Telefonát a sms na tento den


Předpokládám, že se pamatujete na příspěvek Kosy , kde mi  jeden  z kosířů přeposlal dopis  od ČEZu, který mu dorazil ausgerervhnet  bezprostředně před volbami, kde mu  tenhle energetický obrn nadšeně  sděloval,  jak  stát  mu  pomůže  se splacením energií prostřednictvím tzv. úsporného tarifu. Což  jsem vzápětí doplnil o  mail jiného kosíře, že mu něco podobného poslal i jeho dodavatel Pražská energetika. Nazval jsem to předvolební  špínou  v glazé rukavičkách.  Totální  ohnutí  volebního zákona, trestně  nepostižitelné, v  režii vládní  pětky a  polostátního podniku a  pražské městské organizace.

Nyní  poreferuji  o své  vlastní, osobní zkušenosti  ze  včerejška. Kdy mi dorazil,  prazvláštní  telefonický  hovor  a  také  jedna  interesantní sms.

Začnu  tím hovorem. Přišel  z  čísla  326209751. Zvedl jsem  ho , ale když nevím, kdo volá, nepředstavuji se. Jak jsem  čekal byla  to prodejní klasika. Prostě nějaké  call centrum.  Jenže  tentokráte mi nikdo nevnucoval nějaký zázračný přípravek na všechny neduhy, ani nic jiného. Ta  žena  s příjemným  hlasem se mne  dotázala, jestli bych  měl zájem o 225 000 podpory na fotovoltaiku.  Že  investic e  právě  do FV  systémů je  dnes  tou vůbec  nejlepší a podobně. Protože okolo  toho zrovna  už nějaký  čas  kroužím  , naznačil jsem , že  ano.  Takže  ona hned  prohlásila, že  by  jako se mnou  si promluvil specialista. O detailech. I když prý  jsou na  VLÁDNÍM WEBU!

Kontrolka  okamžitě  zablikala.  Místo odpovědi  zda mne tedy může přepojit na  toho specialistu jsem po ní  vypálil otázku – můžete mi prosím říci , kdo je zadavatelem téhle  marketingové  akce. Jako bych nic neřekl  -stejná otázka, mohu přepojit  na  specialistu?  Ode  mne opět dotaz na  zadavatele…  Opět  dotaz ohledně přepojení na specialistu. Takže  jsem jednoduchou otázku rozvinul  – mladá paní, mám zájem o rozhovor  se specialistou, ale  nejdřív  musím  vědět, kdo si tuhle  akci objednal?  Opět dotaz na přepojení na specialistu.. Takže  stručný  a zcela konkrétní  dotaz: Mladá  paní je to akce  vlády? Změna odpovědi –  za této situace  nebudeme  v hovoru pokračovat!

Spojení se přerušilo! Na specialistu už nedošlo, ačkoliv by mne byl zajímal. No nic. Vlastně  ano. ta  dáma se nejdříve  zeptala, jestli se dovolala  do okresu Ostrava  město. Ujistil jsme jí, že nikoliv, že  trefila  sice také  město, ale Plzeň. Chvíli  se odmlčela, ale  potom potěšeně konstatovala, že  to nevadí. Že  u  nás  v Plzni  ta  podpora  funguje  stejně jako v té Ostravě.

Nevím jak s podporou fotovoltaiky,  ale  senátora  volíme  my  a ta Ostrava….

To není všechno. Odpoledne  mi ovšem také  ještě   přišla  zajímavá  sms. Od mého dodavatele  energií – firmy  Yello, jak si mnozí z vás  jistě pamatují.

Tu sms  přepíši:

Milý zákazníku, v rámci první fáze  úsporného tarifu získáváte  slevu 10 500Kč První fáze  se  týká pouze  elektřiny a  domácností.  Více informací  naleznete  na  Yello.cz

Dodávám, že  Yello je dceřinou  firmou Pražské energetiky, obsluhující  zákazníky  mimo Prahu.  Tedy opět  jí kontrolují strany  vládní pětikoalice.

Nemám nic proti  dobrým zprávám  a oznámení  o  10,5 litru  je dobrou zprávou pro každého. Řekl bych. Zvláštní ovšem je hned  několik věcí

-původně  vláda  sdělovala, že letos  z  úsporného tarifu vyplatí jen asi  dva  tisíce  a zbytek v příštím roce. Teď  je  to náhle  10 500kč. Podivné, že?

-zajímalo by mne, jestli to Yello  rozesílalo všem  svým zákazníkům plošně nebo  jen nám, co  bydlíme  v  těch senátních obvodech, kde  se  v pátek a v sobotu znovu  volí. Budu povděčen za  zpětnou informaci.

Totéž platí pro tu fotovoltaiku!

V každém případě,  zatím   mi vychází,  že  vládní  špinavé předvolební triky  v glazé  rukavičkách  pokračují.  Ovšem  s větší intenzitou, cíleně a  ještě  rafinovaněji. Tohle  opravdu nezmákli ani  Andrejovi proslulí mediální mágové!

I tak jsme jim to natřeli o minulém víkendu, pojďme jim to nandat  znovu!  Co se  do nich vejde!

Pojďte  volit, vy  z míst, kde  se  bude!!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.