Obecní a senátní volby celkově.


Tímto materiálem bych rád prozatím analýzy toho, co jsme  v pátek a v sobotu ne/naházeli do volebních uren chtěl ukončit. Udělat závěrečný účet, ačkoliv  vím, že definitivním se  stane  až po plném dovolení senátu.

Současně  se musím omluvit  za  dvě věci:

1-mystifikoval jsem vás  nechtíc  tím, že ke druhému kolu půjdeme  za dva  týdny.  Je to už  v závěru tohoto týdne.

2- tenhle  text  asi  bude spíše hrstí různě posbíraných impresí než analytickým materiálem. Mám toho totiž na srdci příliš mnoho. A  v takovém případě  sotva  vznikne nějaký kompaktní materiál. Spíš  z toho vyjde nějaká volně  sypaná směska.

Ale   neztrácejme  čas a pusťme se do toho…

Takže  jaký  dojem z těhle voleb máte? Jaké  nesly  hlavní markanty?  Byly  referendem o vládě a pokud  ano, jaký výsledek  mělo? Kdo jsou vítězové a poražení? Co znamenají  v delším horizontu pro  pro českou politickou scénu? Změnila  se nějak politická mapa země? Jak jejich výsledek dopadl na  vládu? Co bude  dál?  Takhle vypadá  to úplně nejzákladnější instrumentárium otázek, které jistě nenapadají  jenom mně.

Zkusím je  zodpovědět, jak budu umět  nejlépe  a nejpoctivěji. A rovnou  říkám, že je mi úplně jedno, jaké maily  přiletí  do mé pošty.

Takže  začneme  tím celkovým dojmem?  Ne, půjdu  rovnou  na  významné markanty!

Tím prvníma  řekl bych  nejhlavnějším se  stala  až překvapivě  nízká  účast!! Jestli jsem se  dobře díval, pak o celé procento nižší  než před  4 roky!!!!! V době  kdy  máme  bezprecedentní inflaci!!!! V době, kdy se  hroutí  rodinné rozpočty!  V době, kdy  řada  rodin netuší,  jak vyjde přes  zimu. V době, kdy  tahle  vláda  svou nečinností  doslova  likviduje  ekonomickou bázi  země. V době, kdy jí  jsou  vlastní občané ukradení a  zajímají  ji především potřeby  Zelenského  a sem připrchlých Ukrajinců! V době, kdy jsme  zažili cenový  šok  typu  50Kč/litr PHM…..     A  výrazně  více než polovina voličů zůstane  doma a  hodí na  volby  vrstvu! Nepochopitelné.

Ještě nepochopitelnější  však jest skutečnost,  že  mezi nimi,  řekl bych, existuje  většina  těch, co mastí  ostré komentáře  na internetu, tak  že  by se  s nimi dalo operovat na chirurgických  sálech, kdyby  náhodou došly  skalpely.Jiné  lajkují o sto šest.  Prostě internetoví  bojovníci a kecalové. Líní hnout zadkem.  Jestliže teď  nejsou  spokojeni s  výsledkem, pak nechť se podívají  do zrcadla, kdo za  to může.Nedávno, záměrně  těsně před  volbami jsem pustil ekonomickou  analýzu od ČS o tom, jak si stojí, ohledně financí české domácnosti. A červeně  jsem zdůraznil toto:

40% domácností nemá finanční rezervu, která by pokryla jejich měsíční výdaje: 7% nemá žádnou rezervu a třetina má méně než na měsíc.

K volbám dorazilo asi  46%  voličů.  Tedy těch opravdu chudých, co už  dnes  žijí doslova  z ruky  do huby  je o celé procento více  než  všech, kteří  odevzdali hlasovací lístky.  Ovšem z těch polovina  je v podstatě  s tím, co vidí kolem sebe,  spokojena. Jinak  by  volila úplně  jinak!

