Co v analýzách obecních a senátních voleb nebylo a také na co jsem zapomněl


Už  jsem vám opravdu  chtěl  dát  s nějakým  dalším rozborem toho, jak  národ  ne/hlasoval  v  pátek a v sobotu, pokoj  a  spíše  uvažoval, že  se trošku podívám na  rozbor  toho, jak volili  do svého parlamentu Italové. Ty Italy  se budu snažit  abych  snad nějak, i když v takovém  případě  hodně  chatrně, spíchnul.  Jestli se mi to povedlo nebo  vy to už víte. Já v tento okamžik nikoliv.  Protože se objevilo  v mé poště  i na  zpravodajských serverech  pár  věcí, souvisejících s  volbami, které  jsem buď  zapomněl nebo  neznal, protože prostě  jako redakce jednoho muže  disponuji jen omezenými  kapacitami a možnostmi. Věřím, že  i když  jde  už  o celkem  čtvrtý  text k výsledku voleb, že  nepůjde o nudu. Ani v Brně. Tam tedy  rozhodně  ne, protože  jestli  buď lidovci nebo ÓDĚS uštrykují  koalici s  Babišem, namísto spolu,  a já doufám a  přeji si aby  ano,  pak  z delšího časového hledisku, ty  volby  opravdu nedopadly  vůbec  špatně!  Vlastně  vám  ukáži, že  slovo špatně, k těmhle  volbám, míněno  především OBECNÍM, nesedí  ani trochu!!! A  dokonce  RÁD  přiznávám, že  jsem se hluboce  mýlil, když  jste včera  ode mne  četli,  že  se neopakovala, bohužel, oranžová  tsunami!  Nyní s potěšením  konstatuji,  že  JSEM SE HLUBOCE  SPLETL!!!! Způsobili jsme naopak tsunami  bledě modrou!!! A  volím  slovo způsobili jsme!

Nevěříte?  Pak  vás  snadno a  rád  přesvědčím! Už proto, že  to konstatuje těžce  provládní a vždycky  a jedině správný Seznam.cz!!!/! Navnadil jsem vás, snad  ano, takže  je  čas  jít  k faktům!

Tsunami v bleděmodrém. Babiš zopakoval slavný úspěch ČSSD

cituji:

Krize se prohlubuje, vláda si z pohledu výrazné části voličů neví rady, proto komunální volby drtivě vyhrála strana nedávno poražená ve volbách parlamentních.

Víkendový triumf ANO v boji o radnice lze popsat stejnými slovy jako suverénní vítězství ČSSD pod vedením Bohuslava Sobotky v roce 2010. Před dvanácti lety získali sociální demokraté nejvíc hlasů v 78 větších městech, ANO si jich letos do vítězného seznamu připsalo jen o čtyři méně.

Druhým nejsilnějším uskupením byla koalice Spolu, resp. samotná ODS, která vyhrála ve dvaceti městech. Ve zbylých sídlech obvykle lidé volili místní sdružení.

Ještě nápadnější je úspěch ANO, pokud se bilance omezí pouze na sídla 72 okresů. ANO vyhrálo ve 43 z nich, tedy skoro ve dvou třetinách. V této kategorii Babišovo hnutí laťku sociálních demokratů z roku 2010 výrazně překonalo.

Výstřižek

ČSSD před dvanácti lety i dnešní ANO se nejvíc prosadily ve stejných částech republiky, tedy Moravskoslezském, Olomouckém a Ústeckém kraji. Zmíněné regiony je tedy možné považovat za pevnosti, jejichž obyvatelé v časech krizí nejrazantněji požadují státní pomoc.

Z největších měst do této kategorie patří vedle obvyklých podezřelých, tedy Ostravy, Havířova, Ústí nad Labem nebo Děčína, překvapivě také krajské metropole Hradec Králové, Pardubice, Jihlava a Olomouc.

