Flash -Putin vyhlásil částečnou mobilizaci


Asi už to víte. Putin odložil projev k národu z úterního večera  na středeční ráno.  A  stalo se to, co se  stát muselo – vyhlásil mobilizaci, byť  částečnou. Podle mnohých nejméně s půlročním zpožděním.  Kdyby  přišla  začátkem dubna, nejspíš  by už  dávno bylo po válce.

Podle prezidenta se bude mobilizace týkat pouze záložníků, především „těch, kteří sloužili v ozbrojených silách, mají určité vojenské specializace a relevantní zkušenosti“. Před odesláním k jednotkám projdou povinným doplňkovým školením s přihlédnutím ke zkušenostem ze „speciální vojenské operace“, jak Kreml označuje válku na Ukrajině.

Současně se také upraví status dobrovolníků.

Putinovo zdůvodnění mobilizace

Prezident řekl, že „kvůli ochraně vlasti, její suverenity a územní celistvosti podpořil návrh ministerstva obrany na provedení částečné mobilizace v zemi“.

„Otevřeně říkají, že v roce 1991 rozdělili Sovětský svaz a teď je na řadě Rusko,“ prohlásil Putin o západních zemích a jejích politicích.

Ruský prezident sdělil, že Západ vydíral Rusko, ale Rusko má mnoho zbraní, aby odpovědělo. „Použijeme všechny zdroje, které máme, abychom bránili náš lid. Věřím ve vaši podporu.“

Putin také řekl, že lidé žijící v částech Ukrajiny ovládaných ruskými jednotkami nechtějí být škrceni neonacisty. K referendům v okupovaných oblastech, kde se mají lidé vyjádřit k připojení k Rusku Putin řekl: „Podporujeme tyto lidi (obyvatele okupovaných oblastí).“

Putin podotkl, že ruská armáda působí na linii dotyku, jejíž délka přesahuje 1000 km, a staví se proti celé vojenské mašinérii kolektivního Západu.

Svět je opět významně  blíže  k jaderné válce!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.