Úvodník dnešní Kosy – ještě o událostech závěru minulého týdne. Z úhlů, z nichž Fialu musí mrazit!


Přesouvám a  přesouvám články na Kose! Protože  vnitropolitický  kvas  začíná  zcela  jasně  ve společnosti  i u mne  přebíjet  globální světová témata.  Včetně Ukrajiny. Jakkoliv  mne nikdo nemusí přesvědčovat,  že  osud  světa  a tím  i České republiky  se  právě  určuje  na  Ukrajině, v Tchajwanském průlivu,  v  Africe, v Arktidě.

Že ta mela, co tady  vypukla a ještě hodně  dlouho potrvá  není nic,  něž průmět  té geopolitiky, kterou nyní upozaďuji, do životů jednoho každého z  nás!  Čili  sobotní  Václavák porodila  ta Ukrajina.

Přesto svět a  geopolitika  musí ustoupit jejím domácím důsledkům. Nelze jinak. Už proto ne, že  Fiala  a spol. včetně  jeho  hlásných rour  a trubek  se  snaží  vše  bagatelizovat a zlehčit. Prý jde o  dílo  podlých nepřátel, kremelské hybridní války, na což  jim  skáčí  snadno ovlivnitelní jimi  kontinuálně  strašení a zpracovávání naivové a hlupáci.

S tímhle, módním ptydepem  řečeno narativem, v jednoduché češtině  řečeno  blábolem  se  po svém vypřádává jak pan Leo, tak já. Každý  z nás jiným způsobem.   Z různých úhlů. Ale  Fiala  a jeho obludárium, jakož i nájemní psáči  nebudou mít  radost  ani  z jednoho z nás. Tedy kdyby  se na Kosu náhodou obtěžovali. Což rozhodně nehrozí.

Věřím, že  si počtete.

Já využiji úvodník pro cosi jiného. Co jsem původně  zamýšlel vydat  v samostatném článku. Ale proč  dávat  další text na sklo, když  to lze připojit sem?

Jde  o krátkou úvahu  na téma

Co se mi na sobotní demonstraci nelíbilo?

čím  víc  informací od  čtenářů sobotě na  Václaváku dostávám od kosířů, tím více přemýšlím nad  jejím významem.

Především  – je  fajn, že  se na tom podniku  signalizujícím vládě  rostoucí hněv společnosti  dokázaly  domluvit  různé  proudy  zejména  mimoparlamentní opozice. To od Listopadu opravdu nikdy nebylo.

Co mi ovšem velmi scházelo byly  neúčasti nebo skoro neúčasti:

Babiše a jeho ANO, Okamury  a jeho SPD /vím, byl tam Blaško/, ale především ODBORÚ /kde byl Středula, kandidující na prezidenta???, jak to že nevyzvaly své členy  k účasti?/,  byl tam sice  Skála  z KSČM, ale není to trestuhodně málo?  Kde  zůstala  rozdrcená  ČSSD?   To opravdu  ještě  Petříčkové a podobní  disponují takovýmhle vlivem, že  nejsou ochotni se shýbnout pro protestní hlasy, když už  nedokáží sami zorganizovat podobný protest? Jak si představují své politické zmrtvýchvstání, když  v téhle mimořádné situaci  si osvojí  technologii politického  stealhtu  a jsou dobrovolně zcela neviditelní?

Zkrátka tihle  všichni  přenechali, minimálně v  sobotu, celou protestní scénu  Rajchlovi a  dalším. Rajchla neznám. Jen čtu některé jeho výstupy. Dál o něm slyším, že  se v éře Romana Berbra pohyboval ve  strahovských strukturách FAČRu. Pak vím, že se silně  angažoval  na anticovidové a  antiwaxerské frontě a  to  militantně.  Což mimochodem i na tom posledním Václaváku připomněl.

Což se mi silně  nelíbí. Velmi silně.  Osobně i celkově. Osobně proto, že  mám zkrátka covid jinak než  on a  těch 40 000 mrtvých  je prostě  40 000 mrtvých! Což těžce a nevratně  zatížilo demografii , Jako  ve válečných letech. Což  ani žádný Rajchl neokecá. Kdyby to bylo manažováno podle jeho představ, tak těch  nebožtíků bylo daleko více.

Netuším, co je Rajchl zač, proč  nyní vlezl do politiky a  co tam jako hledá.  Nemohu o něm říci nic  špatného.  A nic  takového ani nehledám.  Jen už nejsem  dávno naivní, abych věřil, že  mu jde o  bábu Dymákovou z Horní  Dolní aby dokázala zaplatit elektřinu. Nevěřil jsem  a nevěřím nic  takového  ani Babišovi, ani Okamurovi a od skončení premierování  Zemanovi. Ve  všech případech se moje skepse potvrdila. Tak proč by  zrovna  nějaký Rajchl představovasl výjimku?

Ale Rajchl nepatří  k tomu, co mi vadí!  Demonstraci svolal a zorganizoval a  zjevně dobře. OK. A díky.

Horší  bylo to, že  nevynechal ten covid. Pro mnoho  lidí  nikoliv  vyřízený strašák. Zejmména  jestli za pár  týdnů znovu udeří.  Fatální chyba. Ale  pojednám  další těžké minely  sobotního Václaváku. Tedy  alespoň z mého  pohledu.

Jednak tam vystupovali různí  pošuci a  mimoňové. Například  takový Volný. Dávno už jen politická mrtvola. Kterým šlo jen a jen o zviditelnění, respektive  hlásání  radikálních a ještě  radikálnějších  nesmyslů. Nehodlám se s nimi zatěžovat!Ale nepochybně dokázali  znechutit  dost  normálnějších  a nehysterizujících  posluchačů.

