Flash – Statečný plukovník Koudelka a jeho hoši fízlovali v okolí prezidenta republiky


S  touhle  opravdu brisantní senzací  vyjel web Ekonomický deník!!!

Vše je  v článku

Sledovala BIS „nejbližší“ lidi prezidenta a nasazovala na ně zpravodajskou techniku? Po odhalení defektora to tak vypadá

Přebírám z něj to nejpodstatnější!

Nedávné odhalení úniků informací v Bezpečnostní informační službě naznačuje, že se civilní kontrarozvědka mohla věnovat nejbližšímu okolí prezidenta republiky Miloše Zemana. Včetně sledování a nasazení zpravodajské techniky. Ekonomický deník už před měsícem ze tří na sobě nezávislých zdrojů zjistil, že jeden z pracovníků služby skončil ve své funkci kvůli stykům s pracovníkem prezidentské kanceláře Jiřím Romem, bývalým šéfanalytikem BIS, který ze služby neodešel v dobrém. Kvůli ověřování všech poznatků přináší Ekonomický deník tyto informace až dnes.

Odbor vnitřní bezpečnosti Bezpečnostní informační služby sledoval několik měsíců pracovníka takzvané velké techniky BIS, která má mimo jiné na starosti nasazování zpravodajské techniky. Důvodem měly být jeho styky s pracovníkem prezidentské kanceláře Jiřím Romem – bývalým letitým šéfanalytikem BIS.

Proč? Kvůli podezření z úniků informací.

Jiří Rom byl totiž tvůrcem podkladů pro prezidenta Miloše Zemana, na jejichž základě se hlava státu opírala do nejen práce, ale i do vedení, civilní kontrarozvědky.

„Jak jste si možná všimli, tak v Kanceláři prezidenta republiky začal pracovat pan Jiří Rom, bývalý šéf analytiky BIS. A ­já panu premiérovi při naší nejbližší večeři předám materiál, který se týká pana Koudelky. Myslím si, že každé rozhodnutí se má argumentovat, a tento materiál bude argumentací,“ prohlásil Miloš Zeman v říjnu roku 2020. Hlava státu se do BIS trefuje již delší dobu, nechce ředitele BIS jmenovat z plukovníka generálem, a přitvrdil právě po příchodu Jiřího Roma.

Protože Jiří Rom na Hradě evidentně disponoval interními informacemi z BIS, které získával i po svém odchodu, vytipovala si tajná několik „svých“ lidí, kteří mu mohli tyto poznatky poskytovat.

A sledování vytipovaných „objektů“ zjevně přineslo nějaké výsledky. Minimálně v podobě konkrétních zjištění u jednoho z pracovníků služby.

„Jmenuje se Martin Kropík, pracoval na velké analytice v centrále, a odbor vnitřní bezpečnosti na něm dělal delší dobu. Kvůli stykům s Jiřím Romem sledovali tři lidi, dva příslušníky a jednoho expříslušníka a nahrávali si je. Kropíka s Romem monitorovali například na schůzkách v restauracích. Je to zadokumentované,“ sdělil Ekonomickému deníku jeden ze zdrojů, které si přejí zůstat v anonymitě.

„Odbor vnitřní bezpečnosti se zaměřil na kontakty Jiřího Roma s dalšími příslušníky BIS. Probírali organizační strukturu, odposlechy, nákup techniky, jaká technika je kde nasazená a konkrétně kam, a podobně,“ zní dále od zdrojů Ekonomického deníku.

„Po konfrontaci s příslušníky odboru vnitřní bezpečnosti se Martin Kropík vzepřel, že žádné citlivé informace nevynášel. Nyní je v záloze pro nezařazené, kde může být až jeden rok. Pozor, i Jiří Rom má prověrku,“ podotkl další ze zdrojů.

Protože jde o velmi vážnou věc, Ekonomický deník položil Bezpečnostní informační službě několik dotazů.

Není to totiž první případ z poslední doby, kdy na postu ve službě skončil pracovník takzvané velké techniky. V roce 2019 ve službě skončil její šéf Martin Sedlář. Stalo se tak nedlouho poté, co z vedení policejního Útvaru zvláštních činností – také má na starosti odposlechy a částečně je realizuje i pro BIS – odešel Vladimír Šibor. Oficiálním důvodem Šiborova odchodu měly být zdravotní důvody. Ze zpravodajské komunity ale zaznívají jiné důvody.

„Oba odchody, Šibora a Sedláře, spolu úzce souvisely. Šlo o nestandardní výměnu informací, která podle všeho nebyla úplně v pořádku. Proto, jak se říká, sami odešli,“ uvedly k tomu zdroje Ekonomického deníku.

