Volby do městských zastupitelstev


Včera  těsně před půlnocí jsem stihl tak akorát na  krev  dokončit  komentář  k výsledkům prvního kola  senátek. Že  bych zkusil  ještě analyzovat v tu chvíli  už  v  podstatě jasné  výsledky  voleb  do obecních zastupitelstev nepřicházelo v úvahu. Mlel jsem z posledního a tohle  už by šlo těžce přes závit. takže  se  do toho pouštím až těsně před nedělním polednem.

A  vzhledem k tomu , že vím, jak dlouho mi trvalo klepání  senátní analýzy, je mi jasné, že  jestli  k vám mám  něco smysluplného dostat v rozumném  čase, tak, aby  to ještě vůbec někoho zajímalo, nezbývá, než abych se, ze svého pohledu – dopustil totálního incestu, tedy  abych  v podstatě  přebral  celé velké pasáže  z mainstreamu, pokud  disponují,  dle mého soudu skutečnou vypovídací hodnotou. Nikdy  jsem nic takového neudělal a už neudělám. Ale  tyhle  volby  nesly  všechny znaky  mimořádnosti.  Nehodlám znovu vysvětlovat proč. Zbytečnost.

V tomto díle povolebních analýz  to bude  výhradně  o  velkých městech. Které  všichni aktivní  aktéři pojímali, spolu se senátem, jako naprosto hlavní kolbiště a  nastavené zrcadlo.  Půjd eopravdu jen o největší  aglomerace.  Celkové shrnutí  voleb si nechám do dalšího textu.

Původně jsem ještě po půlnoci začal dávat dohromady  statistická  data z krajských a statutárních měst, tedy  těch, kde se uděluje primátorský  řetěz.

Ale  nyní celá tahle příprava skončila   koši. Nemohu soutěžit  s velkými redakcemi, kde  do stejného procesu zapojili  zjevně hafo  lidí v redakcích.  Takže  holt  přeberu.  Nejlepší  matroš  podle mne  vydal Seznam.cz. Přijde mi až nečekaně objektivní. Fialovi a  spol. se asi nečetl v monitoru tisku právě  lehce.   Dovolím si do Seznamácké analýzy  vložit  svoje  krátké komenty.

Míním tohle:

První vytýkací dopis pro Fialovu vládu. Podepsali jej Babiš a Okamura

vybírám z něj:

Vláda Petra Fialy dostala o víkendu první „vytýkací dopis“. Lidé v komunálních volbách po celé zemi dávali zpravidla přednost hnutí Andreje Babiše nebo straně Tomio Okamury.

Razantní  závěr hned  na samém začátku!!! A  zcela odlišný, než jak ho prezentuje  většina  alternativních webů!!!! Pojďme  dál!

Pokud se vláda na výsledky ve velkých městech bude dívat střízlivýma očima, musí je brát jako první vážné varování. V komunálních i senátních volbách výrazně posílila obě opoziční hnutí ANO i SPD.

To je nesporný fakt!!!

Ze všech krajských měst dokázala vládní koalice zvítězit jen v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Liberci a velmi těsně v Plzni.

Tady bych nešel až s takovou silou. Posledně  ANO vyhrálo v 11 ze  13 krajských měst, nyní  „jen“ v osmi. A většinou ne  dost, aby  technicky nemohlo být vyšachováno.

V Praze navíc získala koalice Spolu necelých 25 procent, tedy výrazně méně, než si plánovala. V Liberci, svém tradičním útočišti, Starostové uhájili vítězství jen velice těsně.

Tohle  jsou sakra  dobré zprávy!! A  poskytují úplně  jiný obrázek než  včera  vypouštěl do kamer rozjuchaný Svoboda, ignorpermier  a šéf  lupičské bandy  Rakušan. Obojí pokládám za obrovské překvapení a velkou  vládní prohru. Opravuji – vitězství, ovšem Pyrrhovo…

Ještě hůř dopadli Starostové ve Zlíně, na který se také dřív mohli voličsky spolehnout. Místo minulých 19 procent dosáhli letos jen na sedm. Naopak ANO, které před čtyřmi lety udělalo stejný výsledek jako Starostové, se letos vyšvihlo na více než 32 procent.

