Proč jít k volbám, koho a proč volit a kdo nesmí dostat ani hlas.


Dneska jsem se  rozhodl vydat pouze jeden  článek. S kterým jsem čekal až do poslední chvíle. Protože  nemělo smysl  jej vydávat dříve. K  volbám se jde pozítří. Takže  jste pro tohle téma nejsenzitivnější.  Navíc počítám, že  v návalu toho, co se na vás hrne, funguje  i afekt typu – jedním uchem dovnitř, druhým ven.  A já  vás  tímto  článkem  hodlám, zcela výjimečně  k čemusi pohnout. U těch voleb. Proto  tohle klepu s docela  velkým předstihem.  Ač netuším, co se  všechno ještě  stane. Ale  jestli to jen trochu půjde, chci, aby Kosa  vydala  dnes jen tenhle text. Kvůli  jeho závažnosti. Pro nás  všechny!  Protože za  dva  dny  jsou  volby  do obecních zastupitelstev  a 1/3 senátu.

Normálně,, jak víte,  volby  tzv. druhého řádu, protože  nerozhodují, respektive -nemají rozhodovat  o velké  politice a jejich tématech. Běžně  v nich jde o to, komu svěříme správu obce , kde žijeme  s našimi rodinami. a ničem jiném. Výjimkou  je přirozeně  senát. Ten velkou politikou v každém případě je! A nyní dvojnásobně! Je mocenskou základnou Pětihlavé saně.

Proč  jsou  tyhle  obecní  a  senátní volby jiné  než  dříve? V čem se liší?

Odpovím protiotázkou, spíše  souborem protiotázek:

-Máte strach  z doslova  explodující inflace? Kdy  vám vaše úspory  doslova mizí před očima  a proti loňsku  vám  už  z vaší peněženky  a účtu zmizela téměř  každá  PÁTÁ  koruna?????z ohledu na to, co tvrdí Fiala?

-Řešíte, s  děsem v  očích, jak zaplatíte  nové  faktury  za elektřinu a plyn i potom „skvělém “ zastropování ?

-Bojíte se  jestli nezkrachuje  vaše firma  v  důsledku neřešitelné a neřešené energetické superdrahoty a vy nepřijdete  bud o tu firmu nebo o práci?

-Vadí  vám obrovské, stále rostoucí  a nekončící  finanční transfery  podporující Ukrajinu  přímo, ať už  finančními dotacemi nebo dodávkami vojenského materiálu nebo  zaručující  finanční komfort  pro ukrajinské migranty a  to převážně  z území kde se nebojovalo a nebojuje? Ti z válkou dotčených územích nejsou  předmětem této otázky.

-nechcete se kvůli Ukrajině zadlužovat? Což budete muset při tzv.rekonstrukci Ukrajiny!

-Vadí  vám  totální servilita  současné české  vlády  vůči  cizím státům a jejich prioritám  a  naprostá absence  oprávněných zájmů  české politiky a  především státu a jeho občanů?

-Jste  rozlíceni exemplární  neschopností  Fialovy  vlády  a  jejího zcela ignorantského  přístupu  k výkonu  správy  státu?

-Vadí vám v lepším případě  neustálé mistrování, v tom běžnějším pak už vyslovená šikana, když nezpíváte  tu  jedině  správnou píseň a v budoucnu snad  až kriminalizace  těch, co myslí  jinak  než si  žádá  jediný a vždycky správný  oficiální názor?

-máte problém s obrovskými nákupy  stíhaček, obrněných transportérů, děl  a  dalšího nesmírně drahého vojenského vybavení, samozřejmě na dluh,   v okamžiku, kdy  stát  neví za  co nakoupí energie  pro veřejný sektor, jak zkrotí  v Evropě nejrychlejší  zadlužování? A  to vše jen proto, abychom se opět  o něco více  zalíbili tzv. spojencům a Fialu po hlavičce  pohladil třeba takový  Biden?

-Překáží  vám oficiálně  nedotknutelné  svaté mantry, ať  už  jakkoliv  šílené,  typu green deal????

-máte problém s tím, že netušíte kolik je pohlaví, jestli  17, 55 nebo 155, ale zcela  jistě vám valí do hlav, že na beton více než  dvě, jak  si to lidstvo předávalo celou svou existenci?

Jestliže  vaše odpovědi  zní, nejméně  v nadpoloviční většině – ANO!,  pak jste právě zjistili,v  čem se tyhle volby  do místních zastupitelstev  a senátu liší od  všech  předchozích!!!!