Výstřižek1

Náhlý vzestup jedné strany v krajských nebo obecních volbách se někdy označuje termínem „tsunami“. Přílivová vlna byla v časech Bohuslava Sobotky strmější, protože tehdy ČSSD získala na radnicích sedmkrát více vítězství než v roce 2006.

Babišovo hnutí letos obhájilo v pětatřiceti městech a k tomu přidalo dobytí dalších devětatřiceti radnic.

Přehled poražených ilustruje celkový průběh komunálních voleb. Domluva ODS, lidovců a TOP 09 sice zajistila, že nejsilnější středopravé uskupení posílilo proti minulým volbám v největších metropolích, tedy v Praze, Brně a Plzni, jinde však koalice nebyla uzavřena nebo neměla efekt.

Konkrétně občanští demokraté museli předat pozici nejsilnější strany lidem od Babiše ve čtrnácti velkých městech, například v Jablonci, Mladé Boleslavi nebo Teplicích.

Sociální demokracie prohrála s ANO v pěti městech, kde byla dosud lídrem. Nejbolestivější byl nepochybně výpadek ve Znojmě, Jindřichově Hradci a Novém Jičíně. Lidovci ztratili Vsetín a Uherský Brod.

Čelit nástupu ANO v regionech nedokázala ani místní sdružení, zažili to například v Břeclavi, Chebu nebo Kroměříži.

Vzestup ANO v komunálních volbách ovšem nejde zdůvodnit pouze tím, že lidé jsou nespokojeni s vládou. Babišovi lidé investovali do komunálních voleb víc energie než minule a nabídli kandidátky ve větším počtu měst. Zvláště na severozápadě Čech v řadě případů uspěli na první pokus, typickým příkladem jsou Aš, Frýdlant nebo Podbořany.

Naopak největší porážky si hnutí připsalo na nových štacích ve středních, jižních a jihozápadních Čechách nebo v okolí Brna, kde často ani nepřekonalo hranici patnácti procent.

Čtení, které  mne doslova  hladí po duši. Jednak  tím, jaká  fakta  se náhle  zjevují. A  také tím,   že  plně potvrzují správnost  toho, k  čemu  jsem  vás  na Kose usilovně, od minulé středy  do volebního pátku včetně,  vyzýval – chcete  li  dát  Fialovi a  Pětihlavé sani pořádnou, ale pořádnou facku,  nešpekulujte, nehrajte  si  na největší  chytráky na Zeměkouli a hoďte  to rovnou Babišovi, ať si o něm myslíte  cokoliv. Je  největším nepřítelem  téhle  vlády, jejím bytostným  terčem  – viz usilovná snaha  rozbíjet jeho  mítinky,  protože  jako jediný  disponoval potenciálem  je skutečně  efektivně schopen je  porazit a  připravit  věrné a zasloužilé  straníky  vyrostlé z dračích vajec  o  obrovskou  spoustu  skvělých plných  koryt a korýtek!

Ten rozbor  Seznamu.cz  plně  potvrdil mou logiku!   A ospravedlnil  mi  vnitřní zmatek,  kdy  Babiš  nejen dostal mou  bezpodmínečnou podporu na Kose, nýbrž  i hlasy  celé naší rodiny. Což ovšem  představovalo opravdovou  vnitřní torturu.  Ale teď už mám potvrzeno, že  tohle sebetrýznění, ba sebeznásilnění  se vyplatilo!

Ještě  k těm Babišovým rozbíjeným mítinkům.  Ty vlastně rozhodly o tom, že  jsem se k té jeho podpoře odhodlal a dal mu hlas. Do té doby mi jako první volba  připadala  absence  o voleb.

Už  včera  jste  četli,  že  narušování  Babišovy  předvolební tour  vypadalo  jak akce  SA  z roku  1930 v Německu. Jen provedení, ZATÍM, nedosahovalo tehdejší  intenzity a brutality. Proč  to opakuji? Protože  cosi zůstalo nedodáno, ačkoliv plánováno  – víte, co mi přišlo zvláštní?

