Úvodník dnešní Kosy – dnes o průzkumech veřejného mínění


Všichni, ať si to přiznáme nebo ne, žijeme  v bublinách. Názorových. A to včetně  nás, co komentujeme  politiku, ekonomiku nebo fotbálek.

Jenže  právě u komentátorů by  bublina, nikoliv  formující, nýbrž DEFORMUJÍCÍ  jejich  vnímání světa a tudíž  i jejich analytickou schopnost  měla být přímo zakázána!

Nicméně pohled  zejména  na mainstream ukazuje,  že  klapky na očích, špunty v  uších je zřejmě nutný předpoklad a kvalifikace pro získání místa  komentátora v  těch jedině a  vždycky správných mediích.

Ale  abych byl upřímný  – na alternativě  to není o moc lepší, pokud  vůbec.

Tak teď  jsem to všem nandal, jak jsou mizerní a  já jsem letadlo?  Ani nápad! jen  vím o té pasti, kterou představuje názorová  bublina  předpojatost. A snažím se jim vyhýbat. Ne vždy  se mi to daří. Vím to.

A  to i přes to, že se velmi snažím číst druhou stranu! Abych znal její pohled na svět a  argumenty, na nichž  staví. A já to porovnával se  svým viděním. Proto  často  den stavím na principu  – takhle to vidí  oni  a takhle já nebo někdo chytřejší, s kým se mohu ztotožnit!  A myslím, že ta metoda je správná!

Ale především – proto tak často pracuji s různými průzkumy. Protože  nás  určitě  nevedou za hranici té pověstní deformující bubliny!

Dneska  dostanete  dvojitou dávku průzkumů. Je  to nutné. Však uvidíte proč. Protože není průzkum jako průzkum. některý doslova   smrdí…. Neumětelstvím nebo  naprostým selháním!!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.