I ty leckdy  reflektovaly  velkou politiku – viz  poplatky u lékaře například,  ale  nikdy  v tak drtivé  a existenci  každého z nás  ohrožujícím množství a závažnosti!!! Ale  nikdy před tím by nikoho z nás nenapadlo se takhle ptát!   Nikdy  nebyla  válka na Ukrajině, nikdy  jsme neřešili hyperinflaci  a ztrátu  našich úspor, nikdy by nás nenapadlo,  že   si nebudeme  moci zatopit, kvůli tomu, že nemusí být  čím a když náhodou bude, tak že  to  rodina nezaplatí. Neexistovalo, že by  vláda  svou neschopností , nečinností  a  vazalskou  poslušností  hrála  o likvidaci minimálně  části české ekonomiky. Nikdy  se nestalo, že by nějaká  česká administrativa,  s výjimkou Protektorátu,  zcela nadřadila zájem  cizího státu a  jeho potřeby  takhle  brutálně nad   elementární zájmy vlastního obyvatelstva nikdy…  nikdy …nikdy!  To vše se  sešlo až  za Fialy!

Tohle  akcentuje  význam  voleb i  v té nejmenší Horní Dolní a  dělá  z nich  téměř hlasování na úrovni  voleb  do sněmovny!!!! Tohle  vezměte prosím za  axiom. I přesto, že  mi je, stejně  jako vám, známo, že dnešní   sněmovní  108 bude  108  i v pondělí po volebním víkendu! Ale my  ve  svých  rukou a nohou  disponujeme  tím, jestli ta budoucí pondělní 108  bude kvalitativně  stejná  jako ta  z dnešní středy!!!! Věřím, že nikoliv.

Že  numericky  vše sice  zůstane  při starém, ale  už  ztratí  onu monolitičnost  s jakou se od své instalace    do Strakovky Pětihlavá saň  prezentuje. Doufám, že  její jednotlivé  hlavy, každá  zvlášť i jako celek  utrpí  v obcích, zejména  těch velkých a především  v  senátu, takové ztráty, které ji  začnou rozežírat  zevnitř. Že prohry,  především ve  velkých  městech a senátu,  vyvolají  trhliny uvnitř  struktur  jednotlivých partají, vybudí  v nich pnutí a  tlak  na  současné  vedení !!!  Tohle  je  maximální dosažitelný  výsledek!

Že poražení komunální politici si svou frustraci nenechají pro sebe. S tím, že  případná velká  prohra a následně vyvolané  vnitropartajní otřesy  by  snad  vedly, v nejoptimálnějším případě, ke  změnám  těch úplně nejkřiklavějších excesů Fialova obludária, případně  k jeho rekonstrukci, včetně  principála  za někoho  aspoň trochu  schopnějšího, méně  slouhovského  a především  neignoratského! Přepsání  výsledků parlamentních voleb  docílit  nelze, ale  změnu  toho trapně  poníženeckého, bezpáteřního, poklonkování  cizím vrchnostem a  aspoň jakous  takous orientaci na  české zájmy  dosáhnout lze. Jestliže  Fiala  a kumpáni  budou poraženi.

Žádnou  další  korekci  či změnu čekat  nelze. Tohle, právě zmíněné,  reprezentuje  maximum možného. Dejme  jim pádný důvod k uspořádání  tzv. domácích zabíjaček!

Nenastane žádná změna  systému, žádná  korekce kapitalismu, žádné vystoupení  z EU, žádná  neutralita  a opuštění NATO. Ať se to komukoli  líbí či nelíbí!  Když přijde vichřice a vezme  vám na  domě střechu, tak také začnete  tím, že  jí v prvním kole  nějak zaplachtujete a teprve potom  řešíte   její nové pokrytí!  A náš  státní dům  Fialova  vichřice  o střechu obrala  před  3/4 rokem  a tohle je první možnost, jak natáhnout plachtu. Pokrývači  přijdou nejspíš  až za  3 roky! Dřív nemají termín. Ale pojďme  alespoň zaplachtovat!

Soustřeďme  se na  to, co jednak ovlivnit  můžeme, respektive musíme, abychom  hromadně  nezbankrotovali. Každý  z nás  sólově  a všichni dohromady. Včetně nevratného poškození  hospodářství.

Proto si vás  všechny  dovoluji  důrazně  vyzvat

                                      -JDĚTE VOLIT!!!!!

Bez ohledu na to, co si o volbách myslíte, zda jim věříte nebo ne!  Jděte  sakra volit!!!

Jinak ztratíte  právo  se  kdykoliv  v budoucnu ozvat, ať  už Fiala  a jeho famiglia  pěti rodin   udělají nebo neudělají  cokoliv. Platí to i pro případ, že  by se někdo  z nich pomátl úplně  a začal  například   najíždět náklaďákem do protestujících na příští demonstraci. Bez účasti ve volbách  byste nebyli oprávněni cokoliv namítat.

Teď máte příležitost  něco udělat! Teď!