Otázky, které Ekonomický deník poslal Bezpečnostní informační službě. Foto: Jan Hrbáček

„Děkujeme za vaše dotazy jejichž záběr je opravdu široký. Bohužel vás tentokrát musím zklamat, ale ani na jeden z nich vám nemohu odpovědět. I kdyby vaše dotazy vycházely z reality, tak by je nebylo možné komentovat. Jedná se většinou buď o dotazy personálního charakteru či mířící k typu témat, o kterých informujeme pouze naše zákonné adresáty,“ zareagoval na dotazy Ekonomického deníku mluvčí Bezpečnostní informační služby Ladislav Šticha.

Pokud byl skutečně odhalen únik informací z tajné služby, a to dle zpráv ze zpravodajské komunity poměrně zásadní, je překvapivé, že nebyly zahájeny úkony v trestním řízení.

Zbytek si dočtěte!  Já  k tomu jen  dodám pár  drobností:

Dejme to mu, že  to je pravda. Že  skutečně někdo vynášel informace  z  činnosti BIS  do okolí prezidenta. Pak samozřejmě musí přijít otázka, jak to,  že  prezident, aby se něco dozvěděl  volil takovouhle nestandardní cestu. On je  ze zákona oprávněn  BIS  úkolovat  přímo a informace  vyžadovat. V normálním státě, by taková nějaká BIS  svou povinnost splnila  a nikdo by po nějakých mimořádných cestičkách ani nevzdychl. Zdá se,  že  v Koudelkově Česku je  to úplně jinak.

Ona  už i instalace  zmíněného špičkového zpravodajce  pana Roma  do struktur  Hradu v podstatě hovořila  zcela  jasně. Že Hrad buď není  spokojen s tím, co od BIS  dostává jako výstupy nebo že se cítí být přímo ohrožen fízlováním Koudelky a spol. Jiné logické  vysvětlení  na Romovo angažmá nesedělo.

Ale to není ani zdaleka  všechno!  BIS  si dala opravdu obrovskou práci, aby  odhalila  Romovu spojku a kontakty  dovnitř BIS. Chápu. Únik informací je pro každou špionskou a fízlovskou organizaci průšvih. O tom žádná. Jednal bych stejně. Tomu rozumím. Jen by mne zajímalo, jestli a s jakým výsledkem stejná  BIS  šetřila , či šetří  obdobné a nejspíš  daleko větší a opakované úniky  informací  konkrétně  do Respektu. Viz Kauza  Ricin a  Vrbětice!  To jsou ovšem jen ty dvě úplně nejznámější!

Jestlipak  statečný plukovník Koudelka nechal také sledovat Kundru  a jeho kontakty  do BIS , že  dokázal následně v Respektu vyvolat obrovskou aféru na základě přísně  tajných informací???

Naproti tomu  nevím, že  by  eventuální  donáška  na Hrad  vedla k nějakému  senzačnímu veřejnému odhalení. Což  znamená dvě  věci:

1- nejspíš  šlo o informace, které se týkaly sledování  osob na Hradě a monitorování jejich činnosti a  to dost možná včetně  hlavy  státu

nebo

2- o informace  Hradem vyžádané a nedodané nebo domněle  nedodané,  že prezident  cítil potřebu  vedlejším způsobem  kontrolovat jejich relevanci a úplnost

či za

3- obojí najednou!

Za mne  skandál skandálů. Zeman je pro mne  zemský škůdce, odporný narcis a těším se na  den až vypadne konečně  z Hradu a politiky. Až se nad ním zavře voda. Bylo mi dlouho jasné, co je zač a nikdy  jsem se  tím netajil. Nicméně všechno je vocaď  pocaď!!!!

Až si o něm myslím,c o chci, je  v ouřadě /proti mé vůli/ z rozhodnutí  většiny  voličů, co s e dostavili k hlasování. Ten jeho mandát  je nezpochybnitelný.  A přesto si kdosi usmyslel jej  fízlovat a tedy kontrolovat.

Někdo,  jež  je ve  své  funkci jen  jmenováním. Ničím více.  A tenhle někdo se  v téhle  zemi  chová tak, jak si ani Zeman nemůže  dovolit. A to dlouhodobě!   Prostě  statečný plukovník Koudelka  evidentně  může  všechno. Kdyby  bisoval takhle někde  na západ  od  Šumavy, vyletěl  by  ze  své  sesle jak motorový čert. Tady  – tipnu si  – ho příští prezident okamžitě povýší do generálského stavu. Za odměnu.

A  ještě poslední podotknutí  – zajímalo by mne, jestli o tom fízlování Hradu věděl  Fiala….

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.