Slušní a neslušní


Ještě pár  hodinek  schází do okamžiku,  než  bude vhozen  poslední lístek, nemluvě o  tom, než je následně někdo sečte.

Přesto nemohu sedět a  jen čekat,  až se dozvíme jak to dopadlo. Nemohu protože  jsem si právě přečetl,  že  vlastně  nejde ani tak o volby  jako souboj mezi slušnými a neslušnými a  také  mezi  těmi, kteří  už  tisíc  let  bránili tuhle  zemi a těmi, co  když  ti první a  skvělí a samozřejmě slušní už  jako prokazovali tu statečnost, tak ti druzí  seděli na stromech, jedli banány a  čichali si k zadku.

Takhle  se  situace  vyhrotila  ve  dvou zřejmě  nejprestižnějších volebních duelech 2. kola senátek. Konkrétně  v Jihlavě, kde Vystrčil a  fialová ÓDĚS  bojovala  o svůj  vývěsní  štít  Vystčtchajwana a v Jičíně,  kde  se rozhodovalo  o osudu jiného  prominenta  z vládní smečky  – místopředsedy  TOP jen  na  9 stupňů  –  jejich statutárního místopředsedu modrokrevníka  Czernina.

To  nelze  nechat na Kose bez povšimnutí. Už proto, že  je třeba mít  jasno, kdo jsou ti slušní a neslušní a  také  ti, co nás tisíc  let  ochraňují a kdo jsou ti, co si čichají k zadkům.

Začnu v  Jihlavě, bohuželústavní činitel je  ústavní činitel a má  naprostou přednost  před  nějakým partajním  bafuňářem i je dokonce  zástupcem  samotné Svetrové- Dvousvetrové!

Takže předem jasný vítěz v  Jihlavě, který  v jistém čase  sám sebe  už designoval co by prezidenta. proti svému a  partajnímu  očekávání neohromil před  týdnem dostatek lidiček, aby přejel zbytek  soutěžích a triumfálním krokem se opět vřítil do Valdštějnské konírny!  Nic takového – mazej  šampione  do druhého kola a  tam se popasuj s  blondýnou od  Babiše!

Nezbylo mu nic  jiného.  Chápu, trudná povinnost…. A na víc, ti co se  seřadili po prvém kole  za Nagyovou, vyzvali své příznivce, aby  v druhém kole  hlasovali PROTI  tomu, kdo je  Tchajwanec, ačkoli český senátor!  Nechci, aby mne  někdy  někde zastupoval tajný občan jiného státu! Navíc  v rozporu s deklarovanou  politikou České republiky,  která, co zatím známo jest, oficiálně  vyznává politiku jedné Číny. Takže jinými slovy  – Tchajwan považuje  za  součást  téhle  země. Ale  tohle neřešme.

Druhé kolo  v Jihlavě  znamenalo opravdu  živou a  zejména výživnou kampaň na poslední chvíli. A  u té se  chci  zastavit  zejména. Protože jí  dominovalo, podle  Vystrčových  souputníků, především politických a mediálních,  dělení  na  slušné a neslušné, jako hlavní markant! Takže  si ukážeme  jak  vypadají ti i ti.  Samozřejmě nejdříve  ti

Slušní!

Dáme  si fotečku, která dokáže, že  si nevymýšlím:

Solidarita není kobliha, vzkázal lidem Miloš Vystrčil na dnešním předvolebním koncertu v Jihlavě

Nepochybně víte, že  Vystrčtvhajwancovi  uspořádali koncert na jeho podporu. Samotná Němcová květinky přinesla…Pithart videozdravici  poslal, ten současného předsedu Senátu označil za rytíře…..
Jak dojemné…… Uschne mi vůbec promočený kapesník?  No nic.

Než se  rozezněly  první tóny pro ty  slušné, tak se  samozřejmě  řečnilo. Zejména  hlavní figura- A bylo  to opět jak dojemné, tak úderné!  Nelze nedat  alespoň kousek z jeho  oduševnělých  myšlének:

„Neslušným lidem se musíme postavit.“ 

„Neslušným lidem, kteří rozeštvávají společnost, se musíme postavit. To je to, o čem budete zítra nebo pozítří hlasovat. O svojí budoucnosti a jestli chcete udělat dva tři deset kroků zpátky, kdy vám zase někdo bude říkat, co máte, jak máte, kdy máte, komu máte. Nebo zda chcete být svobodní s samostatní lidé, kteří jsou solidární a umí se o sebe postarat,“ vyjádřil se dále na začátku koncertu Vystrčil a dodal, že „solidarita není kobliha, solidarita je to, že někomu pomáhám, aby se pak sám o sebe mohl postarat. A ten, kdo si myslí, že solidarita je kobliha, bude zítra volit neslušnost.“  