Žádné psaní chytristik na internetu,  žádné plamenné diskuse, žádné lajkování,  žádné  vyhlašování  konce  kapitalismu, žádné teoretizování, žádné mudrování! Nic  z toho nám z  toho srabu, v němž vězíme  až po  uši, nepomůže. Jen  hlasovací lístek v pátek a v sobotu.  Asi daleko méně  než  bychom si představovali a potřebovali, ale  i to málo se počítá!!! „Hrdinství“  a chytrolínství v internetových diskuzích   jsou k ničemu! Přišel čas konat. Tím, co máme v ruce!

Blouznění  o revoluci, vyhnání  nehodných, sjednocování  nespokojených, ale nesjednotitelných  si  nechte od  cesty! To je jen a jen blouznění.  Na  utopie  není čas. Sjednotit se můžeme  JEN  v co nejefektivnějším úsilí Fialu  porazit.  Nikoliv  ho porazit  tak, aby  to vyhovovalo  právě  vašemu  vkusu. Klíčové je, aby prohrál tak, že to nepůjde v žádném případě okecat! A tenhle  článek je pokusem  definovat, jak na  to.

V těhle  volbách, my  všichni, zcela  zděšení a vystresovaní tím,  co  nám  ta  panská  vrchnost  tady  vyvádí,  máme  možnost  SNÍŽIT  její legitimitu!!!  SNÍŽIT, nikoliv jim jí  vzít.

Možná  si myslíte,  že  to se podařilo už  na  demonstraci na  Václaváku. A  že  se tak  uděje při každé  demonstraci následné. Týden po volbách….

Hrubý  omyl a  vysloveně  škodlivá iluze!!! Kdybyste  demonstrovali na  Václaváku  teď  půl roku každý den a vždycky byl plný, nestane se nic!  Oni si na  to zvyknou. Už  s tím budou počítat. A jejich houfec  nájemných psáčů a intervjůků to  ve sdělovadlech  přikryje!  Jsme pro ně lůza, zmrdi  póvl, svoloč,  pátá kolona /přímé jejich citace/ a  prý nejlepší je  do nás začít střílet.  Ta demonstrace, jak  říká  premiovýignorant- vyslala  signál. Respektive  varování.  A  oni ho dokonce pochopili!!!  Dokonce  jaksi  vyvinuli, samozřejmě zoufale  pozdě, jakési úsilí. Viz !zastropování“, kterým se tak chlubí, ale které v zásadě nic neřeší….

Z nižádného jiného důvodu sek tomu  nic neodhodlali, nýbrž jen a pouze  proto,

ŽE  JSOU  TY VÍKENDOVÉ  VOLBY!!!! 

Nebýt  jich, tak ignoranti  ignorují  dál! Jen to jim na chvíli zatne  žílu!

Tady máte  hmatatelný důkaz, že  volby fungují a  oni z nich  mají nahnáno! Jak by ne, jde o koryta a jejich ztrátu  jim  spolustraníci neodpustí.

Proto – JDĚTE  VOLIT!!!  V každém případě!

Dejme  tomu, že  jsem  vás  přesvědčil.

Takže  je potřeba  si nějak popsat koho  volit.

Začnu tím, koho NEVOLIT! 

Jestliže  akceptujete  soubor mých protiotázek,  pak je to zřejmé.  V ideálním případě  nesmí  nikdo, kdo je jakkoliv  svázán s Pětihlavou saní, dostat ani hlas. Klíčové slovo je JAKKOLIV, což platí například  i pro nestraníky na jejich kandidátkách nebo místní uskupení, které  jsou  jakýmsi místním béčkem zejména ODS, ale dost často i lidovců. Prostě  saň a její malé místní odnože  NEVOLIT!

Vysvětlím proč. Fiala  a spol. samozřejmě popírají, že  by tyhle volby  představovaly  referendum  o jejich  pseudo/vládě,nevěřte jim,  tak to je!  To už jsme si řekli. A proto budou počítat  každý   hlas  a srovnávat celkové skóre získaných hlasů  především s parlamentními volbami.  A přirozeně rekognoskovat  kolik  získali/ ztratili  mandátů v zastupitelstvech  a  především senátu oproti minulým volbám. Doufám, že budou sčítat jen ty ztráty! Způsobme jim je!  Tím, že přijdeme hlasovat!

Když už tam budeme, tak  s tím hlasovacím lístkem  se pokusme  docílit maximálního efektu!

Ptáte se jak?  A zároveň namítáte, že   třeba u vás  v obci je  velmi akční a schopný starosta  z ODS  a chcete, aby starostoval dál, protože  prostě umí?  Správně, rozumím  vám. Takže  si dovolím předložit

Vlkovu volební  kuchařku pro komunální volby.

Není složitá.