Ti násilní rozbíječi mítinků ANO  se  jasně  rekrutovali  z řad  příznivců  vládního tábora.  O tom snad není sporu ani na takovém odpadu jako je  Forum24.cz.  Slyšeli jste někdy od jediného  představitele  Obludária  nebo  jejich stranických kolegů sebemenší odsouzení  té  SAmanské sprostoty?  Já  ani jednou!!!   vysokého   a  100 kilo těžkého patnáctiletého rambuláka, co Babišovi  kradl obrovský sloupový  reproduktor  z ozvučení.  Protože  prý to bylo nepřiměřené a jeden  z cajtů  nosil na hlavě  kšiltovku od  ANO!!!  Nebo  zcela hysterickou  mutrdli, co  sprostě  a hystericky  vyřvávala  Babišovi do obličeje  a nikdo jí nedokázal zastavit, až po ní sáhla ochranka, což ovšem   ti vždycky a jedině správní seznali jako zcela brutální, protože  na to rozbíjení  vyrazila  s  dítětem kolem krku!

Takhle  nás  zpravoval  mainstream, v čele  s ČT! To nejpodstatnější ovšem reprezentuje  fakt, že  NIKDO z trochu významnějších  vládních politiků, co se tak rádi ohánějí slušností, korektností, fair play, dodržováním zákonů a poctivou politickou soutěží a kdo ví čím ještě, nedokázal  sebrat ani malinkatou  hrstičku té jejich slušnosti a  vystoupit  veřejně na kamery  a mikrofony, aby  do nich sdělil  – vážení příznivci Pětikoalice,  vážíme  si vaší podpory, ale  prosím  nedělejte  Andreji Babišovi, ať už  si o něm myslíte  cokoliv, to, co  byste neradi zažili na našich mítincích!!!  Nikdo, ani jeden.  Předváděli  totál  mrtvého brouka a  vsadím se, že se  v soukromí těšili z toho, jak to jejich lidé  dávají tomu Babišovi sežrat!!!!

Tak jo,  vy demokraté!  U mne jste dosáhli toho,  že  já osobně  i Kosa veřejně a bezpodmínečně  podpořili Andreje  Babiše, což  by ještě před prázdninami   pro mne  představovalo naprostou sci fi.  Dnes mne neobyčejně  těší,  že  se tak stalo.  Netuším, kolik čtenářů  poslechlo volební doporučení Kosy, ale pár  se jich určitě našlo!  A  dnes můžeme   prohlásit  s hrdostí  – dobrá věc  se podařila!!!!  Cíl toho hlasování přesně  trefen do samotného středu!!!

Ještě k těm  ordnerským rozbíječským praktikám  příznivců  Pětihlavé saně.  Nejedná se o žádné novum.  Postupují už  takhle  dvacet let!  Stačí, abyste  si  připomněli  proslulé demokratické   vajíčkiády  proti  Jiřímu Paroubkovi!  Tenkrát  to  pro tehdy  vládní a jejich  mediální  klaku  pochopitelnou  bujarost mládí  v politice  a nedostatek smyslu  pro humor a nadsázku  u socanů. Následně  se  titíž  demokraté chopili plat  s vejci proti  Zemanovi na  Albertově, když šel uctít  památku 17.listopadu s tehdejším německým prezidentem Gauckem. A jistě  bych  si, při troše  času, vzpomenul na  další excesy.  A vždycky  následovalo to  samé – dokonalé  ticho ze  strany  politikářů  tehdy  i dnes  vládnoucího establishmentu! Žádný, sebemenší apel na  rozbíječe ať  už  s vajíčky nebo hrubou silou a  megafony! Takhle vypadá v jejich podání   ta  férová, poctivá  politická soutěž!!!

