Jak je to s těmi zázraky doopravdy a tím přičiněním se také….


Vytvořeno na bázi mailů od JM  a  Jej Key

Včera  jsem vydal  článek

Zázraky se dějí! Ale jen když se o ně buď sami přičiníte nebo máte ukrajinský pas!

Nijak mne nepřekvapilo, že  se setkal s velkou odezvou. Jak čtenářskou, tak  mailovou. Nicméně v  té  do mé poštovní schránky  přišly dvě reakce, jež mne  velmi překvapily!  To přiznávám zcela otevřeně. Nic podobného by mne nenapadlo. Nicméně  mi okamžitě  došlo,  že  nezbývá, než  vydat tenhle, v podstatě  druhý  díl.

Netěší mne to,  ale Kosa  je buď poctivá nebo není. Buď  čtenář  ví,  že je na její informace  spolehnutí  nebo ne.  Ostatně – oběma  kosířům, kteří inkriminované  maily, na nichž je tento článek  vystavěn okamžitě  došla  moje odpověď,  že  jejich zprávu vydám. Což  tímto plním. Jen ještě doplním, že  oběma  děkuji za promptní reakci  s perfektním zdrojováním.

Nejdříve  mail od JM

Reakce na článek „Zázraky se ději, ale…“

Zdravím vlku, 
předně bych Vám rád poděkoval za Vaše články a jejich informační hodnotu. Ne všechny Vaše názory jsou mi blízké, ale Váš blog čtu rád a prakticky denně.
Nikdy jsem neměl potřebu reagovat, rád bych tak ale učinil dnes a to na druhou část článku s názvem „Zázraky se ději, ale…“, kde přebíráte informaci z serveru dfens-cz.com (tento server navštěvuji také, konkrétní článek z tohoto serveru, na který se odkazujete jsem samozřejmě četl).
Rád bych podotkl, že ze strany ČEZ se nejedná o speciální tarif pro UKR „spoluobčany“, ale o produkt s názvem „e-tarif“ a je (nebo předpokládám alespoň v minulosti byl) k dispozici pro všechny bez rozdílu za předpokladu splnění požadovaných podmínek. 
Ve Vašem článku píšete: „Takže  tuzemec  elektřinu za  podobnou cenu, co zde připrchnuvší  Ukrajinec  prostě nedostane! „
 
Zde si dovolím nesouhlasit, neboť tento E-tarif mám v této chvíli aktuálně nastavený (viz příloha) a je stále platný (ano, otázka je, zda-li tento produkt ČEZ nabídne, když u nich požádáte o změnu tarifu), nicméně u ČEZu mám tento e-tarif tuším od roku 2012 a je na dobu neurčitou. Ze strany ČEZu nikdy nebyla snaha mi tento e-tiifr vypovědět.
Podotýkám, že jsem samozřejmě české národnosti  (to jen pro doplnění)
Výstřižek
Trochu mi to ze strany autora na stránkách d-fens přijde jako bouře ve sklenici vody. Nicméně, třeba se jen pletu.
Chápu, že Vám denně chodí hromady e-mailů, takže pokud na můj @ nechcete a nebo nemáte kapacitu reagovat, nemám Vám to za zlé 
S pozdravem.
JM
Už tohle představovalo nepříjemnou sprchu.  Ale vzápětí  přišla  rána  rovnou  mezi oči – Jej Key  mi  zcela jasně  doložil, jak je to s tím plynem pro sklárnu pana Novosada v Harrachově od  Nového roku za  26 euro za  jednu MWh…..
I tady  dám celý  mail:

Zazraky se nedeji – levny plyn ve sklarne je manipulace

Zdravim,

on p. Novosad z Harrachovske sklarny sice tvrdi, ze nerekne, odkud ten plyn je, ale… on to rekl. V rozhovoru rok zpatky.
Ta jeho dodavka plynu na 2023 byla sjednana loni!
Takze… jako kopnuti si do vlady to soce funguje a vlastne ani nelze, kdyz tvrdi, ze levny plyn na pristi rok ma.
Jen tim zatajenim tohodle drobneho. pred rokem zverejneneho detailu, ponekud manipuluje…
Bohuzel, zazrak se nekona. 😦
Dekuji za Vasi tvorbu a jsem s pozdravem,
JK
Takovéhle  články, jako je tento se věru nepíší snadno. Ale  považuji je za  nutnější  než jakékoliv jiné.  Věřím, že nemusím vysvětlovat  proč.
Jsem každému  z vás, kdo jste  četli původní článek o zázracích dlužen omluvu. Poctivou omluvu  -PROMIŃTE, prosím….
Podobným  „překvapením“ se snažím  maximálně vyhnout.  Ale stoprocentní pojistka není.  Nehodlám se nijak vymlouvat,  ale vsadil jsem si na jednoduchou konstrukci, totiž  že  jak  původní autor  textu  z D -Fens ohledně  eTarifu  tak i na Parlamentních listech a ještě před tím na Liberecké drbně, co se týče plynu pro sklárnu, odvedli dostatečně kvalitně  svou práci a že na základě jejich textů mohu bez obav vystavět  ten svůj.  Předpoklad  mylný  v obou případech!!!
Pro mne  zcela  neuvěřitelné selhání.  Netuším, co udělat, abych si příště nenaběhl znovu… něčemu  člověk i vlk věřit  musí. Nevymlouvám se. Vinu za  vaši mystifikaci beru na sebe.
Speciálně mne to štve  u toho plynu pro skláře. A nechápu redakci Liberecké drbny. Ta  by materiály regionální konkurence,  týkající se stejné problematiky, o níž  píše  velmi brizantní článek,  měla  znát!
Mně  vadí,  že  jsem se nechal nachytat  takhle  hloupě na švestkách, velmi.  Co jim?
Ale  dost!  Tohle  řešit  by vypadalo jak  vymlouvání se.  Stalo se, co se  stát nemělo. Ještě jednou se omlouvám  všem kosířům.  Nikoliv  Fialovi, Síkelovi  a ostatním členům Obludária. V jejich případě není  absolutně za  co.
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.