Rozdělme si obce do tří stupňů  podle velikosti

1- malé obce

2-větší obce  především ty co mají  rozšířenou působnost

3-velká města, typicky statutární a krajská, generelně  všehcno nad  20 000 obyvatel

Začnu těmi úplně malými.

Tady je to opravdu o to mít  co nejschopnějšího starostu. Který obec bude buď  alespoň dobře  udržovat, ale ještě lépe dále  rozvíjet. Sežene  dotace,  a smysluplně  s nimi naloží. Máte li takového neváhejte, schopných lidí, ochotných vzít na bedra  kříž  věcí společných je zoufale málo. V obci je potřeba udržet školu, hospodu, poštu, veřejnou dopravu, místní fotbal, atd. atd. Není co řešit. Ona  stejně  v tomto segmentu pšenka  partajím, s výjimkou lidovců a  STAN , nekvete.  Ale  dneska hlas  pro lupičskou rotu od  Rakušana?

Já vím, ten schopný starosta…  I tady  existuje kompromisní  cesta, ale dám ji až pro další skupinu, tedy

Větší  obce  a městečka, typicky  obce s rozšířenou  územní působností a menší bývalé okresy,

Třeba  takové Rokycany  nebo Domažlice, či například  Blansko  či Blovice nebo Varnsdorf, Aš, Broumov, Jeseník, Lanškroun, Hořice  v Podkrkonoší, Volary. Abych uvedl  typické příklady  napříč  republikou.

Tady je potřeba  také ten nejvýkonnější starosta, co  obec  nejlépe  zvelebí, ale  už je to často o  partajní příslušnosti.  A věřte, že  partaje  a zejména  ty, co jsou součástí  Pětihlavé saně,  budou už tady velmi sledovat  zisky, ale já doufám, že zejména ztráty  jak  v počtech zastupitelů  tak především odevzdaných radnic, kde  vypadnou  z vedení  nebo alespoň přijdou o starostu!!!  Tady už je to bude bolet.

Jenže  on je tam ten  schopný Franta a ten, zatraceně   zrovna pochází   z  Rakušanovy  lupičské roty nebo  z Fialovy ptákostrany. Co s tím?

Už jsem uvedl, že  existuje cesta! Komunální  volby, oproti všem ostatním,  disponují  zvláštností – dávají nám možnost tzv. panašovat.  Tedy možnost křížkovat kandidáty napříč stranami Vybrat si mohu tolik kandidátů, kolik se volí zastupitelů. Například Pražané tak mohou při výběru zástupců na magistrát dát svůj hlas více než 60 kandidátům napříč  všemi kandidátkami.

Příklad: pokud se volič rozhodne volit způsobem, že označí stranu A jako celek a vedle toho si vybere ještě tři osobnosti u konkurenční strany B, připadnou straně B tři jeho hlasy. Strana A pak získá všechny  hlasy zbývající – to znamená počet hlasů odpovídající počtu volených zastupitelů minus tři hlasy, které míří ke straně B.

Z hlediska  nejvyššího cíle  – aby  Pětihlavá saň nedostala ani lupen-  neoptimální..  Na druhou  stranu, je li ten  váš  starosta  opravdu takový sekáč, že  ho tam za  každou cenu chcete, pak velmi přijatelné  řešení!  Dát převážnou  část  vašich hlasů  někomu, kdo se  saní nemá  nic společného a tak se pokusit jí  celostátně oslabit a  přesto podržet  toho skvělého Frantu  na radnici!! I když  je  holt od  lupičské  bandy  nebo od  Fialy. Je to použitelné řešení! Vaše obec  musí být dobře  zpravována, ale  Fiala, Svetrová – Dvousvetrová, rakouský Bábinský, Jurečka a Bartoš ale utřou!

Nic lepšího se vymyslet nedá. Budete muset  tu kandidátku odpracovat ještě  křížkováním. A  výběrem  partaje, která  bude  znamenat prohru  pro saň. Pokud možno tu největší. O tom za chvíli.

Teď  si dáme  velká města!  Což je  vedle  senátu hlavní bitevní pole!

Takže  města, kde  je  nejméně  20 000 obyvatel a více.

Původně  jsem to chtěl omezit jen na ta  statutární, ale  rozmyslel jsem si to.  Třeba kvůli tomu, že  u nás  v kraji by  kritérium splňovala jen Plzeň a u sousedů  jen Budějky a  Vary.  Kde jsou Sokolov, Klatovy, Tábor, Písek, atd?

Takže  všechno nad  20 000!  Velmi stranická  půda. Velká  rivalita, ostrá sledovanost  ve  volebních štábech i u analytiků. Netřeba  zdůrazňovat  osamělou  vyjímečnost  Prahy a Brna  v tomto směru.

