Senátní volby I. kolo


Nedá se nic  dělat,  fotbal s Portugalskem musím oželet. volby jsou  důležitější.

V tomto článku dám svou impresi  z I.kola  voleb do senátu. K výsledkům obecních voleb a celkovému hodnocení  se vrátím někdy  v průběhu neděle, až  se dobereme konečných  čísel. Jakkoliv  i tady už  by se dalo ledacos  napsat.

Ale  zpět k senátu. Ani zde v okamžiku , kdy  jsem začal klepat  příspěvek není  dopočítáno a leckde je to při tom na ostří nože. Nevadí. Stejně  posloucháme  jen ouverturu. Takže  jdeme na  věc.

Nejprve  si dáme  základní grafiku, popisující kolik kdo obhajoval  mandátů v těch  celkem 27 obvodech. Protože  minulý  výsledek je něco, od čeho se musíme odrazit.

Výstřižek

Nejsem úplně schopen rozšifrovat skupinu PROREGION, ale  když  to vezmu  podle  svého nejlepšího vědomí, pak mi vychází,  že  Pětihlavá saň plus její jasní  senátní sympatizanti obhajují nejméně  24 mandátů z  27, A ačkoliv  se  do kamer  ČT  Fiala, Rakušan, Jurečka, Bartoš  a Svetrová- Dvousvetrová  tvářili mimořádně  sebevědomě  a úspěšně, tvrdím, že  se jim  to nepodaří. Ale  to uvidíme  až  příště.

Vezmu  to per  partes  obvod  za obvodem, podle  abecedy.

Výstřižek

Oberpfalzer  byl a je  velkým favoritem. Na  alternativě  se hodně  řešilo jestli podpořit  LGBT  Sidovského  nebo  bezpartijního Auředníka. Dopadlo to, jak bylo lze  očekávat.

Už jsem se kál za  své nešťastné vyjádření, že  tam, kde  se  dále dostanou dva  kandidáti vládní smečky, mohou  alternativní voliči zůstat  za  dva  týdny  doma. Kaji se znovu.  Nemůžeme  absentovat!!!  Třikrát ne!!!! Ne pokud  to myslíme  vážně  s tím  udeřit  Fialu na solar plexus.  Obepfalzer  je  senátním symbolem   ÓDĚS. Je třeba  ho vyautovat a  ÓDĚS  vzít mandát!  Sidovský, ač  s  tisíci výhradami je prostě  daleko menší zlo  a případně velká Fialova  prohra. Všechno rozhodnou ti, co volili Auředníka!  Podívejte se na počty  odevzdaných hlasů! Platí úplně každý a hodně!! Apeluji na  všechny voliče  alternativy  – jděte  za  14 dnů volit znovu.Jek tomu vážně  důvod! Oberpfalzerova  prohra  zadělá u modrých na velké dusno.

Výstřižek

Přiznávám, že pohled na  výsledky v Blansku mi nedělá vůbec  žádnou radost! Tady  nejspíš  současná senátorka  za modroptáky asi obhájí.  Ale pokud  zejména  voliči propadlého oranžového starosty z Kunštátu zůstanou  doma,  pak  se to druhé kolo může  rovnou zrušit. Jděte  jim to alespoň trochu zkomplikovat!

Výstřižek

Tohle je  doslova a do písmene  volební průser! PRAŽÁKOVI!!!! Töpferovi V BRNĚ!!! stačí, když  tam vyleze na bednu a prohlásí,  že  ho Brňáci mají volit, protože  tam natáčel Četnické humoresky??!! Jak asi tak  chápe potřeby města? Jak se za něj bude brát? Jak tam, při všech  svých aktivitách bude dostupný pro své voliče  v lokální senátní kanceláři??? To už  lidem v Brně opravdu tak moc  vyměkl mozek? A  speciální pozdrav zaslouží ti, co mi velmi nevybíravě  doporučovali upřít pozornost na  Rédovou Fajmonovou  od  Rajchla… Tak jí upírám, až se mi od bulv kouří.  A vidím, že  kdyby Rajchlovi odezírači  radši byli hlasovali  pro Dr. Semráda tak Töpferovy  šance  by byly daleko menší.  Nebo  to radši hodili Kotasovi z  SPD, pak  ten by byl převálcoval Pavlíčka  z lupičské roty! Apeluji na  voliče  kandidáta  SPD a kandidátky od  Rajchla  V BRNĚ  – skutečně  svou absencí  chcete mít  PRAŹÁKA  jako  svého zástupce v  senátu????  Ony  už  z brněnských aut  zmizely  nálepky  Já nésu z Prahy? Já jí na služebním  autě, když  jsem v Brně  dělal v roce  99 krizového manažera  velmi potřeboval. Kvůli pražské SPZ…

