Flash – jak který Západ dotuje Ukrajinu a její válku


Jeden  z kosířů mne navigoval na  portál  renomovaného německého ekonomického institutu  IWF z Kielu. O jehož  predikcích nikdo nepochybuje, natož  že  by diskutoval. Včetně  spolkové  vlády.

Budu konkrétní – navigoval mne na  stránku s  grafy, které popisují, kolik a  jak  která západní země  už zadotovala  Ukrajinu a  Zelenského.

A  to včetně  poměření s  HDP  příslušné země!!!!

Výsledkem jsou mimořádně interesantní čísla.  Zejména  z pohledu  českého a slovenského daňového poplatníka!!!!

Ukraine Support Tracker

Databáze vojenské, finanční a humanitární pomoci Ukrajině

Ukrajina Support Tracker uvádí a kvantifikuje vojenskou, finanční a humanitární pomoc přislíbenou vládami Ukrajině mezi 24. lednem 2022 a aktuálně do 3. srpna 2022. Pokrývá 40 zemí, konkrétně členské státy EU, další členy G7 a také jako Austrálie, Jižní Korea, Turecko, Norsko, Nový Zéland, Švýcarsko, Čína, Tchaj-wan a Indie. Databáze je určena k podpoře diskuse o podpoře Ukrajině založené na faktech.

Zaměřujeme se na mezivládní transfery na Ukrajinu. Vzhledem k nedostatku srovnatelných a spolehlivých údajů nekvantifikujeme soukromé dary ani převody od mezinárodních organizací, jako je Červený kříž. Další podrobnosti viz níže. Tento projekt neustále rozšiřujeme, opravujeme a vylepšujeme. Velmi proto uvítáme jakoukoliv pomoc s vylepšením trackeru. Jsme velmi vděční za mnoho připomínek a návrhů, které jsme obdrželi. Odešlete zpětnou vazbu a komentáře na adresu ukrainetracker@ifw-kiel.de

Aktualizace 18. srpna 2022: data od 24. ledna do 3. srpna

Tok nové mezinárodní podpory pro Ukrajinu v červenci vyschl. Žádná velká země EU jako Německo, Francie nebo Itálie neučinila významné nové závazky. Rozdíl mezi přidělenou a vyplacenou pomocí se však zmenšil.

Nejnovější aktualizace nástroje Ukraine Support Tracker (2. července až 3. srpna) ukazuje, že v červenci Ukrajina obdržela pouze přibližně 1,5 miliardy eur v nových příslibech podpory. Celkem nyní tracker zaznamenává závazky ve výši 84,2 miliardy eur.

„V červenci dárcovské země nezahájily téměř žádnou novou pomoc, ale poskytly část již zavázané podpory, jako jsou zbraňové systémy,“ říká Christoph Trebesch , vedoucí týmu, který sestavuje Ukrajinu Support Tracker. Například Německo neposkytlo oznámil jakoukoli další vojenskou podporu, i když vyslal značnou vojenskou pomoc spáchanou dříve.

Nejvyšší  čas  se podívat na  čísla  grafy!!!!

Nejdříve  to, co jednotlivé  státy naslibovaly.

Výstřižek

A nyní  to, co v absolutním vyjádření už poslaly  a  v jaké formě:

Výstřižek1Výstřižek2

Ale  absolutní  výše darů Zelenskému neříká ani zdaleka  všechno.

Daleko zajímavější  je  porovnání  darů na podporu  války  s  HDP příslušné země!!!

Výstřižek.3JPG

Jistě  se  vám, tak jako mně, dme  hruď  pýchou,  že  Česká  republika, která  sice neumí  podpořit  například potravinové  banky, aby nakoupily  dostatek základních potravin pro  své chudé, kterých  kvaltem přibývá /onehdá  ČT informovala, že  vláda uvolnila mimořádně  20 milionků, představte  si  – dvacet melounů pro ty nejchudší  z našich  chudých spoluobčanů/ už na  Ukrajinu  nasypala  0,3%  českého HDP!!!!! Tedy přes  palec nejméně  15 miliard korun!!!! A  srovnatelně  daleko více než  USA  nebo Velká  Británie!!! Hlavní sloupy ukrajinského válečného úsilí!!!!

Jen nechápu,  že nás poráží Slováci! Taková ostuda! I když je to fous.

Tohle  vám Kosa  nemohla  zatajit!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.