Tak tady, pokud  vám  Fialovo obludárium pije krev a chcete, aby  dostali  památeční  výprask,  je to opravdu o tom, že jim nelze  dát ne ani příslovečné  deko, ale  ani miligram. Žádné panašování! Nula, Nic! Utrum! Tady  případné prohry  a  ztráty představují  tekoucí krev  z velkých a  mimořádně špatně se hojících ran! Zasaďme  jich co nejvíc  a nejhlubších!  Ostatně, zde  efekt  superschopného starosty  Franty  určitě neplatí, zejména  v oněch už vzpomenutých statutárních  městech. Tady na  osobě  starosty nebo primátora  v podstatě nezáleží. Nebo snad  Pražáci  zaznamenali nějaký rozdíl mezi Krnáčovou a  Hřibem a  Brňáci mezi Vaňkovou a Vokřálem? Panašování zakázáno, jestliže  se má něčím pohnout. Jen hlasy proti Pětihlavé sani bodují! Velká města  jsou jako velké lodě, změnit jejich kurs  trvá hrozně  dlouho a často to ani nejde. Takže  není nevolbou oblíbeného Franty  z ODS  co zkazit. Velká města pojedou  dál setrvačností.

Teď  tedy víme koho nevolit.

Ale komu to dát? 

Odpověď, která se nabízí –komukoliv jinému! JE ŠPATNÁ!!!

Jedna  věc  je  aby  současné  vládní strany  dostaly  co nejméně  hlasů, druhá, aby  ztratily  radnice, starosty a primátory. Což není ani náhodou totéž  a reprezentuje  nutnost –

použít  vás  hlas  s největším možným výsledným efektem!

Což  znamená:

1- vyhnout se volbě  těch, u nich je pochybnost, zda  se vůbec  do zastupitelstva dostanou!!! Tedy všelijakých  místních  sdružení,    ad hoc koalic, či  nově  vzniklých subjektů bez  historie, politické kontinuity  a jakékoliv  čitelnosti, protože  sní, kromě slibů a  hezkých řečí nejsou žádné  zkušenosti.

2- vyhnout  se  volbě  těch, co sice budou mít  zastupitele  a dokonce  se klidně může  stát, že  jejich  2-3 mandáty  budou klíčové pro sestavení příští  radniční většiny, ale  existuje u nich důvodný předpoklad, že  to uštrykují  s ODS/SPOLU, Piráty, STAN. A  tím jim zachrání  vaše  město  a především  primátorský řetěz. A  premiovýignorant prohraje  méně  než je potřeba! Typicky jde o všelijaké místní sdružení.

3- volit tam, kde to jen trochu lze tak, aby  váš  hlas  dostalo  politické uskupení, jenž disponuje  reálnou šancí  být nejsilnější a  tedy  se přiblížit  pozici na získání starosty  či  primátora v následném  skládání  radničních koalic!!! Samozřejmě, že ne z vládního tábora.

Že mám být konkrétní? Budu, i když  opravdu velmi v  duši krvácím!!! Před rokem by mne  ani  nenapadlo, co vám dnes doporučím.

Můj postoj k Babišovi je  myslím na Kose  známý a neměnný!! Je to zemský škůdce!  Stejně jako Klaus, Zeman a Kalousek. Na tom se vůbec nic nemění!  Dále je známo, že  tíhnu k sociální demokracii a patřím do jejího tvrdého voličského jádra.

Ale  tady mám jasno – chci  co nejvíce  delegitimizovat  Fialu a jeho Obludárium. Což  nejúčinněji provedu tak,  že  na  plzeňskou velkou, ale  i malou  obvodní radnici  pošlu  Babišovy  plzeňské podržtažky!!!   A že třeba  obvodní  starosta  Aschenbrenner  se o  o obvod  stará  celkem dobře!

Ale  přesto budu  volit  Babišovy  lidi. Nelze  jinak!  Nezměnil jsem postoj k Babišovi ani k politické divizi Agrofertu, tady to mám pořád  stejně, ani jsem nevzdal  sympatie  v soc dem hodnotám, nestal se  čaulidikoblihou,    ale  ANO, jako  jediné si stojí  na eventuální výhru ve městě proti SPOLU  a  dalším  částem saně. Protože ANOšéfe! u nás  má reálnou šanci  být  nejsilnější partají! V  typické a dlouhodobé  baště ODS! A  já chci sejmout Fialu a vzít mu jednoho primátora a jednoho starostu!

Pětihlavci  zřejmě bez ANO   nesloží  většinu. Alespoň  doufám.  To skutečně není o Babišovi, o změně  názoru!  . Kdyby  ve  stejné pozici ve statutárním městysu  stálo SPD, komunisti nebo třeba  zahrádkáři, volil bych  SPD, komunisty nebo ty zahrádkáře /ty nejradši/!!!! To je o porážce  téhle  děsivé  vlády!  Babiš  je pro mne prostředek, nikoliv  cíl. Tím je  odebrání primátorského řetězu ODS!!!   Doba  a situace si takovouhle zoufalou kalkulaci žádá!

