Odvrácená strana příspěvku na bydlení. Úředníci můžou lidem kontrolovat oblečení i kartáčky


Stačilo doslova  pár  hodin, aby  se pětihlavá saň oklepala  a už  zase  všech pět  jejích  hlav  začalo z mord  chrlit oheň, smrad a  dým. Začal s tím v neděli  před obědem Síkela  u Moravce. Když prostě  oznámil, jako by se nechumelilo, do kamery… no víte, s tím zastropováním to bude tak, že  nebude platit pro CELOU spotřebu, nýbrž jen pro její určitou  část! Zbytek  si odběratel u plynu a elektřiny zaplatí za tržní cenu. Musí být motivován  šetřit!!!!!

Kdyby  vás  snad napadlo, že se u toho nějak aspoň trošku styděl nebo začervenal, tak to ani omylem!!!! Nestydatost  tohohle panáka, je  v tuzemských poměrech nevídaná!  Problém je  v tom, že  nejde  o jeho osobní postoj, nýbrž o stanovisko vlády!!!

Nicméně, asi  v mezičase  dostal od   pořádný  průplesk,  že  takhle  bezskrupulozně  udělat z voličů  blbce  je  prostě  kách, zejména když je  před tou další pražskou demonstrací ve středu, takže   najednou  získá přeci jen nějaký  význam, protože se to tam nepochybně pořádně  rozmázne, takže ještě v neděli večer  na  twitteru vypustil tohle:

Výstřižek

Nadutému libovému  namachrovanci  holt  někdo „vysvětlil“,  že   v pátek a  v sobotu  se  volí  ještě  27 členů senátu…..

Prostě  Fiala nám nebude lhát! Já dodávám – po volbách. Což Síkela jaksi  jaksi nevzal na vědomí.

Ale mám pro vás  ještě jeden kalibr- detailní pohled na to, jak si vláda představuje, že  s vámi bude  zacházet, když  ji poslechnete a nebudete se „stydět požádat o příspěvek na bydlení“.  Když jako ta její „pomoc“  s cenami energií  vás  tak úplně nezachrání!  Já nechtěl věřit , co čtu  na  doporučení jednoho z čtenářů  na webu CNN Prima News!    Pokud  to ještě neznáte, tak vás  čeká šok!

Odvrácená strana příspěvku na bydlení. Úředníci můžou lidem kontrolovat oblečení i kartáčky

Nestyďte se říct o příspěvek na bydlení jako o účinnou pomoc v boji s drahými energiemi. Takovou větu mohou lidé slyšet od vládních politiků, kteří propagují příspěvek na bydlení dříve určený zejména pro důchodce nebo matky samoživitelky. Žádost o příspěvek má však i odvrácenou stranu, podle zákona totiž hrozí tvrdé kontroly od úředníků přímo v bytech žadatelů.

Hledání kartáčků, bot i oblečení se staly praxí u kontrol související s doplatkem na bydlení. Po změně zákona před dvěma lety se však podobně tvrdé kontroly začaly týkat i k žadatelů o příspěvek na bydlení. Nemilou zkušenost získala i čtenářka CNN Prima NEWS, které přišla kontrola bez ohlášení. „Já tuto informaci neměla a byla jsem v naprostém šoku, když ke mně úřednice přišly. Úředníci budou kontrolovat skříně, zásuvky, prádlo, lednici, pračku, zkrátka celý byt. Budou se také ptát sousedů a na obecním úřadě, jaká je vaše situace. Celá tato procedura je velmi zdlouhavá a dehonestující,“ postěžovala si.

Příspěvek na bydlení je dávka dříve určená zejména matkám samoživitelkám a důchodcům. Nyní ho i u dalších skupin obyvatel velmi propaguje vláda Petra Fialy (ODS), podle které se jedná o účinnou pomoc v boji s drahými energiemi. „Nadále také platí možnost získat individuální podporu formou příspěvku na bydlení pro každého, komu výdaje na jeho bydlení přesáhnou jednu třetinu jeho příjmu. O tuto dávku je ale třeba aktivně zažádat. Prosím všechny, aby neměli ostych to udělat,“ řekl premiér ve svém červnovém mimořádném projevu.

