Otočme rožněm a spusťme Nordstream 2


Němci  mají  přísloví   Spieß drehen. Znamená  to doslovně  otočit  rožněm. Ve  smyslu rozdejme  znovu karty nebo  ještě  lépe  – změňme  zásadně  hru.  A  právě  takhle  uvedl  německý Spiegel  čerstvě  doslova  neuvěřitelnou  kacířskou  výzvu, na  zcela posvátnou  sankci všech protiruských sankcí a  dal ji  hned  do titulku

Drehen wir den Spieß doch um – und öffnen Nord Stream 2

ano i bez  znalostí němčiny  nebo zapojení překladače jste  jistě  schopni  ten  titulek správně přeložit jako třeba otrocky

Otočme  rožněm  a  spusťme   Nord  Stream 2

To je  co??????  Spiegel  pléduje za otevření  Nordstreamu 2.  Takže  jasný  důvod  ten článek okamžitě  převzít!

Spolková  vláda nechává jeden plynovod uzavřený a zároveň prosí Putina, aby dalším plyn protékal. Nedůstojné, rozporuplné a Kremlu  z toho má prospěch.

Kdo je stále ještě vlastně  pro otevření Nord Stream 2? Gerhard Schröder a Vladimir Putin přirozeně. Samozřejmě, že Chrupallové a Wagenknechtové z okrajového pásma  hlupců našeho státu.:.Nejraději by Putinovi hned olizovali boty. Je to všechno poměrně transparentní, a proto na tom vlastně nezáleží, ale  končí to tím? Bohužel ne. Protože co se stane, když bude další zima tvrdá a plynu bude nedostatek a Vladimir Putin prohlásí: »NordStream 1 je teď bohužel úplně nefukční, ale můžete mít plyn z Nord Streamu 2«?

Nestydatá lež, která by bezpochyby vypuštěná hanebným padouchem. Ale to samo o sobě by nezbavilo spolkovou vládu povinnosti reagovat. Bude tedy odpověď federální vlády znít: Odebírali bychom plyn z Nord Streamu 1, ale  z Nord Streamu 2   ho odebírat nebudem?

Podle průzkumu institutu Forsa by 66 procent Němců už ani teď v létě nemělo problémy s plynem z Nord Streamu 2. A v kancléřství  ví, že : v případě problémů s  dodávkami  by měl být ruský plyn odmítnut  protože to přitekl  „nesprávným“ potrubím –  to  by bylo  velmi obtížné. Nicméně mluvčí vlády nedávno řekl, že Nord Stream 2 rozhodně zůstane uzavřený a že kancléřk „vylučuje“ změnu názoru. Je to rozumné?

Smluvně je sjednán bezsankční nákup mnohem většího množství plynu, než v současnosti proudí (přes Nord Stream 1). Pokud by ovšem Nord Stream 1 dodával  více ruského plynu než nyní, považovali bychom to za naprostou samozřejmost. Ne nadarmo pózuje spolkový kancléř před turbínou od Siemense a naléhá na jejich použití, aby se zvýšily dodávky  plynu, zatímco  Rusko je snižuje. Pokud by kancléř tímto způsobem přivedl do tamních zásobníků více ruského plynu, vyhrál  by. Pokud však  naplní  stejné  zásobníky z Nord Streamu2 zvítězil by  místo toho  Putin? Hmmm.

Sankce proti Nord Stream 2 měly původně omezitPutinův prodej plynu, ale zřejmě ne na současnou, velmi nízkou úroveň. Protože jinak by Německo nesmělo žádat o víc a také si to převzít. Dlouho požadované sankce by navíc měly zabránit dalšímu růstu závislosti Německa na ruském plynu. Jakkoli byl tento bod ospravedlněn k ostudě německé politiky (a mnoha médií), od té doby byl vyřešen. 55procentní závislost na dovozu ruského plynu nelze ukončit ze dne na den, ale Německo se prokazatelně chce od ruského plynu co nejrychleji dostat a závislost již snížilo o zhruba 20 procentních bodů. Lze tedy stále tvrdit, že otevření Nord Streamu 2 v případě potřeby jde proti duchu sankcí?