Výstřižek

Jestliže jsem  předchozí volební brněnský obvod  označil slovem průser, tak tady  vrcholní spokojenost. Jedinou  vadou na kráse je fakt, že  těsný  vítěz  je společný kandidát  ČSSD a ODS…. Tohle mi hlava nebere, ale budiž! S Vokřálem si to rozdají na  férovku. V senátu mi nevadí ani jeden z nich. Za předpokladu, že se   Dušek nestane  členem senátního klubu ODS. Pro jistotu bych volil Vokřála. Vyhovuje mi i to, že  vyhořel věčný  sběrač  funkcí, mnohonásobný přeběhlík a převlékač  kabátů Koudelka.

Výstřižek

Jedna velká radost!!!  Tady  Pětihlavá saň opravdu dostala výprask. Škoda že jich není  více!  Vítězství v prvním kole.

Výstřižek

Tady platí totéž co v Berouně. Jirsa  je  senátní matador  za modré. Kdysi jsem se  sním potkal osobně. To ještě  starostoval v Hluboké.  Od  té doby jej sleduji. Takže si dovoluji konstatovat, že kdybych  si musel , s pistolí  u hlavy  vybrat jednoho modráka, kterého bych  zvolil, abych si zachránil život, sáhl bych po Jirsovi. Není  úplně marný. Jeho vyzyvatel za  ANO asi nemá  šanci. Ale  naděje umírá až nakonec. Kdyby ho přišli podpořit  všichni, co hlasovali  pro třetího na  na pásce od Nezávislých a kandidáta  SPD, který,ač  pátý, udělal za mne  opravdu slušný  výsledek!!!, pak  by  rozhodně  existovala možnost  to  Jirsovi  zkomplikovat! Jděte prosím i tady  volit!

Výstřižek

Tady  to vypadá, že  by ČSSD měla urvat  mandát. Ale dokud to nebude černé na bílém, má  modropták šanci…. Prosím, ustřelte mu ji za 14 dní! Rozhodnou o tom, ti, co podpořili nezávislé kandidáty. Proč volit, navíc  na politikou pětihlavé saně  těžce  postižené severní Moravě  Fialu????

Výstřižek

Tady  to bude na nože mezi dvěma  dámami. Bojím, bojím, že  se šťastným koncem pro Fialu!!! Zejména pokud se na finále vykašlou  voliči  kandidáta  SPD  a  Moravanů!  Protože  voliči toho, co reprezentoval Rakušanovu loupežnickou úderku  se nejspíš  dostaví! Prosím, nenechte  mandát ÓDĚS!

Výstřižek

Favoritem  byl  statutární zástupce  Markéty II. Tlamaté – Czernin.  A bohužel ji, byť těsně , potvrdil. Kandidát za  ANO ,starosta Markvartic, odvedl hodně  dobrou práci. Ale jestli jej nepodpoří  poražení kandidáti za  Svobodné a  SPD je  cestička pro  tohohle  dědičného  majitele  všech možných výsad umetena. Dovolíme to?

