Kde končí papalášský humor? U volebních preferencí! Aneb když mainstream způsobí obyčejnému člověku radost.


S  tímhle  článkem  vám nepředložím nic  aktuálního, Je, tak říkajíc  de mode!  Pět  dní. Všichni nejspíše  hlavní sdělení  už  znáte. Jde totiž o průzkum volebních preferencí. Tak jak ho pro CNN Prima News vypracoval STEM a zadavatel jej v neděli  v poledne  zveřejnil.

Jenže  ono nejde  jen o ten nejdůležitější  výstup  – kolik které  straně aktuálně  stemáčtí dotazovači  naměřili.  Jde o další souvislosti a to je také důvod, proč padlo rozhodnutí  tenhle  článek,  byť s  částečným křížkem po funuse  sepsat a  dnes  vydat.

A osobně  k tomu mám  svůj  motiv. Mám totiž  z toho stemáckého výzkumu  nelíčenou  radost. A té, jak sami víte,  je  od  vzniku covidové  pandemie  do teď  pramálo!  A když  ještě  za  tu radost vděčím  mainstreamu a jeho hlásný troubám?    Tak je pochopitelně  nejvyšší  čas  se s vámi  podělit. Protože  možná,  že  vám ta  radost  v tom blázinci kolem unikla. A  to by byla  zatracená  škoda!  Zejména, když jsme  si to potěšení  tak nějak  zařídili my  sami!

Všechna  data  jsou  čerpána  z tohoto příspěvku na  webu CNN Prima  News

Hnutí ANO by vyhrálo volby, ukazuje exkluzivní průzkum STEM. Lidovci mimo Sněmovnu

Jádrem inkriminovaného příspěvku je  sada  šesti grafik, které  odprezentuji  jednu po druhé a doplním svým komentářem.

Tou  hlavní je přirozeně  pozice  jednotlivých stran v přízni  voličů.  A  říká nám toto:

Výstřižek

Dám to ještě  slovy:

Volby do Poslanecké sněmovny by aktuálně vyhrálo hnutí ANO s 31,1 procenta. Druhá ODS by získala pouze 15,5 procenta. Na třetím místě by se umístilo hnutí SPD s 11,9 procenta, které by následovali Piráti s 9,3 procenta. Do Sněmovny by se ještě těsně dostaly další dvě vládní strany. TOP 09 by získala 5,6 procenta a hnutí STAN zatížené kauzou Dozimetr pouze 5,5 procenta. Naopak před branami Sněmovny by skončili s 4,8 procenta sociální demokraté.  Například lidovci by se s 3,4 procenta do dolní komory parlamentu ani nedostali. Stejně  tak komunisté či Přisaha by získali lehce přes tři procenta hlasů oslovených respondentů.

Takže  provedeme  dva  základní součty:

V prvním sečteme  procenta deklarujících,  že  by hlasovali pro kteroukoliv  hlavu  pětihlavé saně:

Takže:

15,5+9,3+5,6++5,5 + 3,4   =39,3 %

Podotýkám,  že  STEM zkoumal preference  jednotlivých hlav saně, ale  lze zcela jistě předpokládat,  že by se znovu  spojila  do volebních  bloků, aby  hlasy  menších hlaviček, koketujících s  rizikem odumření  za  živa,  nepropadly. A  současně  opakuji  svoje obvyklé tvrzení,  že  tím pádem by  konečný součet  procent  saně  byl menší, možná  dost výrazně,  tenhle  aritmetický. Klidně  si umím představit  i takových 5%. Například kdo by  asi tak chtěl  koalovat  s Rakušanem a jeho loupežnickou rotou po  tom, jak zametli s Pirátstvem? A  také  po Al Capounovi  Hlubočkovi? Ale  pro tuto chvíli  to  pomiňme. Je totiž  čas na druhý, daleko kratší součet:

Babiš  + Okamura

31,1+ 11,9 = 43,0%

A poslední kupecký  výpočet?