Argumentem zůstává, že bychom  se neměli podléhat  Putinovu politickému vydírání. Západ musí zůstat pevný, držet druhý plynovod  uzavřený, protože jinak ztratíme veškerou morální důvěryhodnost. Nord Stream 2 otevřený, to by byl  Putinův „triumf“, říkají.

Podle mého názoru není morálně zavrženíhodný výběr konkrétního plynovodu, ale vůbec nákup ruského plynu a plnění Putinovy ​​válečné pokladny. „Vydírání“ při výběru trubek je rámcem, který vyplynul z  už dlouho neplatné  konstelace, kdy by otevření Nord Streamu 2 znamenalo  další navýšení dovozu ruského plynu. O tom už nemůže být řeč. Je  tedy otázkou cti, nebo jde spíše  kompenzaci komplexu  trváním na nedůležitém, když jste navíc  slabý  v tom, co  doopravdy  důležité naopak je? Skutečného cíle bude dosaženo pouze tehdy, když přestaneme dovážet jakékoli významné množství ruského plynu. Cíle nebude dosaženo, pokud zablokujeme jedno potrubí a budeme žadonit, aby druhým proudilo více. To je nedůstojné, rozporuplné a zbytečné.

Ještě jednou: Pokud veto na Nord Stream 2 urychlí úplný zákaz dovozu ruského plynu, podpořím  ho bez  jakýchkoliv podmínek a vytáček.  Ale tak tomu není. Místo toho by i při dočasném otevření bylo možné zajistit a zaručit všem skeptikům zachování maximální rychlosti odklonu od fosilních paliv z Ruska. Německo by muselo nadále nakupovat plyn v mezinárodním měřítku za každou cenu a Robert Habeck by se musel uklonit v Kataru. Alternativní zásobovací systém by musel být nacpaný jako 26kilometrový plynovod k terminálu zkapalněného plynu u Wilhelmshavenu – i kdyby s Německá pomoc životnímu prostředí  měla podat  žalobu  kvůli  narušené  kopulaci sviňuch.

Otázka zní: Oč bychom přišli, kdyby německá vláda otočila  rožněm  a uvedla nyní Nord Stream 2 do provozu – veřejně a bez čekání na okamžik, který nám Putin zlomyslně vybere? Odpověď zní: Federální vládě by se podařilo smysluplné vyrovnání fronty v hospodářské válce s Ruskem. Potenciálně by to přineslo více a větších dodávek plynu do 19 milionů domácností a bezpočtu podniků,  na kterých se předem  dohodli. Především bychom   Putinovi  z ruky  vyrazili  páku, kterou nás doufá popohánět přes zimu. A to vše díky jedné myšlence: plyn je plyn.

Kacířská  myšlenka!  Na  každý pád! Proč?  Protože Německo je  evidentně, přes  veškerá  hrdinská prohlášení, jimiž  jsme byli neustále  zavalováni,  s plynem  v  těžké  křeči!  Žádné  poklonění se před Katarem,  žádné  poklonkování  před  USA  a jeho  molekulami svobody  situaci  nevyřešilo. Dozvídáme  se, že  šéf německého energetického regulačního úřadu Klaus Müller  prohlásil, že Německo si s plynem vystačí pouze na necelé tři měsíce, jestliže Rusko zcela přeruší jeho dodávky. Německu by v takovém případě nepomohlo ani naplnění zásobníků v zemi „až po okraj“, konkrétně na 95 procent. 

V současnosti jsou německé zásobníky naplněné ze 77 procent a cíl 95procentního naplnění do listopadu se tak zdá být splnitelný. Pokud tedy Kreml dále neomezí dvé dodávky. Plynovodem Nord Stream 1 nyní Rusko posílá do Německa plyn pouze z pětiny kapacity potrubí. Ale i když by se německé zásobníky podařilo naplnit na uvedených 95 procent ještě před začátkem zimy a Kreml někdy v té doby své dodávky Německu stáhnul na nulu, Německo stále nebude mít dost plynu na celou zimu.