Znalci našich plzeňských poměrů okamžitě  namítnou  – a to ti jako nevadí, že babišáci se na  té vaší radnici už možná hned  v pondělí ráno  zpaktují  s  Pětihlavci? Že se budou poklepávat  s modráky po ramenou, tisknout  si ruce  a  vyznávat  vzájemnou lásku  až za  hrob  a město si rozpracelují??

Odpovídám při plném vědomí  – nevadí! Respektive  vadí, ale nesmí u  hlasování. Někdo městu  vládnout  musí.  A  ANO, jestli vyhraje, nedostane tolik hlasů, aby  to dokázalo samo. S SPD, komunisty a pod.   koalici  také nedopočítají natož  aby jí  dal dohromady Okamura  nebo soudruzi!  Jediné co bude mít  váhu  představuje ten ztracený primátorský řetěz  ODS!!! Ať si ho navlékne babišák!

Tohle zarezonuje, toho si Fiala a spol. určitě  všimnou!  Už proto, že exprimáš  Baxa je  teď ministrem a bývalý  zastupitel Balaš  také. Tak jim to dopřejme, jakkoliv osobně  jsem bez sebemenšího vztahového problému  ke každému  z nich,  naopak mám s nimi  osobně  celkem dobré zkušenosti. Ale tady jde o víc, o hrozně víc, o budoucnost  státu, náš  všech i každého samostatně! Nepřehodnotil jsem svůj postoj k Babišovi,  jen  Fiala  a spol. a současná  multidimenzionální krize  přenastavuje pořadí hodnot a  principů. A  k té mesalianci  ptákostrany  a ANOšéfe  by  došlo tak jako tak, viz končící zastupitelstvo! Ale  jde o  primátora a  starosty na obvodech!  Ty musí  Fiala ztratit! Ať na něj potom  vyrazí smečka  naštvaných  modráků, co přijde o prebendy a někteří z nich budou muset  nastoupit dokonce  i do práce!

Nyní pár  slov  k Praze  a Brnu.

Tahle dvě města  jsou pochopitelně, se  senátem, v samém  centru pozornosti. A  pokud se  nedočkáme opravdu velkého a nečekaného překvapení,  pak se zde nic nezmění. Myslím výsledky  v obou  metropolích.  Jen Hřiba  vystřídá Svoboda.  Jinak vše při starém. Bylo by  moc  fajn, kdyby aspoň  jednu z těch dvou superradnic Pětihlavá saň ztratila. Přátelé  – třeba Germanicus  z Prahy a Řezníček z Brna prominou  – Praha  a Brno jsou prostě  jiná a za sebe dodávám – bohužel krajně  podivná   republika. Plná divných lidí. Myslící jinak, odtržená  od  života, v jakémsi rauši. Ty  vyléčí z jejich sebestřednosti a bohorovnosti  opravdu  až  devastující krize.

Apeluji na tedy  všechny  čtenáře dvojnásob úpěnlivě, pokud  jsou  z těchto dvou divných měst

-jděte  volit

-volte tak, abyste to Fiala  co nejvíce pocítil, bez ohledu na politické nastavení

-nehleďte na to, že  to početně možná nevyjde. Když to nezkusíme, tak jsme bez šance

-vycházejte  z toho,  že největší  ránu jim  způsobíme právě  v Praze a Brně  a v senátu!!!

Tím se dostáváme k volbám do senátu.

Zvolíme si  27 nových senátorů!!!  Senát  je  už hodně  dlouho neotřesitelnou mocenskou  základnou  Pětihlavé saně  a  představuje  tu nejbigotnější politickou sedlinu, co  v  české  politice  existuje. Tedy vedle dohasínajícího Zemana  /doufám, že  vzhledem k Zemanovým proukrajinským kotrmelcům  už o tom nepochybuje  ani nejzarytější  Svědek Milošův/. Všichni  ti  běsové  z Valdštejnské konírny  – Vystrčilové, Fischerové,  Němcové,  Růžičkové,  Hilšerové, pokud  jdou obhajovat mandát,  by  to měli dostat pořádně  horké a zejména hořké.   Ale především  – je naprostou nezbytností, aby  Pětihlavá saň ztratila  tolik mandátů, kolik jen lze!  A  ideálně tolik, aby přišla  o většinu  v té konírně!

To se nestane, jestliže  se většina  těch, co k volbám  přijdou,  bude  držet hesla  – senát  je zbytečný, tak na něj kašlu!!!