Pětihlavá saň – Babikamura

39,3 – 43 =  – 3,7%!!!!!

Nevím jak  vy, ale já mám důvod se  velmi usmívat. Zažívám nad  tím výsledkem  velmi vzácný pocit  radosti. Nikoliv  zadostiučinění.  O tom  rozhodně  ZATÍM nemůže  být  řeč. Ale máme před sebou ještě  podzim  a zimu.

Rozdíl 3,7%  už  v žádném případě nelze  vydávat za nějakou statistickou chybu!!! Ten už lacino okecat nelze. Ani když nám Fiala  ne/lže. To je prostě  sešup. Protože  ta diference  už  znegovala  případně propadlé hlasy, Ty už by nyní sani nepomohly.  Babikamura  by  získala v základu nejméně o  8 mandátů více  než současná vládní smečka a při přepočtu  propadlých mi to odhadem  vychází na  dalších cca  12.  Babiš  s Okamurou, pokud  by byli schopni se domluvit  by  ve sněmovně  získali zcela komfortní většinu někde kolem 110 :90.

Pokud by  se domluvili. K tomu pár  vět  až na úplném konci.

Pojďme na  další grafiky. Následující dvě patří dohromady a popisují jednak tzv. volební potenciál  jednotlivých partají,  t.j.  teoretický  výsledek, jehož  by  mohla  strana dosáhnout, kdyby  jí to hodili všichni, kteří o ní, byť jen letmo, zvažují. A  druhý stranický sloupeček popisuje kolik  skalních voličů za kterou z partají stojí. Což značí, tak říkajíc,  že představuje hodnotu, kterou  dotyčná formace udělá v každém případě, ať se děje co se děje.

VýstřižekVýstřižek1

K mému velkému překvapení je zjevné,  že  největší elektorát  skalních voličů má  BABIŠ! 5/7 z potenciálu!!!! Takovému  číslu se nikdo z ostatních ani nepřibližuje!!!! ODS je  na 5/10, Okamura na 1/3, stejně jako Piráti.

Tahle  čísla se dají interpretovat i jinak -Babiš  by dle STEMU  dnes  volby  vyhrál, i kdyby  došli jen  jeho nejvěrnější  voliči.  Můžete  namítnout,  že zapomínám na možnost, že  SPOLU  udělá snadno vyšší součet, pokud  se přiblíží  získané hlasy  volebnímu potenciálu. Jenže  to  je  falešný součet!!! Proč?

To vysvětluje  už  web CNN Prima News:

Vedle toho průzkum společnosti STEM nabízí také podrobnější data ohledně nálad ve společnosti. Například, že hnutí ANO může teoreticky získat až 37,8 procenta hlasů, pokud by pro něj hlasovali všichni, kteří to zvažují. ODS má potenciál zisku 22,3 procenta hlasů, což je paradoxně méně než SPD, které by mohlo dosáhnout až na 25,1 procenta hlasů dotázaných voličů.

Strany se však o své potencionální voliče přetahují navzájem. „K ANO tíhne více než polovina potenciálu SPD, Přísahy či ČSSD. Dále by mohlo brát významné díly potenciálu Trikolóry, Svobodných i Zelených. Relativně největší přesah nabízí potenciál KSČM,“ píše se v průzkumu.

„Až dvě pětiny potenciálu ANO zvažují též volbu SPD. Kolem pětiny podobně uvažuje o ČSSD, KSČM či Přísaze. Překryvy s dalšími stranami už jsou relativně velmi malé, přesto mohou pro tyto strany znamenat teoretické zvýšení podpory o jeden až dva procentní body,“ uvádí dále výzkumníci.