Inu solidarita skutečně kobliha není a  nikdy nebyla. Solidarita ovšem také  není a nikdy také ovšem nebyla  granát, například.  Ale  ať je  solidarita, co chce,  tak rozhodně  nikdy nesmí být  výběrová!!!  Vystřetchajwan  a  jeho slušní nikdy  nenašli ani kousek té solidarity  pro humanitárně bombardované Srby, pro  Iráčany, kteří  měli  mít  ty  ZHN, co se nikdy nenašly, původně  jí překypovali  pro Syřany, prchající  před  řezníkem Asadem a  dnes  tytéž  prchající  Syřany, k mému překvapení, honí jako škodnou a  už  pro něj neplatí ono pověstné Wir  schaffen das! Jak to?  Ti slušní, v čele  s Vystrčem, to mají nastaveno takhle. Ti neslušní  vždycky  zastávali  současný postoj.

Nyní je  čas  se podívat na ty

Neslušné.

Ti také uspořádali podnik a koncert  pro voliče. Ve stejný den. Ve  stejném městě. Ovšem pochopitelně,úplně, ale úplně  jiný. Jak jiný?  O tom mainstream píše  toto:

Atmosféra přítomných byla oproti mítinku oponentky Jany Nagyové odlišná. Možná to bylo i vkusnou živou hudbou, ale vládla dobrá nálada a jakási sounáležitost. V publiku mezi podporovateli byla k vidění řada Vystrčilových kolegů, a to nejen ze Senátu, ale i regionálních politiků. Koncert sledovaly stovky lidí, běžel i živě na sociálních sítích.  

Hlavní hvězdou se očekávatelně nestala kandidátka Nagyová, nýbrž  ANOšéf!  I zde    máme  fotečku:

V Jihlavě začal dnešní první volební mítink, Nagyovou doprovází Babiš. Schází se fanoušci i odpůrci

A teď  si dáme, ze  stejného zdroje jako  u těch slušných, to co napsal ohledně  tohoto předvolebního podniku: To je rána jako do piána!

Na parkovišti v Křížově ulici se úderem 15. hodiny rozezněl koncert. Kandidátka do Senátu Nagyová společně s veřejností vyhlížela Andreje Babiše, ten přijel po pár minutách. Na akci dorazila řada návštěvníků, a to jak Nagyových podporovatelů, tak i odpůrci s transparenty. Lidé od hnutí ANO přijímali kšiltovky s již tradičními nápisy Silné Česko či Sorry jako. Zájemci si z akce mohli odnést třeba i látkovou tašku, na níž stojí: „Za Babiše bylo líp.“ U několika stánků s občerstvením, za něž se neplatilo, se tvořily dlouhé fronty, nechyběly klobásy, nápoje ani atrakce pro děti.  

O koncertu jen, to že byl. Kdo na něm hrál? Těžko říci, ale  už  víme, že  to v, kontrastu  s Vystrčpodnikem  nešlo o hudbu vkusnou, tedy určitě nevkusnou, natož, aby snad došlo na nějakou  dobrou nálada a jakousi sounáležitost.… Tak to ani omylem!

Ostatně, jak by mohlo  když  řečnil Babiš, že?

…zhodnotil svoje dřívější působení ve vládě. „Nyní tu vládne polistopadový kartel,“ prohlašoval Andrej Babiš. Dlouze mluvil také o aktuálním tématu – o energetické krizi. Podle něj se stát dostatečně nestará o své lidi a situaci v ČR srovnával s jinými evropskými zeměmi. Významně se věnoval porovnávání svojí vlády a současné, ke které byl velmi kritický. Témata, o kterých Babiš hovořil, by se ale dala označit převážně jako makroekonomická a přímo nesouvisela s nadcházejícím druhým kolem senátních voleb. Babiš si také myslí to, že v současném „polistopadovém kartelu“ jsou i novináři. „Ti rozvrací společnost,“ myslí si bývalý premiér Babiš.  Během kritiky současné vlády připomněl také „covidové období“, kdy byl premiérem, a volit mohli i lidé v karanténě. „Za současné Fialovy vlády tito lidé volit nemohli.“ řekl Babiš. Řeč přišla i na hlavní osobu letošních senátních voleb z hnutí ANO – Janu Nagyovou. „Ona nic neudělala. Jen se prostě zná s Babišem,“ znělo mimo jiné dnes na její adresu.  „Mluvím jako tatar, ale snad mi rozumíte.“ řekl lidem na závěr svého proslovu, po kterém následoval mohutný aplaus.  