Takhle jste  to měli číst už včera!  Bohužel  to vypadlo, . Při dvou dlouhých analýzách sepsaných v jeden den  už, bohužel, asi žádný div…

Nebylo to ale  ani zdaleka  jediné,  co zůstalo opomenuto! Je tu ještě  cosi  dalšího a zásadního. Natolik, že se doslova  stydím, že  se mi to přihodilo, ačkoliv  v původním pevném konceptu  závěrečné analýzy  se  to  nechybělo. Připomenula  mi to hned  včera  ráno  svým mailem paní Jana. Jíž tímto velmi děkuji.

Výstřižek

Bingo  paní Jano!!!  Ano  něco podobného  jste měli číst  už včera  v té závěrečné analýze. jenže  byla  dokončována  po celkem deseti hodinách psaní /součet  času práce na obou nedělních  dílech/ a už  mi doslova  a do písmene  šly  bubliny  z uší. Takže  na tenhle zásadní fakt  nedošlo. Vytratil se.

Je ovšem bez debat,  že  určitě je dost těch,  co prostě  nedokázali  identifikovat  toho, komu by  svěřili svůj  hlas!  Kteří dnes  prostě  nemají koho volit, protože  žádný  z relevantních  politických subjektů, tedy těch, co překročí jistě   5% nereflektuje jejich hodnoty!  Paní Jana  trefila  hřebíček na hlavičku. Přesně  vím o čem píše!  Patřím totiž  mezi  ně!!!! Babiš  byla  naprosto těžká nouzovka.

Odbočím. K volbám  lze  jít  ze  tří důvodů:

1- volit pozitivně, tedy za něco, za někoho s  vidinou  že jde o reprezentanta mých hodnot

2-volit neutrálně  –  klasicky  se tomu  říká  volit menší zlo. Pozitivní volba  není  možná, ale  umím si najít toho, kdo mi nejméně  vadí a  tudíž je nejblíže mému hodnotovému nastavení

3- volit  negativně – tedy  vysloveně  na truc někomu, proti němu  a to za každou cenu.

Varianta  číslo 3 mi vždycky  přišla  nesmyslná a pro mne  nedělatelná.  Až  do minulé soboty!  Kdy se mi  hlasovací lístek v  ruce  změnil  v klacek, kterým bylo lze  přetáhnout  Fialu a jeho Obludárium aspoň trochu přes hlavu!!! Takže hlas dostalo ANO….

Ale  jsou prostě lidé, pro než  je Babiš  nevolitelný.  Lidé klasicky  z levého i pravého středu, které  Pětihlavá saň   /už/ neoslovuje, ba odpuzuje. Nebo nikdy, vzhledem k  názorovým a  hodnotovým neslučitelnostem, ani nikdy neoslovovala.   Řekl bych, že jde zejména  o nás – sirotky po ČSSD, zbytky  mladších členů KSČM,  ale  už i zklamané  části kmene  lidovců nebo bývalých podporovatelů  lidovců a někdy i Pirátů. Jestliže, jak připomenuto včera  ve třetím díle  rozboru, krátce před volbami   65%  oprávněných voličů deklarovalo  ochotu  jít  hlasovat a  to krátce před  volbami a nakonec  se u uren objevilo sotva  46%,  pak není pochyb o tom, že  paní  Jana se nemýlí!  Asi si opravdu velký počet  z nich  řekl,  že  vlastně  nevidí nikoho, komu to dát. Stíhaný Andrej Babiš a zdivočelý Tomio nepředstavují pro ně možnost.

Já si dostatečný motiv našel, abych  provedl tu hodně bolestivou vnitřní  konverzi.  Ztrestat  Fialu, co nám nikdy nelže, prostě přetrumflo jakoukoliv  nechuť k Andreji Babišovi.  Jen přes něj to šlo provést!  A konstatuji s obrovským uspokojením, že se  to vydařilo!  Fialo  a ostatní, ta sedla a  mlaskla, že?