Jinými slovy – Pětihlavá saň  v podstatě NENÍ schopna přetáhnout nikoho, kdo zvažuje, že by  volil Babiše, Okamuru, KSČM, ČSSD, Přísahu a tak podobně. Z toho vyplývá,  že  ODS  může narůst jen na úkor Kalouseksirotků. STAN nebo Lidovců. Ale ne  úkor  dnešní parlamentní i neparlamentní opozice. U ní samozřejmě platí totéž. Hlasy  od pětihlavé saně získá  jen u těch, kteří sami přijdou na to,  že  podpora tohle politického monstra  poškozuje  je  i jejich rodiny.

A ještě  něco – momentálně  platí,  že  Pětihlavá  saň  dá dohromady  max.  40%  elektorátu. Zbylých  60% je mimo její dosah, ve velké většině  dokonce  v nesmiřitelně nepřátelském gardu.  Tedy  poměr 3:2 v neprospěch  Obludária. Pro Babikamuru  jsou největším problémem  malé  strany, které  jí  odčerpávají  hlasy.

Pohněme se  dál:

STEM svým respondentům položil  kardinální otázku dneška:

Výstřižek3

Velmi těsná  většina zoufalců, co  pléduje pro pětihlavou saň -konkrétně  55% si myslí,  že  vláda proti chudobě  se dostatečně  snaží.  Celých 45%  jejích příznivců je  opačného názoru!!! Jejích příznivců!!!! Kdybych byl  Fialou, Markétou Dvousvetrovou, Rakušanem Bábinským, asociálJurečkou a  ČoudBartošem tak by  z tohoto zjištění na mne  šly mrákoty. Zejména při zvážení faktu, že  gró jejich  voličů pochází  z lépe situovaných vrstev  z velkých měst! A ona  už  skoro polovina  došla k názoru,  že  vláda  je  prostě  tom průšvihu nastupující  chudoby nechá  vymáchat!!!!

A navíc – tohle  je jediná skupina,  kde  ještě nadpoloviční  většina věří  na  Fialovu  eskamotáži a iluzi.

Nehodlám sebeméně  popisovat grafy  voličů parlamentní i mimoparlamentní opozice. Tam není co komentovat. Ti jsou nastaveni  jasně. A  tím potvrzují, že tady opravdu  Saň nezíská ani deko!

Co naopak za  důležité  držím jsou  nevoliči a především NEROZHODNUTÍ!!!!  Tihle  vyhrávají/prohrávají  volby!!!! A z těch  si  celých 85% !!!!!!  myslí, že  vláda  prostě  na lidi a  valící se chudobu  -KAŠLE!!! Pochopitelně,  že  jejich nastavení více než  sdílím!  A bude mi někdo odporovat, když si dovolím  tvrdit, že  zdaleka nejde o konečné procento? Od těhle  Fiala   a  spol. také  nic  nezíská!

Co tam  ještě máme? Toto:

Výstřižek4

Národ  začal  šetřit. To je  zjevné. Škoda, že  STEM  nepřidal  ještě  rozdělení  šetřících a dosud nešetřících podle volebních preferencí jako u minulé  grafiky. Vsadím boty, že  by se  ukázalo  že  těch cca  33% , co se nemusí dosud  omezovat se rekrutuje  skoro výhradně  z kmene  voličů a sympatizantů  Obludária!!!!

Dosud mi ty  grafy  dělaly  svým způsobem radost. Protože  naznačují,  že  by pětihlavá  saň  mohla  zajít na úbytě. A  to rychleji než si sama  v nějakém tom  zlém snu  umí představit. Jenže  je dobře  známo,  že není růže  bez trní. A přesně o tom je poslední grafika!

Výstřižek5

Nevěřím vlastním očím!!!!

Tak v  červenci  si  85% voličů myslelo, že  vláda nekoná  dost /jestli vůbec něco/, aby  bránila  růstu  chudoby a  o měsíc později  už je  to „jen“ 78%?????!!!!