Za mne  paráda!!!! Jo Gazdíčkův  šifrovaný telefon asi vyzváněl  Valachům  po celé volby v  uších!

Podobně posilovalo ANO i v jiných krajských městech – v Karlových Varech z 22 procent na 32, v Jihlavě z 22 procent na 30, v Ústí nad Labem z 21 procent na 29.

Přemýšlím,  kolik by  ANO dostalo, kdyby  ho různé okrajové  partičky  typu Rajchl, kteří  ani nemohli v komunálkách bodovat, získaly  tyhle rozptýlené  a tedy zahozené hlasy. O kolik mohl být  silnější Okamura. A také o tom,  proč  sakra  u ježků chtějí  Vystrčtchajwana  v senátu a  v městském zastupitelstvu dají  Tchajwancovi nakládačku…Odpověď nemám.

Také opoziční SPD si v komunálních volbách výrazně polepšila. Po minulých volbách měla své zástupce v pěti krajských městech. A letos si polepšila v každém z nich. A k tomu se jí podařilo probojovat do velkého zbytku krajských měst.

Jestli je  někdo opravdovým šampionem těhle komunálek, pak je to jednoznačně Okamura.  Nedivím se. blíže  to rozeberu v celkově hodnotícím článku. Snad ho do večera  dám.

V severozápadních Čechách, kde ANO a SPD bodovaly nejvíc, jsou dokonce místa, kde budou mít tyto strany dohromady nadpoloviční většinu mandátů. Například jde o okresní města Chomutov a Děčín.

Tohle je pro mne  test, jestli Babikamura  je  fata morgana  nebo dělatelný , byť obtížný projekt.

ČSSD pokračuje v cestě k vymazání z politické mapy.

Bohužel. Více není  co dodat.

Praha: Nikomu se nesplnil sen

V hlavní městě bude velmi složité sestavit radniční koalici, protože nikdo nezískal dominantní postavení, z něhož by si mohl vybírat ideální partnery. Je jisté, že osobní animozity mezi lídry budou jednání o pražské vládě komplikovat – pokud se nedohodnou na koalici Spolu a hnutí ANO.

V Praze se nikomu z kandidujících stran a hnutí nepodařilo splnit cíl, na který mířili. Vítězná koalice Spolu v čele s lídrem Bohuslavem Svobodou získala jen 25 procent hlasů, ačkoliv si věřila na nejmíň 30 procent. Připomeňme, že loni ve sněmovních volbách získala Spolu v hlavním městě 40 procent. Hroutí se i sen obhájce primátorské pozice Zdeňka Hřiba, jehož Piráti skončili třetí s necelými 18 procenty.

Hřibem plánované pokračování koalice s Prahou Sobě a hnutím STAN nevyjde, protože dohromady nedají většinu v 65členném zastupitelstvu. A plán nevyšel ani hnutí ANO, jež skončilo druhé, a jehož lídr Patrik Nacher plánoval zisk více než 20 procent hlasů. Zůstalo těsně pod touto metou.

Praha je  prostě volebně morová rána. To  už  všichni  z alternativy  víme. Ale  zdá se, že  tu volby  dopadly lépe, než bylo lze čekat!  Tedy z mého pohledu. Jinde  v mainstreamu čtu  hrdé a sebevědomé závěry  – typu -vládní smečka disponuje  v Praze  jasnou většinou, ANO si  ani neškrtne, koalice s ANO vyloučena. A ejhle spojení ODS  +neTOP +KDU ČSL  jaksi sice  vyhrálo, ale výrazně  méně  než si samo stanovilo. A  čekají ho  opravdu neradostná jednání s kverulanty  typu Hřib a Čižinský, co mají obrovské ego a  apetit. Přeji to ÓDĚS!  A  uvidíme, co se  z toho narodí. Fajn  je prohra  Pirátů v jejich  baště.   A  také, že Nevyjde Čižinského projekt, spojení s Piráty a několika dalšími formacemi, Nedají většinu!  V Praze  to bude  velmi velmi zajímavé.   A může to  mít.. no počkejme  s touhle úvahou  na Brno.

Brno: Megapodraz číslo 2?

