2.kolo senátních voleb – Den beznaděje!


Považoval jsem tyto volby za  doslova  existenční. A podle toho k nim byl zvolen i přístup. Doslova mobilizační. Nikoliv bigotní.  Úsilí tohoto blogu se  soustředilo na  to, aby  vysvětlil, v čem je jejich důležitost.  A mobilizační  stránka pak akcentovala  odhad,  že oni, tedy  voliči  dnešních triumfátorů  přijdou. Že  by  se nanejvýš  patřilo, aby  se  nespokojení lidé – a že jich je,  dostavili také.  Že  pohrdání senátem a tím omlouvat absenci u voleb,  horní komoru  nezruší. Že je potřeba  potrestat  Pětihlavou  saň za  to, co  nám tady  3/4 předvádí. speciálně, speciálně odvolit Vystrče, Czernina a  pár  dalších prominentních vládních ksichtů a oslabit maximálním způsobem vládní senátní převahu.

Jak to  dopadlo, víme. Tohle píši s depkou, jakou už  jsem dávno nezažil.  Kdybych mohl  včerejšek nějak pojmenovat, pak bych asi  zvolil  název  Den beznaděje…..

Je velmi snadné  prohlásit, to  zní napříč  alternativou  – lidi  jsou ovce/blbci/hlupáci/idioti a tak dále. Myslet si mohu, co chci, ale  čemu to pomůže????

Na  začátek dám pár  základních čísel, budu stručný.

Hlasovalo, napříč  republikou 479 864 občanů, tedy  19,44%  všech zapsaných  voličů. minule  do senátu volilo asi  42%. Nyní ani ne polovina…..

Pokud jsou opravdu  lidé ti blbci/hlupáci/idioti/ovce a tak dále, tak nikoliv kvůli svému  názoru a politickému nastavení, či hlasování, ale  proto,  že  tentokrát  se nedostavil  ani každý  druhý  z těch  co si tu námahu dali minulý  týden!!!! Každý  má nezadatelné právo, tedy  v mém pojetí  světa, na  vlastní názor a  jeho svobodné  vyjádření,  nicméně  nikomu  by lenost, lhostejnost neměla  bránit  ve  výkonu práva  určit, komu svěří správu této země!!! Na  to rezignuje  skutečně  jen  blbec/hlupák/idiot/ovce.  Ku prospěchu  těch vždycky  a jedině správných…

Nepochybně mi přijde  řada  naprosto nesouhlasných a nejspíš  i velmi rozhořčených mailů. Znám své Pappenheimské.  Nicméně  až  uvidíte  výsledná  čísla, jakým skórem uspěli leckde  ti  slušní a lepší nad těmi  co seděli na  větvích, cpali se  banány  a čichali si k zadku / bližší viz druhý dnešní článek/, pochopíte, proč  jsem zvolil ten drsný slovník!  Aspoň doufám.

Půjdu  dál  – za tenhle  černý den  všech  nespokojených s  vládou nemohou ti  co protlačili  k mandátům vládní kandidáty.  A  dokonce  ani ti, co  zůstali v obou  kolech  doma. Tady  to  jednoznačně  jde na konto  protivládních  z  prvního hlasování, co  se znovu  už neobtěžovali.  Tušil jsem to a proto dostatečně  včas  vydala  Kosa  tohle:

Průzkum na tento den – oni volit půjdou! Pojďme také!

Ta čísla  se totiž dala interpretovat jen  jedním způsobem  – oni volit půjdou a  oni také přišli! My ne. Nebo jen málo, zoufale málo.

Bolí to především tam, kde  Fiala  zvítězil  jen o  pár /stovek/ hlasů.  A takových obvodů  se našlo v konečném zúčtování  poměrně  dost.

Než se  ale pustím do jednotlivých obvodů, pak  je potřeba  dát přehled  zisk/ztrát  podle počtu získaných/ztracených senátních mandátů v  jednotlivých stranických   a volných uskupení.

Výstřižek

ÓDĚS  a  TOP na  09 stupňů nemají nic  navíc. Ani chlup!  Co, pro mne zcela  nepochopitelně  ignorpermier  získal, Svetrová -Dvousvetrová prošustrovala!!!

Problémem  jsou lidovci…..  Bohužel…  Celkem +7, naprostá  zoufalost!  Takže  stihli vykompenzovat  ztracené  posty  lupičů  a Pirátů  a a téměř  i  volných  vládních spojenců ze  spolku Proregion. Typicky  odchod  teď  už exsenátorky  Dernerové nebo u nás  Chaloupka.

Jediné  body  protivládních  uhráli dvě nezařazené právničky  – moje  jediná radost  v téhle  beznaději dámy Dr.Kovářová a Mgr.Zwyrtek -Hamplová. Aspoň  to!!!!