Kam se  těch  7%  dříve  nespokojených  během měsíce vypařilo???? Čím je  Fialovo obludárium přesvědčilo, že změnili názor? Inflace  se  zrychlila  a vylétla na nové maximum, energie  a potraviny opět zdražily, atd.atd.

Nezbývá mi než  hádat  – vláda začala  vyplácet 5 litrů Jurečkovného na  děti!!!! Nic jiného nepřichází v úvahu.

Jestli mám pravdu, pak to popisuje dokonale  českého  buldu, alias  voliče!!!! Těch 5 000 na dítě  vůbec NIC NEŘEŠÍ. Při dnešní drahotě  skutečně nic!  A  přece  to stačilo, aby  celých  7%  lidí disponujících volebním hlasem změnilo z  gruntu názor  na  nejhlavnější  vnitropolitickou otázku dneška!!! Jednorázových  5 litrů stačilo.

Zaznamenali jste někde v mainstreamu  a konto  Jurečkovného, že  jde o populistické kupování hlasů?  Já ani  ťuk. S výjimkou Kalouska….

A Obludárium v nastoupeném trendu hodlá  pokračovat. Podle  zákona  musí  valorizovat  důchody  do  pěti měsíců po tom, když  inflace  překročí 5%, Což se stalo  s Novým rokem. Ovšem  valorizace penzí nastala  až  v červenci. Pětihlavá  saň  to povinné  zvednutí penze odsunula  na maximální možný  termín. Aby  nám, starobním příživníkům, hned po dalších  dvou měsících zvedla  důchody  znovu. Od  září!  Proč  tentokráte nepostupovala stejným způsobem a  ty penze nezvedla později?

Přece protože  jsou volby!!!!! Do měst a  obcí a třetiny  senátu, milé děti!!!! A když  jsou ty  volby, tak holt se platí!!!  Co to jde a  leckdy i nejde! Volby  lámou  zásady.

A příklad  s tím  Jurečkovným ukazuje, jak snadno a lacino se  český  bulda, eufemisticky  zvaný  volič, se dá koupit!

Fakt není  růže  bez trní. Tím trním jsme ovšem my  sami. Sami sobě!

Abych nezapomněl  – před prezidentskými volbami  nám nasypou znovu. Už o tom rozhodli!

Je to všechno?  Ne ještě  ne.  Slíbil jsem že  ještě cosi špitnu  o Babikamuře. Tedy  o vztazích současné  parlamentní opozice  – Babiše  a Okamury.

Já  její preference  prostě sečetl a následně odhadl počet mandátů.  Je to správně nebo zásadně  chybně?

Sám netuším. Odpověď  bude  nalézat  jen a jen Andrej Babiš. A nikdo jiný.  Momentálně to vypadá,  že  žádná parlamentní většina bez jeho poslanců  nevznikne. Zkuste se zamyslet,  nad tím, jak se asi rozhodne, jestliže  bude opravdu v pozici,  že  si bude moci vybrat mezi  většinou  Babikamura  nebo  s nějakou z dnešních vládních stran?

Okamura  veřejně prohlásil , že  ODS  má připravený plán  B – vládnout s Babišem. Může to být pravda, ale nevěřím, že Polojaponec  disponuje  tvrdými informacemi. Spíš  bych  řekl, že  třese  stromem, aby  z něj  spadlo nějaké  jablko závazného prohlášení. A je jedno jakého. Když by se potvrdil  jeho výstřel do tmy, pak  by  to využil v odčerpávání  voličů od Babiše  – vidíte  ho hajzla jednoho, jak se paktuje s Fialou  a vy ho chcete  volit?!

Když by příšlo prohlášení,opět lhostejno zda od  Babiše  nebo Fialy  – nepřipadá v úvahu, získal by vlastně  příslib  vládní koalovatelnosti. Kterého se ovšem ve  skrytu duše  zcela  fatálně  bojí! Takže  tímhle stromem bude  třást  dál.