V Brně na rozdíl od minulých voleb zvítězila ODS společně s TOP 09, která získala 25 procent hlasů. Minulého vítěze, hnutí ANO, podle všeho poškodila kauza Stoka, nikoli ale tak výrazně, jak se čekalo. ANO získalo 20,5 procenta hlasů, tedy jen o 2,5 procenta méně než v posledních volbách. Lidovci minule získali 10 procent, letos se spojili se Starosty a dosáhli na 17 procent hlasů.

Před čtyřmi lety se na brněnské radnici spojila ODS s lidovci, což vítěz ANO označil za „megapodraz“. Nyní je možné, že se odehraje „megapodraz naruby“. ODS a lidovci totiž nekončí volební období s ideálními vztahy. A lídr lidovců Petr Hladík, který je momentálně náměstek brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS), se navíc netají primátorskými ambicemi.

Kauza  Stoka  stála  Babiše  210 000 hlasů  /-3%/ a  především celých 5 mandátů! Ale Okamura  udělal  ve  štatlu  trefu – skoro 10%!!!  a celých 6 zastupičů!

Moc a moc se těším na povolební handlování. V Brně jako v  Praze!!! Zkuste si představit jaké  devastující  účinky  by  na Fialu speciálně a  celé jeho obludárium dopadly, pokud  by  se  brněnští Lidovci,vedení  chamtivým rádoby primátorem  Hladíkem spojili s Babišovci a  vyšachovali  ÓDĚS a Vaňkovou z vedení města!!!  Což dle Seznamu není  nemožné!!! A znásobte to tím, že by  v Praze stejná ÓDĚS  ostrouhala nějakým konstruktem  ANO +Piráti+Čižinský.  Nebo  variantně   ODS + Nacher a  ANO!!!!

Umíte  si představit  to koaliční pnutí????? Já se tím doslova kochám!

Ostrava: Fenomén Macura

Primátor Tomáš Macura z ANO, známý kritickými výhradami k levicovému a populistickému směřování Babišova hnutí, je ostravský fenomén. Opět vyhrál s 35 procenty (o tři procentní body víc než minule), obhájil svou pozici, a Ostravu tudíž nejspíš povede už třetí funkční období za sebou.

ANO jako stranu s takto přesvědčivým počtem mandátů totiž nebude možné obejít. Koalice Spolu skončila až na druhém místě s velkým odstupem.

Ať jen si dlouholetý suverén Macura  zahrává. S  tím směřováním  ANO doprava!!! Ostrava byla a je  jasně levicová. On a  hejtman  Vondrák díky  té levicovosti  nekompromisně  vyhrávají  volby. Ale  zdá se, že oběma  jim  levice  smrdí.  Jakmile  tohle  volič prokoukne, narazí  hlavou  do zdi.  V Ostravě  by  teoretická Babikamura  složila městskou vládu  bez kohokoliv  dalšího, ale  s nejtěsnější možnou většinou. Jestliže v severních Čechách ji  chápu jako jakž takž možnou, pak v Chacharstánu na ni nevěřím.

Zlín: Starostenský propadák

Těžkou porážku utrpěli Starostové ve Zlíně. V místě, kde se hnutí před lety zrodilo a považovalo je za svůj tradiční region. V minulých volbách tu udělali téměř stejný výsledek jako konkurenční ANO – necelých 19 procent a obě strany svorně dosáhly na devět mandátů. Následně tu obě strany vstoupily do koalice ještě s ODS, KDU a Piráty, primátora dostalo hnutí ANO.

Teď se ale Starostové propadli na sedm procent a tři mandáty, zatímco ANO vystoupalo k třiatřiceti procentům a 14 křeslům. STAN na Zlínsku poškodila kauza Dozimetr, kvůli které musela z funkce ministra školství rezignovat i jedna z regionálních hvězd, Petr Gazdík. Ten se přitom ve „své“ Suché Lozi na Uherskohradišťsku letos stal zastupitelem a STAN tu zvítězil s 35 procenty. Potvrdily se tak prognózy sociologů, že celostátní kauza bude mít vliv spíše ve větších městech.

V redakci Seznamu ani netuší, s jakou radostí tohle  čtu!!! Usměvavý  Petřík Gazdíček se  svým kryptomobilem směřuje  tam, kam patří – do Suché Lozi!  Doufám, že na pořád. A  že by  region, kde  se tenhle podivný spolek narodil  byl prvním, kde půjde  do kytek?  Tuhle úvahu si zakazuji. Na to je ještě příliš  brzo.