Ještě  se  vrátím k tomu článku Seznamu.  Není mi,  že  s těmi daty, dokumentujícími zcela  jasně  výprask Pětihlavé saně, přišel Seznam.cz a nikoliv  já, protože si zakládám na  schopnosti najít a analyzovat  data.  A tedy  mi zjevně  unikla a  to až tak, že mne dokonce  včera před psaním druhého dílu, řešícím výstupy  z obecních voleb, zachvátil  pesimismus  a poraženectví, kterého  jsem se ovšem včas,  po detailnějším rozboru, dokázal  zbavit. Ale  přesto by mi  unikla  jasná  výhra!!!! Dokonce bleděmodré tsunami!

Nechci se ospravedlňovat,  ale  prostě  chtělo to kapacitu, umožňující  jít do hlubokého detailu, na webu  Volby.cz  . Stanovit si dostatečně  husté  síto pro vybrané obce a  pak pečlivě  brát  jednu po druhé z definovaného seznamu a  a porovnávat  výsledky  roku 2018 a 2022 a navíc 2008.  Tohle je  v silách  velkých redakcí, ale nikoliv  na jednomužném blogu.  Takhle  to zkrátka je!   Ale ona bleděmodrá tsunami   to všechno trumfla!  A znovu říkám  – jsem rád, že  jsem správně  rozpoznal  a doporučil SPRÁVNOU A  VÍTĚZNOU TAKTIKU  pro  obecní  a  věřím, že  i senátní  volby.  To uvidíme  za pár  dní.

A nyní přidám ještě něco zásadního, tentokráte  část povolebního komentáře šéfredaktora  Echa 24.  Dalibora Balšínka. Mám ho celý, ačkoliv  až se k němu budete  chtít  dostat, už  ho asi najdete  za pay walem.

Bez vítěze

Uplynulé volby do obecních a městských zastupitelstev jsou po dlouhé době první, kdy každý z hlavních hráčů může říkat, že vyhrál, a nebude ani tolik blufovat.

Strany vládní koalice navzdory vládnutí a rozpačitému zápolení s bezprecedentní energetickou krizí mnoho voličů neztratily. Navíc komunální volby jsou hodně specifické, nejsou tolik stranické, takže velkou vypovídací hodnotu o národní politice nemají, ale pořád platí, že vládní koalice pozice udržela.

Komunální volby jsou o společenském naladění obyvatel a spokojenosti s místem, kde žijí. V tomto případě třeba hlavní město ukazuje, že jeho voliči začínají být moderně progresivisticky liberálně orientovaní. Piráti obhájili svou dosavadní politiku v Praze, podobně Čižinského hnutí Praha sobě a konečně ani Starostové tolik neutrpěli skandály a do nového období vstupují s podobnou silou. Proti kandidátce Spolu, která byla v hlavním městě nasvícena nevábnými flashbacky z devadesátých let korunovanými pražským Joem Bidenem jako lídrem, získala slušnou pozici všem okolnostem navzdory.

Moderní proudy způsobu žití ale nenacházejí podporu na severu a obecně mimo metropoli. Tam jsou silné tradiční přístupy reprezentované hnutím ANO, částečně ODS, ale výrazně posíleny zastoupením Okamurovy SPD. Ta mimochodem vychází z komunálních voleb posílena nejvíc, i když reálný vliv na chod věcí mít nebude. Nicméně uhnízdila se na zastupitelstvech, kde to dřív bylo nemyslitelné. Úspěch moderních hnutí v milionové Praze na jedné straně a posílení SPD mimo ni potvrzuje rozdíl naladění mezi městy a venkovem a specifičnosti severu. Utváření následných koalic nebude tolik motivované celostátní politikou, ale osobními preferencemi nebo antipatiemi.

Takže žádné zásadní změny, referendum sice proběhlo, ale žádnou změnu nálad nebo odvrat od směřování nepotvrdilo. Víceméně plichta. Mezihra. Bude ještě zajímavé sledovat dohru v druhém kole voleb do Senátu, ale to na vládní politiku nebude mít valný vliv. Velké věci nás ještě čekají.