Výstřižek

Mimořádně  sledovaný obvod. Pokud  by  Vystrčil nebyl zvolen, pak by  Fiala  dostal obrovskou facku!   Naprosto jsem nechápal  a  také  příslušně okomentoval  doslova  hysterii na  alternativních  webech ohledně  podpory  pro  potížistu z povolání Nielsena. V Jihlavě, jako Pražák, neměl nárok. Ovšem  pro  naprostá většina  alternativy  viděla kolem jeho hlavy svatozář!  Nyní, přesně titíž, nemohou Jihlavákům přijít na jméno,  nazývají je idioty dementy  tak podobně. A prý  už nepůjdou volit….  Tak ať si nasadí brejle!!!!  Zkuste  sečíst procenta Nagyové, Nielsena a Lhotského!!!! A jaký bude  Vystrčil? Respektive – kde bude?  Odpovím si  sám. Ano, přesně tam – na pracáku!!!! Nic není ztraceno. Jestli všichni zvednete  zadek a vyrazíte k urnám znovu! Dá se to zvládnout!

Výstřižek

Tohle je nefalšovaní a ničím nezkalená radost! Ve Varech utřela  Pětihlavá  saň dokonale! Dlouholetý senátor  za Rakušana  -Horník byl nekompromisně odvolen.  A nikdo  od  saně  mandát nezíská. Je mi jedno, kdo z těch dvou finalistek vyhraje.   Věru Procházkovou  znám osobně, znám i jejího manžela. Dlouho. Nějakých 50 let. A zodpovědně  říkám, že  bych jí hlas nedal. .  Teď už to napsat mohu. Vím proč.  Ale ono je to jedno. Pikantní je, že půjde o souboj kolegyň  z jednoho pracoviště – Záchranky ve  Varech!  Která z nich exne?

Výstřižek

Tak tohle  je  snad ještě  větší radost než  Vary!  Hvězda  senátního klubu modrých  Jelínková  out!!! Paráda. A která z obou  finalistek získá  mandát  je jedno!   Paní magistra  Zwyrtek Hamplová  je přesně  tou výjimkou, která  potvrdila moje pravidlo mého doporučení pro volby  do senátu!  Jediná od Rajchla, co prošla. Apeloval jsme výše  několikrát na  voliče  PRO aby  šli volit  ještě jednou a podepřeli kandidáty  ANO.Pokládám za spravedlivé, tuto žádost vyvážit a podpořím paní advokátku Zwyrtek Hamplovou.  Senát by jí opravdu slušel a ona  senátu. Má pořádně proříznuto a  ti vždycky   a jedině správní si s  ní užijí!

Výstřižek

Tady  to zdánlivě  vypadá na jasný mandát  pro ČSSD.Senátor  Strnad  by měl obhájit… měl.. Obhájí?  Podívejte s e ovšem na zisky  těch, co zůstali pod  čarou!!! Člen  lupičů a  modroptáčnice.  Když jejich  voliči nezůstanou doma, bojím, bojím. Jestliže to alternativa  kvůli lenosti a nezájmu , vypustí! Jděte  volit! Pořád je o  co hrát!

Výstřižek

Tady je to jasně nalinkované. Myslím, že  druhého kola  ani netřeba  klidně nechť ho zruší. Někdo by mi měl vysvětlit, co Liberečáci na  Canovovi  vidí… Když je navíc  ani ne z Liberce, nýbrž z Charastavi. Pro mne  je něco jako řeznický pes. K Chrastavě mám osobní vztah a že by město nějak zázračně  vzkvétalo se  zrovna  říci nedá.  A  s Canovem jsem udělal určitou zkušenost. Když byly poslední historické povodně, které Chrastavu  doslova  zplundrovaly, tak na bázi toho vztahu jsem sedl a poslal na jejich městské konto  určitou, nikoliv úplně malou částku. Canov  byl tehdy  starosta. Ještě ne senátor. Jeden by čekal, že  mu přijde  mailem alespoň prefabrikované poděkování. Když ne  od starosty, tak od nějaké subalterní úřednice. Nezáleží na  tom, ale  nedorazilo ani písmeno. Umím s tím žít. Ale uznávám, že  senátorka  za  ODS  by byla horší varianta. Takže  Canov. Tady opravdu není pro  jeho vyzyvatelku kde brát! Pokud se  Liberečáci neprobudí  z narkozy  jménem  Canov.