Liberec: Poslední místo, kde chtějí Starosty

Starostové oslabili svou dominanci i ve svém základním táboře. V Liberci. Starostové pro Liberecký kraj v čele se současným primátorem Jaroslavem Zámečníkem tu před čtyřmi lety vyhráli s 32 procenty, letos se strana zmítaná kauzou Dozimetr musela spokojit s 28 procenty.

ANO naopak zvýšilo svůj volební zisk z 21 procent na 26 procent. Momentálně tu obě strany vládnou na radnici společně, ještě s ODS. Pokud by chtěly v koalici pokračovat, Starostové už by při vyjednávání neměli takovou převahu.

Tady je to jasně o hejtmanu Půtovi! Až vyšumí jeho kouzlo, zmizí zde  velmi rychle  STAN. Ostatně Půta  si vždycky dával sakra pozor, aby  ho s touhle značkou spojovalo  co nejméně. Očekávám, že tady  proběhne vyjednávání ve  smyslu, aby  Babiš a Okamura zůstali mimo hru. Jestli se to podaří netuším. A  když ano, tak na jak dlouho.. Ale o tom více  až v hodnotícím článku

České Budějovice: Velký úspěch ODS

Volby jasně vyhrála ODS (minule až třetí) s téměř 30 procenty nad druhým ANO. Občanští demokraté kandidovali samostatně a měli viditelnou předvolební kampaň podpořenou jihočeským hejtmanem Martinem Kubou. Novou primátorkou se tak nejspíš stane lídryně ODS, děkanka Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity, Dagmar Škodová Parmová.

Minule vyhrálo hnutí ANO s 21 procenty a primátorem se stal Jiří Svoboda, o němž se ve městě říká vtip, že má Budějovice „na háčku“ – vášnivého rybáře prý častěji najdete u rybníka než na radnici. ODS se bude muset rozhodnout, jestli sestaví vládu s ANO, nebo s ostatními. Potíž je, že přirození partneři propadli – společná kandidátka TOP 09 a lidovců má sotva šest procent, Starostové se do zastupitelstva ani nedostali.

Budějky,dle mne, představují JEDINÝ OPRAVDOVÝ  úspěch modrých.  Píši MODRÝCH nikoliv  Fialovy  ÓDĚS!   Je  totiž  nutné si položit  triviální otázku  – proč  zrovna  v Budějovicích  ptákostrana  zabodovala?  Správná odpověď  zní  – protože MARTIN KUBA!   Je totiž mimo jakoukoliv pochybnost, že  Jihočeský  hejtman  je  od  dob  covidu zdaleka  nejviditelnější a především NEJKOMPETENTNĚJŠÍ  tváří  jinak hodně  zoufalého Fialova  spolku. Na  rozdíl od premiera není ignorantem, co mele  demagogická politická  klišé  a všechny  problémy zametá pod koberec.  On je  řeší, protože musí!  Fiala  jen kouká a  planě mele  pantem.  Nelíbí se mi, když někde  to vedou modroptáci,  ale respektuji výsledek voleb /co mi také zbývá//,  ale  když už se  to přihodí, pak s tím žiji neskonale  snáze, když věci řídí někdo od nich s jasnou kompetencí a schopností.  A neotravuje  ideologickými nesmysly. Troufnu si předpokládat, že  Fialovi  budějovický výsledek učinil pramalou radost!!!!  Doba odeesácké domácí zabijačky  se nezadržitelně  blíží Petříku!

Jihlava: Skončí ANO zase v opozici?

Zvítězilo ANO stejně jako v minulých volbách, ale výrazně posílilo z 22 na 28 procent. Druhá skončila koalice ODS a lidovců s 22 procenty. Slabé vítězství Babišova hnutí před čtyřmi roky umožnilo ostatním hnutí obejít – dosavadní radu města tvoří ODS, lidovci a místní spolek Žijeme Jihlavou. Ten se však nyní do zastupitelstva nedostal, když nedokázal překročit pětiprocentní hranici. I tak existuje možnost opět odsunout ANO do opozice, pokud se občanští demokraté a lidovci spojí s Piráty a Starosty, kteří se do zastupitelstva ještě dostali.

