Průzkum na tento den – oni volit půjdou! Pojďme také!


Může  být, že  začínám být otravný svým apelem  na to, abyste  v každém případě šli  v pátek nebo v  sobotu do volebních místností a vzali s sebou každého, na koho  dosáhnete!  Dost možná, že  Česká republika  nezažila  ještě  osudovější  hlasování, než  je to právě nadcházející.

Pokud pochybujete, pak vás  snad přesvědčí  průzkum, který si nechal k obecním a senátním volbám zpracovat  Český rozhlas .

Ten prokazuje, že  volby  ani zdaleka  nejsou  rozhodnuté, že  premiovýignorant a celá Pětihlavá  saň doslova mobilizují  svůj elektorát!  Pokud  tady v  téhle  nešťastné zemi chceme  něčím  aspoň o milimetr pohnout, pak to bez  hlasovacího lístku  vás osobně, vaší rodiny a  vašich přátel nepůjde! Data  z toho průzkumu to jasně  ukazují!

Nejprve  si dáme  graf, který popisuje, kolik lidí plánuje  se voleb zúčastnit  jistě nebo skoro jistě:

Výstřižek1

Dohromady 65%!!!!!  To je  stejný počet  jako při posledních sněmovních!!! Tehdy se zastavila na 47,34%!!!!

Je tedy jasné,  že  lidé  tentokráte  jsou, zdá se, mimořádně motivováni k  urnám zajít! Bohužel včetně  těch, co se, pro mne zcela nepochopitelně v Obludáriu  vidí! Kroutíte nevěřícně hlavou?

Tak přidám  další graf!

Výstřižek2

Takže 65%  chce  hlasovat, ale  jen 53%  si domnívá, že  senát  je  důležitý???? Ta disproporc e doslova  bije  do očí!!!

Kdopak mezi voliči jsou ti, co senát preferují?  I na to průzkumníci odpověděli:

V tuto chvíli je to mírná většina, to znamená, že 53 procent respondentů považuje Senát za důležitý článek našeho politického systému a uspořádání,“ přibližuje výsledky bleskového průzkumu ředitel agentury Median Přemysl Čech.

„Mezi vysokoškoláky je 75 procent těch, pro které je Senát důležitý. Ve větší míře je důležitý i pro vedoucí pracovníky, pro voliče PirSTAN… Naopak v podstatě méně důležitý je třeba pro věkovou skupinu lidí nad šedesát let,“ dodává Čech.

Tohle překládám do jednoduché češtiny  tak,  že  senát a jeho existenci podporuje  typický kmenový  volič  Pětihlavé  saně. A naopak  ignorovat  jej  hodlají  kmenoví  příslušníci elektorátu  Babikamury!!!!

Špatně  a zase  špatně!  Je jedno, co si kdo myslí o užitečnosti senátu!  Ignorancí  voleb  vašeho senátora jej  nezrušíte!!!  A naopak promeškáte  tu  nejjistější možnost  trefit Obludárium na solar plexus, protože  právě  senát je  momentálně jeho  vůbec nejfundamentálnější oporou!

A jestliže  53%  voličů drží senát za  důležitý, pak zejména ti, co podporují  Saň. Z toho vyplývá  jeden  zásadní závěr:

ONI  VOLIT  PÚJDOU!!!!!

Cítí,  že  se  to láme, tak půjdou!  a  CO MY? Usnadníme jim to?

Z toho průzkumu existuje  ještě  graf  třetí. Ani ten nezamlčím, jakkoliv  mu  nijak zásadně nevěřím

Výstřižek4

Osobně nevěřím, že  skoro 40%  lidí zohlední práci kandidátů v minulém zastupitelstvu. Tohle  lze jen na  malých  obcích nebo tam, kde vedení obce  totálně  selhalo. Ale ve velkých městech???  Tak jde  jen o dojmologii. ZA mne  pro spoustu lidí jen  pohodlná  výhybka  k tomu, jak nemuset přemýšlet o odpovědi, proč a jak budu volit, když  byli dotázáni.

Za interesantní  pokládám další dvě  varianty

-budu volit  jako v parlamentních volbách

-zohledním fungování  stran ve vládě nebo opozici

Nejsem schopen vyhodnotit, jestli těch 165%, co hodlají volit jako ve velkých  volbách je  dobrá nebo špatná  zpráva  pro Fialu.  Lehce se kloním k tomu, že  spíše horší, ale  žádná jistota.

A co asi reprezentuje  těch 14%, co hodlají  zohlednit v komunálkách  velkou politiku? Jsem jedním z nich. U sebe  vím, co a jak. A vyzývám všechny  čtenáře  Kosy, aby se zařadili do téhle skupiny. Včera jsem vysvětloval proč.

Opakuji – ten průzkum ukazuje, že ONI PŘIJDOU!!! Pojďme také.  Ukažme jim, že je nás  víc! Mudrování na internetu, palcování, slovní  hříčky a  ani  vykřikování hesel na Václaváku!!! To je  více méně  k ničemu.   Platí jen volby! ONI PŘIJDOU!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.