Flash – Češi zchudli o 170 miliard. Jejich reálné mzdy klesají nejvíce mezi zeměmi OECD


Neustále slyšíme  vládní propagandistické kecy o tom, jak se o nás, své občany  Fiala a jeho Obludárium starají.  Jak to dělají dobře, ba ještě líp, až  úplně nejlíp…

Tak jo, jenže  já na  Echu24.cz právě objevil tohle:

Češi zchudli o 170 miliard. Jejich reálné mzdy klesají nejvíce mezi zeměmi OECD

z článku přebírám to nejpodstatnější:

Česko nyní prochází nejprudším propadem reálných mezd ze zemí OECD i v dosavadní samostatné historii. K udržení loňské životní úrovně bude letos Čechům chybět zhruba 170 miliard Kč. Vyplývá to z analýzy společnosti Cyrrus, kterou v úterý novinářům představil její analytik Vít Hradil. Reálné mzdy podle něj ve třetím čtvrtletí klesly o 8,9 procenta, za celý rok to bude o 8,3 procenta. Důvodem je vysoká inflace.

„Objem mezd, který by čeští zaměstnanci v roce 2022 museli dostat navíc, aby si zachovali životní úroveň z roku 2021, dosahuje 170 miliard Kč. Právě o tolik se tedy letos budeme muset ‚uskromnit‘,“ uvedl Hradil. Průměrnému českému zaměstnanci, který pracuje na plný úvazek, tak podle něj za celý rok 2022 bude k dosažení předchozího životního standardu scházet 40.000 korun, tedy 3300 Kč měsíčně. Reálná kupní síla se tak vrátí zpět v čase do roku 2018, vypočetl analytik.

…..

Analýza na základě svého statistického modelu odhadla, že tento vývoj se projeví v letech 2022 až 2024 růstem počtu krádeží, vyšší spotřebou alkoholu, nárůstem rozvodů, zhoršením vnímaného zdravotního stavu, přibýváním sebevražd, zvýšením podílu mladistvých mimo školu i zaměstnání a snížením důvěry ve vládu. Neočekává naopak zhoršení úmrtnosti novorozenců, naděje dožití a četnosti vražd.

Takže takhle vypadá reálně  bilance  vlády  těch zoufalců, neumětelů a netáhel, co se nastěhovali do Strakovky  před  rokem a nyní dělají, že  jim všechno patří!! Jsou prostě NEJHORŠÍ  ze všech členských zemí OECD. Pro jistotu, aby bylo jasno, kdo všechno je  lepší než  Fialaland  dám seznam  členských zemí:

Jak se  vám, občané a voliči líbí,  že lepší než  fialovo Česko je  Polsko, Slovinsko, Maďarsko, Slovensko, ale i Estonsko, Lotyšsko, Litva, Kolumbie, Kostarika, beznadějně  předlužené  Řeckoa  Turecko s 80%  inflací???!!!!

Být  horší  než tihle, tak  to by opravdu hned tak někdo nedokázal!!!
Fiala, finanční podgenius  Stanjura, mimoň Síkela, traktorista  Jurečka, bakalář  z Černína, slečna  Černochová, co má ráda  uniformy, Markéta II. Tlamatá a  další a další ozdoby  současného politického nebe ANO!!!!  Ti zvládli  být horší než předlužení Řekové a  Turci se svou megainflací!!!

Vivat! Vivat! A ještě jednou Vivat!

Ovšem český občan je  v klidu! S  tím nehne , zdá se, vůbec nic!  Tak jo, vážení, tak jo!!!  nebojte, trajektorie  je  dobře nastoupená. věřím, že co nevidět  budeme  stíhat Somálsko, Afghanistan, Mauretánii, Jemen a  další podobně rozvinuté vzorové země!  Demokracii  už se učíme jezdit na Ukrajinu!!!!

Tohle  žádná  česká, ani československá  vláda  v naší historii nikdy nedokázala!

Až  Fiala a jeho Obludárium!

Aspoň vidíte, proč  pro  ně používám tenhle název!

I když si nejsem jistý  tím, že  je vystihující. protože právě  slyším z ČT, že  jejich poslanci slavně přehlasovali Zemanovo  veto ohledně  ministerských náměstků!!

Podle právě zrušeného zákona mohli  být na každém ministerstvu jen dva tzv. političtí náměstci. tedy  jen dvě  koryta pro nejzasloužilejší straníky!!! Samozřejmě, když se k moci dostane pětihlavá saň, pak dvě koryta nestačí! Musí jich být nejméně PĚT!!! Takže  tihle  vzorní  demokraté a hospodáři na to šli od lesa. Zrušili pozice  nepolitických, tedy odborných náměstků, kteří  svými zkušenostmi a dlouholetou praxí  garantovali bezproblémový chod rezortu, bez ohledu, kdo zrovna  vládne!

Tahle  darmožroutská  pakáž  na  těch lukrativních náměstskovských  korytech nemá co pohledávat!!! To je pro nás, zasloužilé straníky, zasloužilé kamarády, zasloužilé rodinné příslušníky, zasloužilé milenky a  milence,  podrtžky našich zasloužilých donátorů, zasloužilé a osvědčené kecaly a bláboslisty.

Ti všichni  jsou daleko důležitější než nějací  zkušení odborníci!!!

Díví se pak ještě někdo,  že  jsme  horší než  Řecko a  Turecko, co do letošního hospodářského vývoje?  já bych se divil tomu, kdyby to tak nebylo!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.