Nenalézám odpověď  na otázku -PROČ????  Ale  odkáži ještě  na další článek Kosy  také těsně  před volbami. Na  tenhle:

Průzkum na tento den – oni volit půjdou! Pojďme také!

z něj znovu vytáhnu klíčový  graf od  Medianu, který popisuje,  jak se lidi ne/chystali jít k těmto volbám:

Výstřižek1

65%  tvrdilo, že půjdou. Došlo těch  42%  tvrdých a hrstička  zbytku. Nebo prostě mix, kdy  ti tvrdí  se ukázali jako vyměklí kecalové!

Takže  pokud někdo  je otřesen  výsledkem,  nechť hledá důvod  především zde!  Kdy jindy  hodlají ti, co zůstali doma,  jít  hlasovat, když ne nyní?

Tím pádem známe  i odpověď  na klíčovou otázku  – šlo v pátek a sobotu o  referendum o vládě?   Poctivá odpověď  zní   – NE!!!!  Při 46%  účasti to není možné. Ostatně  zákon o referendu podmiňuje  potenciální platnost, kdyby  bylo formálně  vyhlášeno nutností účasti nejméně 50%  voličů. Prostě  ani tuhle  technickou nutnost  se nepodařilo naplnit, jakkoliv  neexistovala.

Velké vítězství Pětihlavé saně představovala  už  nízká  účast ve volbách!!! Jak že  zní titulek nad  tím grafem?

oni volit půjdou! Pojďme také!

Trefa! Oni opravdu přišli! My nikoliv!  Neodpracovali jsme si to!!!  Každý jeden z nás!  Mluvím sebekriticky  i k sobě!  Asi jsem neudělal dost nebo to   dával špatně.

Nehodlám bádat a rozebírat příčiny, proč. Prostě to tak je.

Patřím k těm, co si výsledek představovali úplně jinak. Tak jako všichni, co pamatují oranžové tsunami . Především to z roku 2008, ale i 2010. Naše  vize, náš cíl, naše  fata morgana!

Proč  se  to tenkrát podařilo a  dnes nikoliv? Když tehdy  šlo naprostou  marginálii – odpor proti 30Kč  poplatku  u doktora. Což ovšem  marginálie  nebyla, protože  lidé pochopili,  že  NEJDE o  30kaček , nýbrž o to, že Julínek chce  zavést  velkou spoluúčast  pacientů  na  zdravotních výkonech.

Jak to,  že  podobné téma  – šílené ceny  energií a  nevídaná  inflace, na což  si denně  sáhne úplně  každý, tentokráte nezabraly?

Těch důvodů  je  více!  Ignorpremier  Fiala  je  sice  naprosté netáhlo  a nevídaně nekompetentní, ale  v jistých ohledech  velmi chytrý. nebo disponuje mimořádně  verzírovanými  spindoktory  ve  svém štábu! Věděli, určitě  už koncem zimy, že  tyhle  volby je snadno dostanou do úplně  křeče. Tehdy se  sice ještě nic  netušilo o plynu a elektrice, ale  inflace  už se  rvala, díky jejich neschopnosti a ignorantství, ze  řetězu.    Všimli jste  si, že první  valorizace důchodů  byla  až k 1.7?  A ta  druhá následovala  hned o dva měsíce později,  tedy přesně  na okamžik voleb?  Kdo věří tomu, že  jde  o náhodu? Podle mne  to  takhle  zrežírovali zcela  záměrně  už  začátkem jara!  Věděli, že potřebují lidi koupit. Ale tak, aby je za to nikdo neukřižoval!

Další  špinavé triky, ohýbající, ale neporušující  zákon  jsem popsal zde. Jde  o maily odběratelům  energií od polostátního  ČEZu Pražské energetiky, ovládané  pražskou radnicí den, dva, před volbami  o tom, jak  jim vláda  zlevnila  energie  a  posílá peníze!  Takové Innogy, E.ON  nebo Centtropol  žádnou podobnou potřebu  necítily. Proč  asi??? Mimořádně  rafinované  a podlé tahy, které ovšem na podstatnou část  elektorátu platí!

Je to všechno, co popisuje  rozdíl mezi 2008 a 2022? Ani zdaleka! Změnila  se jak česká politické  krajina, tak elektorát  voličů!!! A  to velmi!!!!

