Nevtip na tento den – jak si šetření v praxi představuje Fiala a Svetrová – Dvousvetrová


pro Kosu  dohledal a  zdomumentoval  B

Vše, co si dále přečtete  se dá zdokumentovat na datech  z webu Flightradar.

V neděli jsme si vyslechli projev odpovědného předsedy vlády  s apelem na šetření. V době, kdy jsme projev poslouchali, se už ukázalo, jak si úspory představuje v praxi. Jelikož bohužel náš, z Božího trestu premiér, nemohl chybět na pohřbu královny Alžběty II., a nevyslyšel prosby britské strany o přílety komerčními linkami, v den svého projevu odletěl před půl jedenáctou dopoledne armádním Airbusem A319 s označením 2801 a volacím znakem CEF02 na letiště Luton ve Velké Británii.

Krátce po nedělním poledni Airbus vysadil svůj, nám všem drahý, náklad. Vzhledem k tomu, že kvůli přetlaku vládních speciálů Britové neměli kapacity na parkování našeho Airbusu, odlétl prázdný v půl druhé do Kbel.

V pondělí se pak armádní letoun vznesl v půl druhé, aby vyzvedl premiéra. Na letiště Farnborough dosedl ve tři odpoledne. Za více jak čtyři hodiny z Anglie odstartoval a přistál před devátou večerní v Praze.

Armádní Airbus tedy zcela nehospodárně letěl asi 2.000 km zbytečně kvůli dvěma lidem. Sedět za Joem Bidenem na pohřbu britské královny je jistě zážitek (https://www.novinky.cz/…238), avšak byl tento zážitek v takovém státním zájmu, aby stál tolik peněz daňových poplatníků, které právě rozpočtově odpovědný premiér vyzval v předtočeném mimořádném projevu k šetření?

Jako by nestačilo, že po Evropě létá zbytečně prázdný armádní Airbus označený 2801. Náš druhý vládní  a nikoliv malý Airbus 319 s číslem 3085 využila pro sebe k pondělní cestě do Berlína na „dámský čajový dýchánek“ s předsedkyní Spolkového sněmu Bärbel Basovou. Ponechme  nyní  zcela  stranou, že  opět stihla  vyrobit  další zahraničně  politický  skandál, když německé  kolegyni žalovala  na poslance Bundestagu Petra  Bystroně, že, cituji:

proti jeho angažmá v čele česko-německých vztahů na půdě Sněmu ohradila. Podle ní by mohlo narušovat vzájemné vztahy, pokud se čeští politici budou „obávat“ setkání s ním.

„Při setkání s předsedkyní Bärbel Basovou jsme se dotkly situace, že předsedou skupiny přátel Česka, Slovenska a Maďarska Spolkového sněmu je politik AfD. Chápu, že pan Bystroň má české vazby a kořeny, ale vzhledem k tomu, že se jedná o stranu, která vyjadřuje proruské názory, mi to v tuto chvíli přijde velmi nešťastné,“ uvedla Pekarová Adamová po jednání v německé metropoli.

/Tahle  drzá a sebestředná barbína je opravdu neuvěřitelná! Po příkazu Maďarům, koho mají volit nyní stejně kategoricky  uložila  Bundestagu, kdo má  řídit jakýsi jeho subalterní podvýbor!!! -pozn. vlk / Pokračuje B:

Tohle nechme  opravdu pro tento okamžik stranou! Svetrová -Dvousvetrová, je tvrdá  bojovnice za energetické úspory.Nám ordinuje  svetry, nejlépe  dva najednou a škrcením plynu  u našich plynových kotlíků co nejvíce  trestat Putina!  Asi jí zapomněli říci, že kvůli svému pohodlí podpořila Putina mnohem více, než kdyby jela do Berlína služebním Superbem nebo dokonce vlakem národního dopravce. Tedy  v tom lepším případě!  Když už její duševní kapacita nestačí k tomu, aby na to přišla  sama. Doufejme, že jí to někdo dodatečně  vysvětlí  a už se takový politováníhodný omyl příště nestane. Třeba ale ten letecký petrolej ve Kbelích má certifikát demokratického původu a není ani jednou molekulou z ropy ruské či jiné ideologicky závadné.

Tak takhle si představují naši představitelé šetření, k němuž nás vyzval pan premiér, který „důsledně trvá na tom, aby stát a jeho instituce šly příkladem.

Co kdyby šli  příkladem a  do toho Berlína nebo Londýna  jet  třeba  na kole? Je to bezemisní, trendy a Putin by nedostal z našich daní ani halíř?!

Příspěvek byl publikován v rubrice Politické vtipy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.