Zázraky se dějí! Ale jen když se o ně buď sami přičiníte nebo máte ukrajinský pas!


V pondělí mi přišel mail, kterému jsem nechtěl věřit.  Psalo se v něm toto:

Sice nechápu jak se mu povedlo na příští rok nasmlouvat 26 eurro za megawatthodinu, ale snad se mu to povede znova rozjet.

Odvětil jsem,  že  tomu nevěřím, že tomu intervjůkovi, co  to psal vypadla drobnost  – jedna  nula a že to bude 260 eur/MWh.   Tímto s e omlouvám čtenáři, který  mi tu informaci promptně poslal. Přišel jsem  o  velký tahák.
Jenže  hned  v úterý  Parlamentní listy  přinesly článek s názvem

Drtivá rána Fialovi. „Sehnal jsem levný plyn, neptejte se mě kde.“ Majitel významné sklárny v lednu znovu rozpálí pec

kde se píše  totéž. Takže  žádná  chyba. Ostatně převezmu z toho textu to, řekněme  – zásadní:

Nejstarší fungující sklárna v Evropě, slavící letos 310 let, v Harrachově v listopadu pozastaví výrobu a vyhasne sklářská pec. Důvodem jsou vysoké ceny plynu. Propustí dočasně většinu z 90 zaměstnanců. Od poloviny ledna však chce znovu vyrábět. Důvody důrazným hlasem vysvětlil pro ParlamentníListy.cz majitel sklárny František Novosad. „Je to důsledkem sebevražedné politiky Evropské unie a nečinnosti české vlády.“

Letos musela firma nakupovat plyn za spotové ceny v průměru za 200 eur (4900 Kč) ze megawatthodinu, na příští rok se jim podařilo zajistit plyn za cenu 26 eur (640 Kč). Sklárna spotřebuje ročně 8 tisíc megawatthodin plynu. Zatímco loni za něj zaplatila 4,5 milionu korun, letos náklady překročily 20 milionů, ačkoliv ještě zdaleka není konec roku. 

„Spekulativní ceny energií nás drtí už od začátku roku, ale Evropská unie se tváří jakoby nic. Green Deal a všechno je ‚v pořádku‘. Česká vláda řídí Evropu a nemá čas na nějaké ‚debilní‘ české podnikatele. Je to důsledek toho, že na nás všichni kašlou,“ myslí si Novosad. K avizované vládní pomocí říká: „Přichází pozdě, účinnost bude stejně od 1. ledna. Už od února na různých úrovních říkám, že je problém. Nikdo mi nevěřil. Za osm měsíců jsem utratil – a ještě mě čekají faktury za září a říjen, což bude další desítka – přes 15 a půl milionu navíc jenom za plyn a elektřinu. Malá firma, která zaměstnává 100 lidí. Nikdo to neslyší. Já téhle vládě nevěřím. Nevědí, která bije,“ konstatuje.

„Musím si pomoci sám. Takže lidi půjdou na pracák. Mám tak korektní zaměstnance, že mi všichni podepíšou dohodu. Já jim současně dám podepsat smlouvu od 1. ledna, odkdy mám laciný plyn. Je za výbornou cenu, nikdo jiný ji nemá. Neptejte se mě, kde jsem ji sehnal,“ nechtěl prozradit Novosad. „Je mi úplně jedno, odkud ten plyn je. Jen aby ho byl dostatek a za rozumnou cenu, abych mohl dál zaměstnávat lidi,“ dodal.

A pustil se ještě do ministrů vlády ČR. „Vůbec nevědí, jak funguje společnost, jak fungují firmy. Pan ministr průmyslu a obchodu je špatný bankéř. Ale podle mě už moc dlouho nevydrží. Ten kluk zkolabuje. Pozoroval jsem ho v televizi – rozklepaný, rozkoktaný. Pro něj by to bylo vysvobození, kdyby šel do prdele. A dát tam nějakého normálního podnikatele. Ale je to v takových sračkách, že už nevím, kdo to dá dohromady,“ sdělil jadrný podnikatel. 