Tenkrát  ve 2008 zde  byla  silná a sebevědomá sociální demokracie,  vedená nekompromisně  Jiřím Paroubkem. Toho sice  mainstream hluboce nenáviděl  a ostrakizoval,  ale  to samo vůbec  nestačilo! Protože   Paroubek byl státník!  Handicapovaný  jen  svou  obří bradavicí a  poněkud  papalášským osobním stylem, ale  šlo o kosmetické vady!  Ve  srovnání s Babišem! Byl akceptovatelná pro  měkký střed, nebyl vyšetřován, natož aby  stál v době  voleb  před soudem!!!!!  A  pro spoustu středových voličů se jeví  býti  proces  s Čapím hnízdem nezkousnutelný. Stejně jako další kauzy  Andreje  Babiše.  A  vedle  toho, Babiš  JE PROSTĚ OLIGARCHA!

Otevíral se mi nůž  v kapse  při psaní výzvy, abyste  nemudrovali a podpořili všude  jeho  kandidáty. Ještě před  pár měsíci bych si to ani nedokázal představit.  Ale  tentokrát nešlo jinak. Jenže  já  si tu zoufalou nutnost umím logicky  zdůvodnit!! Pro mnoho těch z mého  společenského okruhu je to prostě nedělatelné!!! Dnešní Babišovo ANOšéfe! je prostě jen ANOšéfe! Nikoliv etablovaná a  jasně  čitelná  ČSSD!  Se všemi jejími chybami!  A místo KSČM  je  zde Okamura!!!  Totéž  jako Babiš a soc dem v bledě modrém!  Komunisté  pro mnoho lidí  nepřijatelní!  Okamura  pro ještě  více – také!

Ptáte se proč? Snadno vysvětlím. Došlo totiž od roku 2008 KE GENERAČNÍ VÝMĚNĚ ELEKTRORÁTU!

odešla  celá jedna  generace  voličů!!! Která pamatovala  bývalý systém, žila v něm, akceptovala jeho hodnoty a principy. Například, že

-peníze  nejsou všechno

-že svoboda  neexistuje  bez odpovědnosti

Tenkrát v tom 2008 šli poprvé  volit  ti, co  už nepamatovali bolševika a dvě  zmíněné základní premisy  jsou jim neznámé nebo cizí. Těm je  dnes 32. A  dnes hlasují už tzv. mileniálové!!  Tedy  ti jimž  nový systém už dokonale  stihl vymydlit  palice!  Prachy  jsou všechno a  nevaž se, odvaž se!

Jsem si jistý, že  zejména kvůli tomuhle  skončila  jak soc dem tak komunardi!  Kvůli generační výměně. Dnes už půlka  společnosti,  vyrostla v nových poměrech.  A  je to vidět!  Oni  žijí a myslí jinak. Zejména ve velkých městech! Dokud těžce nenarazí, nepochopí. Budou věřit  politickým šarlatánům.

Co je probere?  Třeba  to, až začnou mrznout. Ale  určitě až jim  popadají hypotéky!

Tohle jsou hlavní důvody, proč se neopakoval rok 2008! Už to prostě není možné!  Zejména při nízké účasti.

Sebekriticky přiznávám, že  jsme si ve svých představách představovali  nemožné. My – ALTERNATIVA!  Sázeli  jsme na naštvanost  lidí.  A ona, jako vždycky  se vyznačovala  především verbálním charakterem, nikoliv  činem. Tady překvapen nejsem  – takhle  mi to vycházelo!

Nepojímal jsem se plným Václavákem!  Jakkoliv mne příjemně překvapil. Ale  z hlediska  těchto voleb, v obecném rozměru a plánu šlo o mimořádně špatný  timing!  Tři týdny  před  volbami? Příliš příliš  brzo!  Fialovo Obludárium dostalo zoufale  mnoho času  na  reakci. A poprvé, co jsou u válu také  konali!  Zcela horečně, protože se báli toho tsunami  –  viz náhlé zastropování cen energií! Kdyby se  ta demonstrace  uskutečnila  týden před volbami,  pak  by  jim  už čas nezbyl!! Kdyby, kdyby…  já vím, ale  špatné načasování, z hlediska  celkového výsledku voleb je  více než zřejmé. Jenže…  jenže  tu demošku organizoval Rajchl!

