ZeroHedge: Do černé díry – šest měsíců války bez konce v nedohlednu


I ZeroHedge  si v redakčním článku střihlo hodnocení  šesti měsíců ukrajinské  války. S  velkým vhledem!

Into The Black Hole – Six Months Of War With No End In Sight

Do černé díry – šest měsíců války bez konce v nedohlednu

Rusko pomalu a systematicky postupuje, zatímco ukrajinská armáda je drcena v oblasti Donbasu na východní Ukrajině.

Rusko válku vyhrává, i když pokrok je pomalý.

Rusko se příště pravděpodobně přesune směrem  do Oděsy, strategicky klíčového černomořského přístavu. V minulých dnech podniklo raketové útoky na město. Pokud Rusko nakonec ovládne Oděsu, odebere Ukrajině přístup k moři, čímž se prakticky stane zcela vnitrozemským státem.

Ale nezdá se, že by se plánoval bezprostřední ruský útok na Oděsu. V každém případě není vyjednané mírové urovnání nikde ani v dohledu. Žádná ze stran nebude akceptovat požadavky té druhé.

Mezitím bomba v autě zabila minulý víkend poblíž Moskvy dceru „Putinova mozku“. Alexander Dugin je zapálený ruský nacionalista, jehož myšlení prý ovlivnilo Putina. Jeho dcera byla zabita při výbuchu, ačkoli mnozí podezřívají, že byl zamýšleným cílem otec.

Rusko z útoku viní Ukrajinu, což Ukrajina popírá. Jak Rusko zareaguje, se teprve uvidí.

Jak vypadá  Endgame /konec hry/?

Jak se válka vleče bez konce v dohledu, v dohledu není ani konec přítoku americké pomoci Ukrajině. Je to závazek s otevřeným koncem bez jasně definovaného cíle.

Demokratická i republikánská strana výdaje podporují, s výjimkou menšiny, která je hanobena a  skandalizována  co by  Putinovy ​​loutky a apologeti.

Příznivci mluví o tom, že stojí za demokracii, ale Ukrajina je zkorumpovaná oligarchie, která je stejně zkorumpovaná jako Rusko. Do vzorové demokracie má daleko.

Ale ta pomoc je pro dobrou věc, říkají. Pomáháme porazit agresi a pomáháme slabšímu národu postavit se proti mnohem silnějšímu útočníkovi.

No, to je v pořádku, ale je zde malý nebo žádný dohled nad zásilkami. Kam směřuje americká pomoc Ukrajině?

Pomoc je rozkradena z vrchu nebo je přesměrována zkorumpovaným úředníkům. Zboží je často kradeno a dále prodáváno na černém trhu. Zbraně se také prodávají na černém trhu. Ve skutečnosti jde na válečné úsilí velmi omezené množství pomoci.

Masivní korupce

Jeden ukrajinský dobrovolník bojující na Donbasu řekl:

Na Ukrajině se lidé podvádějí i ve válce. Sledoval jsem odvážení zdravotnického materiálu, který nám byl darován. Auta, která ho vezla na naše pozice, byla ukradená. A nebyli jsme nahrazeni novými vojáky za tři měsíce, i když už jsme měli dostat rotaci třikrát…

Kdybych věděl, kolik podvodů je v této armádě a jak to pro nás všechno bude, nikdy bych do ní nevstoupil. Chci jít domů, ale když uprchnu, čeká mě vězení.

Zde je to, co říká ukrajinský novinář:

Korupce související s válečnou pomocí je šokující. Zbraně jsou ukradeny, humanitární pomoc je ukradena a my netušíme, kam se poděly miliardy poslané do této země.

Za tento podvod samozřejmě platí peníze z vašich daní.

Válečná oběť?

Zde je představa, kam se poděly alespoň některé z miliard. Minulý měsíc si ukrajinský parlament odhlasoval zvýšení mezd o 70 %, zatímco armáda kolabuje a ukrajinský lid trpí.

Tolik k válečným obětem. Západní obdivovatelé ukrajinského prezidenta Zelenského ho navíc chválili jako moderního Winstona Churchilla, vzdorovitě vzdorujícího zlému agresorovi.

Ale Zelenskyj není žádný Churchill.

Podařilo se mu prezentovat se jako silný válečný vůdce, který se postavil velkému, zlému Putinovi. Ale ve skutečnosti je to zkorumpovaný oligarcha s miliony dolarů ukrytými v zahraničí. Jeho herecké schopnosti posílily jeho propagandistické úsilí, ale není třeba velkého tréninku, abyste viděli, jak je falešný.

Pod jeho neúspěšným vedením a neschopností vyrovnat se s Putinem před zahájením invaze umírají nevinní civilisté včetně žen a dětí.

Skutečný cíl USA na Ukrajině

Ale stejný novinář, který si stěžoval na rozšířenou korupci, přišel na skutečnou strategii USA na Ukrajině:

Je zřejmé, že USA nechtějí, aby Ukrajina vyhrála válku. Chtějí jen oslabit Rusko. Tuto válku nikdo nevyhraje, ale země, které USA používají jako hřiště svých zájmů, prohrají.

Přesně tak. USA nemají žádný zásadní zájem na Ukrajině, kvůli které by stálo za to jít do války. Jeho skutečným cílem je oslabit Rusko prostřednictvím vleklé války na Ukrajině. Čím déle se to protáhne, tím lépe, bez ohledu na to, kolik Ukrajinců při tom musí zemřít.

Jinými slovy, USA jsou ochotny bojovat s Ruskem do posledního Ukrajince.

Možná to zní přehnaně cynicky, ale není tomu tak. Je to jen objektivní hodnocení založené na faktech v terénu. Ale neberte za slovo mne.

Jak řekl ministr obrany Lloyd Austin: „Chceme vidět Rusko oslabené do té míry, že nemůže dělat věci, které udělalo při invazi na Ukrajinu.

Sankce jsou úplným selháním

Mezitím se režim sankcí proti Rusku ukázal jako naprosté selhání. Sankce měly nulový dopad na ruský postup na bojišti a ruské cíle na Ukrajině. Ve skutečnosti Putin obešel sankce.

Místo toho, aby se rubl zhroutil, tváří v tvář západním sankcím – posílil. A bojkotování ruského vývozu ropy a zemního plynu bylo zbytečné, protože Rusko jen prodalo stejnou energii Číně a Indii místo Evropě. Je to přece světový trh.

Evropské země jako Německo jsou tak závislé na ruské energii, že bez ní čelí vážnému nedostatku a bezútěšné zimě. Německo čeká katastrofální zima, ve které budou muset být zavřeny továrny, domácnosti budou muset snížit teplo na 50 F a horké sprchy mohou být minulostí.

Je to všechno proto, že Německo učinilo politické rozhodnutí postavit se na stranu klimatických alarmistů a zelených

navzdory nedostatku vědeckých důkazů podporujících jejich tvrzení. Stali se tak naprosto závislí na Rusku.

Když se realita střetne s ideologií, realita pokaždé zvítězí. Německo nyní zaplatí cenu. Mezitím globální nedostatek potravin a možná hladomor jsou reálnými možnostmi letošní zimy, protože ukrajinské a ruské obilí nebude možná  dodáváno.

Tragédií je, že tomu všemu by se dalo zabránit, kdyby USA a NATO zaručily Rusku, že Ukrajina nebude nikdy přizvána do aliance. To mimochodem není obrana Putinovy ​​invaze, kterou odsuzuji. Je to prostě realita.

Nyní svět žije s výsledky.

Jednoduché, srozumitelné, brilantní, dodávám.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.