Takhle  to  bylo u těch neslušných.  Slušní se od těch neslušných liší  jen tím, že  ti první  vyjadřují spokojenost se  17% inflace, cenami energií na něž nelze  pomalu dosáhnout, blížící se katastrofou  kompletní české  ekonomiky, vládním lemplovství a  ignorantským  neumětelstvím Vystrče a jeho kolegů. Zatímco ti neslušní  se vyznačují  tím, že tu inflaci, ceny plynu a  elektřiny, zhroucení průmyslu a nekompetentnost, hloupost a nezájem vlády o problémy  občanů, že jim tohle  všechno zásadně  vadí!!!

Pro mne  zcela  neznámá a neuvěřitelně  novátorská  definice  slušnosti a neslušnosti… I  v mých létech se  učím a objevuji….

Nicméně,  jak s tou  slušností  koresponduje  to, co nacházím dále  v onom textu, který  s takovým despektem popisuje  mítink Nagyové,  Cituji:

I tady  začnu fotečkou:

Jak je možné,  že  ti slušní  vyráží  na  mítink neslušných a evidentně  jej hodlají  narušovat??? Viz:

„Máme kšiltovky, abychom se skryli.“  „Pan Babiš říkal jasně na Instagramu, že 5KK porodilo 3KK. Jsou tři základy nové vlády – konspirace, korupce, a jak říkal pan Babiš koukejn. Což je citace pana Babiše, koukejn je jeho výslovnost slova kokain. Jeho kšiltovky jsme si dnes vzali, abychom se skryli,“ poznamenali redakci Drbny jedni z odpůrců Andreje Babiše, kteří přišli s transparentem, na němž stála tři výše jmenovaná hesla. Na dnešní odpoledne jich ve skupině vyrazilo pět. „Účast je tu až moc vysoká. I věkově. 

Je  citována i jistá Helena Krčálová. Ta se ve svých odpovědích dotkla hned několika témat. „Víte, co, myslím si, že je potřeba poznat i nepřítele. Přišla jsem si poslechnout i jejich názory. Nezaznělo tu dnes nic překvapivého, jen lžou. Byť ctím presumpci neviny, tak obžalovaný člověk v politice nemá co dělat. A už vůbec ne

Musím se znovu zeptat, znakem té  exkluzivní slušnosti je   rozbíjet  cizí  předvolební akce? A  to dokonce  v převleku  za  ty neslušné?  Třeba proto, že  že je potřeba poznat i nepřítele, jak  říká ta  jakási ženština  jménem Králová? Nechápu, nerozumím. Zejména  ne tehdy,  když  ocituji ještě  kousek z toho pokecu, kterým Vystrč oblažil  ty  slušné:

„Děkuji i všem z vás, kteří jste se zapojili do soutěže, kterou ta druhá strana nazývá bojem. A přitom politika by neměla být boj, protože při boji mohou vzniknout dvě strany, které jsou nesmiřitelné. Nesmiřitelnost je něco, co bychom neměli pěstovat, čemu bychom neměli fandit. Pak nejsme schopni nacházet společná řešení, zvlášť, když je doba těžká, tak je zásadní, abychom se dokázali sjednotit,“

Patří vůbec  ženština  Králová a  ti ostatní rozbíječi k Vystrčovým  slušným,  když  hovoří o těch neslušných jako o nepřátelích a tak se k nim také chovali a nazývají  je lháři????  Jak se potom s nimi spojit, zvlášť, když je doba těžká?

Pokud říkáte, vždyť  tohle  je  těžce  soft  vlku, proč  s takovou malicherností zdržuješ???? Protože  nyní  dojde  na  toho  ušlechtilce, pardnon – šlechtice  modrokrevníka, co  je  statutárním zástupcem TOP  na  09stupňů – Jeho hraběcí jasnost   Czernina!   Bylo nutné připravit pořádné  antree, protože tady je  to opravdu flagrantně  o slušných a neslušných.