Výstřižek

Další dámský rozstřel na  ostří žiletky!!! Ale  ani tady  to nevidím dvakrát  dobře pro Babišovu kandidátku. Rakušanův spolulupič  neprošel jen  těsně  a získal hodně hlasů.  A  ty nejspíše  rozhodnou  druhé kolo.  Malou náplastí  je  Šarapatkův  debakl. Líto je mi  Ivana Noveského!  Kdybych mohl přímo dosadit  do senátu  jednoho jediného kandidujícího ze všech, co jich bylo,  vybral bych jeho. Aby těm nadutcům  objasnil, jak to vlastně s  energiemi a plynem je. Naprostá většina  z nich  by  realitu zažila poprvé. Bohužel.

Výstřižek

Vypadá to, že primátor Mostu  těsně porazil senátorku Dernerovou.  Ačkoliv  Paparegu neznám ani trochu, vyhovovalo by mi, kdyby  to takhle skončilo i ve druhém kole!  Je mi líto, dlouho jsem na paní doktorku držel, ale v poslední době se  z  ní stala součást  vládní většiny.  Ale  Most nemám  načtený.  Všechno rozhodnou  voliči  poražených, zejména  kandidátky SPD. U té platí, že udělat  skoro 24% a  nejít  dál, představuje anomálii.  Velkým překvapením se mi jeví  býti skutečnost, že  bývalá poslankyně  za KSČM Aulická Jírovcová  si netroufla  kandidovat  pod  značkou rodné strany. Což znamení  jasný konec  téhle  partaje.

Výstřižek

Myslím, že  současný  vítěz za  ANO by  asi pro finále  radši uvítal současného senátora  za Zelené  -Orla než  soupeřku  z ODS.  troufnu si tvrdit,  že  kdyby místo ní postoupil brčál, většina  voličů ze SPOLU by zůstala doma. Opačně  to platit nejspíš  nebude. Volby může  rozhodnout  to, že  kandidát ANO je z bývalého okresního města. V případě  hlasování na bázi lokálpatriotismu uspěje. Jestli v  tom bude ideologie, prohraje. V tomhle obvodě bych očekával větší zisk pro SPD. A  opět jako v Mostě Leo Luzar, bývalá hvězda poslaneckého klubu KSČM kandidoval za nezávislé…. Poslední zhasne!

Výstřižek

Tak tady  to  bylo doslova  doktorské vraždění. Postupují z něj  současný poslanec a  senátor!  Kdo vyhraje?  Netuším.  Ale jestliže  se   Zuzana Majerová nezachová jako opravdová politička pak lidovci  mandát obhájí! Velmi pečlivě  si ohlídám, jestli  dáma vyzve  své protestní voliče, k podpoře kandidáta  ANO nebo  se  rozhodne  jen přihlížet, jak vládní smečka  získá další křeslo. Jste li ovšem z Olmíku, pak na ni nečekejte  a vyražte! A vykopněte  jednoho vládního  ze senátního fotelu!

Výstřižek

Tohle je opravdu mimo mojí kapacitu!!!!  Tak  ANO  vydrtilo v Ostravě komplet všechny partaje, ale  do  finále  v senátkách jde  z prvního fleku  odeesák Nytra!!! Ale ono toho, co nechápu, je  daleko víc! Babiš  tam nasadí  chacharům Hradečáka  Antla. Místo toho, aby ho radši zkusil v Ústí nad Orlicí, když už to nešlo v Pardubkách!! V Brně  vyhraje  „strážmistr Harazím“  a  to prostě  stačí, mít roli v televizním seriálu, na Brno, jak se  zdá  určitě,  ale  u Antla  v Ostravě  už  to nefunguje… Kde to vidí špatně? Ve  Šalingradu nebo Chacharstánu? Za mně osobně  v Brně. Ale to se nepočítá! Tohle rozhodnou voliči hlasující  pro kandidáty Okamury  a Rajchla!!  Fakt  zůstanou doma  a nechají to Nytrovi?  Co kdyby  si skočili v mezičase  do knihovny  a půjčili si knížku Gaunery nemám rád? Třeba  by  zjistili, že  ten Antl, i když je  kdo ví odkud, zas  až taková minela by být nemusel. NA rozdíl od  Nytry! A ještě poznámka  k  paní Lianě  Janáčkové – má zapotřebí se ztrapňovat  další a  další kandidaturou? Někdy  holt přijde okamžik, kdy je prostě po sezoně!

