Flash – takže stopka i pro Turkish Stream? Nebo aspoň v dohledné době?


Těmi jedině a  vždycky  správnými jsme přesvědčováni, že  ohledně atentátu na oba Nordstreamy je  vše úplně průzračně  jasné a  Rusko si  zlovolně  vyhodilo do vzduch, v podstatě  s konečnou platností  své podmořské plynovody.  Jak přísně logické!!  Asi stejně, jako že  střílí na jadernou elektrárnu, kterou  drží  ruská posádka.

Nicméně jeden  ze  čtenářů, konkrétně K., kterému  mimořádně  děkuji, mne právě upozornil na šokující zprávu  Reuteru s následujícím znění:

TurkStream gas pipeline says Netherlands withdraws licence, to continue gas exports

Plynovod TurkStream sděluje, že Nizozemsko stahuje licenci, aby pokračovalo ve vývozu plynu

Ruský provozovatel plynovodu TurkStream ve čtvrtek uvedl, že Nizozemsko odebralo svou vývozní licenci, ale bude pokračovat v přepravě plynu, a dodal, že požádal o obnovení licence.

Rusko a Turecko formálně spustily TurkStream s kapacitou 31,5 miliardy metrů krychlových ročně v lednu 2020. Plynovod, který umožňuje Moskvě obejít Ukrajinu jako tranzitní trasa do Evropy, přivádí ruský zemní plyn do jižní Evropy přes Černé moře a Turecko.

South Stream Transport BV, se sídlem v Nizozemsku,dceřiná společnost Kremlem kontrolovaného Gazpromu (GAZP.MM) , je provozovatelem offshore části plynovodu . South Stream uvedl, že Nizozemsko odebralo vývozní licenci 18. září v důsledku širších sankcí ze strany Evropské unie.

„Zavedení nových sankcí neomezuje pokračování přepravy plynu společností South Stream Transport BV V tomto ohledu nebudou krátkodobě a dlouhodobě ovlivněny dodávky plynu do různých průmyslových odvětví a milionů domácností v Turecku a evropských zemích. řekl.“

Abych to uvedl do jednoduché  češtiny  – onen South Stream Transport BV je společnost, která řídí provoz a veškerou technickou podporu na  Turkish  Streamu, konkrétně  té  části mimo ruské teritoriální vody. Momentálně  Rusku  nikdo nemůže  zakázat  Turkish Stream provozovat  i nadále, bez holandské licence  pro operátora. Ale  při prvních technických potížích  holandská dcerka  Gazpromu NESMÍ  nijak zasáhnout! Jinak se vystavuje  tvrdému postihu.  A nikdo jí  nesmí nic prodat. Ani žádný výrobek, ani žádnou službu. Protože  sankce.

Samo za sebe  mluví, že  Holandsko tu licenci ODEBRALO UŽ 19. ZÁŘÍ!!!!! tedy dávno PŘED  TÍM? NEŽ DOŠLO k útoku na  oba NS!!!!!!

 Opravdu  někdo chce  věřit  tomu, že  si následně  Rusko samo  zničilo baltické podmořské plynovody????? To jako fakt?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.