Takže  tady  je  jádro pudla!!!  Tady. A když  Nord Stream 1  je  nebo bude v poruše, je  jedno  jestli skutečné  nebo  fingované,  tak  co  zbývá?  Schválně,  co?????

Budou Němci  hrdinně  mrznout  jak u Stalingradu? Kvůli Ukrajině?  Nechají  si rozvrátit  průmysl a  risknou masové nepokoje?  Tohle  je ono otočení rožně! A  tohle  stojí  za  kacířskou myšlenkou, přesněji  – ZATÍM  kacířskou myšlenkou,  spustit  Nord Stream 2.

Ano, bylo by  to pokleknutí před  Putinem. To na  každý pád. Protože  ty  sankce  na  druhý  plynovod  nevyhlásilo Rusko nýbrž  triumfálně  Západ! Aby Putlera potrestal. Jak  konstatuje  i autor  článku.  V  tomto místě mi  to nedá a  zeptám se  – který ze  sankčních  balíčků  nepotrestal  vlastně  sankcionalisty  /skoro/ stejně jako toho  nenáviděného spřažence  pekla?????  Moc  by se jich nenašlo!!!!

Takže  otázka  zprovoznění  NS2  je na  stole. To je  zřejmé.

Autor  sice  hrdinně  drží linku  Putina  zničit  a zašlapat  viz jeho:

eště jednou: Pokud veto na Nord Stream 2 urychlí úplný zákaz dovozu ruského plynu, podpořím  ho bez  jakýchkoliv podmínek a vytáček.  Ale tak tomu není. Místo toho by i při dočasném otevření bylo možné zajistit a zaručit všem skeptikům zachování maximální rychlosti odklonu od fosilních paliv z Ruska. Německo by muselo nadále nakupovat plyn v mezinárodním měřítku za každou cenu a Robert Habeck by se musel uklonit v Kataru. Alternativní zásobovací systém by musel být nacpaný jako 26kilometrový plynovod k terminálu zkapalněného plynu u Wilhelmshavenu – i kdyby s Německá pomoc životnímu prostředí  měla podat  žalobu  kvůli  narušené  kopulaci sviňuch.

Zvláště  tohle  zní moc  pěkně:

Místo toho by i při dočasném otevření bylo možné zajistit a zaručit všem skeptikům zachování maximální rychlosti odklonu od fosilních paliv z Ruska. Německo by muselo nadále nakupovat plyn v mezinárodním měřítku za každou cenu!!!!!! a Robert Habeck by se musel uklonit v Kataru.

Tak  totální odklon od  ruského plynu???!!!!  A Německo by podle  písmáka  muselo pokračovat v nákupu  ideologicky  správného plynu za  každou cenu, ať ten JINÝ PLYN  plyn bude jakkoliv  drahý???? Vážně????  To jako fakt????

Ten  chlápek, co se  dopustil  té svatokrádežné  myšlenky  není  ani zdaleka  tak  chytrý , jak si sám myslí.  Rozpoznal sice ,  že  bez NS to asi letos  nepůjde.  Ale už mu nedochází, že  jedna  věc  je, zda plyn  vůbec  je k dispozici a  druhá, zda  jeho odběratelé  jsou schopni  ho zaplatit!!!!!  A oba  ty  axiomy  představují  klasickou podmínku nutnou, nikoliv  však postačující!!!  Není li plyn, je úplně jedno kolik stojí!!!!

Není li  k zaplacení  domácnostmi nebo průmyslem, pak je  úplně  jedno, jestli  k dispozici je  či nikoliv. Prostě funguje jen  varianta,  že plyn  je  k mání v  dostatečném množství  a za přijatelné ceny.  A chci  písmáka  ujistit,  že  pokud  z Ruska  nepoteče  do Evropy  dostatek plynu a to nejlépe  oběma potrubími,  pak plynu  zde nebude  ani dostatek  ani za  jakž takž přijatelnou cenu.Každý  dodavatel  si s  radostí  urve  maximální  zisk. Vzniklý  z naší  vlastní ideologické zabedněnosti  a bigotnosti!!!

