Průzkum CVVM – jak si u občanů stojí prezident, vláda, parlament,kraje,obce, prostě papaláši


Tenhle průzkum  mi přišel do dnešního  vydání Kosy  doslova  jako na zavolanou!!! Hlavním článkem je pochopiteleně  ten paralelní. O zásadním rozporu  v tom, jak voličské preference  vyhodnotil  Kantar /pro ČT/ a jak Median /pro sebe a veřejnost/. Jsou doslova neuvěřitelně protichůdné.

Není jasné, kdo buď neumí svou práci až babráckým způsobem nebo – kdo prostě, kdo ví proč -fixluje. Když nechci rovnou napsat, že podvádí.

U Kantaru jsem položil zcela  triviální otázku – co udělala v posledních dvou měsících Pětihlavá saň tak úžasného, že jí rostou podle nich preference? Nikdo, pochopitelně, neodpověděl. Vyplývá to z logiky věci, že se se mnou nikdo nebude bavit. Ale i kdyby náhodou  chtěl – je nad mou fantazii  si nějakou kloudnou odpověď  vyfabulovat. Ale  třeba mi měkne mozek. Chybu hledám vždycky především u sebe.

Jenže  do  toho přišel poslední  výzkum CVVM o tom, jak to mají moji spoluobčané s důvěrou/nedůvěrou  v  prezidenta, vládu, sněmovnu,senát, krajská a  obecní zastupitelstva. A právě  na pozadí  toho střetu dvou velkých průzkumných agentur  získává  velmi na významu. Takže  se podívejme, co zjistil!

Začneme  tím vůbec nejzákladnějším grafem:

Výstřižek

Osobně nechápu, že  Zemanovi po 10 létech bačování na Hradě  a názorových a osobnostních veletočích zejména posledních dvou let ještě  vůbec někdo věří. Ale  už dávno vím, že  určité procento lidí je prostě  nepoučitelné. Naštěstí tenhle exemplář  z brzo z Hradu vypadne. Takže  na něj nehodlám dál ztrácet  čas. Netřeba ho plýtvat na politickou mrtvolu.

Vláda  je předmětem mého zkoumání!  To, bohužel, mrtvola, co do mandátu a možnosti škodit v žádném případě  není.  Být ovšem Fialou a zjistit  z výše uvedeného grafu,  že Zeman má pořád, přes všechno, co prováděl větší důvěru, tak strčím ze  zoufalství hlavu do sanitární keramiky a splachuji a splachuji, dokud nebudu  mít makovici  pořádně  vysplachovanou!!! Vládě  ROZHODNĚ  DUVĚŘUJÍ celá 2%!!!!! Tak to tedy je výsledek! Rozhodně nedůvěřuje  o  30%  lidí více!!!! Gratuluji  Pětiblábolici a  šéfovi Obludária  osobně!

Úplně stejně si stojí Sněmovna! Žádný  div , když v jejím čele  stojí  tak oduševnělá  hříčka přírody jakou je  Svetrová -Dvousvetrová!!! Někdo by mohl  namítnout  – to je o celé sněmovně, tedy i opozici. Tvrdím, že nikoliv. Hlasováno  je o tom, jak se lidem jeví  výsledky práce  sněmovny. Tedy především zákony prohlasovaní  vládní většinou. Opozice, ta, protože ví, že nakonec prohraje navrhuje  věci, které by se lidem hodně líbily, ale jaksi na ně nelze dosáhnout! Takže opět  – „skvělé“ vysvědčení pro  Pětiblábolici!

Uniká mi, proč je na  tom senát  o maličko lépe!  Já osobně jej  držím za daleko horší než sněmovnu. Ale  mém názoru to není.

Celkem dobře  si stojí  kraje. Spíše  až překvapivě  dobře. V podstatě není  čemu se divit. Ty už  jsou daleko méně  o gestech, různých folklórních tanečcích typu – podívejte  se, jaký jsem frajer, bourák a pašák!!! Na kraji už se musí hlavně makat!