Nicméně, Pětihlavá saň a spojenci  si UDRŽELI V  SENÁTU  ÚSTAVNÍ  VĚTŠINU!!!  I tohle  obsahoval volební bank…. I tohle jsme  jim nechali…. Prostě ti tzv. slušní, vždycky a jedině  správní nás  profackovali.  Nikoliv my  je.

Jak se tyhle  výsledky  čtou těm, pro které  bylo daleko důležitější „někomu zahulákat pod okny“ :  Co nyní  řeší  nově nalezená  láska  k jakémusi  Rajchlovi?  Minulo mne, že by snad  vydal svým sympatizantům  jasné  a plošné  doporučení, aby za  KAŽDOU  CENU ŠLI  VOLIT! Ale třeba jde jen o mojí nedokonalost a  přehlédnutí. Netvrdím, že to není možné.

V každém případě  je tohle porážka  tzv.. alternativy. O tom je  zbytečné   debatovat. Ukázalo se, že její  vliv je  silně omezený a  tenhle projekt  vytváří bubliny, kde  se  shlukuje cca  20%  společnosti  – klasicky protestních voličů.

My, co jsme se  angažovali,  musíme konstatovat,  že  jsme prohráli boj  o nestálého, přelétavého středové voliče. Který jednou  volí  tak a příště onak. A  tím rozhoduje  volby. Když k nim přijde. Jestli  ho tentokráte  lapily  prázdné  kecy  Pětihlavé saně  nebo zůstal doma, netuším. Nevidím způsob, jak to zjistit.

Proto  se je  na Kose  snažím oslovit a to argumenty, nikoliv  demagogií  a  radikálními hesly, už proto, že je  sám nesnáším, ani jí!  Proto například  na Kose  například  nejsou  diskuse, protože  ty vždycky ovládne  několik  grafomanských radikálů,  kteří ty  středové  stoprocentně  znechutí a pozurážejí. Kosa je pro ty, kteří chtějí se  cosi dozvědět a  sami přemýšlet.

Ale  vím, že  ani to nestačí,  že je potřeba  nějak přitáhnout  ty, co kloužou po povrchu a chtějí jednoduchá, krátká, ale především chytlavá sdělení a nikoliv  dlouhé traktáty, které vyžadují  následnou činnost mozkovny.    Tohle  nemyslím nijak  pejorativně.  Konstatuji zjevný  fakt a  veřejně doznávám, že právě tohle  neumím a už nikdy  umět nebudu.  Cítím se  za ten  propadák spoluodpovědný, ačkoliv  netuším, co  se mělo/mohlo dělat jinak….. Zkrátka naše, ale především MOJE PROHRA,  na níž  nesu díl viny!

Velkým poraženým je  opět, jako vždy  u senátek- Andrej Babiš, i když to vypadalo tentokráte  na  částečnou změnu.  Já  odhadoval celkem  7, max. 8 jeho vítězství. Není skoro žádné.   A zopakuji to, co  bylo už v komentáři k prvnímu kolu. Jestli  hodlal ANOšéf  testovat  svoje  šance v prezidentských  volbách, dostal naprosto jednoznačnou negativní  odpověď!

Pojďme na ta  čísla z jednotlivých obvodů:

Výstřižek

Kdyby, ano, ryby,  ale  kdyby  Sidovský ztratil mezi koly jen 5 000  hlasů…Kdyby jen půlku .. tak Fiala by odepisoval…Přesně  podle  textů Kosy….

Výstřižek

Tady  je  v podstatě  jako před  týdnem. Nedá se nic  dělat Blansko a okolí je prostě  modré. Do Macochy kvůli tomu  skákat nebudu.  Věrní  z  obou stran dorazili.  Ostatní to nezajímalo.

Výstřižek

Budu se opakovat, nechápu, jak si v Šalingraadu  zvolili koně. Jak mi vysvětlil Kopelman. Jestli vá   voni  Brňáci teď  nezatratí Flintu a  Kometu  a nezačnou  fandit  Spartě  a Slávii?? To by mne  teď  už nepřekvapilo. Četník sice odepsal , brněnský doktor  něco přidal, ale  v obou případech příliš málo. Jen na okraj -ČT  nesmí ze zákona  vysílat  v předvolebním čase  pořady, kde  jsou kandidující, ovšem kupodivu  se  to na Četnické humoresky nevztahovalo…  Humorné, že?  Kolik asi  bylo  ustaraných  babiček, které  chtěli mít  v senátu toho hodného strážmistra  Harazíma???  Jestlipak  mu  do senátu  takhle nikoliv  náhodou nakonec  nepřinesou rakev? Až  koňovi, omlouvám se – četníkovi skončí mandát,  bude  jako dnes Joe Biden….Nechtělo to  mladšího koníka? A také výrazně  pracovitějšího. Četník  už  senátoroval. Jako výrazně  mladší. Ovšem  prý šlo o nejlínějšího senátora  tehdy vůbec.. Proto jej  Pražáci vykopli!