Finále  v obvodě  Jičín,  je  stejně prestižní  jako v Jihlavě.  Jen  výkonný  zástupce Svetrové -Dvousvetrové  není  tam mediálně  viditelný a  tudíž  ani takový terč. Na první pohled. Ale škoda na prestiži  případným nezvolením Vystrče a  a Czernina pro ÓDĚS i TOP na  9 st.  a speciálně  Fialu a Svetrovu-Dvousvetrovou i dopad na  následně vyvolané pnutí  ve  straně,  by  nabrala  stejné  zemětřesné parametry.   Jen media  se o Jičín nezajímala, ačkoliv se tady  dály  věci!!!Vlastně – nezajímala, protože  právě že se ty  věci dály!!!

Jak víte,  modrokrevníkovi  se  jako poslední  soupeř  vyprofiloval  jistý Jaromír  Dědeček, takto podnikatel, ekonom a krajský zastupitel, kandidující  za Babiše  a  ten současnému senátorovi a  velkému favoritovi  pořádně  v prvém kole zatopil. Rozdíl mezi nimi nepatrný.

Babiš  je  na věčném pranýři kvůli dotacím. Nemám s tím problém. A ohledně  Čapáku  zcela  právem a znovu opakuji to, co píši už nejméně  5 let, ačkoliv  to sem nepatří  – u soudu prohraje. Ano nepatří to sem. Takže  k oběma  uchazečům  o žlab  v  té konírně na  Malé straně.

Když  pořád  ANO šéfovi jsou ty  dotace  pro Agrofert  a další firmy  holdingu věčně  mlácené o hlavu, každým,  kdo jde zrovna okolo,  pak  Jaromír Dědeček, také cosi  o dotacích, tentokrát ve spojitosti s Czerninovou rodinou, vyštrachal. Na  svém  FB se opřel i   do manželky Tomáše Czernina- Ursuly:

„Angažovala se v pěti neziskových organizacích. Tyto subjekty mají se státem od roku 2016 celkem 304 smluv v celkové výši 401 milionů korun. Nic proti neziskovkám a jejich práci ani nic proti lesníkovi, ale není skoro 500 milionů korun pro jednu rodinu až moc? Tak to dopadne, když senátor sedí na dvou židlích. Jako politik má vliv na rozdělování dotací a zároveň z nich sám profituje. Dvě společnosti navázané na Tomáše Czernina dostaly 142 dotací v celkové výši přes 78 milionů korun,“ stojí na Facebooku Jaromíra Dědečka.

Pobouřený  Czernin pochopitelně  zaujal naprosto očekávatelnou  figuru  raněné laně a rozhořčeně  prohlásil:

„Hodně mě naštvalo, co napsal o mojí manželce, která je činná v neziskovém sektoru a je opravdu živoucí charitou. …….Myslím si, že mezi slušnými lidmi se to nedělá. O mně ať si říkají, co chtějí, já jsem jako politik zvyklý, že se do mě střílí. Vyzval jsem pana Dědečka, aby se omluvil, a on evidentně nepochopil, co po něm žádám. Dokládá to, že kandiduje za hnutí ANO a tam skutečně asi nevědí, co je to pomoc potřebným,“

Tohle  bych možná i pochopil,  kdy na  oficiálních webovkách TOP na 09st. nestálo toto:

TOP 09: Vyzýváme Janu Mračkovou Vildumetzovou (ANO), aby odstoupila z funkce místopředsedkyně Sněmovny

A to všechno jen proto, že kdysi  na její svatbě  svědčil kdosi, kdo TEĎ  jede  v kauze  Dozimetr. Ten kdosi byl dlouholetý známý MANŽELA  Vildumetzové!!!!  A jestliže  je  to na oficiální stránce partaje, za níž  jako výkonný  místopředseda  zodpovídá uražený  modrokrevník  a  žádá po soupeři Dědečkovi omluvu a hovoří, jak je  u těhle, viz Vystrč, železným zvykem- O  SLUŠNOSTI a přitom  tam  čtu následující

„Je tak zjevné, že stínová ministryně vnitra Vildumetzová nejenže nedokázala věrohodně vysvětlit vztah k jednomu z hlavních obviněných v kauze Dozimetr Zakaríovi Nemrahovi,

pak  je  reakce  Jaromíra  Dědečka  na  Czerninovo  rozhořčení  více než pochopitelná:

Pan Czernin chce, abych se omluvil jeho manželce. Já ale nekritizuji ji ani neziskovky, ale pouze to, že za šest let šlo půl miliardy korun do jedné rodiny, což je hodně peněz. To je vše.“

Kdo tak  neoblomně prosazuje transparentnost, nechť ji prokáže  sám. Že ta půlmiliarda  ušlechtilých dotací  nijak nesouvisí s ním a jeho politickou karierou! I  u rodinných příslušníků! Když už, tak už!  A najednou to jaksi  je přes  čáru!