Myslet si o užitečnosti senátu můžete  co chcete,  to je vaše právo! Ale  tím, že  odmítnete  do něj hlasovat   a že  příští senátor  za  váš obvod  bude  zvolen dejme  tomu  8%  zapsaných voličů, horní komoru Parlamentu  NEZRUŠÍ. Bude existovat i nadále, jen tam za  vás  bude dřepět zase   ten Vystrčil, co   dělá  tu velkou politiku na  Tchajwanu  a  Ukrajině  a vy jste mu ukradení! To chcete? Dejte  Vystrčilovi a všem jeho klonům  názornou lekci, co si o nich myslíte!!! Pošlete je zase  zpátky do práce! Řada z nich už  ani netuší, co to slovo znamená! Už tohle za  tu cestu k senátním volbám určitě  stojí! Pošlete  Vystrčte Vystrčila na pracák!!!

Je  tudíž nezbytné se  obtěžovat i k senátním volbám!! Tady navíc odpadá námitka, že  já to dám  Babišovi a on stejně v Plzni zkoaluje s ODS! Už jsme si vysvětlili,  že  i to lze přetavit  ve Fialovu porážku! A  v  senátu  ji lze  vaším hlasem přivodit  zcela jednoznačně  prokazatelně!!!!

Tam senátor zvolený za  ANO, SPD, Okamuru, KSČM, ČSSD  a  podobné, je prostě  Fiala MÍNUS! Kdyby  Pětihlavá saň ztratila  onu senátní většinu, tak nelze pochybovat, že  do konce  její vládní existence, by  si zavařila, protože  většinově opoziční senát by jí vracel  zákony a obíral o čas,  aby  mohla méně  škodit. Všechno důležité by  dodatečně prohlasovávala  na  101 ve speciálních  jednáních sněmovny. Pokusme se jí  to  dopřát!

Takže  je  nezbytně nutné jít  hlasovat!  A v obou kolech!!!  V tom druhém,  jestliže  dojde  na souboj  vládní kandidát  versus  protivládní je to přímo  povinnost!!! Absence je přípustná  jen tehdy  jestliže  si to ve finále  rozdá odéesák s Lidovcem, Pirátem, STANařem  nebo TOPákem, zkrátka  Pětihlavci  mezi sebou.  Ale  jestliže někdo z těhle  nastoupí za  14 dní  proti  ANOšéfe, SPD, KSČM, ČSSD, opravdu nezávislému, pak není co řešit!!! Bez ohledu na to, že  dejme  tomu váš  kandidát shořel v prvním kole! I tak se obtěžujte  jít hlasovat  znovu PROTI vládnímu  kandidátovi! Rozhodující  je  minimální počet  senátorů pro vládnoucí  partičku. A to se dá  zařídit jen účastí v obou kolech!

Ale i  u senátorských  voleb  to chce přemýšlet. A  to už  v prvém kole. Lze tady  sice  experimentovat  zkoušet kohokoliv  i mimo okruh předpokládaných favoritů. Že by bylo fajn, kdyby  tenhle postoupil dál, i když to není pravděpodobné.  Lze to sice testnout, ale  já to nedoporučuji!

I přes tenhle můj apel   nejspíše  účast  v senátkách  zůstane  malá.  Proto bych  doporučoval, abyste už  v prvním kole zvažovali podporu nejnadějnějšího kandidáta  z mimovládního spektra! Neriskujme že se v tom druhém sejde  finálová dvojka ODS  versus  lidovec, a pod. !!!!  Je třeba  je porazit všechny!

Takže  přemýšlejme  hned. O tom, kdo  z těch nevládních  disponuje  největší reálnou šancí  dojít  co nejdál. Ne  kdo nejvíce  vyhovuje MÉMU vkusu!

To je  asi tak všechno nejzákladnější,  co mám na srdci ohledně  nadcházejícího volebního víkendu.

Vlastně  ještě ne.  Je  zde ještě  jeden nový  fenomén. Jmenuje  se  Rajchl. Chodí mi k němu  spousta mailů.  Kdy ho jako podpořím a tak.  Že prý je to úžasný borec a  jak perfektně  zorganizoval  tu demonstraci  a jak tam  byl za hvězdu. A  že nás nedá a  že si podporu zaslouží. Prý nová naděje.

Nehodlám o  panu  Rajchlovi nic psát. Minimálně zatím.  Uznávám, že  tu demošku  zmákl asi dobře.  A  že  asi byl za  tu hvězdu. Jenže  já  pana  Rajchla  neznám a  to, co jsem si v mezičase o něm  dokázal zjistit,  mne  v  žádném případě, když  to napíši hodně  eufemisticky  – neinspiruje,  abych jej fedroval.  Zatím nemám potřebu s  tím chodit  jakkoliv ven.  Nehodlám nikomu rozkopávat bábovičky  z růžových snů.  Tím, čeho jsem se dobral.