Aby na  sebe a svůj subjekt upozornil. Tohle  si stanovil  jako cíl!  Obecně  špatně, ale  chápu ho.Má právo myslet na sebe.  Když už  jsme  u Rajchla, doslova mne baví  ta část  alternativy, viz jeden  z mailů, co mi dorazil,  popisující, jak Rajchl je  vlastně  krtek vlády  v řadách  současné opozice, který ji má rozbíjet a krást hlasy!!!  Tak to je tedy nářez!!! Rajchl si svou  současnou politickou  karieru začal  kovat v  době  covidových lockdownů. Tedy  ještě  dávno před posledními parlamentními volbami!  To může někdo myslí  vážně?  Že někdo pracoval s takovou  dalekou jasnovidností???  Nevěřím!   Ostatně, varoval jsem úpěnlivě, před  tříštěním  síly a hlasy pro Rajchla. Pro mnohé  jsem se stal zrádcem pro jiné idiotem.

Alternativa prezentovala  Václavák jako  superúspěch.  V konci až tak super nebyl. Už  jste  ode mne četli,  že   nechápu  význam  té další,  co se má konat  tuto středu!  Krinda pána, jaký dostane smysl??!! Po volbách?  Že jako opět pohrozí vládě? Bez opakování  oranžové tsunami? To jako myslí někdo vážně????

Vláda  dnes přesně  ví, jak si stojí!  Teď  už  s ní  žádná hlučící masa  nezatřese, je to  o ničem! Už se nebojí!  V neděli  PŘED  volbami by to  vyznělo úplně jinak!   Rajchl tou demoškou řešil svou politickou budoucnost. Ovšem dopadlo to nad  očekávání! Alternativa z toho usoudila, že  Fialu lze  smést.  Ačkoliv  velmi rezervovaně, podlehl jsem tomuto klamu také, přiznávám.

Referendum o vládě  se, na štěstí  pro Fialu -nekonalo.    Není ovšem všem dnům konec.  A  pokud  drze  prohlásí,  že jestli  to referendum bylo pak  ukázalo, že  voliči jeho  vládě  důvěřují.  Buď  nám opět sděluje pravdu, jak je  u něj zavedeným zvykem nebo tomu  bludu sám věří!  Přeji  si to druhé! Bude  snáz  k poražení v budoucnu!  Nabob  nafoukaný  afektovaný! Protože… ale  tím se dostáváme  k  výsledkům a  k  vítězům a poraženým.

Jasnými poraženými, jak už konstatováno, jsou  ČSSD a KSČM. Jestli v této navýsost  krizové  ekonomické a společenské  situaci  nedokázali oslovit  širší kmen voličů a  ztratili 1/2 resp. 2/3 mandátů, pak  už  jde  o politické fosilie  bez naděje  na reinkarnaci.

Všichni  ostatní se považují za  vítěze. Hrdě, většina  spíše drze,  vystrkují brady, jací  jsou  pašáci!

Za mne je  bez debat,  že  vládní strany  z celkového hlediska PROHRÁLY!   Získaly méně  hlasů než  před  4 roky a také méně mandátů. Ať se nafukují  jak chtějí! Takhle  vítězství  nevypadá. Ani náhodou. Ale  existuje  i jejich  pohled – oni se  vážně  hodně  bály,  že prohrají  jako v tom  2008!  Což se nestalo! Tohle je opravdu jejich vítězství. Nicméně obecně prohra je prohra.

