Nemá nakonec Radko Kubičko pravdu?


V paralelním  dnešním článku o včerejší  pražské  protivládní demonstraci se zmiňuji  o tom, jak  ji pojala  Česká televize. Že  dala pár  vteřin  vždycky  aktuálnímu reportážnímu vstupu  přímo  z centra  Prahy, aby  vzápětí  vše  „uvedla  na pravou míru“  vstupem například  Fialy  nebo  nějakého komentátora, kteří už  divákovi vše zasadili  do správného kontextu  aby náhodou netápal a nepřidal se názorově  k demonstrujícím i když  třeba  zrovna  seděl doma  ve  fotelu.

Jako to předvedla  například  zde. Tím nesprávné vidění vylučujícím  intervjůkem  byl  v tomto konkrétním pádu  komentátor  ČRo Plus Radko Kubičko. Jeho vstup  začíná  v čase  3:41 min. Už  jsem  napsal  v onom  dnešním druhém textu, že neuděláte  chybu, když si ho poslechnete. Hned z několika důvodů.

Tím prvním  je  evidentní mocenská  arogance. Tam kde on  a jemu  podobní  mediální  guruové  hřímali, v případě protibabišovských letenských demonstrací, že oligarcha  musí mazat,  protože mu lidé  vyslovili  masově  nedůvěru, tak  tentokráte  se od  něj  dozvídáme, že  Fialovi a spol.  může  být nějaký plný  Václavák ukradený protože oni přece  vyhráli  volby a  tím celá  věc  hasne.

A to i kdyby se  demonstranti  postavili na hlavu a odráželi ušima  a přišel jich třeba  celý milion. Panský mandát, že pochází  ze  svobodných voleb a přes  to  vlak nejede.  A  celý  Václavák i se zbytkem republiky  nechť si trhne  nohou a jde  se bodnout. Volby, volby, volby!

Jak  říkám  – řácký kus  arogance  a  zpanštělé drzosti!  Ale….   Ale na  druhou stranu –  nemá nakonec  ten  arogantní  týpek  z  ČRo Plus  pravdu?  Zkusme  se nad  tím zamyslet.

Jsem si  zcela  jistý  tím, že  organizátoři se plácají po zádech, stejně jako účastníci Václaváku , případně jejich sympatizanti. Jak se všechno vyvedlo  a jak to  Fialovi a  těm dalším natřeli!!!!

Znovu opakuji  – ano, účast  byla skvělá,  asi v každém ohledu  vyšší, než  svolavatelé  i  vládní přívrženci a jejich mediální klaka  čekali.

Ale  v  každém případě  sedí, Kubičkův  závěr,  že  vláda  kvůli tomu  nepadne. A nestane  se tak  ani při  dalším opakování, předběžně  ohlášeném na  28.  září.  Podle mne  poněkud  nesmyslně.  Chápal  bych  termín  o  14 dnů dříve,  tedy  14. to by  dávalo smysl. Ale  28. ????  K  čemu  a  proč?

On totiž ten arogantní panáček  z  Českého rozhlasu má  další velkou pravdu – jedině  volby mohou  cosi změnit!!!  Jedině  volby. Jestliže  tedy nevypukne  revoluce…

Myslí si snad  někdo,  že  v Česku půjdeme  ohledně  Fialy  a Pětihlavé saně  na barikády? Že se sáhne po násilí, poteče krev, která  nakonec  vyvolá generální pardon?

Jestliže  tak jako já,  vrtíte  hlavou, abyste  vyjádřili svoje  NE, pak  konstatujme, že  revoluce  nebude a že  Radko Kubičko pravdu dí  – změna  je možná jen prostřednictvím hlasovacích  lístků. A  ty  se na  žádném  Václaváku  nefasují.   A  fasovat nebudou.

Nicméně  k mání budou o týden dříve, než je ta  další  ohlášená  manifestace na  28.9.!!!! Proto je, dle mého pevného přesvědčení její termín nesmyslný.  Vhodná naprosto  by byla  o dva týdny  dříve. poslední víkend před  obecními a  senátními volbami!  Aby vygradovala předvolební atmosféru!!!  Upozornila  i slepé a  hluché, kterých není  zas  tak málo,  že  se cosi děje  a co je v jejich zájmu!!!  Třeba  by to někoho z nich probralo. Tak, že by  šel v volbám to Fialovi spočítat!

Tyhle  obecní a  zejména  senátní  požívají důležitosti jako snad  dosud  žádné před  tím.  Nejen,  že  souhlasím s Kubičkem v  tom ohledu,  že  demonstrace je  sice  čímsi, ale  v konečném důsledku se vláda  na  ni v klidu může vykašlat.  Její formální legitimitou  nijak neotřásla.

To je jeden  aspekt. Ten druhý  říká,  že  se  jí účastnili  jen ti, co  zaujímají  jasný politický postoj.  Tedy k vládě  negativní.  A byť  byl plný  Václavák tak co????    V republice  je  registrováno asi  8 milionů  voličů. Co je nějakých  100 000???  Navíc  těch  dávno a  dávno rozhodnutých?

Takoví, co mají  předem jasno  volby  nikdy  nevyhrávají.  Rozhoduje  zmatený, politicky  amorfní střed!!! Vždycky!  Co se rozhoduje  až úplně na poslední chvíli. Pokud  ovšem vůbec  k volbám dorazí. Ke komu se nakonec přikloní, ten bere  jackpot.