Ale  kvůli tomu  bych  nepsal. Nemarnil váš  čas. Pointa o SLUŠNOSTI, slušných a neslušných  teprve přijde!!!!  Takže  hrrrrrrr na to!

Do  hry se  totiž  vložila  slušňacka  nejvzornější  ze  vzorných  – Pekarová Adamová.  Tak  cítila nutkání  nedržet  ústa s elegancí  a  inteligencí  sobě  vlastní  vypustila  na Dědečkovu  adresu příkladně oduševnělý,   decentní a slušný  tweet. To je duševní Sněhurka křížená s Popelkou a princeznou se  zlatou hvězdou na čele  jak se patří!!!!

Výstřižek

Na  což   vzápětí  Jaromír  Dědeček  nekompromisně  reagoval:

Výstřižek10

Naprosto obyčejnému člověku s obyčejnou červenou krví rozumím. A pokud Svetrovou- Dvousvetrovou / nikdy nenapíší  Blbou – Blbější, ne  a ne  a ne, protože  to by byla  urážka a  té se  rozhodně dopustit nehodlám , takže i nadále  Svetrovou – Dvousvetrovou/  zažaluje, moc  se na ten spor  těším!!!!

I tohle  bych asi nechal projít,  jenže  se  do toho  ještě zapojili další. Konkrétně  jiný ušlechtilý  a  šlechetný modrokrevník  -Lobkowicz, který  cítil potřebu  poučit o SLUŠNOSTI Andreje  Babiše  v reakci  na  tenhle  twitter:

Výstřižek12

Kdyby  pan  ušlechtilý  šlechtic  ducha  i těla  Babiše  setřel za  tu zřejmě  záměrnou nepřesnost ohledně  pobírače  státních dotací, kterými není Czernín, nýbrž jeho žena a to jakkoliv  ostře, ani bych nepípnul!

Jen ušlechtilec a opět  – etalon  slušného chování z mělnického zámku podlehl  neodolatelnému puzení svých předků  dát  někomu pořádnou lekci, kdo je  tu pán a kdo kmán:

Výstřižek13

Kvůli téhle  noblese, řekl bych – až přímo  z knížecí  latriny,  vznikl tento článek!

Vystrč  nám nastavil dělící  linku  slušní/ neslušní. A Bl–  eh Svetrová- Dvousvetrová  a především  sám kníže pán Lobkowicz  nám o ní  v praxi dali  jednu velikánskou  vyučovací lekci!!!Budu si ji pamatovat  na do smrti!

Doporučuji  Jeho jasnosti, aby  si trochu nastudovala  přírodopis. Tedy pokud  nemá jistotu,  že  v Babišově  rodokmenu  jsou  zastoupeni Indiáni  z Jižní Ameriky. Jinak ty banány  jsou jaksi  znakem totální nevědomosti, či demence. Ale  uznávám, že  na  začátku  toho Andyho rodokmenu jistě  existovali   ti, co skákali po stromech a  snad  i si čichali k zadkům.  Dovoluji si  ovšem, se svým krajně chatrným vzděláním předpokládat,  že v na nějakých sousedících  větvích  totéž provozoval nějaký ten praotec Czernin , ale  dokonce  i Lobkowizc. Pokud  se pletu  a oba  zmínění  ušlechtilci, resp jejich  pravěcí předci se  zrodili z mořské pěny, slunečních červánků, ranní  rosy  či tak nějak, tak rovnou připojuji omluvu oběma  ušlechtilcům!

Právě  se zavřely  volební místnosti. Za  chvíli  se dozvíme, jestli  vyhráli ti  podivně  slušní a  ušlechtilí  nebo  ti  neslušní, co podle  knížete pána skákali to těch větvích…Banány fakt  při tom  nekonzumovali!

Pokud nás  ti slušní a ušlechtilí natřeli, je to jen naše  chyba. Nikoho jiného!

Ale  vy už nyní víte, co a  jak. já ještě ne.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.