Jak vypadá evropská žulová jednota proti Rusku v očích obyvatelstva kontinentu


Neustále  slyšíme, jak jsme  proti Rusku jednotní a že tato jednota  potrvá  až za hrob. Otázku  ohledně  čí  hrob to nakonec  bude, si ovšem nikdo neklade.

Za to čím dál více se objevujjí  různé  průzkumy. co si asi tak obyvatelstvo  o  té naší nezdolné a vše z našich kapesobětující  podpora  Zelenskému od  našich papalášů  o ní myslí.

Na  Bloombergu  například  jeden takový  průzkum zveřejnili v článku

Europe’s Next Ukraine Mission Is on the Home Front

podle překladače

Další evropská ukrajinská mise je na domácí frontě

Vladimir Putin sází na to, že západní jednota se rozpadne, až porostou ceny plynu a potravin a nastane zima. Zde je návod, jak dokázat, že se mýlí.

Šest měsíců po ruské invazi u svého souseda se demokratický svět sešel, aby podpořil ukrajinskou sebeobranu a uvalil tresty na Vladimira Putina a jeho činitele. Přesto to krveprolití nezastavilo – a Putin sází na to, že západní jednota se rozpadne, až nastane zima a Evropané se ocitnou stlačeni cenami potravin a energií. Dokázat, že se mýlí, bude vyžadovat, aby evropští lídři připravili svou veřejnost na vleklou válku a zvýšili podporu těm, kteří jsou nejméně schopni nést její náklady.

Jak v USA, tak v Evropě, veřejné mínění drtivou většinou podpořilo úsilí pomoci Ukrajině odolat Putinově agresi, ale toto odhodlání pravděpodobně s prodlužováním války opadne. V květnovém průzkumu mezi 10 evropskými zeměmi uvedlo 42 % respondentů, že jejich vlády věnují Ukrajině příliš velkou pozornost vzhledem k jejím problémům; v Rumunsku a Polsku, dvou předních zemích, je toto číslo více než 50 %. Evropané řadí zvýšené životní náklady a ceny energie na vrchol svých obav kolem války , vedle použití jaderných zbraní. V Německu průzkumu Forsa podpora pro bojkot ruského plynu, klíčového prostředku k potlačení Kremlu, snížila na téměř jednu třetinu respondentů, ze 44 % před šesti týdny.

Pořádková služba

S problémy doma se ne všichni Evropané shodují na množství podpory věnované Ukrajině

  • Příliš velká
  • nevím
  • Zhruba správná
  • Nedostatečná

Výstřižek

Aby evropští lídři překonali stále vzrůstající únavu z válečného úsilí, musí si ujasnit své cíle na Ukrajině. Zatímco priority jednotlivých vlád se budou nevyhnutelně lišit, měla by existovat široká shoda ohledně několika základních cílů:

-obrana demokraticky zvoleného vedení Ukrajiny a její sebeurčení;

-pohnat  ruské síly k  odpovědnosti za válečné zločiny; 

-vyhýbání se jakémukoli příměří, které by Ukrajinu učinilo zranitelnou vůči obnovené ruské agresi.

Evropa bude muset minimálně zachovat současné sankce proti Kremlu a pokračovat v poskytování ekonomické pomoci Ukrajině v příštích měsících.

Ke cti  slouží, že evropští lídři zatím vylučují jakékoli zmírnění sankcí vůči Rusku, ale v reakci na neklid veřejnosti by se mělo udělat více. Tvůrci politik by měli zdůraznit, že pomoc Ukrajině je v evropském vlastním zájmu, protože dovolit Putinovi, aby zvítězil, povzbudí nejen Kreml, ale i další autokraty s revanšistickými ambicemi. A měli by čelit ruským dezinformacím o údajných nedostatcích západní politiky tím, že budou dělat více pro zdůraznění jejích úspěchů – včetně oslabení ruské ekonomiky , zmaření Putinova úsilí nahradit prezidenta Volodymyra Zelenského loutkovým vůdcem a zvýšení velikosti a síly NATO.

Stejně důležité je, aby západní vlády upřímně komunikovaly o potenciální bolesti z dopadů našich sankcí, která nás čeká. Dopad na disponibilní příjmy byl nerovnoměrný, ale Mezinárodní měnový fond odhaduje průměrné zvýšení životních nákladů evropských domácností na téměř 7 % spotřeby v roce 2022.

Vzhledem k tomu, že Rusko omezuje dodávky plynu – a hrozí, že je úplně uzavře – se situace nezlepšuje a evropské spotřebitele čeká krutá zima. Spojené království se připravuje na přerušování  dodávek proudu . Zatímco všichni budou trpět, vlády by měly zaměřit svou pomoc na ty, kteří jsou nejvíce ohroženi. Cílená podpora příjmů pro chudé je nákladově efektivnější přístup než snižování daní a cenové kontroly, které nemotivují rodiny ke snižování spotřeby nebo investicím do vyšší efektivity.

Evropští lídři musí naléhat především na trpělivost. Morální pobouření a solidarita západní veřejnosti posílily morálku Ukrajiny a pomohly jejím silám odolat náporu Ruska. Ale boj za zachování svobody země brzy neskončí.

Mno,  Bloomberg mi za normálních  okolností  imponuje  věcností a vypuštěním jakékoliv  demagogie  a ideologického blábolení. Tentokráte  ovšem,  zřejmě pod  vlivem čísel z průzkumu, který  sám publikuje,  už  píše jako kdyby  mu Lipavský  diktoval.