Normálně stojí za  to  Echo číst. Tentokráte  to Balšínek  ovšem totálně  odflákl. Tak , jak  jsem snad  nikdy  na Echu ještě  nezažil. Nejde. Klouzal po povrchu a  čísla  ho ani trochu nezajímala. Protože  jinak by nemohl, v jejich  světle napsat tohle:

Uplynulé volby do obecních a městských zastupitelstev jsou po dlouhé době první, kdy každý z hlavních hráčů může říkat, že vyhrál, a nebude ani tolik blufovat.

Seznam.cz  a jeho  faktografie  z Balšínka  udělaly malého kluka a v tomto případě  zcela nekompetentního psáče. Ale  nejde mi o kritiku. Mne  v tom textu silně upoutalo cosi  jiného- tohle:

Komunální volby jsou o společenském naladění obyvatel a spokojenosti s místem, kde žijí. V tomto případě třeba hlavní město ukazuje, že jeho voliči začínají být moderně progresivisticky liberálně orientovaní. Piráti obhájili svou dosavadní politiku v Praze, podobně Čižinského hnutí Praha sobě a konečně ani Starostové tolik neutrpěli skandály a do nového období vstupují s podobnou silou. Proti kandidátce Spolu, která byla v hlavním městě nasvícena nevábnými flashbacky z devadesátých let korunovanými pražským Joem Bidenem jako lídrem, získala slušnou pozici všem okolnostem navzdory.

Moderní proudy způsobu žití ale nenacházejí podporu na severu a obecně mimo metropoli. Tam jsou silné tradiční přístupy reprezentované hnutím ANO, částečně ODS, ale výrazně posíleny zastoupením Okamurovy SPD. Ta mimochodem vychází z komunálních voleb posílena nejvíc, i když reálný vliv na chod věcí mít nebude. Nicméně uhnízdila se na zastupitelstvech, kde to dřív bylo nemyslitelné. Úspěch moderních hnutí v milionové Praze na jedné straně a posílení SPD mimo ni potvrzuje rozdíl naladění mezi městy a venkovem a specifičnosti severu.Utváření následných koalic nebude tolik motivované celostátní politikou, ale osobními preferencemi nebo antipatiemi

.Červeně  je  zvýrazněno to pro mne  úplně nejpodstatnější! Takže  šéfredaktor  Balšínek nám sděluje, že  moderní způsob  žití  jsou ekoteroristické, ideologické, genderové, LGBT a vůbec progresivistické  pomatenosti, jejichž  fatální důsledky  nás  svou, neváhám  říci  – zhovadilostí  nyní  tak devastačně  konfrontují s realitou? A pochvaluje  si , jak je Praha  vzorná a vzorová. Na rozdíl  od  socek a lopat odněkud  z okresu na  severu. Pan  šéfredaktor  se  hluboce mýlí, že  hlouběji   to nejde.

Vítězové jsou jen dva. Čísla prokázala, že  Babiš  přivodil další obecní tsunami. A také to,  že  hlavním, byť  daleko fakticky bezvýznamnějším,  vítězem je  Okamura. Jenž  podle něj zastupuje  ty  hloupé socky a  lopaťáky   z toho severu. Jenže  OBA  VYHRÁLI PLOŠNĚ NAPŘÍČ  REPUBLIKOU.  Okamura přeskočil dokonce  i  v tom světovém a moderně liberálním Práglu 5%  a je jak na velkém magoši, tak v městských částech. I když  ne úplně  všude, Balšínku!  Blbý, co?   A  zrovna  tak je přítomen  v úplně  všech velkých městech téhle země!