Zbytek článku si dočtěte  sami.

Že  jsou  skláři  už ve stádiu klinické  smrti není nic  nového. Stejné platí pro cementáře, cihláře, keramiky, porcelánky, výrobce  papíru, umělých hmot, těžkou chemii, potravinářský průmysl,  atd.atd. Kos a tohle píše stejně dlouho jako jadrný  majitel harrachovské sklárny. A vidí  to každý, kdo se umí  dívat a  zároveň  přemýšlet.

Ale o to nejde, kdo kdy  to říkal.  Musím opět vzpomenout  svého tátu a jeho  – až někdy ti bude zle  a budeš hledat pomoc, najdeš ji zcela  jistě  na konci svého ramene. Vždycky. Měl pravdu.  Pan František Novosad zřejmě doma slyšel totéž. To co ohledně plynu v  dnešní době nemá obdoby!   Za mne  zázrak!  26 euro za  MWh….

Tohle  je  opravdu  facka pro prémiovéhoignora a Sikelu. Oba jednou  ranou. A vlastně pro celou  evropskou a eurounijní  papalášskou leitu!!!!!!

Jak to, že  něco takového dokáže  sklářský, nechť  pan Novosad neurazí  – sklářský  živnostník a  nikdo jiný na kontinentu??????

Nebudu se ptát  odkud  ten plyn bere, resp. od koho. Nabídnu  vám  tři  možnosti, vyberte  si:

1- z Ruska

2-z Ruska

3-z Ruska

Vím, že výběr  správné odpovědi  je nesmírně  složitý, tak vás  tím už nehodlám trápit!

Fakt je, že  si neumím představit ani mechanismus  vyjednávání, ani placení. Ale zjevně  to funguje.  To jen  Evropská  unie, evropští  papaláši, co to všechno řídí a  český premierignor si to zakázali nebo to neumí.

Ale  evidentně to je  k proražení!!!  Pokud uspěl pan Novosad, zkusí to i jiní.  Jestliže  jim to nezakáží, co držím za  více než pravděpodobné!!! Oni si  svou neschopnost a  zabedněnost od nikoho rozvracet nedají!!! Protože  kdyby  si každý  podnikatelík mohl dělat co chce, pak by  se  z Evropské unie stala cochcárna!! A  vůbec  ideologický naprosto nevhodný plyn  tady trpět nebudeme! O to se nám postarají!!!

Velmi fandím panu  Novosadovi i jeho stovce  sklářů, ale  oni už na něj něco najdou!

Tím si jsem jistý.

Bezvadně s tímhle  koresponduje  druhá  zpráva  z dnešního dne. Ne, nemám na  mysli informaci jak městským teplárnám v Břeclavi a Vrbně p. Pradědem vypověděl smlouvu z hodiny na  hodinu jejich dodavatel  plynu, a Innogy, které se nad oběma  městy smilovalo  a plyn nabídlo, tak požaduje  pětinásobnou cenu, což  je samozřejmě promítnuto okamžitě  do cen tepla a teplé vody  v bytech zásobovaných oběma  teplárnami.    Darda  strašlivá!!!  Zkuste si představit jednočlenné rodiny, resp. rodiny  s jedním příjmem… Ale  nesvatá trojice  Fiala, Síkela, Jurečka přece nenechají nikoho padnout  ani zmrznout…. No asi  si na  Břeclavi a  Vrbnu  vyzkoušíme, jak je  to v praxi. Abychom  se  trochu připravili…

Ale  oni opravdu pomáhají! Ne že ne!  Trápí  vás  nový  předpis záloha  za elektřinu?  Máte problém, jak to uhradit? Nebo byste  radši  získali  nějaký výhodnější  tarif?  Poradím vám,  jde  to! Fakt že  jo!  Ale musíte se  přičinit! Jako pan Novosad!  Jde to celkem snadno!

Buď  si seženete  ukrajinský  pas, nevěřím, že  by se  v té příkladně demokratické zemi nedal koupit  na nějakém tom jejich přísně demokratickém trhu  nebo s e zkrátka  domluvíte  s nějakým Ukrajincem nebo Ukrajinkou,  že na něj přepíšete  elektroměr  a smlouvu na odběr  elektřiny  u ČEZu!  Proč?