Budu apelovat na  váš  rozum.  Pan  Rajchl  je  rychlokvaška a  jeho komunální  kandidáti  pak ještě  ani nejsou, tak říkajíc-  v láku!!! No name, žádnou  radnici  neovládnou. V optimální variantě.

Hlasy pro Rajchla jeho kandidáty  jsou  samozřejmě protifialovské . Leckdy  daleko více než když to dáte  babišákům.    Jenže kde berete  jistotu,  že ve  vaše městě ty hlasy nepropadnou??? Že  tam rachlovci  udělají 5+????  A když propadnou, tak  si ten váš  hlas  rozdělí ti, co  přes těch 5 přeskočí a dost možná,  že většinově  ho dostane na konec Fiala. Tomuhle se vyhněme preventivně! Nejvyšší hodnotou nemůže  být  dostat  někoho od Rajchlů do zastupitelstva  Berouna  nebo  Horních Heršpic, ale dát  lekci  premiovémuignorovi!!!

U  jeho případných senátních kandidátů je  to ještě  fatálnější. Nevěřím, že se nějaký  Rajchlovec  dostane  do druhého kola!   Takže  za mne  vyhozený hlas. Ovšem kdyby se  to nějakému z nich, proti mému očekávání podařilo a  konkuroval mu  někdo z vládního vojska, tak  není o čem přemýšlet. To pak ano!

Rajchl  a spol. pro tyhle  volby nejsou řešením. Ani tím nejmenším. Nýbrž překážkou. Bude  rozmělňovat protivládní potenciál!

A když Rajchl,  tak je třeba ztratit  pár slov i o Okamurovi.

Ani  u toho nejspíš  netřeba  připomínat, jak to s ním mám. Ani na tom se nic nezměnilo.  Nicméně  je nutné  cosi dodat.  Umím si představit, že  Babiš nebo lidé od  něj  jsou  z nějakého důvodu pro vás nedělatelní. Jestliže by  šlo  senát, tak prosím  na slovo nedělatelný rovnou zapomeňte!  Ve všech souvislostech a možnostech. Protože  ať by byl senátor  z ANOšéfe  jakkoliv  velký padouch nebo průšvihář, Andrej si už ohlídá, aby ve Valdštejnské konírně   vzorně  držel partajní, t.j. protifialovskou  disciplínu!

Ale u obecních  voleb  si hlas pro Okamuru   představit umím.  SPD  se  asi tentokrát probojuje plošně  do zastupitelstev.  Tam, nelze  li hlasovat pro nejúčinnější  systém potření Pětihlavé saně přes Babiše,  kdy je potřeba  aby s ním celkově  pětihlavci prohráli co nejvíce,  představuje asi obecně Okamura  tzv. second  best  variantu. Tedy druhou nejlepší. Ale jen v případě, že  u  vás  nebudou  silní  komunisté nebo socdemáci, atd.

V těchto speciálních  volbách a  v kalkulaci, kterou jsem vám předestřel, jsou pro  mne  jak  Babiš  tak Okamura, přijatelní. Ale jen v těchto volbách!!! Tady  jsou velmi  použitelným nástrojem, jak dát  Fialovi na zadek! Nikoliv  cílem!

Takže  znovu a naposled:

-jděte PROSÍM  k volbám

-obecním i oběma kolům senátních

-volte rozumně, tedy s co největší  šancí na citelnou porážku  Pětihlavé saně

-vezměte  s sebou  co nejvíce příbuzných a známých. Přemluvte je!

-vysvětlete  jim, že  kdo nejde  volit nebo hlasuje pro  kohokoliv  z Pětihlavé saně, volí:

 • inflaci
 • drahotu
 • válku na Ukrajině
 • drahé energie
 • budoucí nezaměstnanost
 • rozvrat  ekonomiky
 • zběsilé  výdaje na zbrojení
 • riziko jaderné války
 • zimu  v bytech
 • asociální  chování vlády
 • ignoranci vlády
 • servilitu a vazalskou politiku  vůči zahraničí a jeho zájmům
 • nadřazuje  zájmy  Ukrajiny a Ukrajinců nad  zájmy své rodiny
 • rozpad  tradiční rodiny
 • překrucování  historie
 • popření tradičních  hodnot  na nichž  byl kdysi vybudován tento stát
 • adoruje  neschopnost

Předem  vám všem děkuji!!! Pro ty, co říkají, že  volby nic nezmění mám jednoduchou otázku – když to nezkusíme, jak to zjistíme???  Všimli jste  si  jak ignoranti ze  Strakovky po té  Rajchlově  demonstraci začali horečně makat  na energiích,  ačkoliv  před  tím 8 měsíců  jen čuměli do blba a planě žvanili?    Ačkoliv  inflace  a ceny  energií kolem doslova  vřely?  Nevidím jinou cestu, než jít  volit! A tam jim to nandat!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.