Jihlavu už  jsem komentoval. Tady nejspíše  Babiše  vyšachují. Souboj o senát  je  mimořádně vyhrocený! Nicméně,  nevidím to nijak katastroficky!

Karlovy Vary: ANO upevňuje vládu

Lázeňské město může Andrej Babiš považovat za své věrné letovisko. Hnutí ANO tady zvítězilo, stejně jako minule, ovšem tentokrát s výrazným náskokem. Minule stačilo k prvnímu místo 22 procent, teď to bylo 33. Koalice Spolu získala třetinu – pouhých 11,2 procenta. Dosavadní primátorka Andrea Pfeffer Ferklová tak zcela jistě obhájí svůj post a bude si jen vybírat, koho do radniční koalice přizve. Všichni ostatní jsou slabí s malým ziskem mandátů.

No vida! Schází už jen, aby nějaký  horlivý Šafr  napsal, že  za to určitě může Putin a ruský varský odér…

Olomouc: SPD na dvojnásobku

ANO potvrdilo své vítězství z doby před čtyřmi lety, místo 27 procent si ale tentokrát připsalo téměř 32 procent. Polepšilo si i SPD z necelých šesti procent na téměř dvojnásobek.

Olomouc je ukázkovým příkladem toho, jak hnutí ANO vysává levici – letos ze zastupitelstva vypadla jak ČSSD, tak KSČM, tedy strany, které ve městě dlouhé roky platily za ty silné.

ODS, která v Olomouci momentálně vládne s hnutím ANO, letos kandidovala s TOP 09 a lidovci na půdorysu Spolu. K lepšímu volebními výsledku to ale příliš nepomohlo – strany společně získaly 20 procent, před čtyřmi lety v součtu téměř 23 procent.

I přes v podstatě  famozní výsledek  jak Babiše, tak Okamury si umím představit,  že je ostatní vyšachují. Když se  domluví. To by určitě byla velká náplast na jasnou prohru  SPOLU. Není o čem diskutovat. Prohra to je.  Ale konečné skóre  je  až dopočítávání radniční většiny. Okamura  je určitě  velmi spokojen!  Nechápu 15,5% hlasů pro Bartošovy  huliče….

Soc dem a KSČM to drásavá trága  na pokračování!

Ústí nad Labem: I sever bez komunistů

V Ústí nad Labem si hnutí ANO výrazně polepšilo. V minulých volbách zde vyhrálo s 20 procenty, letos dosáhlo na téměř 29 procent. Potíž pro ANO může být, že oslabili jeho současní koaliční partneři. ODS zůstala zhruba na svém, hnutí Pro zdraví se ale na magistrát vůbec nedostalo.

Ve srovnání s minulými volbami tu ale zabodovala SPD, která měla minulé volební období sedm procent hlasů, teď společně s Trikolorou dosáhla na 11 procent. Komunisté ze zastupitelstva vypadli.

Tady  to vypadá jako loženka pro Babiše. Ale není.  Jestliže s e spojí  všichni poražení mimo Okamury, s kterým nikdo z nich  koalovat nehodlá,  pak  dají proti ANO  nejtěsnější možnou většinu. Teoretické Babikamuře schází  jeden mandát.Škoda propadlých hlasů KSČM.  A  socani se vypařili  už úplně….

Pardubice: ČSSD pod krycím názvem

ANO potvrdilo dominanci v Pardubicích, kde místo minulých necelých 27 procent zvítězilo s 29 procenty hlasů. Zafungovalo ale také spojenectví po vzoru vládní koalice – ODS, TOP 09 a KDU dohromady dosáhly na 20 procent.

ANO a ODS jsou spolu momentálně v koalici – ODS, která minule jako samostatně kandidující měla necelých 15 procent, si tedy bude moci vyjednat lepší pozici nebo se pokusit sestavit vlastní koalici bez vítěze. Uspěli například Piráti v koalici se Zelenými nebo Žijeme Pardubicemi s účastí ČSSD.

