  mohl nahradit  Zelenského.

Uvidíme. Ale  podle  Stran.ua  a Telgrafu.ua  se Zelenský nechce  dělit o vítězství. Tak jo.

Včera  jsem ovšem viděl na ČT  reportáž  z  výcviku ukrajinských  vojáků v  Británii  pod  britským komandem.  A  výslovně  se tam konstatovalo, že  jsou cvičeni speciálně pro boj ve městech!!!!

Tak ona  má  být ta strategická  ofenziva  na jihu, v otevřených pláních a  stepích a oni Angláni cvičí  Ukrajince  v  bojích ve  městě?

Proč  nepilují  kombinované  útoky  pěchoty  s tanky  a obrněnou  technikou za  přesné podpory  dělostřelectva a zbytků letectva???? Jak asi  chtějí  překonat  ruská obranné pásma, aby  se  do těch měst na  městská  bojiště probojovali?

Není to náhodou  tak,  že  Britové  připravují  další  várku  masa  do  válečného mlýnku  a to pro ústupové a obranné boje  v  těch městských aglomeracích, která  zatím Zalužného armáda  drží?

Ale  co,  Zelenský  chce vítězství  sám pro sebe!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.