Jak řečeno, nejbližší volby jsou za  4 týdny. Jde o tzv. volby  druhého řádu, tedy nižší  důležitosti – do vedení obcí a  1/3 senátu. Znovu opakuji a tvrdím, že  ještě nikdy  jsme do těhle  orgánů  nevolili  v kritičtější situaci než dnes! Nikdy  dosud  nepožívali takové   závažnosti jako  tentokrát.

Vynechme  vesnice  a malá města. Tady to znovu bude  o tom mít nejschopnějšího starostu a  radní. Aby  obec  buď  vzkvétala  nebo aspoň, v  nadcházející krizi  neutrpěla  velké škody! Tihle budou muset  umět  doslova  čarovat, aby  svá bydliště protáhli  zlými časy  bez úhony  a škod.

Jinak je  to  ve velkých městech.  Míním všechno s 50 000 obyvateli  a více. O Praze nemluvě.  Tady  nepůjde prvoplánově o správu  konkrétního města!  Tady  si všechny  politické partaje, včetně  neparlamentních, ale především těch, co  ve sněmovně  jsou, budou hlídat každý mandát a  dokonce  i každý  hlas. A přísně  srovnávat  s minulými komunálkami a především celostátními volbami!!!  Ve  velkých městech budeme  hlasovat nikoliv  o správě  naší obce, nýbrž  o Fialově  vládě!!!!

Je potřeba, aby  si to každý uvědomil!  Že nikdo  z Pětihlavé saně  nesmí dostat  ani lupen, jestliže  s se jí máme nikoliv  zbavit, na to ty komunálky  nestačí, ale  výrazně ji oslabit  a  zkusit  případnou porážkou korigovat  její  protičeský  kurz!!!! I kdyby  starostoval nebo primátoroval jako svatý Petr!

Demonstrace, která  nevyústí v takovýhle  výsledek jako by se nekonala  a  postrádá jakýkoliv  smysl!!!!

Napíši v tomto duchu  v předvolebním  týdnu zásadní článek. Takže  to nyní  nehodlám nijak  moc  rozvádět. Teď  to není  přiměřené, dva , tři dny  před  volbami to bude tak akorát.

Poplácávání po ramenou kvůli sobotě  je o ničem!  Smysl to nabere, jestli se  většině z nás povede  dotáhnout  do volební místnosti  někoho, kdo volit  nechodí nebo  přesvědčí nějakého nerozhodnutého, že  ve  vlastním zájmu  to  Fialovi, co nám nikdy nelže a těm ostatním pětihlavým  musí natřít, takže  bude volit  proti nim!!! Ber kde ber!
Smysl  to získá tehdy,  když přesvědčíme co nejvíce voličů, že tentokráte  určitě  je  třeba  jít  volit  do senátu, jestliže  je to případ  vašeho volebního obvodu a  to v obou kolech!!! Zejména  v tom druhém i když  vámi preferovaný kandidát  je  před finále  vyřazen. V případě,  že  v rozstřelu  na sebe narazí někdo  z vládních stran a kandidát  kohokoliv  mimo vládu!!!!!   Senát, jak víte, je dominantní peleš  pětihlavých a je  třeba  to změnit!!! Takže  nutnost  volit  v každém případě!

Jestliže  tohle  nezafunguje,  pak  je  včerejší  Václavák nikoliv  výhrou, nýbrž prohrou, která se na  pár  hodin jako výhra  jevila!  Taková  fata morgána  vítězství.

Shrnuto  – on ten  Radko Kubičko, se svým přezíravým despektem, měl nakonec pravdu. I když jinak než si myslel.

Je třeba  jít krok za krokem.  Předčasné volby  jsou, minimálně zatím, naprostá iluze. Demise  jak by  smet!

Pokřikování  v houfu na hlavním náměstí v zemi?  Tak to je  taková  davová horečka sobotní noci a nic   více.   Rauš, co brzy  vyprchá.  Další  stejný  rauš  týden po  komunálkách  je  vcelku bizarní záležitost. Chápu, ovšem opojení  ze  sounáležitosti  ke  skandujícímu davu. ale  to je prostě  jen , z hlediska politické mocenské praxe, jen  takové placebo. cukrátko bez  efektivního dopadu.  Volby a  hlasovací lístek disponují  opravdovou sílou.

Pětihlavá  saň  to ve  velkých  městech a  ve  volbách do senátu prostě musí projet!!!! Demonstraci vzali na vědomí, ale včera večer už se oklepali. Ale kdyby  ztratili  Brno, Plzeň,atd. o Praze  a většině  v senátu nehovoříc, to už  by psalo!!!! Zatraceně  hodně! Takže  přemýšlejme, jak všechny známé  pohnout  k účasti ve  volbách, které dosud  ignorovali a jak    je posunout, aby  pětihlavé sani, žádné z jejích hlav,  nedali ani chlup!

Radko Kubičko fakt  mluvil  pravdu! Volby jsou  důležité. Nikoliv přání demonstrujících!

Pokud  nesouhlasíte  nebo máte  výhrady k tomu, co jste právě  četli, pak dovolte  abych doplnil  své  řádky fotografií, kterou mi  ze včerejší demonstrace  poslal jeden  z kosířů!!!! Dobře  si ji prohlédněte. Abyste  věděli, jaký  je  rozdíl mezi  demonstrací, byť sebesilnější a  volbami!  Ti  vždycky a jedině správní to prostě  měli předem  ošéfované a zaranžované  k obrazu svému! Za NAŠE PENÍZE!!! Jinými totiž Národní muzeum nedisponuje. Mrkněte , jak s nimi naložilo!  Nepochybně  vzhledem k demonstraci!

Výstřižek

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.