Výstřižek

Horská je  další z ksichtů  vládní smečky  v senátu!  Obhajuje. Není ani trochu neporazitelná a Jurečka  by těžce  inkasoval s její prohrou!  Stačí k tomu opravdu málo! Aby  Okamura  a zbytky  soc dem podpořili pardubického primátora!!! Zkrátka, aby se obtěžovali k volbám ještě jednou a spočítali to Horské! Chci tak moc?  Vládní většina  v Pardubkách NEEXISTUJE!!! A budou mít senátorku?

Výstřižek

No když právě  byla  řeč o ztrapnění  se,  tak tady  jsem se  dokonale blamoval já!!!  A to dokonce ve  svém  vlastním senátním volebním okrsku…..Stává se mi naprosto výjimečně, že  naprosto totálně spletu! Tady jsem před volbami veřejně  prohlásil, že  si to mezi sebou o primátorskou sesli rozdají dnes už bývalý senátor  Chaloupek a  žokej Váňa. A že bych  nejradši volil exministryni Dr. Kovářovou, ale bohužel…. Chaloupek utrpěl drtivý debakl a nic mu  nepomohla  ani  ukrajinská bikolora, ani medvědi. To vyčichlo,  protože prostě za těch 6 let neukázal vůbec nic. A žokej  Váňa. Vsadil jsem na to, že  ho jméno dostane  nejméně  do finále. Nedostalo.  Měl  dva handicapy.  U nás kandidoval jako náplava! Další  z Babišových nominačních úletů. měl ho znovu nasadit ve Varech, kde je doma. Jestliže  tam  nyní vede  Věra Procházková, za  svobodna Pastorová, totéž by  dokázal i Josef Váňa. Prostě nominační omyl My ze  z Plzně  fakt  nésme  Brno!   Ale „zafungovala  tu ještě jedna  věc – Josef  Váňa  neměl vůbec  žádnou viditelnou propagaci!!  Prostě nic! Nula. Žádné bilboardy, žádné akce, pusto prázdno.  Úplná poušť. Takhle  se vyhrát nedá.   Jak to dopadne nakonec?  Já osobně s potěšením dám hlas  Dr. Kovářové.  Ale bude to stačit?  Obávám se se velmi, že nikoliv. Je ze Štěnovic, což je obec  výrazně menší než Přeštice. A  vedle  toho, ta  část Plzně, kde  volíme do senátu  je doslova  naprosto  nezlomný  modrý ódeesácký vřed  v Plzni. Nejmodřejší ze  všech  plzeňských obvodů.   Takže tady to disciplinovaní  modráci rozhodně  dají  Naxerovi  z neTOP!     Apeluji osobně  a zoufale na všechny, co jako já  volili Josefa  Váňu- pojďte se mnou dostat do senátu Danielu Kovářovou a nepusťme  tam nějakého poskoka  od  Svetrové -Dvousvetrové -Tlamaté!!! Jestli se za sebe nemáme  stydět!

Rozbor  tří pražských obvodů si ušetřím. Za chvilku je půlnoc a  tady opravdu není co komentovat!  Praha  je prostě  bezletová zóna  zdravého rozumu. Snad jen jedna věci mi stojí za  zmínku  – Vladimír  Špidla prohrál v Praze  s kandidátek od Okamury!!!! A když už jsem u SPD, poslanec Kobza  udělal relativně slušnou figuru.. Na zbytek škoda  slov.