O jakém rozdělení je  řeč, pane  šéfredaktorující?   O jakém rozdílu naladění mezi městy a venkovem a specifičnosti severu? A Babiš?  Jak moc  schází, aby se stal  součástí  velké radniční většiny?  V podstatě, kdyby  nepnchartka  i v Práglu, už to  ÓDĚS  a Babišem upekla. Nebo huliči, kdyby jim zaručil pokračování  Hřiboviny, co by primáše.  Ale  rád  si počkám. Ono to tak klidně  pořád může  skončit!!!

Ale ani kvůli tomu  bych se  Echem nezabýval. Zaujalo mne především toto:

V tomto případě třeba hlavní město ukazuje, že jeho voliči začínají být moderně progresivisticky liberálně orientovaní!!!!

Tak to  je právě  přesně ten důvod,  proč  Babiš  zrekvíroval velká i střední  a  dokonce  i menší města v naprosto nebývalém rozsahu. A proč, vedle  rozbíjení těch mítinků,  vlk  a  jeho rodina, jakož i Kosa podpořili Andreje  Babiše  a podpoří jej  i  v druhém kole  senátek.

Svět  tzv. moderně  progresivistický, liberálně orientovaný, popírající  přírodní, fyzikální, matematické, biologické a morální zákony  prostě není  a nikdy nebude  mým světem Stejně jako, jak se ukázalo, velká většina  těch, co přišli  volit!!!  A nikdy nebude.  Takovému světu  jsem pevně  odhodlán se postavit na  tvrdý odpor.  I za cenu,  že  akceptuji Andreje  Babiše. A  to nejsem žádná  Balšínkova  zoufalá  a omezená existence ze severu.

Už jsem na konci?  Je mi líto, ale ještě  jednu věc  třeba  vypořádat.

Dosud  jsem v  svých  povolebních  komentářích používal,  pro souhrn  s  vládou kolizních názorů a  platforem, souhrnně, včetně Kosy,  termín ALTERNATIVA. Už nebudu. Najdu jiný. Donutil mne  k tomu  obsah  toho, co jsem si   přečetl na  webech, hrdě  vykřikujích, že  jsou  alternativa  a alternativci!  Konkrétně  v jejich komentech  k výsledkům voleb.

Naprosto většinově se drží se jednotné linky –  Okamura  plus  Rajchl. Za těmi stojíme, pro ty hoříme,  jedině  ti jsou správní! A  s těmi jsme  dosáhli úžasného vítězství!!!  Počítají  kolik jako tyhle dva  proudy  daly dohromady… A prý  parádní  čísla!

Vřele jim radím, aby  si laskavě  prošli  výsledky  parlamentních  voleb. Snadno zjistí,  že  pokud  sečtou  procenta  tzv. nesystémových stran –  klasicky  Sládka, KSČM, Okamury a  v prvním období  také Pirátů,  dopočítají vždycky nejméně  do 20%  získaných hlasů. Leckdy  více.  Tohle je  asi tak  hranice možného pro  Okamuru a Rajchla dohromady, nestane li se  cosi velkého a nečekaného, co dnes  ani nečekáme!!! A tentokrát se k tomu ani nepřiblížili!

Já tuhle slepotu nechápu!!! Ona trvá  i teď po volbách. Okamura  a  Rajchl jsou noví svatí. U těch, co dříve, ba zcela  nedávno,   na krev  přísahali na  geniálního šachistu a prognostika, jakož  i Velkého bociana.  Dnes  je  Andrej Babiš pro ně  stejně  fuj jako  pro Šafra z Fora 24.

Vedle  toho si pochvalují,  jak bezvadně  fungovaly  jejich předvolební doporučení. Ano, Okamura  se dostal do zastupitelstev… A co jako dál? Co jeho zvolení lidí sebrali Fialovi a Pětihlavé sani? Čím tuhle  smečku poškodili  nebo poškodí  při sjednávání  městských  vlád? Kolik  z  Okamurových místně úspěšných připravilo svou účastí v zastupitelstvu  příslušníky  Pětihlavé saně  o  placená koryta???Čím zvýší pnutí  v pětikolalici?