Klidně  ať  se prsí  ODS, TOP, Lidovci nebo  Piráti,  je to sešup!  A  loupežnická  rota  hejtmana   Rakušana? Tam není  co komentovat. U  neTop,  Lidovců a  Pirátů ano. Lidovci  se  vychloubají  tím, že  získali  ze  všech stran nejvíce  mandátů. To  je pravda.  Těží z tradičně  rozsáhlé sítě  místních stranických buněk, takže  se jim v malých obcích daří. Ale  letos  méně než dříve. Ve  velkých městech fungují, spolu s  neTOP už jen  jako pijavice. Přisáté  formou  SPOLU na ÓDĚS. Bez jejího politického výtlaku by  si na ve spoustě  velkých  metropolí  ani neškrtli.

Piráti?  Zaznamenali ztráty.  To je bez debat. chtěli obhájit  počet  z minule a  jsou na výrazně nižších číslech. Vrchní  dredař  si dovolil během soboty  velmi drzou poznámku směrem  k SPD,  že jako  nejsou schopni  nic  navíc  získat  ohledně zastupitelstev a  že  se pak nesmí divit , že  je televize nezve do předvolebních  debat. V konci, už neveřejně,  si musel hořce přiznat,  že  Okamura  dosáhl skoro na dvojnásobek pirátských čísel. Na rozdíl od nich neztrácel. Jen získával.

Ale  je ti ještě jeden zajímavý pirátský  markant. Uhnizdili se  už nejen v Praze, ale ve  všech velkých, především universitních sídlech.  A v těch dělají  výsledky. V Olmíku dosáhli na 15,5%!!!! Tady platí to, co píši  výměně  generací maximálně. Vymyté mozky, žádná  životní zkušenost,  tah na prachy, odmítání odpovědnosti, ale maximální požadavky na  to, čemu říkají svoboda!  Prostě  generační změna. A  katastrofa pro tuhle zemi.

Dalším na  řadě  je  ANO. Ohledně komunálu  si několik mandátů ztratilo, nicméně plošně  nabralo voliče.  Všude. Úbytek registrovalo jen v Brně  kvůli kauze  Stoka. Ale  ani ta  je  nestála  tolik, jak si to jejich brněnští protivníci malovali.

Proč  nevyhrálo ANO  více? Proč  lze  skoro všude  Babišáky  ve velkých metropolích vyšachovat? A proč se ÓDĚS  chlubí, že  s ním drží  krok, ačkoliv  to není pravda?  Existuje  jednoduchý společný jmenovatel – SPOLU.  Tohle  se  těm zemským škůdcům skutečně povedlo!  Těch pár procent, co zejména  v Čechách  ještě  neTOP a  KDÚ  dostanou  , navyšuje  zisky  modrých. Nepropadají.  Jako na  druhé straně  spektra  lístky pro Rajchla, KSČM, ČSSD a  mnoho podivných obskurrních  subjektíků. U SPOLU ne!!!    Abych  byl konkrétní -ÓDĚS  se u nás  v Plzni chlubí, že  Babiše porazila. Na  rozdíl od situace z před  4 let. Houby s octem! Tenkrát ANO o pár  hlasů  překonalo samotné modráky. Tentokrát stejně  těsňoučce  zaostalo za  celou trojkoalicí.  Samotná ÓDĚS  by v Plzni s  Babišáky  těžce prohrála!  A  takhle je to skoro všude napříč  republikou. ANOšéfe  bojovalo s úplně jiným soupeřem v modrém než  minule. A  vedlo si zatraceně  dobře. Ale ne tak, aby  se konalo tsumami.Už  je  vysvětleno proč a kde je rozdíl.

A to se muselo vypořádat navíc  s jedním obrovským negativním faktorem – násilným rozbíjením svým předvolebních mítinků!!! Něco, co evokovalo Německo 30-tých let. Jen  ordněři  s pendreky  v nějakých barevných košilích /že  by modrých???/ chyběli. A přesto ANO udělalo  všude zisky!

