Jak vypadají Fialova „vítězství“ a sliby konkrétně


Premierignor v neděli  porušil zákon a  protiprávně  v hlavním vysílacím čase všech celoplošných TV v zemi provozoval  zdarma a bez přítomnosti politické konkurence obsahu pustou předvolební propagandu!

Ostatně zveřejnil a zkomentoval jsem jej.  Viz

Fiala a jeho projev, kosíř Jára a zákon!

Nicméně  se k němu musím vrátit. Ne, že bych chtěl. Ale není vyhnutí. Jeden z kosířů, jemuž  tímto osobně děkuji, mne upozornil na  článek z Ekonomického deníku, který dokumentuje, jak to s těmi  Fialovými  sliby, ujištěními a výhrami doopravdy je!!! Nejspíš budete  zírat, stejně jako já!

Konkrétně jde o tenhle  Fialův  výrok  v  tom předvolebním blábolení:

Asi už víte, že jsme zvládli pro naši republiku zajistit dostatek plynu pro případ, že Rusko dodávky zcela zastaví. Máme téměř plné zásobníky, nakoupili jsme vlastní železnou rezervu zemního plynu a minulý týden jsme v Nizozemsku otevřeli nový LNG terminál, který pokryje až třetinu naší roční spotřeby.

Také jste  si oddechli,  že plyn  tedy určitě  bude,  ovšem jen v  případě, že na něj  VY BUDETE  MÍT.

A následně v tom přesvědčení  byli na beton  ukotveni  mnohohlasým jásáním manstreamu, že  k onomu  úžasnému  holandskému  terminálu  připlaval první šíf  z JůEsEj s molekulami svobody  pro Fialaland!

Takže Ekonomický deník a  konkrétně jeho text

ČEZ přebírá první zásilku zemního plynu z USA. Ale neznamená to, že tento plyn spotřebujeme v Česku

vám ozřejmí, jak to  je doopravdy!!!

První loď s nákladem zkapalněného zemního plynu pro společnost ČEZ připlula do terminálu v nizozemském Eemshavenu. Jde o tanker Gaslog Georgetown, který připlul ze Spojených států. Přivezl 170 tisíc metrů krychlových zkapalněného plynu (LNG), což odpovídá 100 milionům metrů krychlových v plynném skupenství.

Tanker dlouhý 293 metrů vyrazil na cestu 23. srpna z LNG terminálu Sabine Pass, který se nachází v Mexickém zálivu na hranici států Louisiana a Texas. LNG pochází od společnosti Cheniere Energy, která patří mezi hlavní vývozce zkapalněného zemního plynu ze Spojených států. Také druhá loď přiveze LNG ze Spojených států, dodavatelem bude tentokrát Shell.

„Jsme rádi, že i po zprovoznění terminálu pokračujeme rychlým tempem kupředu a že do přístavu dorazila naše první loď s LNG. Další dva tankery s plynem určeným pro Česko připlují během října a následně budeme pokračovat tempem dvě až tři lodě měsíčně. Jde o významný krok pro energetickou bezpečnost České republiky a důležitou pojistku pro případ, že by k nám do Česka přestal téct plyn od jiných dodavatelů,“ uvedl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

ČEZ si již v červenci zajistil přepravní trasy přes německé území. Přesto není vůbec jisté, zda tento plyn zamíří ke spotřebě do České republiky. Český trh je zatím plně zásobovaný prostřednictvím německých velkoobchodníků a po dalším plynu není na trhu poptávka. V takovém případě ČEZ podle informací Ekonomického deníku rozprodá nakoupený zemní plyn na trzích západní Evropy.

LNG terminál v Eemshavenu je první zařízení svého druhu zprovozněné v Evropě od letošního února, kdy začala válka na Ukrajině. Terminál se nizozemské Gasunii podařilo připravit a zprovoznit v rekordním čase šesti měsíců. O jeho slavnostním spuštění, které se odehrálo ve čtvrtek 8. září za účasti premiéra Petra Fialy, se více dočtete ve zprávě zde.

Zařízení umožní dodat až osm miliard kubíků plynu ročně, z toho tři miliardy jsou určeny pro Českou republiku. Takové množství by stačilo na pokrytí zhruba třetiny české roční spotřeby. ČEZ si kapacitu v terminálu zajistit na pět let, tedy do září roku 2027. Vedle Skupiny ČEZ si kapacitu terminálu zamluvily také společnosti Shell a Engie.

Do konce tohoto roku si ČEZ zarezervoval osm slotů, což odpovídá příjezdu osmi lodí s plynem. Znamená to dovoz až 800 milionů metrů krychlových zemního plynu; ten by vystačil na pokrytí jedné čtvrtiny české spotřeby od září do prosince.

Takže  si to shrneme!  To slavné  Fialovo  vítězství  na Putlerem  znamená  jen tolik,  že se nakoupil plyn, který evidentně  NENÍ  zapotřebí, protože  ho není  kam uložit. ČEZ s ním bude  handlovat.  Zajímalo by mne  s jakým finančním  výsledkem. Netuším, kdy  ČEZ  ty molekuly  svobody  v USA  koupil.

Dejme tomu, že  to bylo v posledním měsíci. Sáhl jsem si proto  na Oilprice.com, abych si stáhl  měsíční graf  cen  LNG na Henryhubu v Texasu.  Vypadá takhle:

Výstřižek

Je tedy zcela zřejmé,  že  ceny za něž  NYNÍ ČEZ NEPOTŘEBNÝ PLYN  PRODÁVÁ jsou  NA MĚSÍČNÍM MINIMU!!!  A pokud  šťastnou náhodou  se nákup nerealizoval  řádově  asi před  10-ti dny, jde  jasně o VELKOU ZTRÁTU!!! Nicméně  o  cenovou ztrátu jde nejspíše  v každém případě!

Přidejme k tomu  náklady na pronajmutí terminálu  a  poplatky za rezervaci nevyužitých přepravních kapacit  plynovodů z Holandska  do Česka!!!!

To  fakt bude  superbyznys!!!!!  Tedy  pro všechny jiné,  než je  český občan! Hlavně, že  vedle  elektřiny  můžeme západní Evropu teď  konečně dotovat i plynem!!!

Tak takhle  vítězí Fiala  nad Putinem! Pokud   náhodou  Ekonomický deník nelže!

Jděte  volit!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.