Výstřižek

Netuším proč  současný senátor Větrovský zběhl od  Babiše.  Nicméně vše ukazuje na to, že  ho to bude stát mandát!!!  Nevěřím, že jej  voliči ANO v druhém kole podpoří. Ale i tak by  to bylo  třeba…. Velmi třeba. Jinak mandát pro Fialu a spol!

Výstřižek

V Ústí  to snad  Babišovi dopadne. I když  překvapení je možné. Pokud by  se zmobilizovala  Pětihlavá  saň. Snad  zůstanou doma. Ale spoléhat se na to nedá. takže  by bylo fajn,  kdyby  šli i voliči SPD

Výstřižek

Tady  už  není ano co komentovat  ani co zachránit! Tady byl obvod pro Antla!

Shrnutí:

Slyšel jsem, jak se  vládní tlupa v ČT naparovala, jak senzačně  obstála  v senátních volbách. Jaký že  sukces  udělali.   Ještě, že jsem dal na úvod  tu tabulku, kolik obhajují.  Vychází mi to celkem na  20 přímo vládních senátorů. Plus 4 další  jako by nezávislé  viz Chaloupek, Dernerová. Orel a ještě jeden.

Když to počítám a  opravdu  nikoliv prvoplánově proti nim, tak  vidím 15 mandátů pro SPOLU a Lidovce + 1 od nezávislých.

Babiše odhaduji na max. 7 mandátů , 2 ČSSD a 2 nevládní nezávislé.

Budu upřímný, pokud by  to takhle  dopadlo, pak se ,minimálně, co se  senátu týká, o žádný  výprask vládě  nejednalo.  Vyšli by z toho  nejspíš lépe, než sami čekali. Ale v žádném případě  tak dobře, jak se nafukují!  Ale pokud chtějí lhát sami sobě, proč ne? Jejich věc a  stará  praxe. Nic se u nich nezměnilo.

A u  nevládních voličů také ne!  Žádná  snaha  jít  volit do senátu. Senát  se kvůli nim nezruší.  a bude dál mocenskou bází   Pětihlavé saně!  A když už alternativní  volič jako zvedne  přeci jen zadek, k těm senátkám dokráčí, tak chce mermo mocí  předvést , jak je  chytrej!  Takže  volí všelijaké marginální strany  bez šance a  rozmělňuje  opoziční potenciál. Protože  on přece bude  volit toho, nejlepšího, rozuměj, toho, kdo říká to, co on chce  slyšet! Takže  Fiala, co nám nikdy nebude lhát, lže  sám sobě a přitom se nám v klidu vysmívá do obličeje. Má k tomu, minimálně částečně – důvod! Gratuluji  všem chytrejm!

Už jsem psal o tom, že mi několik takových chytrejch zkoušelo dávat  sodu ohledně mých názorů na to, jaké  šance  mají Rajchlovi kandidáti  a  že je dehonestuji  a že  abych si koukal vzít mustr z jistého alternativního webu, kde  to jeho hlavní komentátor  a jistá paní doktorka práv, pohybující se blízko politiků dlouhodobě  vidí úplně jinak a naprosto správně na rozdíl od  mého tupého doporučení -pokud chcete  mít  maximální šanci poškodit  Fialu a Obludárium, nespekulujte a hoďte  to Babišovi, protože ten má  z nevládních největší šanci  je dostat do druhého kola. Zatímco Rajchl, SPD nebo Svobodní limitně  blízkou nule.

Tak jsem si teď  ještě  narychlo spočítal, jak komu  ta doporučení vyšla:

paní doktorka 5 druhých kol

hlavní komentátor  11 druhých kol

Babiš   18 druhých kol

Takže  až budeme na  alternativě  nadávat  těm hlupákům, co   zase blbě zvolili,  neuškodí  nejdříve  zamést před vlastním prahem!!! Čímž myslím i sám sebe -viz blamáž  v Plzni. Kdybych  nezapřel v rámci  obecného cíle  svoje  vidění světa,   bylo těch  tref 19…. Ale já  si  ty domácí práce  rozhodně  udělám!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.