Průzkum volebních preferencí od Medianu -Doplněno!


Ty nadcházející  volby  jsou opravdu mocná čarodějka. Během deseti dnů  všechny  velké  agentury, živící  se průzkumy  veřejného mínění  vydaly  svá čerstvá zjištění, jak si partaje  stojí momentálně u voličů. Tou poslední, která tak učinila  byl Median.  Je  jasné, že to  Kosa, bezprostředně  před  otevřením volebních místností  převezme  a nějak zkomentuje. Začneme  grafikami. Tentokráte  hned  třemi:

VýstřižekVýstřižek1Výstřižek2

Ty popisky u jednotlivých  grafů  mne  tentokráte  osvobozují od  dlouhých rozborů. Takže to  vezmu opravdu  rychle.

Nejdůležitější je pochopitelně první  grafika.  A  vychází  z ní totéž  co z průzkumů konkurence –

Hypotetická  Babikamura  by v pohodě  přejela  Pětihlavou saň!

40,5%  je prostě  víc než 16+11,5+4 +3,5+3,5 =38,5%

Ale  je  tu jedno novum – jedna  velká neznámá!  Klíč  ke  Strakovce  by  držela  ČSSD  se  svými  5%. Tedy  s výjimkou mesaliance  Babiš  +ODS. Ve  všech jiných kombinacích  by  o vládní většině rozhodli oranžoví. Ani  si netroufnu spekulovat, s kým by  se  rozhodli spoluvládnout. Prostě  to netuším.

Druhou grafiku  – tzv. volební potenciál držím za  průzkumnické šarlatánství.Buď platí otázka : koho byste  volil, kdyby  volby  se konaly  zítra?  nebo  otázka  druhá: koho všeho zvažujete, že byste mohl volit? Obě najednou představují nonsens a  průzkumníci  chtějí  jen být více zajímaví.

Poslední graf mluví  sám za  sebe.  Jsou  to dlouhodobé trajektorie  jednotlivých stran. A  koalice  už  jaksi pro výzkumníky, kdo ví proč, ztratily  svoje kouzlo.

A  ještě  něco – opět se  dostáváme  k fenomenu Rajchl. V šetření Medianu pro něj nezbylo místo. Nerozhodných vyšlo jen 2,5%.

Zvažte  tento fakt velmi silně  až půjdete s volebním lístkem v pátek nebo v sobotu!

Dodatek ze středečního rána:

Na finančním webu Kurzy.cz se objevila  další zajímavá anketa  pro jeho návštěvníky:

Týká se vztahu  burziánského publika k Pětihlavé sani a její volitelnosti tímto elektorátem

Výstřižek

Je to jen anketa. Navíc  zatím ještě s malou účastí. Nelze ji tedy přeceňovat. Ale být Fialou a těmi ostatnímu panáky od  Saně, neměl bych z toho, co vidím, vůbec  žádnou radost!

Tady u publika, co chodí na Kurzy.cz by  měli zcela  jasně dominovat! A ono tohle?

A ještě nedám pokoj.  Ona  nejspíš  ta  anketa i v tomto stavu zas  až tak mimo od  reality  odtržená nebude, protože  jsem objevil ještě  jednu –  popisující  volební preference  burziánů, pro sněmovní  volby. Je  aktuální a  vydává toto svědectví:

Výstřižek

Výsledky  se v podstatě  kryjí se zjištěními všech reprezentativních průzkumů poslední doby  od  Kantaru,SANEPu, STEMu  a MEDIANu.

Součet preferencí pro Pětihlavou saň je  kolem 40%, pro Babikamuru 45%. Všude  to vychází stejně. Jen Kurzy.cz  představují domácí hřiště speciálně pro  SPOLU.

Pojďme  volit!  A  dát jim pořádnou nakládačku! Už jich mají plné zuby i jejich kmenoví voliči! Tedy minimálně  na internetu. Tak jim to dejme  vyžrat hlasovacím lístkem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.