Tak to vysvětlí  článek z webu D-Fens,  respektive  jeho pro tento účel podstatná  část. Budete  zírat!

Trápí vás ceny elektřiny? Ukrajinci vám pomohou!

Vybírám podstatné a  cituji  a předesílám  –  dále zmíněná paní Věra je UKRAJINKA, uprchlá do ČR:

Na pobočce ČEZu byly dne 22. 9. 2022 dvě dámy, u okýnka řekněme Eva, vzadu Marie. Věra přistoupí k okénku, poprosí bratrance o sdělení požadavku na přepis a poučena z Centra pomoci podá paní Evě svůj pas se slovy „tarif dlja Ukrajincov, pažálsta“.

Eva lehce znejistí a obrátí se na kolegyni: „Maruš, paní je z Ukrajiny, máme pro ni ještě ten tarif, co už jinak nesmíme nabízet?“

Zákazník u vedlejšího okénka tázavě povytáhl obočí.

Marie: „samozřejmě Evi, ten furt platí, včera jsem jeden zřizovala, šéf o tom ví. Počkej, ukážu ti, kde se to nakliká“.

Zákazník u vedlejšího okénka viditelně zbledl.

Paní si opsala údaje z pasu, doplnil kód regionu, ve stroji zarachotilo, v rákosí ruplo, pod břehem hrklo a vedle standardní smlouvy na tarif D25d se objevil papír s neveřejným tarifem. Po Věřině dotazu „ I za sklólko éto budět vsjevo?“ paní za přepážkou ještě ochotně dopočetla celkovou sumu 6,52 Kč (s DPH) za kWh + 290 Kč za jistič měsíčně – viz rukou psaná poznámka nahoře:

(Promiňte kvalitu obrázku, je to narychlo ofocené mobilem.)

Hlavní zpráva zní: ČEZ se dnes nijak nestydí nabízet Ukrajincům silovou elektřinu dle ceníku účinného od 1. 1. 2022!!! Jen si o něj, poučeni z Center pomoci, musí žadatelé umět jasně říci. Když tento „pro ně“ platný ceník porovnáte s ceníkem „pro nás“ účinným od 1. 7. 2022, který v době psaní článku, tedy 28. září 2022 stále ještě platí, silová elektřina pro nové domácnosti v tarifu D25d mezitím vzrostla z 3 702,60 Kč (s DPH) na úžasných 7 803,29 Kč, což je nárůst o 110,75%.

Kdyby si na elektřinu „za šest padesát se vším všudy“ dnes mohl sáhnout bratranec, neřekl bych na to ani popel. To on nabídl zdarma ubytování člověku prokazatelně postiženému válkou. Ale výše uvedený přístup mi připadá jako prvotřídní sviňárna vůči občanům, kteří do státního rozpočtu nemálo přispíváme. Tato sviňárna je vládou, jakožto majoritním vlastníkem ČEZu, jistě posvěcená.

Tolik D -Fens  v  této konkrétní věci!!!!

Takže  tuzemec  elektřinu za  podobnou cenu, co zde připrchnuvší  Ukrajinec  prostě nedostane! Ne a  ne  a ne!  Přestože  že je  vlastně, jako občan  státu SPOLUMAJITELEM  1/10 000 000 ze  70% , které  vlastní Česká republika!  Prostě  NEMÁ  NÁROK. I když tady platí daně celý  život, vychovává děti, je povinen  branou povinností, disponuje volebním právem.   Na rozdíl od  Ukrajinců.  Ale přesto pro ně  má  Fiala  se Síkelou  speciální tarif!!!!

Nikoliv  do nebe, nýbrž do celého vesmíru  volající sprosťárna!!!!

Tak takhle to tady  teď  vedeme!!! A tihle vyhráli senátní  volby!!! Jak se vám to líbí  vy, co jste  v pátek a  sobotu zůstali doma?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.