Výstřižek

Tady  mi vadí jen to,  že  kandidát  za soc dem  fungoval z podporou  ÓDĚS.  A  ukazuje  se, že  voličské jádro  Babišáků, minimálně v Brně,  zrovna  pevností neoplývá. Vokřál evidentně není  populární figura….

Výstřižek

Souboj dvou  starostů  mimo okres  Český Krumlov….  Platí ovšem totéž, co v Brně….Ovšem o Jirsovi jsem psal minule  více.

Výstřižek

Tak tohle  je typický prokaučovaný  obvod  díky lidské lenosti!!!! Ať  mi nikdo neříká, že  těch  750 hlasů nešlo udělat!!! Při troše odpovědnosti a snahy! Takhle  nás  spráskali! Buším hlavou  o  zeď!

Výstřižek

Tenhle  výsledek mi opravdu hodně osobně vadí. Pokud už  jste už přelouskli druhý  dnešní příspěvek, pak víte proč!  I tady  to šlo zvládnout, i  tady…  možná, že kdybych  byl  ten druhý  text tohoto dne  pustil o pár  dní  dříve….. ale  takový dosah Kosa  nemá. Takže  ani tak. Jedině snad  řetězové  maily… Příště  musím více přemýšlet! Ať Ursula  Czernínová, klidně usne,  stovky milionů na její páchání dobra  v  dalších  létech jsou  ložené!

Výstřižek

O  tomhle  výsledku  se mi snad  ani nechce  nějak pojednávat!  Kde  zůstali  voliči  rajchlovce  Nielsena???  Kde  okamurovci, kde komunisté???? Tam kde končí záda Vystrčova  záda. A  vzali nás  tam s sebou….

Výstřižek

Věra Procházková  to dala. takže  další  funkce…  Jedno z minima  Babišových  vítězství. Je  typické, že  skoro polovina  okamurovců  zůstala  doma, ačkoliv postoupila  jejich  kandidátka… Tohle  přesně popisuje  protestního voliče! Ten, kromě  zcela  vzácných revolučních okamžiků, nikdy  nic nikomu  nevyhraje! Ale  pomůže  mnohé prohrát!  Kapišto alternativo? Změna  je  získání   co největšího počtu středových!  Jihlava a  Vary  to dokumentují  nezpochybnitelně!

Výstřižek

Jedna  ze  dvou senátních radostí.  Paní  Zwyrtek -Hamplová nejspíš  za svůj  úspěch, doslova o fous  vděčí tomu, že její soupeřka  s ní odmítla  jít  do televizní debaty. Tohle  lidé moc  rádi nevidí… Gratulace paní magistro! A dejte jim v senátu pořádnej kouř! Za nás  všechny!

Výstřižek

Opět obvod, kde našinci zbývá jen bušit  hlavou o zeď!!! O 62 hlasů….. Takže  vy, nespokojení  s  vládou z Hor kuten, těší  vás  to?  Víc  než  3,5 tisíce  vás oproti prvnímu kolu nedorazilo. A při tom stačilo hloupých  63 a Pětihlavá saň  ztratila jednoho senátora! Jste  teď  spokojenější? Oni přišli. Vy ne!

Výstřižek

Budu se opakovat – nechápu  co Liberečáci vidí na starostovi z Chrastavy?   Tady  by  kandidátka za  ANO neuspěla, ani kdyby jí přišli všichni  z 1. kola.

Výstřižek

Vládní smečka  dorazila  v náramných počtech, opozice, včetně Babišáků si dala  voraz.  Od  správy  státu!  Vorazili  jste si? Ano? Tak oni  ne. Místo toho nám ji  a pořádnou v Mělníku vrazili!

Výstřižek

Tak málo hlasů jako ve  Varech a Mostě na vítězství nestačí nikde jinde!  Neznám kvalitu tamního starosty, ale přijde mi normální,  že porazil, s touto funkcí Dr. Dernerovou.  Exponovala  se  pro  Pětihlavou saň a  sžala  dračí sklizeň.

Výstřižek

Další bušení hlavou o zeď!!! Teď  už  do krve.  O  300 hlasů!!! O blbých  300. Při tom 10x  tolik voličů kandidáta za  ANO zůstalo ve  finále doma…. Pokud někdo  pochyboval o mém názoru z úvodu, že  blbec/hlupák/idiot/ovce, prostě  ten komu vděčíme  za  tenhle  nářez,  je  volič  z prvního kola, který teď  zůstal doma,  tak tady je to černé na bílém!