Já bych snadno dopočítal,  kde  v prvním kole senátek hlasy pro propadlé kandidáty  Rajchla a Okamury, připravili   Babišáky  o druhé kolo a v kolika případech to vedlo k tomu,  že  v neděli proti sobě  budou stát  dvě  různé  hlavy  saně! Když jako ti  dva udělali  ten  úspěch.

Je li takhle  naprogramována  ona  Alternativa,  pak do ní Kosa  nepatří. Píši to bez jakékoliv  hořkosti. Nejsem typ, co hledá  houf.  Samostatnost mi vyhovuje.  Jen jsem  si cosi myslel o synergickém efektu  nás, co s touhle  bezpříkladně zoufalou vládou  mají  zásadní problém.

Ale  jestli to je  o bezvýhradné podpoře  pánů Rajchla a  Okamury, pak sorry jako, jak  říká klasik!  A také  paní Jana  ve svém  mailu. Bez středového voliče  nikdo nezvítězí. A  Okamura a  Rajchl  jsou  pro něj  a nejspíš  ještě  dlouho budou, i kdyby  se jim nad  hlavou objevila  teď  hned   svatozář, NEPŘIJATELNÍ.  Čím je tahle prostá úvaha nesrozumitelná, pro tzv. alternativu?

Tahle země  si nemůže  v současné situaci dovolit čekat zbytečně  ani hodinu  navíc, než se Fialy  a jeho Obludária  zbaví. A  to nehovořím  tom,  že  považovat  kohokoliv v  české politice  za  ušlechtilého rytíře  v lesklé  zbroji a  na bílém koni  je nebetyčná  blbost!!! Tvrdohlavě  voliči opakovaná!  Pamatujete  Kecy veřejné?  Radka Johna  a Vítka  Bártu?  Následně  Andreje  Babiše plus  ANO?  Samozřejmě, že to platí i pro Piráty.  Vždycky prvotní nadšení střídalo velké vystřízlivění a následně  ještě větší zklamání!

Ale  s  jasně politickým podnikatelem Okamurou je  to jinak? A samozřejmě  také nejnověji s Rajchlem!  Má ty svatá prostoto PROČ???  Co stojí  za  tou fanatickou příchylností k těm dvěma?  Co  o nich jejich motivech  jít  do politiky  kdo ví?  Nehodlám je  dehonestovat.  Jen si potrpím na  to vždycky  nejdříve hodně přemýšlet a   velmi málo slepě  věřit.  A vždycky, zejména při volbách, pečlivě vybírám jejich smysl a  tudíž i následně i  způsob  jak se k němu nejpravděpodobněji dobrat.

Pokud  tzv. Alternativa  nevidí, že  všemu nadřazeným narativem  bylo tentokrát způsobit  co největší  škody  Pětihlavé sani a  Fialovi,  a že se to skutečně, při  pečlivém prozkoumání výsledků až nečekaně  -díky výsledkům ANO a především obrovskému osobnímu nasazení Babiše také PODAŘILO, nýbrž  že  úspěchem je nějaký pofiderní  součet  hlasů pro Okamuru a Rajchla,  kteří k sobě nejspíše NIKDY  cestu nenajdou, protože  jeden z nich  by se musel podřídit  superioritě  toho druhého, pak  nejsem a nebudu  nikdy Alternativa.  Budu jen nesystémovým  blogerem. Nanejvýše  disidentem alternativy.  A  budu jím rád. Zejména  jestli  soulad  mezi mými projekcemi v následné konfrontaci  s  tvrdými výsledky budou v takovém souzvuku  jako tentokrát.

Nezlobte  se, ale  kvůli  tomuhle všemu, co jsem v sobotu a v neděli opomenul  uvést ve  svých komentářích nebo  o  čem jsme  tehdy nevěděl, bylo nutné přidat ještě tenhle neplánovaný  díl  povolebního rozjímání.

Díky  za pochopení.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.