Jasným vítězem je  ale Okamura!!!  Nezbývá mi, než mu pogratulovat. Je  ve všech  důležitých metropolích. Často s  10ti procenty a někdy  více. Gratulace neznamená, že  z toho mám radost. Převzal úlohu komunistů. Jenže  ti představovali nějaký program, nějaké hodnoty. Okamura je politický podnikatel. Nic  více, nic méně. Nestaví na hodnotách!  Soustřeďují se kolem něj  radikálové. řvouni. A  to není ani trochu dobře. Ale  tyhle nejspíše  teď  natáhne  Rajchl. Jestliže na Václavák dotáhl Flákance  Volného, tak je  jasné, co hodlá  akumulovat.  Okamura se na rozdíl od něj  evidentně  kultivuje,  to mu přiznávám. Co do  kandidátů, které  nyní veřejnosti nabízí.

To už  není  náhodný výběr  z ulice  jako dosud.  Dnes  jde o lidi se vzděláním  a  nějakým, leckdy  docela působivým životním příběhem. Nicméně  ještě  dost dlouho to bude  jemu, straně  i jeho voličům pranic platné!  Ti vždycky a  jedině správní  nad  SPD  ohrnují  nos.  Prý uráží jejich jemnocit.  Viz  běsnění  vrchního huliče  nad  rozhodnutím plzeňských Pirátů  vytvořit  radniční  většinu s účastí  2 nezávislých  z kandidátky Okamury!!  To prý nikdy, prý zasáhne!  Tohle  stigma hned  tak nepoleví.  Ale uvidíme , co přinese  život. Jestli bude Obludárium bačovat jako dosud, pak si netroufnu odhadnout, kde leží horní hranice  Okamurových politických možností! Okamura je jednoznačně  šampionem komunálek. Ať si kdo chce tvrdí, co chce.

Tohle kontrastuje  s deklarovaným vítězstvím  Pětihlavé saně. Jenž slaví, že neprohrála  tolik, jak se obávala!

Změnila  se nějak politická  mapa země? Budou mít  tyhle volby  dopad na  vládu?

Na první otázku zní  odpověď  – zatím ještě ne. Ale přijde to. Záleží na míře  tektonického politického pnutí.  S  tsunami  by  se  proces  stal daleko zřejmějším.  Takhle  si počkáme.

A  dopad  na  vládu?

Jeden  už  přišel. Síkela  se stal výrazně  drzejším! V neděli v poledne  na Primě  u Tománkové  už oznámil, že s tím zastropováním to bude  jinak, než slibovali ještě  v pátek! Cenový  strop na elektřinu a plyn nebude platit  na celý objem spotřeby, ale jen na nějakou její  část.

Prý  aby  obyvatelstvo nepostrádalo motiv  energiemi šetřit!!!! Ono jako  10 000 za MWh elektřiny,a  nejméně  5 000 za MWH  plynu  podle něj není motivující!!!!! Kde ten  exot  žije????  Jak mu tohle vyjde z mluvidel???

Odkazuji opět na  onu analýzu finanční situace českých domácností od  analytiků ČS.  Měl by ji znát. Není to tak dávno, co ČS  šéfoval!!!  Už se prostě  papaláši otřepali! Uvidíme na jak dlouho. Řekl bych že  do té doby, než  začnou  zavírat  kryté bazény, zimní stadiony, činnost omezovat veřejné knihovny  a galerie, skončí fotbal pod umělým osvětlením, omezí se MHD, protože  bude třeba  šetřit proudem na jízdy tramvají a  trolejbusů a zastaví se provoz  nedávno slavně  pořízených autobusů na LNG. Kvůli nákladům. Atd. Atd. Pak jim rychle sklapne. To nemluvím  o  kolabujícím průmyslu. Jistě  jste  už  také zachytili informaci, že  VW  začíná zvažovat přemístění  výroby  ze  svých německých a východoevropských závodů do destinací, kde  je přístup k levným energiím, rozuměj plynu! Zkuste si představit, co by to znamenalo pro českou ekonomiku. S  VW  by  zmizeli z tuzemska  i jeho subdodavatelé!!!  Ale  hlavně  motivovat  domácnosti  ke  spoření!!! 24 hodin po volbách!

