Úvodník dnešní Kosy – Ukrajina. Americkým pohledem, ovšem tak, jak se v žádném případě v Kyjevě líbit nebude a ve Strakovce také ne!


Dnešní Kosu  bych  bal  ze všeho nejradši  byl vydal  hned  v neděli v podvečer, kdy  jsem zredigoval oba  hlavní články  a naklepal tenhle  úvodník.

Je to  zase o Ukrajině. Možná, že  si právě někteří  z vás  otráveně  říkají  – už  zase??? Ano, už  zase!  Protože  si  vám  dovolím předložit  dva  americké  artikly – jeden  z National Interestu, druhý  z   britského Expressu,  ovšem  psané v  duchu a úhlu pohledu, který byste  v kontinentální  Evropě  a to i té nejodvážnější,  o   Fialově  mediálně informační  bezletové  zóně  nemluvě, nelze  najít!!!

Po  pondělní  dvoučlánkové  analýze  dění na  Ukrajině od  Stratforu  mi přišlo  vhodné  dát si vnitřní závazek  Ukrajinu  trochu utlumit. S  odůvodněním – co dalšího  podstatného dodat? Jenže  National Interest a především ten Express  mne  okamžitě  přesvědčily,  že  by to bylo  špatně. Hodně  špatně!

Jen doufám, že  do středy  oba  články  velkými   českými  redakcemi  zůstanou  nepovšimnuty…. že  ho objeví, díky své pečlivé a usilovné  práci mnoha  a  mnoha  intervjůků čirou NÁHODOU až po zveřejnění na Kose. Jak se v posledních týden několikrát a opakovaně  stalo.      

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.