Ale jediný, kdo  tuhle  šarádu rozetne  je  -Babiš.

A ten si musí  vyřešit základní rovnici

-až nastane  ten okamžik, jít opravdu  s ODS nebo s  Okamurou?

Volba mezi  morem a cholerou!!!!

S ODS  má  velké politické průniky  i  velmi podobné  vidění světa. sedli by si spolu. Evropsky  by to  vypadalo dobře. Kdyby ovšem nebylo propagandy. Fialová ptákostrana  ličí  Babiše  jako  Putlerova zplozence a  škodí  jeho imperiu  kde může a Babiše  samotného hodlá dostat do tepláků!

To  se potom  zatraceně  těžko  hledají  společné průniky  a řeč!

Ale Okamura???  Politický  pária  všech páriů  v kontextu  zahraničních vztahů????  Jak  koalici s ním prodat v Bruselu???? A  leckde jinde na Západě?

Vedle  toho je jasné,  že  Polojaponec  by představoval  ani ne tak koaličního partnera  jako pijavici, přilepenou na  Babišovi a oplácel by mu  to, co Babiš  dělal  sociální demokracii. To znamená,  že  by mu nic nebylo dost, neustále  by tlačil Babiše  do kouta  dalšími a dalšími populistickými požadavky, za které  by nenesl odpovědnost, ale  kdyby se cokoliv prosadilo, přisvojil by si všechny  zásluhy!

Ostatně  případná koexistence  třeba  s ODS  by byla  o tom samém….

Takže  pro dnešní poměry  můžeme  klidně  hlasy  ANO a SPD  sčítat  a uvažovat  v  pojmu Babikamura. Ale jak to bude PO  nějakých  dalších parlamentních  volbách  je ve hvězdách.

A rozhodne  to fakt jen  Andrej  Babiš.

Co by mu mohlo  to rozhodování ulehčit?  Kdyby  se  stal tuzemským Viktorem Orbánem!!!!  Tomu kdysi z opozice k  prvnímu  ze  čtyř  následných triumfů  pomohla  uniklá nahrávka tehdejšího socialistického premiera  Durcsanyiho,  na níž  vysvětloval  v úzkém kruhu spolustraníků,  že  jeho vláda soustavně lhala  maďarským voličům, až se jí od huby prášilo.

Nic takového  u nás  nehrozí! Tady to má ošéfované  pětihlavá  saň  přes  statečného plukovníka Koudelka a když už  nahrávky  unikají,  tak proti Babišovi do Respektu. Nicméně současná inflace a  drahota jsou dříve netušenými fenomény. A  mají potenciál  vykonat u voličstva totéž, co  kdysi  maďarské  nahrávky.  Pokud se situace opravdu takhle  vyhrotí,  pak  bych osobně  Babišovi poradil, aby  najel na  stejnou linku  jako Orbán.  Czech republik first! Nesmlouvavě a  nikoli na oko, jako to markýroval  před posledními volbami do europarlamentu, kde jeho europoslanci  jsou  po Niedermaerovi a spol. největšími eurohujery  z české enklávy  vůbec. Ale zcela  viditelně a zejména nekompromisně   a rigoroozně! V  české politice  bytostně  chybí  politik Orbánova formátu. Co se týče hájení národních zájmů.   A není  nikde  ani na vzdáleném  horizontu.

Třeba  se  krizi objeví. Ale moc na to nevěřím.Ono to není  totiž jen o heslech  a silných gestech vůči Bruselu. Orbán umí  ještě několik věcí  navíc! Především

-vyjednávat

-dosáhnout potřebných kompromisů

-doma  fundovaně  a  schopně  vládnout

Všelijací  Okamurové. Rajchlové, Zahradníkové a  další případní jsou jen o  těch gestech vůči Bruselu. Ale  bez  kontaktů, bez znalostí, bez zkušeností. Jediné, co o nich víme  jsou jejich proklamace a  sliby.