O Obcích to platí pateronásobně!  Tam  je na papaláše docela  dost vidět. Takže- logicky,  se většinově  hodně ohánějí!  Jak zastupitelé, tak starostové. A spolu s hejtmany  válcují zbytek papalášstva  rozdílem několika tříd!

Schválně, jak by vypadala  důvěra  v obce a  starosty, kdyby  se oddělila  velká  města – především Prah a Brno, ale také Ostrava, Plzeň a krajské metropole?  Pak bychom nejspíše zjistili,  že  důvěra dosahuje ve zbytku obcí nějakých 80%…. Tak tohle  Fialo, to už  není na  splachování a  splachování a  splachování, to je na spláchnutí se do trubek jednou pro vždy!!!!

Pojďme dál. Jedna věc je momentální ne/popularita, ale  daleko větší  výpovědní  hodnotu obsahují  delší časové řady. Tady jsou v  tabulkách:

Výstřižek

Prezident je  na tom, ve sledovaném období vůbec  nejhůře. Tenhle  zemský škůdce nemohl čekat nic jiného. Svými  politickými veletoči  hodně  svědků Milošových ztratil a  vděčnost  těch vždycky a jedině  správných nezískal! Dobře mu tak.

Že  vláda,s jednou jedinou výjimkou v době po druhé  covidové pandemii na tom nikdy nebyla  tak mizerně  jako nyní dlouhodobě Obludárium snad nemůže  ani nikoho překvapit!!!

Divím se jen, že  Sněmovna a  Senát nejsou na dlouhodobých minimech. Protože  to, co předvádějí je opravdu jedna  velká  hrůza! Kraje, obce  a starostové si drží dlouhodobě  důvěru a hejtmani jí získávají!  Dobře tak!

Když už byla  řeč o Zemanově propadu, tak si dáme dlouhodobý graf ne/důvěry v prezidenta. Počínajíc  rokem 2004!

Výstřižek

Současný  výsledek zemského škůdce Zemana  JE HORŠÍ než  to, co svou amnestií pro lumpy na konci svého ouřadování  u veřejnosti vybudil jiný zemský škůdce  – Václav Klaus!!  to jsme si naivně myslel,  že  tohle nelze trumfnout! gratuluji všem  zbytkům svědkům Milošovým trvajícím ve své víře  ve  svatého Miloše k jejich slepotě!Nebo spíše zaslepenosti!

Dlouhodobé  grafy  mám také  pro ostatní  instituce aa  činitele:

Výstřižek

Ano, famiglia  Nečas -Kalousek propadla ještě  níže  než  Fiala. Ale klíčové slovo je  -PROPADLA!!!! Ona padala z hora dolů! Zatímco  Fiala  a Obludárium dokázali téměř nemožné – oni se propadli hned!!! To je opravdu opět  o splachovat, splachovat až se zcela  spláchnout!

A ještě si dáme tohle:

VýstřižekVýstřižek1

Je jasné, že kromě  předsmrtné agonie famiglie Nečas Kalousek a excesu v době  konfliktu  Sobotky se  duem Zeman/Babiš na  tom nikdy nikdo nebyl tak mizerně jako Pětiblábolice!

Tak a  teď  ať mi někdo z Kantaru objasní, čím si vysvětlují ty  jimi  změřené nárůsty popularity Fialy a spol.  Rád, opravdu  rád se  nechám poučit, kde jako ve  svém uvažování dělám  nějakou zásadní hrubou chybu!!!

Nemohu si totiž pomoci.  to, co zjistilo CVVM podporuje závěry Medianu zcela jednoznačně! Já na průzkumy  držím, protože mi umožňují  vykouknout za hranice  svojí bubliny!!!  Což je  nutný předpoklad, pokud člověk chce komentovat politiku!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.