Výstřižek

Oni  přišli!!! My ne. Tak co bychom chtěli????

Výstřižek

A jinak v  Ostravě  všechno  v pohodě? Levicové město až na půdu  volí  senátorem pravičáka???? Uznávám, že  jde o úlet…. No vlastně, když se Řepka a Matušovič  mohli stát  sparťany na krev,  tak   to zas  až tak divné není. Úlet byl  Antl v Chacharstánu.

Výstřižek

Opět nad moje  chápání!  Primátor  Pardubic  dostane nakládačku od lidovecké  skoro důchodkyně  a zasloužilé  vysedávačky. Tenhle  svět  se  točí šojdrem! Vlastně  šejdrem!

Výstřižek

Jen dvě  radosti  mi přinesly konečné výsledky. Tohle  je ta  druhá.  Chci věřit,  že  jsem k tomu přispěl nejen  svým přímým  hlasem. Ale že by  to Kosa  rozhodla, tak to ani náhodou!  Ale  těší mne  to moc. Svetrová-Dvousvetrová  utřela slzu a následně nudli! Přiznám se, že  jsem tomu moc nevěřil! Všem kosířům voličům druhého kola  z tohoto volebního obvodu osobně  děkuji! Dali jste mi bezva dárek!   Nás přišlo víc než  jich a  především – víc  v druhém než prvním kole!!!!  Přesně jak bylo třeba! Proto tvrdím, že to o těch ovcích  a těch, co podruhé už nešli! U nás to klaplo!

Výstřižek

I tady  to nakonec bylo celkem těsné!! Vítěz prvního kola  docela  ztrácel!  Ale ne  dost. Řekl bych, že  vVtrovskému zlomilo vaz přeběhnutí  od  Babiše.

Výstřižek

Tak tohle  je  opět mimo  jakékoliv moje  chápání!!! Primátor  Ústí schytá na domácím hřišti  világoš /a  jaký !!!/ od  pracovníka muzea a  zjevně intoše?  Přirozeně  provládního!!!!! Svět je  fakt  šejdrem!  Dodejme, že  primáš  ztratil skoro polovinu hlasů  z minula, zatímco  historik je  zdvojnásobil!!!!   Jeden udělá naprostý  zázrak, druhý totální šmíru!  Takže  mi z toho vychází,  že  ten otec města  asi bude  pěknej lumen! Protože  jinak to není vysvětlitelné…..

Tak a mám popis  té hrůzy  za sebou.  Ať  jsem  se  snažil sebevíc, pozitivního nic!  Nemá  smysl nadávat  voličům protistrany! Prostě se jich sešlo víc.  Chyba je na na naší straně. A na přecenění  vlastních  sil a  zejména  vlivu.  Především některými.  A zase  se ukázalo,  že  posmívat se  nerozhodným, nerozhodnutým je naprosto kontraproduktivní!  A bublina není skutečný  život. To vzkazuji všem, co mi  vyčítali  druhdy, Zemana a Babiše.

Ale  abych  byl upřímný  –  alternativa  přeceňuje  svůj  vliv a  dosah. ČT lze oprávněně  nadávat, posmívat se  jí, ironizovat, jí skandalizovat jí,  ale  má  nebetyčně jiný  vliv než  nejsilnější prvoplánově  nevládní  informační kanál – iDnes nebo Parlamentní  listy. O Kose a podobných nemluvě. A vždycky to tak bude.

Pokřik těch dnes zpitých  triumfem  v množině   ani ne  20%  voličů  mne  mimořádně irituje. Proto tak  řičí.  Ale  každé  vítězství v  sobě nese budoucí porážku a  každý triumf příští pokoření! I je  čeká  vyhazov  od  válu. Jen se  to  v senátu zatím odložilo na neurčito.. Obrovská  škoda, zmařená příležitost!

Získali k tomu řičení i důvod  navíc  – nezájem  opozičních voličů  Fialovi a Obludáriu  umožnil VYLHAT SE přes senát, z těžké nakládačky, kterou  utrpěli před  týdnem v komunálních  volbách!!!!!! Ten kdo nešel z opozičních  voličů  nyní  hlasovat je pustil z pasti!!!  Místo toho, aby  se rvali mezi sebou  se nyní  klepou po ramenou a  hrdě  cedí přes  pysky po správňácku – všechno ou kej!!!! Naše  vina, naše prohra!

Rozčilování nad  složenkami nových záloh  k ničemu nepovede a  nic teď  už neřeší!!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.