Na  Andreje Babiše  jsem názor sebeméně nezměnil. Mám ho za  zemského škůdce. Jenže  stát  se nám dostal do situace,  kdy  nám vládnou  jen  škůdci!!!  Že  Fiala  je na rozdíl od  Babiše  škůdce nesystémový?  To je  sice pravda, ale  dnes, v konkrétní situaci  je horší. Andrej Babiš  totiž  aspoň rozumí  číslům a má smysl pro proporce. On nerozumí ničemu: Kromě  vysílání signálů. Tak ať  jde  dělat  signalistu  na nejbližší  posunovací nádraží  a nezaclání ve  Strakovce!. Běhat  s praporkem a křičet  – na pátou, na pátou  by snad  zvládnul!

Soudím, že pro Babiše  by  se  brána k  orbánovství otevřela, pokud  by  pětihlavá saň  dramaticky, díky  inflaci a  drahotě, propadla. Pak by  nemohl pokračovat  v politice bezmezné  submisivity  vůči Bruselu  a  pověstným spojencům -pokračovat!  Protože  právě  zde je ono  jádro pověstného, v tomto případě  sankčněinflačního – pudla!

Zvedl by  tuto výzvu?  Ta  by umožnila  mezinárodní etablování Okamury.  A především, kdyby  Babiš  opravdu  se přiblížil svou  politikou  maďarskému Viktorovi, pak by  snížil  Polojapomcův  vydírací potenciál na  minimum možného.

A ještě něco – kdyby  se  volilo dnes  a dopadlo to podle STEMU pak  by Babikamura získala nějakých  těch 110. Pouhá  desítka  by scházela do  ústavních 120….. A představte  si, že by  Babiš s Okamurou dokázali změnit  ústavu….

Za  sebe a s velkou lítostí říkám,  já  nikoho jiného, na české politické scéně, kdo by  tuto roli mohl převzít – nevidím.

Což neznamená, že  Babiš  je  schopen jí  naplnit! Technické předpoklady  rozhodně  má. Ale  ty pověstné koule? Když navíc  má  polovinu  svých byznys  zájmů na  západ  od  našich hranic a je  tudíž velmi zranitelný?

Netuším. Jedno však vím zcela jistě  – jestli dojde k sestřelení Fialy a já doufám, že  ano,  pak  jenom prostá výměna Fiala-Babiš a pokračování de facto ve stejném kurzu nic  neřeší. A  Okamura  představuje jen totální slepou  uličku. Kromě  tlachání nic neumí.

Dostal jsem se  dost daleko od původního tématu. Jenže  tohle  všechno s ním souvisí. Pád  volebních preferencí  Obludária  je prima  zpráva. A naplnila  mne  radostí.  Na druhou stranu  – jestliže  to nepřinese zásadní politickou otočku  českého  kursu,  pak  je to horší než bezvýznamné. Protože  by to bralo veškerou naději. Klíč  v ruce  drží Andrej Babiš.

Dodatek:

Nezbývá, než  abych se vrátil pár  slovy k předvčerejšku.  Kdy  vláda  najednou  z ničeho nic úplně, ohledně  platů  státních zaměstnanců obrátila a  a kapitulovala, takže  ti už za  pár  dnů dostanou +10%  k platům. Dokonalé  Waterloo!!!! Nebo Afghanistan. Prostě Világoš  jako namalovaný   avzorový!

Zdá se,  že  interní průzkumy, které si pětihlavá saň nechává kontinuálně zpracovávat vycházejí  ještě  daleko hůře než ten STEMu. Proto to přidávání.  Korupce  těmhle  historicky  vždycky  šla. Takže  nyní, v záchvatu zoufalství korupce  státních zaměstnanců. Mainstream a  věční kritici jsou , kupodivu zticha. Přemýšlím, jak velký by byl  řev, kdyby  tohle  učinil Babiš…..

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.