Bizár na tento den


Fialaland je za  vlády Obludária  zemí netušených možností! Přesněji zemí netušeného  bizáru! Nevěříte?  Tohle tvrzení  bezezbytku  dokáži.  A  věřte, že  nepůjde o špatný Apríl!

Jistě jste  hodněkrát slyšeli  přísloví  – pro dobrotu na žebrotu! Nebo jeho jinou verzi – že každý dobrý  skutek musí být  po zásluze potrestán. Nebo jak říkávala  moje  babička   – podej čertu pomocnou ruku, peklem se ti odmění.

Uchopím tu poslední verzi od mé babičky a  aktualizuji ji na verzi – podej Obludáriu v nouzi  pomocnou ruku a  už se  nedoplatíš!

O  co že konkrétně jde? O příběh, s kterým přišel finanční portál ePeníze.cz. Přihrála mi ho do cesty náhoda.

Přebírám 1:1

Pokuta 100 tisíc pro pilota hasícího požár v Hřensku: Absurdistán se vším všudy

Nedávno se na Pražském hradě rozdávaly různá státní vyznamenání. Hrdinové i známí pana prezidenta se konečně dočkali. Někteří lidé, již ochotně přiložili ruku k dílu v době, kdy to bylo třeba, měli ale bohužel smůlu. Třeba takový provozovatel vrtulníků Jiří Vlk z Karvinska. Tomu přišla pokuta 100 000 korun. Neskutečné, absurdní, smutné. Možná by šlo napsat ještě několik slov, která by nejspíše tuto šílenou situaci mohla charakterizovat.

Dobrovolně se nabídl a teď sklízí ovoce

V době, kdy vypukl požár v Českém Švýcarsku, hasiči vyzývali k pomoci. Jiří Vlk neváhal a nabídl se. Mimo jiné má smlouvu s hasiči v Moravskoslezském kraji, kdy společně nacvičují hašení s bambivakem a jiné akce. Hasiči v Ústeckém kraji měli námitky, že v tomto kraji dohoda neplatí. Jiří Vlk se nabídl, že bude létat zcela zdarma, když mu dají palivo. Stalo se tak a jeho vrtulník ještě ten den doletěl na místo tragédie.

Palivo nedostal, navíc si na něj někdo stěžoval

Lidská závist a zloba jsou nekonečné. Palivo dobrovolník na místě nedostal, sháněl si ho sám. Tak nakonec letěl zpět domů. I za tu krátkou pomoc ale přišla stížnost. Prostě si někdo potřeboval stěžovat na to, že tento muž pomáhal. Úřad pro civilní letectví vyšetřoval a následně poslal pilotovi pokutu ve výši 100 000 korun. Šlo o provoz se zvláštním výcvikem, podle pravidel nemohl jinak. Pilot podle něj neměl povolení. Vyjádření úřadu je jasné, nemůže přehlížet porušování pravidel.   

Už se to jednou stalo

Když v minulosti pomáhal tento muž zdolávat velký požár šrotiště v Ostravě-Vítkovicích, dostal poděkování od hasičů. Někdo si také stěžoval, nicméně Jiří Vlk to dělal zadarmo, takže se pokuta nekonala. Nyní se případem tohoto dobrovolníka zabývají přímo ministři Martin Kupka (ODS) a Vít Rakušan (STAN). Snad nakonec zvítězí selský rozum a pokuta se konat nebude. Kde to jsme, když se za dobrovolnou činnost dostávají pokuty?

Požár v Hřensku je opravdu hodně  smutné kino!!Kosa o něm referovala  dostatečně. Včetně selhání  státních složek. Nakonec, zdá ten malér  vedle domorodců a přírody  odskákala  lidovecká  ministryně životního prostředí Hubáčková, která prý náhle  zjistila, že její zdraví jí neumožňuje setrvávat na ministerské židli, ačkoliv  pomlouvači, rozvratníci a putinovští trollové a jim na roveň snížení živlové  naznačují cosi,  že  prostě někdo to Hřensko odnést musel. Jak také jinak, když  Fiala s Rakušanem v době  největšího hoření se tam, spolu s dalšími „makáči a makáčkami“ typu  Svetrová -Dvousvetrová  vyrazili producírovat  a překážet hasičům, aby  plebs  si všimnouti ráčil, jak jsou akční, tihle se opravdu nevyhodí…

No nic.  Ale když  chlápek, co provozuje  vrtulníky,  má natrénováno s bambivakem a hasiči, sám se  svým strojem soukromě  vyrazí aby pomohl a jen za palivo, následně je kýmsi udán, slíbené palivo zadarmo nedostane, tak se  sbalí  a odletí a zase ho někdo udá a on nakonec nafasuje  STO LITRÚ pokuty, protože prý cosi porušil, tak to už je  nekonečně daleko za hranou mého chápání.

A ministři  ze zoufalství a  zešílení voličů  -Kupka  a Rakušan ŘEŠÍ, co jako s  tím…..

Tohle  je skutečně  země neomezené absurdity!!!! Ale chápu, když ministr  vnitra  řeší velkoplošné plakáty  na kachlíkárnu,  když  vláda  ze všeho nejvíc a nejurgentněji  maže na Ukrajinu,  tak holt  méně  důležité záležitosti  počkají!!!!  A nějaký pilot? Pche, ať si místo vrtulníku koupí  draka!!! Měl sedět na zadku a  točit mlejnek!  To tak, aby se o něm psalo třeba v novinách! Tam mají psát o nás, jak věšíme  ty plakáty s Putlerem a  jak jsme hrdinně na té Ukrajině!

Takovýhle příběh bych opravdu nevymyslel, ani kdybych se na hlavu postavil a odrážel ušima!   To dokáže jen život. Za vydatného přispění Rakušana a Kupky!

Jen tak dál!  Jen tak dál!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.