Úvodník dnešní Kosy -geopolitka pur


Dnešní Kosa  je  o geopolitice. O  té  velké, ba úplně největší, která  vůbec  existuje a  kterou si sotva umíme  představit!

První ze  dvou  článku  se  zabývá  skupinou  BRICS.  Která se  stále zřetelněji  začíná formovat jako zásadní protiváha  západních ekonomických  bloků. Je  jedno zda  takové EU, která je  stále vyprázdněnější  a politováníhodnější, protože místo toho, aby se soustředila na to proč  vznikla – tedy  silné, ba  rozhodující  světové  ekonomické společenství a  centrum se stala  jen  jen  kulisou  nesmyslných  pseudopolitik a  místem generujícím obrovské  problémy  a řešícím ovšem  jen pseudokauzy  nebo G7.

BRICS  má  nakročeno k tomu, aby  během příštích dvou dekád  vymetl  G7  z pozice  světového ekonomického lídra / o nějaké EU  ani  nehovoříc/ a  tím pádem zbavil Západ jakékoliv  dominance. Není divu , že zájem o členství  má stále  více  zemí, z nichž mnohé ještě před nedávnem pevně patřily  do západní sféry  vlivu.

Tak to je  první z dnešních textů.

Pak je  zde druhý. Myslím, že  pro většinu z  vás zajímavější. Zabývá se  Ruskem a Arktidou. Přebral jsme jej  z The  Hill a doplnil dost podstatně o vlastní  geopolitické uvažování. Však uvidíte. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.