I tady není problém obejít  vítěze. Na druhou stranu – nesdílím názor Seznamu, že  SPOLU  se nějak předvedla. Nechce  se mi dohledávat minulý  aritmetický součet  ODS +TOP +KDU. Ale  řekl bych, že dosáhl nejméně stejné hodnoty. Špatně jsou zase  huliči….

Hradec Králové: SPD slaví tři mandáty

Také v Hradci Králově zvítězilo – stejně jako minule – hnutí ANO. Letos si polepšilo dokonce o dva mandáty. Ostatní strany ale zůstaly víceméně na svém – Hradecký demokratický klub i ODS mají shodný počet mandátů jako před čtyřmi lety. Nově se do zastupitelstva dostala SPD a obsadila rovnou tři mandáty.

Ve městě momentálně vládne ANO a ODS, mají ale vypovězenou koaliční smlouvu. ODS by se ráda poohlédla po jiném koaličním partnerovi, ale obávala se volebního patu, kdy bez ANO prakticky nepůjde sestavit koalice.

Tak ÓDĚS, která  získala  o 5 000 hlasů méně než  minule si myslí na primátorský  řetěz?  A to se podívejme, Drzost jí k tomu zjevně neschází. Ale je potřeba, aby  sjednotila  pytel blech z nejméně  4 nebo dokonce 5ti  subjektů.  Být Babišem, tak jí takové vládnutí rozhodně přeji. Nota bene v situaci, když  volební bastard, pravděpodobně  kočírovaná neTOP získal  o celé 2 mandáty  více než  ÓDĚS. Směle  do toho,  čačtí modří junáci!

Seznam kupodivu  ignoroval mou Plzeň. To nemohu jen tak. U nás opravdu  až na cílové  pásce předstihl konglomerát  SPOLU Babiše.

Obě  party disponují 15ti zastupiteli. ODS nabrala  o  10 000 hlasů více.  Je to jako vždycky. Za komoušů se naše město pyšnilo sloganem Pevná hráz socialismu a míru,  teď  jsme  stále  častěji  pevnou hrází proti zdravému rozumu. Omlouvám se za  to zbytku republiky a do hloubi  duše  stydím. Rajchl si tady v podstatě  ani neškrtnul, porazili ho i deklasovaná soc dem.  Na první pohled  to vypadalo, že  Babišáci tentokráte obdrží smolíka. Jenže já už  ráno, ke svému velkému překvapení četl na  Echu24.cz tohle:

V Plzni budou vládnout ANO, Piráti a STAN. Dohromady mají 23 křesel v 47členném zastupitelstvu, ale ANO získalo ještě dva další nezávislé zastupitele, kteří kandidovali za SPD. Hned po komunálních volbách podepsali všichni memorandum. Kopírují tak koalici Plzeňského kraje. V Plzni přitom těsně zvítězila koalice SPOLU tvořená ODS, lidovci a TOP 09 před ANO. Primátorem Plzně bude lídr ANO Roman Zarzycký, dosavadní první náměstek primátora a současně ekonomický náměstek hejtmana. Podpis dohody v noci na neděli oznámili lídři všech tří seskupení, kromě ANO ještě Aleš Tolar za STAN a Pavel Bosák za Piráty, který se stane prvním primátorovým náměstkem.

Tak to mi  vyhladilo na pár minut  vrásky na mém ustaraném čílku!!!   Arogantní  plzeňská ODS  utře! Ztratí primátorský post! Co si přát  více?

Jde o půjčku za oplátku. Klasika.  Před nějakým časem proběhl na kraji puč, kdy  ANO, Piráti a  STAN sestřelili Ilonu Mauritzovou  z pozice  hejtmanky a modroptáky  z Rady. Byl z toho docela  pěkný mezikoaliční virvál. Co jsem slyšel, šlo to až na pražskou úroveň. Takže  nyní si dáme pokračování!!! Jen houšť  a větší kapky!!!  Tohle  mi přijde přesně stejné jako ony  proklamované evropské hodnoty  a evropská solidarita!!!