Prostě  Zelenský a Washington zaveleli a  Evropa  skáče.  I když  jí  důsledky  toho skákání mohou  nevýslovně  a trvale  poškodit. Pokud  plyn  nebude  a to za  správnou cenu, pak  Evropa  jako světová průmyslová  zóna končí. Prostě  výroba  se přesune  tam, kde bude dostatek co nejlevnějších  energií. A  tuhle výhodu  si sankcionalisti zakázali. Jak do omrzení opakuji.  Ale jinde  to od nás, zejména  v Číně  a Indii, ale také ve  Spojených státech, rádi převezmou. Protože  PLYN, který  bude  Západ/Německo/Česko nakupovat  ZA KAŽDOU CENU spolehlivě  zlikviduje  většinu  výrobních odvětví. Však  také první kolapsy  velkých  firem  už  registrujeme. Viz hliníkárna  Slovalco v  Žiru nad Hronem nebo  obří  a klíčová  evropská zinkovna  v Holandsku

Významná slovenská hliníkárna končí kvůli drahé elektřině s výrobou a propouští, zastoupí ji dodavatelé z Číny a Ruska. Již včera oznámila „zavření krámu“ klíčová evropská zinkovna

Nedejte  se zmást tím, že obě neunesly  ceny elektřiny. Ta  se odvozuje od  cen plynu. Tyhle  systémově  důležité fabriky  skončily. Ruskoa  Čína  rádi zaskočí. A  to je  teprve  začátek!!!!

Kterému  spousta  povolaných nebude  chtít  jen tak  přihlížet. A  otevření  Nord  Streamu 2 by  jim dalo  velkou šanci tohle  všechno zvrátit!!! Protože jakmile  by  byl jednou v provozu, pak už by  ho nešlo zastavit. Protože  Gazprom by nejspíš  operoval z  cenou. Kterou by  ten uvadající evropský průmysl moc  a moc  chtěl. A  zkuste jako politik sdělit  voličům  –  já zlikviduji  desetitisíce/statisíce pracovních míst protože  just nebudu od  Putina kupovat jeho levný plyn, když už  ho teď na  jaře, v létě nepotřebuji, abyste  nezmrzli!!!!  Jak dlouho taková  vláda vydrží? Otevření NS 2 je  doopravdy dokonalým otočením rožně!!!  Ale jinak,  než  si písmák  ze  Spiegelu  myslí.

Nevěřím, že  současné  ceny  energií  jsou  schopni  akceptovat  výrobci všeho  možného. Nevěřím, že  se  to nepromítne  do dalšího drastického nárůstu  cen. Nevěřím, že  ten  široké  vrstvy  lidí  unesou. Nevěřím, že  jsou evropské ekonomiky  schopny  trvale  akceptovat  vysoké ceny  energií.   A především  – nevěřím  současné  vládě  pětihlavé saně.

Pamatujete, jak nás  ještě minulý  týden Sikela  s Fialou ujišťovali, že  plyn  bude a  bude ho dost?  Že jako dodávky  zajištěny  a pak ta  bezva  evropská  solidarita?  A pak najednou  předevčírem čteme:

Síkela: Stát by omezil teplo pro domácnosti v nouzi, aby udržel klíčový průmysl

Takže  chlubení se plnými zásobníky  byla  jen klasická  růžová  vata  pro blbce, jak Kos a opakovaně  na  číslech  a  grafech z různých zdrojů dokládala. S  tou evropskou plynovou soldorití je to úplně  stejné. Když  Němci  už mají strach, jak přežijí zimu,  tak i Síkelovi s  Fialou došlo, že  jde  z tlustých  do tenkých!!! Že  jde  jen  o proklamace, že  skutek může  už  dávno být na  útěku!!!Takže okamžitě  vystřízlivěli ze  svého rauše  se rozhodli připravovat obyvatelstvo  na  to,  že  také  může zatraceně  mrznout. Aby  byl plyn pro průmysl…..

Hlavně, že   trestáme  toho Putlera!!!!!

Ale  stejně  – co by  asi tak  vykřikoval  Fiala, lipavský, Síkela  a další, kdyby  se Germán rozhodl  nastartovat  NS2??? To by mne  hodně zajímalo. Dost možná,  že se to i  dozvím.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.