Ale  k těm tektonickým pohybům.  Z obrazovky  na mne neustále  valí,  že  jako v důležitých městech má  vzniknout  radniční koalice  na  vládním půdorysu. Rád  věřím, že  by  to nejvyšší papaláši přesně  takhle  chtěli.  Ale  ony existují osobní ambice,  místní zájmy, vazby a  také  animozity  a osobní nesnášenlivosti! A ty to leckde  zhatí!!!!  Čím vícekrát  to někde  zbastlí s  ANO místo než  s nějakou hlavou  od  saně, tím lépe. Ztráta koryt se  neodpouští a jde doslova  o smrtelný  hřích! To všechno  povede k pnutí.  Velkému. Jde  jen o to, kdy to vyhřezne na povrch  v nejvyšších politických patrech a  dostatečně viditelně!!! Piráti a STAN jsou   více méně  volné struktury, bez silného centra. u ÓDĚS  představovaly kraje  dříve sebevědomé  pašalíky  krajských  nabobů. Netuším, jak  moc  tohle přežívá.  Centralizované strany  reprezentují  jen  obě pijavice  – TOP a KDÚ- Těším se na povolební vyjednávání.    Resp. -jeho důsledky!

A co pád  vlády? Nic!  nepřivodilo by jej ani tsunami. To by naopak Obludárium semklo. Když tsunami není, nebude  ani to semknutí. Ale  přímý  pád  vlády opravdu nehrozí. Nicméně  – čím více  koalic  v  největších městech  vznikne bez účasti některé  ze  saních hlav, tím větší vnitřní štěpení uvnitř Obludária.  Tohle je nyní nejjistější cesta k předčasnému konci  toho  zoufalého  souboru tragédů,  co si říkají vláda.  Snad jich bude hodně. Když ne, budeme  s hrůzou v očích čekat na útok generála Zimy.

Tím se dostávám  skoro na konec  toho, co mne napadá. Ale  ještě  dvě  věci je třeba  zmínit.  Jestliže  pětihlavá saň složí  v metropolích  radniční většiny  bez  Babiše, netruchlete.Já být  šéfem ANO, tak bych se asi nejspíš  smál. Zkuste si představit  vládu města, kde  obejdou vítěze, jestliže Putin vypne  plyn  vůbec  a přijde dlouhá a tvrdá zima!!!! Jen to zkuste!!   Připomenu včerejší článek  o obecních volbách a speciálně  ten kousek o Budějkách, kde ODS  bez debat  zabodovala. Protože Kuba!  Hejtman za ODS , který se nebojí si dupnout a to velmi výrazně, vůči lemplovství „své“ vlády a  tlačí ji ke zdi. A  to vždycky, když mu její  packalství překáží! Babišovi a jeho lidem by se obejití ze  strany hlav  saně nejspíš hodně rentovalo. To je jedna poznámka.

Ta  druhá se  týká  Babišových prezidentských ambic. jestli hodlal testovat jejich  reálnost, pak dostal, dle mého názoru, zcela jasnou a srozumitelnou odpověď.    Nedokázal jsi Andreji přivodit  volební tsunami?   Pak nemáš  šanci na přelomu roku uspět a  klání o Hrad přepusť někomu jinému. Asi  nejspíše  Havlíčkovi.

Tak  a tím skončím. Jsem totál vyčerpaný. Dnes  dav dlouhé články. Už nemám sílu ani na  to, abych provedl korekci  překlepů a pravopisných  chyb. Odpusťte….

Ale přeci ještě něco:

Připravte se na pořádný nálet na  naše peněženky. Když nepočítám druhé kolo prezidentek, nejdeme  příští rok volit. Až na podzim 24, jestli nepadne  vláda. Ideální  čas  s námi pořádně vytřít! Takže očekávám

-podstatné zvýšení  daní z nemovitostí

-mocné zdražení  veškeré veřejné dopravy  včetně MHD

-prudké zvednutí cen  vody

-velké zdražení  vytápění z městských tepláren

Bude to hukot!

Komunálky  to  držely, nyní veškeré zábrany  padli. Je odvoleno. A  to víte -Putin!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.