Z rodinného alba soukmenovce – Liberec 28.09.1938


Jeden  z kosířů mi poslal soubor mimořádně zajímavých fotografií  ze  září 1938. Z Reichenbergu, pardon  dnes  naštěstí a ZATÍM  -Liberce. Jde zjevně  o  nález  z  rodinného alba  nějakého, tehdy  „utlačovaného“ sudetského soukmenovce a  dnes nepochybně „milého krajana“ současné vlády. Proto jsem se rozhodl z té serie  vytvořit  aktuální fotoblog!  I o tomhle  byly  obecní volby a bude  v pátek a sobotu  druhé kolo senátek.  Běžte prosím volit!!!

Takže ty  fotky:

Liberec r. 1938 1Liberec r. 1938 2Liberec r. 1938 3Liberec r. 1938 4Liberec r. 1938 5Liberec r. 1938 6Liberec r. 1938 7Liberec r. 1938 8Liberec r. 1938 9

Um Gottes  willen!  To byli časy! Nepochybně  si, při nějaké podobné vzpomínce  povzdechnou ti z tehdejší soukmenovců, omlouvám se – milých krajanů, co jsou  ještě na živu…

A pro  ty idioty, kterých je v téhle zemi zcela netušené  množství , jejichž  znalost  „historie“, ale v jejich případě spíše  hysterie, jim dovoluje klást historickou paralelu mezi děním v československém pohraničí  v  roce  38 s tím, co se  dnes  děje na Ukrajině, konstatuji:

-historie není hysterie

-soukmenovci  atakovali  Republiku československou a  hodlali jí rozbít  a zničit!

-československá  vláda  je NEVYHLÁSILA  za teroristy  a nepodnikla proti nim protiteroristickou operaci, nezrušila jejich jazyk a školy,  nenasadila  k bombardování jejich měst  tanky, děla  a letadla,

-Mnichovská dohoda  byla na rozdíl od Minských protokolů  naší vládě  vnucena. Kyjev je DVAKRÁT podepsal DOBROVOLNĚ

-signatářem jak Mnichova, tak Minsků  byla Francie. Aktérem jedné a  signatářem druhé pak Německo. Proti  Československu si plnění  ostudného a zločinného Mnichova  obě země  vynutily. Minsky  jim nestály  za mrknutí okem.

-USA  a  Velká  Británie  odmítly podpořit  ČSR ovšem  podporovaly a podporuj  Kyjev  už  8 let v zabíjení těch obyvatel, kterým se kyjevská vláda nelíbí!

Tohle  čtu z těch úžasných snímků  z rodinného alba nějakého souk… ehm,  milého krajana.

Historie  není hysterie. Vlastně – neměla  by  být. V  zemi Fialy, Lipavského, Černochové a podobných  to je  stejné. Podle  vzoru  holínky=  hodinky!  Oboje se natahuje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.