Úvodník na dnešní den – dneska opět o sankcích a energiích, ale především o penězích! Které ztratí EU, respektive konkrétně Česko.


Evropští papaláši  horečně jednají. Prý  nanejvýš  účelně a  zodpovědně.  Jsem si jistý, že speciálně tyhle dva  termíny  – zodpovědnost a účelnost  ve  svém slovníku  dávno nemají. Pokud tam  vůbec někdy byly.

A  také  tím, že  kdyby  to jejich  horečné hemžení, protože  zima  už  je opravdu na krku, se  vším všudy, co jsme  si ještě  před rokem  naprosto nedokázali  ani představit, pohlížel  nějaký Velký Badatel, který  by  zeměkouli považoval  jen za  jakési  zkušební  terárium podivných  živočichů a měl dostatečný  odstup, pak by si zavolal  svoje  žáčky  študáčky, ukázal by na  ty papaláše  a třeba  řekl – včera jsem  vám přednášel  o Brownově  pohybu. Tak tady  ho vidíte. To pokud  by  šlo o  hodinu  přírodopisu ve  vesmírné  IV.a . Kdyby  šlo o  študiosy  pokročilejší,  asi  by  sdělil svým chráněncům  toto  – včera jsem vám  přednášel o teorii  chaosu. Tak tady  je praktické cvičení!

Měl by pravdu.  Ano, buď  Brownův pohyb – což je jnáhodný pohyb mikroskopických částic v kapalném nebo plynném médiu. Je limitou náhodné procházky. Vysvětlením Brownova pohybu je, že molekuly v roztoku se vlivem tepelného pohybu neustále srážejí, přičemž směr a síla těchto srážek jsou náhodné, díky čemuž je i okamžitá poloha částice náhodná. Wikipedie nebo teorie  chaosu, která se v matematice a fyzice zabývá chováním jistých nelineárních dynamických systémů, které vykazují jev známý jako deterministický chaos, nejvýznamněji charakterizovaný citlivostí na počáteční podmínky. Wikipedie

Přesně  takhle   lze nejlépe  charakterizovat  potentáty  ze Západu, přesněji  z  členských zemí  Evropské unie a vedení  této organizace.  Kteří  svůj kontinent, respektive  tu jeho vždycky a jedině správnou  část  dostali  na pokraj  lidové vzpoury a  ekonomického zhroucení.  A kteří jsou na nejlepší  cestě  zničí společnou evropskou  měnu. Jak se dozvíte  v prvním dnešním  textu z dílny  Dealingu ČSOB.  Tedy  od  těch,  co s měnami  handlují  každý obchodní den.

Ten  druhý  článek je  ještě  výživnější!!! Jestli je to  vůbec možné!!  Dozvíte  se  z něj, že  Evropa , díky  sankcím, které  vyhlásila příští rok  hodí do kanálu  navíc  2 biliony  dolarů.   Které bude muset zaplatit  navíc, aby  si  koupila nanejvýš  stejné  množství energie  jako  letos nebo loni. Utratí celých  15%  svého HDP, aby  za ně nedostala  nic  oproti stavu  před požehnanými sankcemi. A netrdí  to nikdo menší než  Goldman Sachs.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.