Bloomberg: ECB varuje banky a vlády před rekordními problémy s inflací


V Česku už  jsme inflaci zkrotili!  Díky  Fialovu Obludáriu účetním trikem, ba  skoro podvodem Staťáku.  Jenže Bloomberg a jeho ekonomická  redakce, stejně jako ECB holt nemají  ani Fialu, ani Obludárium ani český Statistický, spíše ovšem Srandistický  úřad.

Takže  ECB vydala , ohledně inflace v  Evropě naléhavé univerzální varování a  Bloomberg  jej  převzal.

CB Warns Record Inflation Spells Trouble for Banks, Governments

podle překladače

ECB varuje banky a vlády před rekordními problémy s inflací

  • Věřitelé mohou potřebovat větší rezervy kvůli zhoršujícímu se výhledu 
  • Financial Stability Review také varuje před výkyvy cen aktiv

Evropská centrální banka varovala před rostoucími riziky stability pro každého, od věřitelů po vlády a domácnosti, protože ekonomické vyhlídky se zhoršují a všichni  bojují s rekordní inflací.

Stlačování životních nákladů poškozuje schopnost lidí splácet dluhy, zatímco zhoršující se vyhlídky růstu Evropy ohrožují zisky podniků, uvedla ECB ve středu ve svém hodnocení finanční stability.

Rovněž upozornila na potenciální nebezpečí pro veřejné finance, protože si vlády půjčují, aby zmírnily dopad energetické krize, zatímco další tlak působí na pokles akcií a v neposlední řadě  uvedla, že ceny domů mohou po letech dosahovat vrcholu.

Equities and bonds have declined this year

„Lidé a firmy již pociťují dopad rostoucí inflace a zpomalení ekonomické aktivity,“ uvedl v prohlášení viceprezident ECB Luis de Guindos. „Naše hodnocení je, že rizika pro finanční stabilitu vzrostla, zatímco technická recese v eurozóně se stala pravděpodobnější.“

Kombinace prudce rostoucích cen a klesající produkce vytvořená ruskou válkou na Ukrajině je výzvou pro tvůrce politik i pro investory. ECB se pustila do svého nejagresivnějšího cyklu zvyšování úrokových sazeb, aby zabránila zakořenění inflace – i když se rýsuje hospodářský pokles. Zvyšování bude pokračovat, přičemž se formují také kroky ke snížení portfolia dluhopisů centrální banky v hodnotě 5 bilionů eur (5,2 bilionu dolarů).

Riziková aktiva zůstávají „citlivá na nejistý vývoj inflace“, stejně jako na měnovou politiku a hospodářský vývoj, uvedla ECB. Některé, včetně amerických akcií, „stále vypadají přetažené vzhledem k fundamentům“ – dokonce i po velkých korekcích, uvedl.

Úředníci vyjádřili obavy, že další cenové výkyvy by mohly způsobit další problémy na trzích s deriváty, které již byly zmítány nárůstem cen energií. Tzv. margin calls sehrály roli v nedávných finančních otřesech Spojeného království poté, co vláda náhle oznámila rozsáhlé snížení daní.

Banky mezitím podle ECB, možná budou muset příští rok vyčlenit více peněz na oprávky  špatných úvěrů. Panuje  obava z  „dalšího prudkého zhoršení ekonomického výhledu“ a v menší míře z vyšších než  očekávaných krátkodobých úrokových  sazeb.

ECB uvedla, že její projekce se zdají být konzervativnější než projekce analytiků, kteří sledují průmysl.

Výstřižek

Po velkých výdajích během pandemie Covid-19 vlády zemí eurozóny utratily ekvivalent asi 1,4 % HDP na zmírnění dopadu energetického šoku, odhaduje ECB. Varovala, že „většina těchto opatření není cílená“, přičemž zdvojnásobila doporučení, že pomoc by měla být dočasná a zaměřená na ty, kteří ji nejvíce potřebují.

„Růst úrokových sazeb zatěžuje fiskální pozice více, než se dříve očekávalo,“ uvádí zpráva. „Další zhoršení finančních podmínek by jako takové mohlo změnit sentiment trhu vůči některým zranitelnějším státním emitentům v eurozóně.“

Samostatně, trhy s nemovitostmi mohou být „v bodě obratu“, protože růst nákladů na půjčky narušuje poptávku po nových úvěrech.

„Existují známky toho, že expanze nemovitostí v posledních letech by mohla skončit, přičemž odhady nadhodnocení a sazby hypoték jsou nyní na nejvyšší úrovni za více než pět let,“ uvedla ECB.

„Podobně se zpřísnily podmínky financování na komerčních trzích s nemovitostmi, což potenciálně zvrátilo postpandemické oživení,“ uvedl.

Evropská centrální banka varovala před rostoucími riziky stability pro každého, od věřitelů po vlády a domácnosti, protože ekonomické vyhlídky se zhoršují a úředníci bojují s rekordní inflací.

Stlačování životních nákladů poškozuje schopnost lidí splácet dluhy, zatímco zhoršující se vyhlídky růstu Evropy ohrožují zisky podniků, uvedla ECB ve středu ve svém hodnocení finanční stability.

Tak takhle  to vidí ECB. Najednou…..  Je  to zcela nedávno, co její  šéfka  Lagardéová tvrdila, že  inflace je  vlastně jen přechodná, sama  odezní a ničeho se netřeba obávat.Na  rozdíl od mojí mikroskopické neviditelnosti.. Nyní jde o velký problém, schopný  narušit  finanční  stabilitu Unie. S  tím, že  přijde recese. která podle  téže  dámičky  a ostatních bruselských a frankfurtských velemozků také neměla  hrozit. A když, tak jen  administrativně  lehounká. Opět v rozporu  s tvrzením jakéhosi důchodcovského prvoka  zez Plzně.

Dovolím si tvrdit, že ten grafík odhadovaných  budoucích evropských deficitů zdaleka  nevystihuje  budoucí realitu!!! Že  to bude  horší a především delší než za  covidu. Několikrát jsme dával  graf  větové  zadluženosti, z něhož  jednoznačně  vyplývalo, že  země G7 dohromady generují 65% celosvětové sekyry a když k tomu přidáme ještě 10 dalších sankcionalistických států, převážně z EU,pak se dostaneme dokonce až na 3/4 veškerého zadlužení,Dám ho znovu:

$69 Trillion of World Debt in One Infographic

A tihle v podstatě zralí na bankrot  se nyní mají  ještě  více zadlužovat a oni to dokonce  chtějí stůj co stůj, aby ukázali Putlerovi!!!!

Tohle  selským rozumem pochopit  nelze. A  ECB  jakkoliv  to její experti vědí a  mají jasno, která bije  a bít  bude, se nedováží  tuhle skutečnost sebeméně komunikovat. Aby  nepodkopávala  jednotu kolektivního Západu ve  snaze zničit Putlera.

Jak takováhle politika  asi tak může  skončit? Jdou  obří dluhy  před sebou hrnout  do nekonečna? NA tohle  bych rád  odpověď  Lagardeové a ostatní finančních velemozků v ECB….

  

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.