Doufám, že  příklad Plzně  si osvojí  více  velkých  radnic  napříč  Českem.  Kdyby  ano, pak  tohle by představovalo opravdovou  výhru alternativy  v těch to volbách!

dodejme  ještě  cosi o  nekrajských ale  také statutárních městech  typu Děčín, Karviná a  podobně. Tady platí, že  Hnutí ANO vyhrálo ve většině velkých měst. Zvítězilo stejně jako před čtyřmi lety v 17 z 27 statutárních měst.  což znamená  při čtyřech vítězství oproti jednomu  před  4 roky  v krajských městech pro SPOLU,  že v těch nekrajských 3 nové Babiš  dobral. Takže plošný posun republikou!

A ještě něco. U nás  ve městě  došlo k naprosto dříve nevídané situaci!  ÓDĚS se  sichrovala  nevídaným způsobem, aby to neprojela.  Nejen že postavila ofiko kandidátku  SPOLU. Ona  dokázala  dát  ze  svých  bývalých politiků , kteří se nevešli  na volitelná místa nebo se  s ní nějak poškorpili  ještě  B mančaft  jménem PRO Plzeň  a C -tým. Jméno není důležité. tihle neprošli na velkou radnici. Jestli na obvody nehodlám dohledávat. Zastavím se u onoho PRO Plzeň. Plzeňská ODS  se dlouho dělila mezi dva kmotry Jurečka a Štrunce.Chvilku  velel ten, jindy onen. Až to nakonec  rozhodl pro sebe Jurečko. Zřejmě ovšem před těmito volbami došlo k nějakému aranžmá. A  Štrunc  financoval opravdu mohutně PRO Plzeň. Na  čelná místa  sice  nacpali pár  doktorů, ale jinak  jen samý profláknutí  modrý ksicht neblahé minulosti.  Asi to není jen plzeňská specialita. Ale  i tak se  modroptáctvo pakuje  zvelké radnice!  Paráda!

Přidám ještě  drobné perličky:

Piráti přišli o Mariánské Lázně

Komunální volby v Mariánských Lázních vyhrálo hnutí ANO v čele s Martinem Hurajčíkem. Získalo 32,46 procenta hlasů a osm mandátů v 21členném zastupitelstvu. Piráti, kteří vedli město osm let, skončili na třetím místě se třemi mandáty a jejich podpora není pro sestavení městské rady nezbytná. Druhé se umístilo uskupení Změna pro Mariánské Lázně.

Poděbrady

Sdružení Nezávislí kandidáti Poděbrady poděbradského starosty Jaroslava Červinky, kritizovaného za rasistické výroky, zvítězilo ve volbách. Červinka chce ve vedení města pokračovat, koaliční jednání podle něj začnou brzy. Po sečtení okrsků získalo jeho sdružení necelých 30 procent hlasů. Druhá je s necelými 20 procenty Volba pro Poděbrady.

Mariánky   představovaly  pirátskou zemi  zaslíbenou! Tam s euchytili ještě  jako houfec  dredařských huličů mimo parlament. Ustáli několik skandálů,  ale lázeňáci už jich měli plné kecky a  vylili jim perka.

Poděbrady jsou opravdu spešl pro Rakušana  a jeho  soldatesku. Tamní úspěšný starosta Červinka  kdesi  utrousil vtípek o tmavočeších.  Nějaký takový  elf  to  zaslechl a napráskal. Všichni  vždycky a jedině správní  z toho okamžitě  vyrobili velký případ. A Rakušan, který přikryl Gazdíka  Polčáka,  okamžitě  na minutu  vyhodil Červenku z kandidátky  do obecních voleb. Jenže s ním rezignoval i zbytek kandidujících. Takže  jemnocitní a  duševně  vznešený Rakušan nakonec  jakoukoliv  účast STAN v Poděbradech skrečoval. Starosta  Červinka a jeho lidé  to dali jako nezávislí!  A vytřeli všem ostatním a především Rakoušovi zrak!   Tleskám!  Holt občané Poděbrad mají  nastavené priority jinak, než  ten nafrněný a namistrovaný panák z Kolína! Oni od šéfa s vého města  očekávají, že  bude pro město makat. Pak jsou schopni  mu leccos odpustit. myslím, že pan Červinka  děkoval osudu, že  ho  Rakouš  odstřihnul od  STAN ještě před  skandálem Hluboček a Redl!

Tak tím pokládám volby do obcí za vyřízené. Ještě zbývá  nějaké souhrnné hodnocení! Sna dto nejméně do pozdního večera  stihnu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.