Ovšem  naprosto kontraproduktivní, z  hlediska  celého voličského spektra,  je  opakované a nadšeně přijímané volání po

-neutralitě

-vystoupení  z NATO

-vystoupení  z EU

a  další podobné  plkání, i  když  bouřlivě  aplaudované!

Aby bylo jasno, já osobně bych si přál, kdybychom se  stali neutrálními  jako sousední Rakousko. A  také opustili NATO.  Vystoupení z EU by se rovnalo okamžité  ekonomické sebevraždě. I když beru námitku, že  současné  EU je také sebevražda. Ale pomalá, hodně pomalá. Ale  díky  té pomalosti ji lze  snad  kdykoliv pořád ještě zastavit. Pokud  by se EU  změnila. A je to vyloučené ve světle  nadcházející energetické a ekonomické krize? Neříkejte, že ne! Zejména když si to nemyslíte!!! Protože jinak byste  hledali právě  teď nejbližší skobu nebo větev, kde  si hodíte  mašli,  protože  vám musí být  zřejmé, že  bez zásadní korekce v  EU nikdo z nás  faktury  za plyn a elektřinu nedokáže  zaplatit!!! Všichni doufáme, že  to nakonec přeci jen nějak dopadne, tedy  že EU  reviduje  mnohá svoje  tabu!!!!

Ale  czechzit  by  znamenal okamžitou smrt!

Ale nejde jen o  EU.  Jde o tu neutralitu a NATO!

Tohle se líbilo sice velmi davu pod koněm, ale ten, jak jsem psal včera,  ve volbách Fialu  a spol. NEPORAZÍ!!!  Tohle jsou dávno rozhodnutí naštvaní zradikalizovaní. Dost  často  covidoví protestanti.

Fialu sestřelí  jen zatím přešlapující, amorfní střed!!!! Který je zapotřebí získat.  Otiskuji  průzkumy nálad  co to lze. Když na nějaký trochu zajímavý  a  věrohodný  narazím.

Ohledně  NATO bylo v březnu – poslední, který  jsem nalezl, od  STEMU to vypadalo  podle  průzkumu takto

Dlouhodobě  takhle:

Co se týče  EU, tak to vypadá dost podobně!

Výstřižek

Prostě  tyhle  věci ohledně neutrality a vystoupení z NATO a  EU na Václaváku neměly  nikdy  zaznít. Ať už  sklidili jakkoli velký a frenetický  aplaus. Protože  nic  neznamená. tedy kromě potíží.

Nesouhlasíte?  A nesouhlasí  Rajchl a  spol?  Tak nechť si dobře prohlédnou ty  grafy  k NATO  a  EU!  A pak nechť mi vysvětlí, jak porazit v  nadcházejících volbách  Fialu!!! Aby se to podařilo, pak nestačí sebrat  hlasy naštvaných, zklamaných, dávno rozhodnutých!  Je potřeba  získat převážnou část váhajících. Z nich většina   zatím baští  propagandu  o tom, že nás  zabere Putin a  že jedině NATO a  EU  nás ochrání! Tohle  prostě  ještě  bere  VĚTŠINA  společnosti a tím i voličů!!!!

A  z Václaváku slyšeli, že to je  špatně!!!! Že to všechno  ti, co tam byli chtějí okamžitě zrušit!!!! Takže  váhajícím se útočí na  jejich  základní jistoty, řekl bych!  Špatně a zase  špatně!  Nehodlám se do Rajchla  a  dalších organizátorů navážet.

Ale  musí  si ujasnit/přiznat, oč jim vlastně  jde!  Jestli o to porazit  Fialu a Obludárium a  politicky je marginalizovat nebo  se etablovat jako další Babiš a Okamura§  tedy  jen další protestní hnutí, které se nějak se štěstím  dostane do příští sněmovny s pár poslanci a  bude to prima politický, bezrizikový  byznys  s penězovodem  za hlasy  ze  státní kasy. A k tomu stač odervat od ANOšéfe  i Okamury  nějaké to procentíčko zklamaných, kteří nevidí žádné  výsledky jejich činnosti a hledají někoho dalšího, kdo je za ně naplní. Takže  Raichla třeba. Půjde jen  o rozmělnění  opozice proti Filovi.

Znovu opakuji  – nehodlám na něj  a další útočit.  Ale  já chci, aby  Fiala  dostal  za ty  čtyři týdny pořádný  výprask!  Aby  ztratil oporu v senátu. A tohle  Václavák spíše ohrozil než  aby tomu pomohl. Vždyť  při té demonstraci bohatě  stačilo pracovat s  energiemi, green  dealem,  Fialovým poníženým slouhovstvím, atd.atd. Jako by toho nebylo víc než  dost. Neplést do toho neutralitu a  NATO a Bruselu to nandat  přes  ekoterorismus a  energetické nesmyly. S tím  určitě  souzní  naprostá většina  nerozhodnutých a váhajících!

Takhle  dostal Fiala  a jeho  mediální smečka  do ruky  ideální protizbraň  – koncentrovanou do hesla:

Ti z Václaváku nás  chtějí prodat  Putinovi, když  požadují vystoupení z NATO a EU!!!!

Nepochybuji ani trochu,  že  to u mnoha těch, co je potřeba přetáhnout  od  Fialy, zarezonuje!!!!

Tak tohle  všechno v kostce, ale i leccos  nevyřčeného dalšího, se mi na  sobotní demošce nelíbilo. Hrubě!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.