Obyvatelstvu prý  vrchní  potentáti mají  vysvětlit, že trpět  kvůli  Zelenskému  je  vlastně  fajn! Prý to nic moc nestojí. Mezinárodní měnový  fond  to spočítal asi jen na  7%.  Tedy co do koupěschonosti a  životní úrovně  nás, tady  dole  . Obyčejných lidí. My  to máme  snášet  s úsměvem. A  proč? No proto, abychom potrestali přece Rusko a na  Ukrajině  mohl dál vládnout  křišťálově  vzorný demokrat  Zelenský!! Proto!

A  až budete  v zimě  eventuálně mrznout, tak si  říkejte že

-tím bráníte  demokraticky zvolené vedení Ukrajiny a její sebeurčení;

-poženete  ruské síly k  odpovědnosti za válečné zločiny; 

-zamezíte jakémukoli příměří, které by Ukrajinu učinilo zranitelnou vůči obnovené ruské agresi.

To je přece pro vás, vaši rodinu, zejména  děti vnuky, staré rodiče  dnes  to úplně, ale úplně nejdůležitější!!!! Tohle  vám musí  Fiala  a Lipavský  znovu a znovu vtloukat do hlavy, konstatuje  Bloomberg.

Ale kvůli  tomuhle  blábolení  jsem tenhle  článek nepřevzal.

Fascinují  mne  ty  výstupy  z  šetření  výzkumníků ohledně podpory  Ukrajiny  v jednotlivých státech Evropy.

Plyne  z  něho několik, řekl bych až zdrcujících  závěrů pro  Bloomberg, Fialu, Lipavského a hlavně Zelenského a  všechny podobné:

1- skoro nikdo nikde  napříč  Evropou si nemyslí,  že by  se podpora  Kyjeva  měla jakkoliv  zvyšovat!!  Příznivci tohoto názoru  jsou v drtivé menšíně  – viz  červený sloupeček.

2- 42%  všech Evropanů si myslí naopak že podpora  Zelenskému je  od jejich vlády  zatraceně přehnaná. Pod  tento průměr  se  dostali jen Němci, byť  těsně, kupodivu  Portugalci -proč? a nepřekvapivě  Britové a  Finové.

3- zásadním překvapením je ovšem postoj  veřejnosti v Polsku a Rumunsku!  Dvou států  které  doslova, když slyší  Rusko nebo Putin běsní a až  mají  pěnu  u  úst. A  ejhle – v obou těchto státech si  výrazně nadpoloviční většina  obyvatel myslí,  že  se jejich zem  angažuje na Ukrajině přespříliš. Pro men téměř  neuvěřitelné!!!

Vůbec  se nedivím, že Bloomberg  nad  tímhle  ztratil  svou obvyklou střízlivost a soudnost.

No a  aby toho nebylo málo, tak přidám  ještě  čerstvý  výstup  z amerického  superanalytického webu  Mornig  Consult  ohledně posledního vývoje  nálad  obyvatel Západu a speciálně  USA, ale  také Itálie , co s e Ukrajiny a  Ruska  týče.

Originál, se  spoustou grafů, kterých vás  tentokráte  ušetřím, je  zde

Pro účely  tohoto článku mi plně postačí shrnutí, jak ho vydal můj překladač:

Klíčové věci

Vnímaná odpovědnost USA za Ukrajinu  klesá: Podíl amerických voličů, kteří tvrdí, že jejich vláda nese odpovědnost za ochranu Ukrajiny před Ruskem, klesl na 41 %, což je nejnižší zaznamenaná hodnota od dnů bezprostředně po invazi do Moskvy. Jediný případ, kdy bylo toto číslo nižší, a to 40 %, bylo v den samotné invaze, než se pomalu vyšplhalo na vrchol 50 % od 30. dubna do 1. května. Následný pokles byl z velké části způsoben rekordně nízkou podíl republikánů (31 %) a nezávislých (33 %), kteří vnímají takovou odpovědnost, přičemž demokraté (57 %) jsou stále jen 4 procentní body od svého vrcholu na začátku dubna.

Méně demokratů říká, že se pro Ukrajinu nedělá dost: Podíl demokratů, kteří tvrdí, že Spojené státy nedělají dost pro podporu Ukrajiny, klesl na sledované minimum 21 % – a u demokratů je to nyní méně akcentované než u obou republikánů (22 % ) a nezávislých (23 %). Celkově vzato, podíl všech voličů, kteří říkají, že se toho nedělá dost, klesl zpět na stejné sledované minimum 22 %, což je číslo naposledy zaznamenané koncem května. U republikánů je však stále téměř dvakrát vyšší pravděpodobnost než u demokratů, že říkají, že se dělá příliš mnoho, a to 29 % až 15 %.

Reputace Ruska se v Itálii zlepšuje: Jak se Itálie připravuje na volby, o nichž se všeobecně předpokládá, že vyhraje více promoskevská koalice, než byla vláda vedená odcházejícím premiérem Mario Draghim, zdá se, že Italové se k Rusku více přiklánějí. Pokud jde o čistou přízeň – podíl dospělých Italů s pozitivním pohledem na Rusko minus ti s negativním pohledem – Rusko si za poslední měsíc polepšilo o 18 bodů, z -64 bodů z 15. července na -46 podle posledních údajů. Jedná se o nejvyšší čistou přízeň pro Rusko zaznamenanou mezi italskými dospělými od dne po invazi Moskvy na Ukrajinu a řadí ruskou popularitu v Itálii pouze za Mexiko (-11) a Brazílii (-39).

Takže v  USA  vidíme  stejný  vývoj  jako v Evropě!!!!  Já myslím, že  Bloomberg  podobných  vyděšených článků  bude muset  vydat  hodně, Spíše  více  než hodně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.