„Je otázkou, proč to tak je. Je to jejich hrdost, nebo o tom neví,“ podivoval se ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL), že si o tuto sociální dávku v lednu letošního roku neřeklo asi 150 tisíc domácností.

Pokud nevpustíte úředníka, o příspěvek přijdete

Od politiků ovšem nezaznělo, že tato dávka je spojená i se zmíněnou velmi nepříjemnou kontrolou. Podle zákona totiž mohou úředníci neohlášeně vstupovat do bytu a zjišťovat, zda v něm bydlí jen počet lidí obsažený v žádostech.

A pokud lidé odmítnou úředníky do bytu vpustit, mohou o příspěvek přijít. „Nebezpečné je, že kontrola začíná zazvoněním na dveře pracovníky úřadů práce. Interní směrnice pro doplatek na bydlení byla, že pokud u dveří chyběl zvonek, tak příjemce ve své podstatě kontrolu nevpustil,“ řekla pro CNN Prima NEWS Alena Zieglerová z Institutu pro sociální inkluzi.

Dodala, že hromadně se však takové kontroly nerozjely. Důvodem ale nebyla benevolence úředníků, ale jiné okolnosti. Pravidla o tvrdší kontrolách totiž začala platit v polovině roku 2020, kdy se země nacházela během covidové krize. To samé platilo v roce 2021 a poté přišla uprchlická krize spojená s ruskou invazí na Ukrajinu. Zaměstnanci úřadů práce tak byli v posledních letech velmi vytížení a na větší kontroly neměli čas.

To potvrzuje i mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková. „Úřad práce neprovádí v souvislosti se zvýšenými cenami energií žádné šetření. V souladu se zákonem je oprávněn činit šetření v místě, a to pro účely posouzení okruhu společně posuzovaných osob. Aktuálně tato šetření vykonávají úředníci s ohledem na vysoké vytížení a v rámci dalších prioritních činností tam, kde existují oprávněné pochybnosti či dochází k nesrovnalostem,“ řekla pro CNN Prima NEWS.

Horší situace u matek samoživitelek

Změna u kontrol proběhla v době Babišovy vlády, kdy ministerstvo práce a sociálních věcí pod vedením Jany Maláčové (ČSSD) měnilo zákon o sociální podpoře. Přílepek o zpřísnění kontrol do něj prosadila poslankyně Jany Pastuchová (ANO), což vyvolalo bouři v tehdejších vládních lavicích. Nakonec byl celý zákon schválen s účinností od poloviny roku 2020.

Podle mluvčí Platformy pro sociální bydlení Lenky Vojtíškové zhoršila tato novela postavení některých žadatelů. „Po Pastuchové přílepku začaly mít problémy hlavně samoživitelky, které musely složitě dokazovat, že v bytě nežíje i otec dětí. V případě nerozvedených nestačila ani nájemní smlouva na byt, kde manžel bydlí. Některé úřady práce ale byly vstřícné a měly rovnou nachystáno prohlášení, že tam otec nebydlí a stačilo jim to,“ řekla pro CNN Prima NEWS.

Zieglerová dodává, že ověřitelnost ze strany úřadů je v pořádku. Takto tvrdé kontroly ale mají být spojeny s více pojistkami, aby se lidé mohli proti rozhodnutí úředníků bránit. V budoucnu by se tak měla novela znovu projednat, aby se dopady kontrol zmírnily.

Tak tohle  se  tehdejší i nynější Babišově poslankyni  Pastuchové opravdu povedlo!!!

Ale koná , jak je  vidět, podle něj  tahle  vláda a především Jurečka. Který nás oblažil dotazem:

„Je otázkou, proč to tak je. Je to jejich hrdost, nebo o tom neví,“

No  pane bohužel ministře, to je  fakt opravdu divné!!!

Když  člověka  budou podezřívat  z mnohonásobné  vraždy, pedofilství, defraudace mnoha miliard  korun,  vlastizrady a podobně, tak  aby policie mohla  k vám domů a udělala domovní prohlídku,  pak ani náhodou  nemůže jen tak  zazvonit  u  vašich dveří a vtrhnout dovnitř. Potřebuje na  to papír  -příkaz k domovní prohlídce. Jehož  vystavení má svoje  přísné procesní regule. A  vše korunuje podpis  soudce!  Který garantuje naplnění všech zákonných podmínek!  A o tom, že  byste  byl shledán  vinným z jakéhokoliv zločinu jen na základě  toho, že  nemáte  zvonek nebo štítek  na zvonku,  tak o takové  šílené absurditě  nikdo ani  nesní!!!!! A ni při podezření  z masové vraždy!

Ale i kontroly, zda máte  právo na  pár korun Fialovojurečkovného???? Tak to k vám vtrhnou jako tisíciletá voda a zacházejí s vámi  jako komando  speciálu  s  afghánskými domorodci!

Ovšem pozor – tohle zacházení se týká jen  českých občanů!!!!! Nevěřím, že  si  Jurečka a jeho ostří hoši a ostré holky  z pracáků dovolí totéž  vůči  našim DRAHÝM  ukrajinským hostům!!!  To by byl řev, kdyby  tohle zažil nějaký  tem Mykola nebo Olena, co v  Česku momentálně ložírují a  berou  sociální dávky. A před  dotovaným bydlením jim  parkuje  kára  třeba za milion a  více! S těmi se  zachází jako ve vatičce.

Doslova protiústavní buzerace  nekriinálních se  týká  jen českých občanů! Českých občanů!

Nechápu, že  tenhle  pseudozákon, co je , dle mého laického právního názoru a příkrém rozporu s ústavou, už  dávno neskončil  před  ústavním soudem. Který by  rozhodl zcela jednoznačně. Viz znění Listiny základních práv a svobod, jež je  nedílnou součástí ústavy!Konkrétně  čl. 12:

Článek 12
(1) Obydlí je nedotknutelné. Není dovoleno do něj vstoupit bez souhlasu toho, kdo v něm bydlí.
(2) Domovní prohlídka je přípustná jen pro účely trestního řízení, a to na písemný odůvodněný příkaz soudce. Způsob provedení domovní prohlídky stanoví zákon.
(3) Jiné zásahy do nedotknutelnosti obydlí mohou být zákonem dovoleny, jen je-li to v demokratické společnosti nezbytné pro ochranu života nebo zdraví osob, pro ochranu práv a svobod druhých anebo pro odvrácení závažného ohrožení veřejné bezpečnosti a pořádku. Pokud je obydlí užíváno také pro podnikání nebo provozování jiné hospodářské činnosti, mohou být takové zásahy zákonem dovoleny, též je-li to nezbytné pro plnění úkolů veřejné správy.

žádný ouřada  dle Listiny nesmí k vám vstoupit  bez vašeho souhlasu! Pokud nemá soudní příkaz k prohlídce.  Jiný zákon to může povolit jen   pro ochranu života nebo zdraví osob, pro ochranu práv a svobod druhých anebo pro odvrácení závažného ohrožení veřejné bezpečnosti a pořádku. Evidentně  do této kategorie  oprávněnost  výplaty  příspěvku na bydlení  NEPATŘÍ. Jde o protiústavní  Jurečkovu ŠIKANU!

Orgáni veřejné zprávy, tedy například pracák, k vám může  jen tehdy, když doma PODNIKÁTE! Jinak ne!

Tohle nelze  u ÚS  obhájit. poslankyni Pastuchovou, jako navrhovatelku  měli už  dávno odměnit   čestným titulem blbka  roku! A Jurečka, případně ten, kdo to ve  strukturách jeho papalášstva  uvedl do  praxe  pak predikátem dvojblbec  roku!

Tohle prý je  demokratický stát!

Prosím, jděte  opět  volit  do druhého kola senátních voleb!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.